Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Snad to v novom engine spravia lepsie. Tento zdima grafiku, na CPU dava len minimalnu zataz a RAMky zatazuje poriadne a zaroven nevie vyuzit ich kapacitu.. Z mojho pohladu po tolkych rokoch je to dost tragedia. Ale co sa da robit.

Hekl: na vianocny darcek sa uz tesime. ESA vyzeraju krasne. Vdaka! ;) Len sa este musim naucit ako ich spravne prevadzkovat :lol:
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Pred casom sme s Romanom riesili prave vyuzitie Ram. Presne hodnoty uz neviem, ale mali sme moznost porovnat. Ak ma user 4 GB grafiku, RAM dostava zabrat omnoho menej pri hrani RW. Je teda pravdepodobne, ze engine hadze vsetko prevazne na grafiku a v pripade, ze grafika uz je "plna", zacne vyuzivat RAM. Blbe je to v tom, ako napisal Kamat, len do urcitej hodnoty, potom nastane pad. Z toho tiez sudim, ze RW je fuk, ci ma user 8 alebo 16 GB, ale ci ma 2 alebo 4GB grafiku. Tak ak stavitel trate, tak aj modelari by teda mali j tomu pristupovat s mierou.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Este otazocka asi na Michala - pri automatike sa chystas robit aj pomalu jazdu?
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

kuboss toto bola otázka pod Michalovu úroveň.......Nič v zlom, ale to muselo až praskať v kostiach keď to Michal čítal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

No ja osobne si neviem predstaviť , že fungujú stierač a ich ističe, čo je totálna banalita a jedna s hlavných domén automatiky by nebola spravená....To proste nejde :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jsem stejného názoru :lol: .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Pokiaľ je OL2 pre RW taký problém, tak to prežijem.Ten zbytok čo ide to ďaleko prevyšuje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

tester píše:
Michal píše:Naštěstí nemusím. Na pultu tlačítko OL2 nemáme.
Jak je to možné? Takový nedostatek! OL2 se dosazovaly dodatečně i na nižší serie. Asi se to nedoneslo až do Přerova, kde měla 035 původně domovenku. :-)
Jelikož kabinou modeloval debil který vůbec ničemu nerozumí. Myslím, že pokud se mně Hekl s Michalem zbavily, bude vše předěláno k naprosté spokojenosti zdejšího náročného "publika"
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

To sa už hádam vyjasnilo nie?
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

svojou otázkou som nechcel Michala uraziť, len som naozaj nevedel či je to vôbec možné naskriptovať. Pomaly sa mi zdá, že rušňovodičov ZSSK pred zácvikom pošlú na týždeň k RW, nech majú základy. To je priam neuveriteľné, že vo svojom voľnom čase strúhate takéto perfektne-fungujúce stroje. A hovorím všeobecne o spolku (aby sa z toho Roman nepokúšal vyvliecť), je to úžastné, keď vidím inštruktážne video k reálnej mašine a poviem si, veď to poznám :lol:
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Ja sa teším na sériu E5. Na tej jazdím najviac.
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Poteší ma aj úprava diagnostiky a kastle :) (horný panel mám na mysli + mirel :) )
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Neviem o tom ani ja, ale tak snívať mi hádam nezakážeš :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Michal, este jedna vec.. stáva sa mi, že cecík EDB mi odbrzďuje aj v neutrálnej polohe. Je to moja chyba? + na vydanej Bete 363 sa mi zdajú dosť neurotické stierače..nechceli by chodiť pomalšie?

+ neviem kto robí zvuky pre vozne, ale pri nemeckých modeloch som si všimol, že pri odjazde (zatvorenie dverí) píska píšťalka - predpokladám, že je to iba pridané ku zvuku zatvárajúcich sa dverí. Je to možné spraviť aj na tunajších modeloch?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Ohladne zvukov, mile rad poslem zdrojovu zlozku audia a moze sa ktokolvek realizovat ;)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

realizovať - máš na mysli pridať tam ten hvizd?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Napriklad... Lenze povedzme si uprimne, kvoli nejakemu priadniu zvuku aktualizovat baliky moc zmysel nema. To uz by skor stalo za to, aby sa toho chopil niekto znalejsi a vytvoril jednotny balik zvukov pre CS vozne vseobecne. Jak osobne, tak nakladne, od brzdenia, rozjazdov, piskania , klapania atd. Bolo by to dobre, pretoze by to bolo jednotne a autor by to tam len nasmerova v BPl. Bolo by to krasne zvukovo jednotne a nevznikal by problem, ze su niektore zvuky hlasnejsie, niektore naopak potichu. Len to uz moc zase snivam :lol:
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Filip27-Railways »

Michal píše: Problém s EDB bude nejspíš nesprávnou obsluhou. Chtělo by to natočit video té situace. Pak bych to mohl říct jistě.
To s EDB bude nejspíše v tom že má páku která ovládá poměrný tah v poloze mínus, když je v mínusu tak se děje přesně tohle.
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Filip27-Railways »

To je pravda je možné že je to něčím naprosto jiným.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Hned prvý váš typ bol správny. Ostal mi v mínuse a nevšimol som si to a EDB potom šla aj v neutrále dolu. Ďakujem za odpovede.
Odpovědět