Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od erikmir »

Čiže pred stiahnutím zberača bude asi najlepšie prepnúť ovládač PT do polohy 1 a po zodvihnutí odbrzdiť a potom znova zabrzdiť?
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Ano, postupným omezením PT se vyhneš tomu velkému drbnutí při stažení sběrače. Dál to záleží na konkrétní situaci, jestli jsi brzdil jen EDB nebo i vzduchem, a jak rychle potřebuješ zastavit. Pokud bych brzdil celou soupravu a potřeboval bych zastavit kousek za stahovačkou, tak bych se na EDB potom vykašlal a dobrzdil to vzduchem. Když bych měl prostoru trochu víc, tak bych si před stahovačkou přibrzdil a pak povolil a za stahovačkou zase nabrzdil. A když bych měl prostoru ještě víc, tak bych brzdil až za stahovačkou.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Na stranku som nahral update kabiny a baliku strojov 36X. Bolo opravene chovanie dvojkoli voci podvozkom pri jazde v oblukoch, upravene trakcne charakteristiky pre 362 aj 363, upravene chovanie skla v kabe pri jazde cez den v tuneloch , upraveny tien kabiny., Michal premapoval tlacitka ARR+ a ARR- a predefinoval ovladac rezimu jazdy. Testnite, dajte vediet, ci som nieco nezabudol pribalit.
Naposledy upravil(a) Hekl338 dne sob 18. úno 2017 21:28:05, celkem upraveno 1 x.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Na stranku som nahral update kabiny a baliku strojov 36X. Bolo opravene chovanie dvojkoli voci podvozkom pri jazde v oblukoch, upravene trakcne charakteristiky pre 362 aj 363, upravene chovanie skla v kabe pri jazde cez den v tuneloch , upraveny tien kabiny., Michal premapoval tlacitka ARR+ a ARR- a predefinoval ovladac rezimu jazdy. Testnite, dajte vediet, ci som nieco nezabudol pribalit.
Zajímá mě jestli se něco změnilo v blueprintu lokomotiv,a co to zmanená opravené dvojkolí (jako model nebo jen hodnoty v blueprintu podvozku?)
Ptám se proto že mám hodně skínů a jestli mám změnit blueprinty + model nebo jen model?
rád bych kdyby mi odpověděl jen Hekl.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Upravoval sa kazdy model ako taky, aj BP loko, BP podvozkov je nezmeneny. Kazdy model bol znovu exportovany, pretoze dvojkolia neboli prilinkovane k podvozku, takze v oblukoch sa natacal len podvozok, dvojkolie nie. 363 039 myslim tahala jednu texturu zo 121, tak to bolo tiez opravene. Michal menil citujem: "Upravil jsem popisky u tlačítek ARR+ a ARR-, aby to odpovídalo aktuální klávesové kombinaci. U přepínače režimů jízdy (PVJS) jsem změnil typ ovladače z notchedlever na irregularnotchedlever a nadefinoval mu aretované polohy."
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

kiski planuje zverejnit kabinu pre radu 15X. Osobne si myslim, ze nema zmysel nasledne nechavat nas praveky kab na webe a planujem ho zmazat, vcetne zvukov, ktore uz tiez nebudu potrebne. kiski to osetril tak, ze bude potrebne len nas balik loko. Suhlasite, alebo si myslite, ze ma cenu drzat aj stary kab?
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Jak to chcete udělat s kabem pro 350? Budeme jezdit s 15x, nebo tam necháš starý? :D
Jede jede mašinka..
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od alesmafia1 »

Kal000px píše:Jak to chcete udělat s kabem pro 350? Budeme jezdit s 15x, nebo tam necháš starý? :D
Myslim že cab 350 odpovídá realu nee ? :D
A stary cab 15X bych smazal
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Pre 350 sa nic nemeni.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Já jsem jednoznačně pro smazání. Vždyť to byla nouzově "znásilněná" kabina z 350. To nemělo s realitou nic společného.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

OK, dik :)
Ja jsem taky pro smazani, akorat by v tom byl bordel
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Taky bych smazal.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Ja trochu z ineho sudka: jazdil som s updatom x6x a vsetko vyzeralo fajn. Skla aj podvozky vyzera ze sa spravaju normalne, aretovana poloha rezimu jazdy je fajn (v skutocnosti pri starte "zaaretujes" ovladac rukou, myskou sa to da tiez, ale uz sa neda robit nic ine - teraz je to vyriesene kompromisom reality a simulacie - velka spokojnost). Dakujem(e). ;)
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od erikmir »

Tak som došiel na to ako nabudiť tú EDB, ak počas brzdenia stiahnem zberač a potom ho znova zodvihnem. Treba vytiahnuť prepínač núdzovej jazdy a zastrčiť ho do pultu. Po zodvihnutí zberača treba prepnúť z malej nuly do velkej nuly a potom ho zase prepnúť späť a EDB sa pekne nabudí.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

No výborně. ;)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od 750225lentilka »

Uf, to je trošku prasárna ne?
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Je to nouzová manipulace, proto jsem ji tady nezmiňoval. Čekal jsem, jestli na to někdo přijde. Ale pravda je, že se v reálu používá.
erikmir
Příspěvky: 32
Registrován: sob 29. zář 2012 13:24:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od erikmir »

Inak by som na to ani neprisiel. Odkukal som to ked som sa bol vozit tak dva roky dozadu na slovenskej 362.
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Martens »

Ahoj všem,
po X letech jsem se vrátil k simulátorům a pokouším se rozchodit Michalovo ovládání na esa. Nejdříve to šlo, ale pak jsem instaloval další add-ony a zjistil jsem, že mi přestaly fungovat klávesy na Michalově cabu (nejsou ani v bublinách) a vůbec i chování kabiny je podobné dříve uvolněné verzi. Zkoušel jsem to celé znova přebít instalací, ale bez výsledku (vše - kabiny, zvuky i balík lokomotiv).

Dělá mi to třeba u loko CD 362078 (je jedno jestli je ve scénáři nebo ve volné jízdě). Přitom součástí posledního balíku je.

Jak můžu najít a vyřešit tento problém? Kam se podívat? Bude stačit odebrat všechny tři balíky a nainstalovat znova? Jde o zcela novou instalaci TS, kde se vůbec starší verze cabu nedostala a byla tam jen ta finální.

Dík za každé nakopnutí správným směrem.

Edit: Tak to vypadá, že reinstalace pomohla.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Martine, dost často stačí jen smáznout cache přes menu hry. Někdy dělá problémy instalace z rwp balíků. Já se naučil to vše instalovat manuálně.
Odpovědět