Objekty pro stavitelé tratí

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Oskar »

Vážení kolegové, potřebuji poradit.

Potřebuji do své tratě vytvořit jednostranná omezení rychlosti před nepřehlednými přejezdy.

Pokud vím tak v RW se traťová rychlost zadává ve vlastnostech koleje a je platná pro oba směry. To pro tento případ nepoužitelné, protože některé přejezdy mají pomalou jen z jedné (nepřehledné) strany nebo z obou stran ale posunutě tzn. že z každé strany začíná cca 100m před přejezdem a hned za ním končí.

Napadla mne jedna možnost a chci ji s vámi zkonzultovat případně někoho, kdo by to zvládl udělat poprosit o vyzkoušení.

Jde o to vytvořit rychlostník (snad by šlo použít Vlastikovi) a přiřadit mu blueprint od návěstidel s dvěma linky (0 a 1) a do kolonky omezení by se pak zadal údaj omezení rychlosti. Toto omezení by pak v trati platilo mezi oběma linky. U Vlastikových návěstidel přece jde takto omezit rychlost mezi dvěma linky. Ideální by ještě bylo upravit script tak, aby se zadané omezení rychlosti objevilo i na rychlostníku.

Co myslíte, šlo by to takto řešit ?
A byl by někdo ochoten a schopen to zhotovit a vyzkoušet v praxi ?

Předem děkuji Oskar
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od horor4 »

:roll: no já bych to řešil tím návěstidlem a schoval bych ho pod terén.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Oskar »

horor4 píše::roll: no já bych to řešil tím návěstidlem a schoval bych ho pod terén.
Ano je to jedna z možností, ale to by řešilo pouze vytvoření té jednostranné pomalé, pak by se k tomu musel vymodelovat statický rychlostník, aby o této pomalé byl hráč (strojvedoucí) informován.
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od drew »

Oskar píše:
horor4 píše::roll: no já bych to řešil tím návěstidlem a schoval bych ho pod terén.
...., aby o této pomalé byl hráč (strojvedoucí) informován.
a já bych schoval pod terén ještě krátkou kolej, která by měla nastavenou rychlost té pomalé a k ní nalinkoval stávající rychlostník.
Je to sice škrábání pravou rukou za levým uchem, ale cesta k realitě bývá občas trnitá ;-)

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Oskar »

drew píše:a já bych schoval pod terén ještě krátkou kolej, která by měla nastavenou rychlost té pomalé a k ní nalinkoval stávající rychlostník.

drew

Zajímavý nápad, to mne nenapadlo.
Je to sice škrábání pravou rukou za levým uchem jak si správně poznamenal ale použitelné by to být mělo.

Dík.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Oskar píše:
drew píše:a já bych schoval pod terén ještě krátkou kolej, která by měla nastavenou rychlost té pomalé a k ní nalinkoval stávající rychlostník.

drew

Zajímavý nápad, to mne nenapadlo.
Je to sice škrábání pravou rukou za levým uchem jak si správně poznamenal ale použitelné by to být mělo.

Dík.
Ja sam nekdy schovavam koleje pod teren a hodim na ne rychlostnik :D
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Pripravil jsem jsem staronovou verzi navesti pro elektricky provoz doplnenou o nove druhy navesti dle platne D1.
Nove stale:
Obrázek
Stare docasne ponechane v provozu:
Obrázek
Nove casove (mozno pouzit i ve scenarich):
Obrázek
jeden priklad za vsechny:
Obrázek
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Super, máš tam opraveno i to problikávání při přiblížení kamery ?
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Super, máš tam opraveno i to problikávání při přiblížení kamery ?
to nevim,protoze defakto nevim proc se tak deje u vsech modelu a zadna pomoc,pro me jsou shadery spanelska vesnice. :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Aha, mě se zdá, že Roman už o těch shaderech někde psal. Zkusím to najít.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

navesti pro tratovou a prechodnou rychlost
Jeste naposled jsem risknul a přepracoval dle nových poznatků z forum a proto jsem se rozhodl vydat poslední verzi těchto návěstidel, jelikož pro stavitelé reálné trati je potřeba víc náležitostí. Traťová návěstidla obsahují scripta (děkuji Dušanovi ) a tím bylo docíleno toho že je možné jakkoliv všechny náležitosti kombinovat podle potřeby stavitele. V zásadě bylo i zjednodušeno a logicky vše pojmenováno tak aby stavitel měl přehled a vše našel pohromadě v editoru.
novinky:
Předvěstníky a rychlostníky a konec platnosti pro NS, se mohou umístit i ze stran a mají i volbu šipek pro umístění vpravo i vlevo.( Očekávejte konec platnosti rychlostníků NS, Konec platnosti rychlostníků NS. )
Návěsti pro pomalou jízdu (začátek, konec) jsou vedeny jen jako scenery objekt bez zadávání údajů do vlastností návěstidla a mají možnost tyto použít i ve scénáři.
Předvěstní štíty pro Pomalou jízdu je možné použít jak v trati stavitele na pevno nebo taky i v jakémkoliv scénáři kde se i ve scénáři zapisuje rychlost do ID vlastností značky!
Všechny značky určené i pro scénář ,budou platné jenom pro zvolený scénář a né trvale, pokud stavitel požaduje PJ trvalou zapracuje jí v editoru trati a bude platná pro všechny scénáře dané trati.
Kulaté rychlostníky (pro vozidla s přechodností 3) zobrazují nově i rychlost 95 km/h.
Rychlostníky na tyči (nové,s odrazkami,staré) nově verze i s indikátorem lokomotivy,s rychlosti v kolejích. ( Slouží třeba přes nechráněné přejezdy na lokálkách.)
Předvěstníky a rychlostníky dle TTP (dříve pro nákladní vlaky) se řídí sekundární rychlostí v kolejích(druhá rychost).
Static objekty: najdete v Misc (hnědý pytel)
Směrová šipka (verze přímo,vpravo,vlevo,přímo k umístění vpravo,vlevo).
Zkrácená vzdálenost k umístění nad předvěstník s označením _HR .
Cela kolekce obsahuje 130 modelu.
Některá návěstidla mají nové textury.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Koukal jsem na to problikávání a pořád je to u Romana přibývající vzdáleností lepší. Ale musím říct, že to máš mnohem lepší než dříve.
Akorát by nebylo špatné u konce a začátku NS zrušit to linkování na koleje. Je to zbytečné.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Koukal jsem na to problikávání a pořád je to u Romana přibývající vzdáleností lepší. Ale musím říct, že to máš mnohem lepší než dříve.
Akorát by nebylo špatné u konce a začátku NS zrušit to linkování na koleje. Je to zbytečné.
Ano,je to citelnejsi u Romana a jsou tam hned dva faktory,ma to predstinovane a ma ty modely i cisla vetsi,coz ale zase neodpovida TNZ .
Jinak jsem prave ze mel na stejnem useku cca 5 km vedle moje a romanova navestidla a problikavalo to tak zhruba stejne,ale ja uz stim nic nenadelam proste to je vina hry.
jo toho jsem si vsiml kdyz uz jsem to mel v baliku zapakovane a pripravene na export, ale to neni na zavadu tam napsat cislo z rychlostniku.
cim novejsi verze TS tim to blika vic vsechno i ty Romanovi modely i default proste vsechno.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Já myslím tabulku kde je napsáno NS a přeškrtnutá NS bez čísel.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Já myslím tabulku kde je napsáno NS a přeškrtnutá NS bez čísel.
Ja to vim co jsi myslel,ale uz nebudu vydavat ohledne rychlostniku zadne update pro dva soubory,myslim ze je to zbytecne resit.
hold je to vedeno jako rychlostnik kde se zapisuje rychlost .
Prepracoval jsem dle vzoru Hekla navestni lavky,zde je taky znat dost zlepseni,pocitam ze vyjdou v tydnu.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Navestni lavky ,slouzi pro umisteni navestidel z me produkce oznacenych Am. Lavky byly prepracovany za pomoc dekuji Heklovi.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
download zde:
http://railworks.ofpmafia.eu/dl/downloa ... stni-lavky
V balicku je prilozen soubor Cti_me,poporucuji precist ,je tam jak instalovat a kde hledat uvedene modely.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

Dalsi z pripravovanych velkych update jsou kilometricke polohy a nove i s PZB.
Zde mam dilema jak to resit ,jelikoz bych rad vypustil verze urcene presne na miru pro moje trolejove nalezitosti jelikoz si myslim uz je nikdo nepouziva a zapracoval na kompromisu pro manualni umisteni na trolejove nalezitosti od Romana. Ale budu rad za nazor stavitelu trati kteri pouzivaji moje drive Stanicniky a Hektometrovniky,jakozto bych komplet zmenil nazev. takze zde prostor k diskuzi.
Modely prosly revitalizaci a byla upravena vzdalenost pro lepsi citelnost cisel ,potom dale pro 1-ciferne cislo polovicni velikost,tak jako v realu,samozrejmne to trochu naboptnalo o nove modely ktere daji zase kus reality v trati.
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

Co konkrétně by tě zajímalo ?
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Co konkrétně by tě zajímalo ?
Konkretne se jedna o tyto verze,v zasade jsou to stejne verze akorat ze maji ruzne delky od sebe tenkrat dle trolejovych nalezitosti,vlastne ze se vzdy napsalo i cislo opacneho smeru. Nove by se muselo misto jednoho modelu umistit dva kazdy z jedne strany,nechal bych jen pro sloup,muj nazor:
CZ_K Stanicnik,Hektometrovnik bily (zluty) pro brany,mysleno dvojite vzpery
CZ_K Stanicnik,Hektometrovnik bily (zluty) pro stozar,mysleno ten derovany
CZ_K Stanicnik,Hektometrovnik bily (zluty) pro sloup,mysleno betonovy ,koridorovy a pod.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty pro stavitelé tratí

Příspěvek od KaMat »

+ by byl v tom, že by se zredukoval počet modelů v seznamu.
- v tom, že by se muselo umístit více modelů do tratě.
Největší mínus ale je, že se tím pádem zvětší databáze kolejí. Pokud už nebudou staré podporované, tak se bude muset umisťovat značka na sloupu znova, jestli to chápu dobře.
Jednostranej by se ale hodil, protože ne všude jsou z obou stran a ne všude je na sloupu z obou stran jedna barva, takže se to dá alespoň kombinovat.
Odpovědět