Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Kym Michal s Romanom pracuju na update kabin x5x, venujem sa pripravovanemu baliku nakladnych vozov od Kanka, prva varka:
Obrázek
Pribudnu este Tams, Kills a Uacns. Ked to bude vsetko ok, pojde to von v jednom spolocnom baliku.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak to je ovšem fantazie :!: :!:
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

Moc pěkný.
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od M@ster »

Moc Pekny Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od kuboss »

Super, dovolim si ocenit aj vyber voznov - je eno-nuno :twisted:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Pošlite mi fotodokumentáziu a aj zdroják. Pozriem sa na to.
Včera jsme to s Michalem prokonzultovali a pokud ta nabídka platí, pošlu Ti zdoják. Ještě přihodím rozpracovanou 362 ze které půjdou natahat některé ovladače. Dohodneme se na Skype...
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
AirVolk píše:Pošlite mi fotodokumentáziu a aj zdroják. Pozriem sa na to.
Včera jsme to s Michalem prokonzultovali a pokud ta nabídka platí, pošlu Ti zdoják. Ještě přihodím rozpracovanou 362 ze které půjdou natahat některé ovladače. Dohodneme se na Skype...
No a tady vidíte ten problém ,já když jsem chtěl zhruba před rokem na kabině pro řadu 15x pracovat a udělat jí ,protože jiný člověk dělal co jsem mu poslal materiály dělal kabinu pro 162 ,tak se nikdo k tomu neměl a hlavně byl čas ,nechtěl jsem dělat něco co se nevyužije a hlavně by musel Michal překovat celý script a názvy ovladačů ,proto bylo dobré aby kabina byla od jednoho výrobce v tomto případě Hekl, defakto ani zdroják bych nepotřeboval mám hotové kabiny i když jen modelově pro řady 131,36x,37x ,ale aby byly funkční a kompatibilní s modely Hekla stačilo by jenom snaha trochu spolupracovat .
Naposledy upravil(a) Vlastik dne ned 23. úno 2014 17:02:54, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Proč bych musel překopat celý skript a názvy ovladačů? Když se to pojmenuje v modelu a naanimuje stejně jako u kabiny 350, tak není problém. To je jen o dohodě. Jediná výhoda toho, když model vzniká uvnitř "našeho spolku", je pružnost komunikace. Když potřebuju něco upravit, mám to obratem.
Ty máš komplet vymodelovanou a otexturovanou kabinu pro 36x? Takže stačí "jenom" rozanimovat ovladače?
Jo máš pravdu ,pružný to jste ,tak at vám to vydrží.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Dalsie vozy od Kanka, tentokrat Kils:
Obrázek
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Mraca121 »

Ooooo paráda další vozejky pro náklady....
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

chlapci moji takto vyzeraju vozne kills... spravili ste ich briliatne, narozdiel od tych talianskych.. Ste proste prva trieda
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Hlavnu zasluhu ma Kank, dobry model, kvalitne textury. V RW uz bolo dolezite len zvolit spravny shader. A samozrejme zasluhu ma Roman, hoci taku, co nie je na prvy pohlad vidno, ale dost dolezitu, vzdy naladi model tak, aby stal na kolajach a spravne sa spojoval, coz mne dodnes akosi nejde. Zvuky taktiez, su jeho zasluha.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

A tu su ostatne, Uacns, Tams a Easy s Y25:
Obrázek Obrázek Obrázek
Balik je hotovy, takze ak testovanie bude ok, pojde to vsetko von v priebehu bud. tyzdna. Nakladnych vozov tym padom bude dost, dufam, ze niekto spravi stroj, ktorym to budeme tahat (som naivny :D ).
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od M@ster »

Jako vzdy moc pekny ;)
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Ako vždy.... AK je dobrí modelár tak je to minimum roboty.....Preto nechcu nejak prvádzať moje modely, lebo tam je roboty ako na kostole :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Aj to bude, len momentalne je toho rozpracovaneho nejak moc a musi sa to konecne dokoncit.
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

To nebola z mojej strany kritika.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od slowly »

Pěkný, moc pěkný to máte!
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Mam pocit, ze poslednych par prispevkov nema nic spolocne s temou.
Este par drobnosti ku Knakovym modelom. Kazdy model obsahuje 5 stupnov LOD. LODy su komplet prepracovane, nakolko v MSTS to fungovalo trosku inak. V 3 stupni uz modely nemaju animacie, takze je model atachnuty do jedneho. V 3 stupni uz taktiez modely nepouzivaju shadery s bump, odslekami ci specular efektami, ale len kalsicky TexDiff. V tej vzdialenosti uz stejne efekt nie je poznat a hre to znacne odlahci-nepouziva sa zbytocne bump a alfakanal. Posledny LOD ma viditelnost 1024m. Na tomto mieste chcem este upozrnit, ze LODy pracuju spravne len vtedy, ak ma hrac nastavenu maximalnu zobrazovaciu vzdialenost, v opacnom pripade bude prepinat LODy nespravne a dojde k preblikavaniu podvozkov a naprav, taktiez sa model bude stracat doslova pred ocami. Ostatne tento system je pouzity aj u modelov x5x a cohokolvek, co vyslo z nasej dielne. Nechcem totiz, aby to dospelo casom k tomu, ze v RW budeme mat slideshow. Doladovali sme este s Romanom zvuky. Berte ich s rezervou, ani jeden z nas nie je zvukar. Zbozne prianie je, aby sa uz toho konecne niekto chytil, ale jak vidim, leda ve snu :lol: Toz to je asi vsetko, snad sa to v priebehu tyzdna podari zverejnit.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Mam pocit, ze poslednych par prispevkov nema nic spolocne s temou.
Začal som to ja, takže sa ti chcem týmto ospravedlniť, že som iba zbytočne rozvíril vody a to ešte vo vlákne, kde to nepatrí... Neboj, viac sa to nestane.
s exportem do RW rádi pomůžeme
Ešte posledný OT: Roman, tu by možno stálo zato spraviť skôr nejaký návod alebo video ohľadne práve toho samotného prevodu do RW. Mňa by strašne zaujímalo (sám vieš, že som sa ťa to pýtal už viackrát :lol: ) nastavenie tých shaderov, UV argumentov a všetkých tých vecí okolo toho (ako napr. dosiahnuť také pekné odlesky ako má Hekl na svojich loko apod...). Pretože pre kontrolný export nejakej časti modelu (napr. keď chcem skontrolovať Smoothing groups alebo niečo iné...) nechcem predsa furt niekoho otravovať... Takýto návod by som prijal... Bol by to veľký problém??

Ohľadne modelovania je toho ako si napísal na Youtube dosť :mrgreen:
Braňo
Odpovědět