CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Hurááá,mohl bych mít jednu nesmělou otázku?Zhruba kdy by mohly být venku?Jen tak informativně,doufám že mě neukamenujete.
Dnem i nocí si říkám tu samou otázku,situace se trochu zkomplikoval ve prospěch reality,nově budou návěsti i dle priorit což zase přispěje k reálnosti provozu a návěstních znaků,při této příležitosti se musejí všechny scripta přepracovat tak aby bylo možné plně využít možností RW,tato změna přispěje i k tomu že se bude moci vymodelovat spádovištní verze návěstidel.
Jenom stručně ,
jakýkoliv druh vlaku mimo posunu bude se řídit hlavními znaky na návěstidle ve stanicích,posun bude mít po směru jízdy na všech návěstidlech jen bílou ,at jedete za 1 nebo poslední vyhybku,v součinnosti s trpasličími návěstidly třeba ve Třebové kde je to samej trpaslík to bude povezeníčko.
Jakmile bude testovací verze funkční umístím video.
Ohledně vydání počítám že nejpozději ten další týden,uděláme pro to vše co je v našich silách.
Uživatelský avatar
ddusann
Návěstní mistr
Příspěvky: 19
Registrován: ned 22. lis 2009 20:11:53
Bydliště: Vrútky
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ddusann »

Hurááá,mohl bych mít jednu nesmělou otázku?Zhruba kdy by mohly být venku?Jen tak informativně,doufám že mě neukamenujete.
No tak na ukameňovanie myslím nie je dôvod :D robím ešte menšie úpravy skriptov okolo posunu.. termín vydania sa presne povedať nedá, ale myslím si, že v auguste už budú von určite ;)
ak ma chcete kontaktovať, urobte tak na ddusann7@gmail.com
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

V postarším tématu jsem psal něco o instruktážních videi,tak zde jsou první nabídky:
Toto video ukazuje jak si stavitel může bez naší pomoci ,pokud mu nebude vyhovovat počet přednastavených linek upravit a navýšit počet který aktuálně potřebuje,použitý program RW_Tools a výhodou je že se ve složce dělá záloha tak stavitel ví které druhy bude muset přiložit s tratí:
http://www.youtube.com/watch?v=8XoErmJb8NI

Zde je příklad od umístění návěstidla po jeho test(druhé video).
Záměrně jsem si vybral složitější návěstidlo s vyšším počtem linků,ještě k tomu je toto návěstidlo otočené tak že se budou muset otočit i jednotlivé linky tak jak je uvedeno,neduh tohoto je ten že se kolikrát stane že místo co by návěstidlo zůstalo na místě tak cestuje s námi,je to určitě bug a v nejbližší době na to chcem RS team upozornit,pokud se vám stane to co mě že omylem třeba ochopíte třeba kolejnici,využíjte tlačítka zpět a pokračujte v upravách,bohužel další neduh je ten že návěstidlo má očislované linky jen do 6 a zbytek je bez čísel,při větším počtu je určitě dobré si na kus papíru napsat návěstidlo ,počet linek a jednotlivé zadání,pokud to pak spletete tak je to zbytečná práce to dělat znovu.Po otevření vlastností návěstidla je dobré si najet s tabůlkou nad linky a kontrolovat jestli zadané údaje souhlasí s vedením linek.
http://www.youtube.com/watch?v=iwSvlYa3yMo

Poslední video,je spíše pro to že jsme skutečně umístili funkční návěstidlo,jak už se kdysy mluvilo je potřeba dát linky na všechny druhy kolejí a to i na posunové, i když toto návěstidlo posun neumí(platí jen pro vlak),při pokusu o jízdu vjezdového návěstidla na kolej určenou jen pro posun bude nebo by se měla zaškrtnout jen přivolávací návěst a rychlost 30.
http://www.youtube.com/watch?v=B85Bdtmt0xM

Všechna videa jsou ve velkém rozlišení,při koukání doporučuji hd a samostatné okno.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

V download sekci je k dispozici nová verze 2.0 návěstidel ČD,ŽS jedná se zatím o nejrozsáhlejší projekt který nese v sobě 774 modelů návěstidel typu Ažd i Ažd65 v kombinaci s ruskými návěstidly.
Do rukou se Vám dostává kompletně přepracovaná verze všech návěstidel,díky aktualizaci Railworks 106.7b a výše,tato aktualizace měla za následek kompletní přepracování návěstního systému jakožto i rozmístění linek a druhů návěstidel.
Z naší strany jsme tedy nemohli zaváhat a novou verzi návěstidel se všemi vymoženostmi přepracovat.
Nové:
a) možnost si zvolit na návěstidle pruh,a indikátor sekce "ID",
b) při linkování využít rychlosti návěstidla né kolejí,
c) charakteristiku si upravit podle skutečnosti sekce "charakter".

V balíčku najdete :
zapakovaný model v rwp
vzorové listy všech návěstidel
seznam všech identit jak pro ažd i ruskou verzi
a obrazový manuál s rozmístěním linek
Beta verzi programu na zjednodušenou tvorbu linek do tratě.

Oproti předchozí verzi byly u všech stožárových dodělány verze vybočené v pravo a vlevo,
Ažd i ruská verze obsahuje tyto typy:
As,An,Am,At,Az.
A že to opravdu funguje tak zde je pár screnů z aktivity:
http://www.edisk.cz/stahni/85516/Pictur ... .03MB.html
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Důležité upozornění,bylo zjištěno že se traffic né moc korektně chová k tomu když na posunovým návěstidle (Se) zaškrtnete do ID"TRAT" a takovéto návěstidlo se nachází na hlavní koleji ( kolej ohraničená z obou stran hlavními návěstidly ),se může traffic před ním zastavit a projede vjezdové návěstidlo které bude na stůj a zastaví jakoby až u toho posunového (Se) kde vyčká jako by se rozsvítil znak na vjezdovém návěstidle.
Důvodem je to že v blueprintu všech posunových návěstidel (Se) je zaškrtnuto u traffic dopravy true (zastav),a tak se i k tomu traffic zachová.
Předejít tomu lze tím že pokud budu požadovat aby traffic u tohoto posunového návěstidla (Se) nezastavoval a řídil se znakem hlavního návěstidla vytvořit nový blueprint posunového návěstidla a v něm přepsat "True" za "False" pak se toto návěstidlo bude chovat jako posun a vlaky okolo něj projedou.

V update už budou verze odlišeny,a tak zatím ponechte posunová návěstidla v klidu a nebo ty původní budou co ted jsou ve vydaném balíku budou jako virtuální a bude potřeba je pozměnit.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne čtv 19. srp 2010 14:23:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
750225
Příspěvky: 32
Registrován: úte 08. pro 2009 18:52:26

Re: CD návěstidla

Příspěvek od 750225 »

Tak stráášně moc díky za návěstidla,teď je jdu zkusit,tak uvidíme jak si s tím poradím. ;)
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Sešlo se mi několik dotazů ohledně umístění návěstidel,i když vše je v přiložených návodech možno to člověk pochopí lépe když to tu napíšu,předně:
a) hlavní návěstidlo rozdělujeme z hlediska bílého světla na vlakové a vlakové a posun rozdíl je mezi nimi ve dvou věcech a to, vlakové většinou slouží jako vjezdové i když má bílé světlo nikdy nezobrazí posun (klidné bílé světlo),ale bílé světlo slouží pro případ že na návěstidle nelze postavit dovolující znak tak se manuálně nastaví přerušované bílé což značí přivolávací návěst,tudiž né posun,a má označovací pruhy stejné šíře,zde nikdy nezaškrtáváme (C,S).naopak můžeme zaškrtnout R.
vlakové a posun toto návěstidlo může být odjezdové nebo cestové a zobrazí jak posun tak i PN(přivolávací návěst),má označovací pruhy nestejné šíře,na tomto návěstidle se zobrazí to co si zaškrtneme (C,S,R) a bude to správně ukazovat.
b) Důležité:
Charakter je nadřazen rychlostní soustavě,to znamená že pokud na návěstidle chci aby mě svítila spodní žlutá (40 km/h) a zaškrtnu tam R (PN),tak mi tam místo spodní žluté bude blikat bílá,a pokud to udělám obráceně tak zase bude místo PN svítit žlutá.
Je důležité si toto uvědomit.
c ) další jestliže vedu někde link 1 po přímé koleji nezadávám do vlastnostech návěstidla žádnou rychlost,pokud se nezadá žádná rychlost vlak se řídí rychlostí v koleji (zpravidla je to plná tratová rychlost),zde se může zaškrtnout jestli je předvěstí a nebo koncovým návěstidlem,rychlost ovšem musíme uvést když vlak jede z odbočky a nebo z nepřímé koleje,pokud se zde zadá rychlost které je návěstidlo schopné znakově rozsvítit tak se tak stane,pokud zadám rychlost jinou tak bude svítit pouze hlavní znak,a moc reálné to nebude.

Pokud někdo něco ptejte se než to x.krát předělávat možnosti jsou a hojně využívané icq a mail,pro sebe si to nenechám a sdělím to pro všechny.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Na čem se aktuálně pracuje je vidět z tohoto videa:
http://www.youtube.com/watch?v=rARIyVIrK30
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Protože mě dost vadilo to že návěstidla byly špatně vidět na delší vzdálenost,zkusil jsem experimetovat a za pomocí druhé textury zvýšil svítivost a myslím že je to znát viz screny:
Původní svítivost:
Obrázek
Obrázek
jak vidíte není možné ze vzdálenosti 100m rozeznat žlutou od zelené a to se ted radikálně změnilo:
Obrázek
Obrázek
zde už to poznat je a důležité je že návěsti jsou viditelné při zachování kvality i na vzdálenost přes 500m (v pozadí PNautobloku ve směru Běchovice a snímaná vzdálenost 750m)
Obrázek
že jsem si vyhrál dokazuje i to že je vidět stínění i na návěstidle proti tak jak jsem to okoukal z mostu
Obrázek
Obrázek
Bohužel toto vylepšení bude mít za následek všechny návěstidla upravit,a to nějáký čas zabere,potěšující je že to nenaruší již umístěná návěstidla,klidně pokládeje dále.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne sob 26. bře 2011 13:28:16, celkem upraveno 1 x.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

perfect :)
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: CD návěstidla

Příspěvek od mube »

Sem rád, že nebudu muset předělávat umístění.Zrovna včera jsem osadil návěstidla na celou pražskou část zhlaví v ČT a zabralo mi to víc než 3 hodiny.
Nerad bych si to zopakoval :-).Zlepšení viditelnosti je fajn.Díky
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Oskar »

Vlastiku, to je moc dobře, že jsi na té viditelnosti návěstních znaků zapracoval. Taky mi ta minimální viditelnost vadí.
Ještě bych se přimlouval o buťto odstranění vymalování spodní strany clony barvou světla nebo o jemnější naznačení postupným barevným přechodem ke konci clony do černé.
A v poslední řadě bych uvítal buďto odstranit stíny nebo na nich taktéž zapracovat. Nevím jak jiným ale mě se zobrazují dost nekorektně v porovnáním s jinými podobnými, stínovanými modely jiných autorů.

například zde: https://picasaweb.google.com/1006231677 ... 2397218050
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Vlastiku, to je moc dobře, že jsi na té viditelnosti návěstních znaků zapracoval. Taky mi ta minimální viditelnost vadí.
Ještě bych se přimlouval o buťto odstranění vymalování spodní strany clony barvou světla nebo o jemnější naznačení postupným barevným přechodem ke konci clony do černé.
A v poslední řadě bych uvítal buďto odstranit stíny nebo na nich taktéž zapracovat. Nevím jak jiným ale mě se zobrazují dost nekorektně v porovnáním s jinými podobnými, stínovanými modely jiných autorů.
Předně je potřeba si uvědomit že základ návěstidel je ještě z dob kdy semnou spolupracoval Ivan ps. a to byl ještě RS,a začátky byly těžké pro oba ,dnes již spousta námi vytvořených věcí zdaleka nedosahuje standartu a jejích předělávání je časově náročné,přesto občas odběhnu od stavby tratě a něco upravím,doplním,odstraním a pod.,předně v tuto chvíli řeším návěstidla a ještě to nějáký čas potrvá,všemi nápady,prozbami a stížnostmi se zaobírám a řeším je všude individuálně,ohledně návěstidel doufám že tyto zásahy jsou poslední na modelech, nebot by mě nebavilo furt předělávat cca 750 modelů návěstidel,všechny připomínky jsem akceptoval a zde je výsledek:
spodní strana clony ladí se znakem:vpravo nové,vlevo staré je to rozdíl,
Obrázek
v kombinaci barev taktéž,
Obrázek
v neposlední řadě i jsem zapracoval na stínu který se ted už chová korektně,bylo zapotřebí celý stín přemodelovat:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne sob 26. bře 2011 13:30:19, celkem upraveno 1 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Oskar »

Výborně !!!

Teď to vypadá mnohem, mnohem lépe.

Dík.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od dodis350 »

jj, teraz je to supr, len tak ďalej ;)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
ddusann
Návěstní mistr
Příspěvky: 19
Registrován: ned 22. lis 2009 20:11:53
Bydliště: Vrútky
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od ddusann »

tá svietivosť najmä v noci vyzerá veľmi pekne a aj tie tiene vypadajú oveľa lepšie.. dobrá práca ;)
ak ma chcete kontaktovať, urobte tak na ddusann7@gmail.com
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Hekl338 »

Pokrok to je dobry myslim, vypada to podstatne lepsie a realne. Mal by som vsak dve veci. Neslo by vyhadzat z modelov niektore dost zbytocne poly (modelovane srouby a pod) a spravit modelom LODy? Chapem, je to opruz. Na druhu stranu. Ked si predstavim nejaku vacsiu stanicu a hodne navestidiel, je to do znacnej miery zataz. Ani RW nie je bez omedzeni. Ked zacnu vznikat trate a modely, kazdy vsadi na detailnost. A naraz sa zisti, ze FPS pojde dost dolu. Ja som za detaily, ale rozumne naLODovane.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Neslo by vyhadzat z modelov niektore dost zbytocne poly (modelovane srouby a pod) a spravit modelom LODy? Chapem, je to opruz. Na druhu stranu. Ked si predstavim nejaku vacsiu stanicu a hodne navestidiel, je to do znacnej miery zataz. Ani RW nie je bez omedzeni. Ked zacnu vznikat trate a modely, kazdy vsadi na detailnost. A naraz sa zisti, ze FPS pojde dost dolu. Ja som za detaily, ale rozumne naLODovane.
No předně děkuji všem za reakce,nicméně právě detaily dělají model modelem,já tedy pracuji vždy s 4 stupnovým LODEM a najdete je na všech mých objektech ,nejmenší zobrazovaná vzdálenost pro detaily je 64m,proto si dovoluji trochu modely polygonově posunovat nahoru,co se týče RW tak si daleko lépe poradí právě s objekty s více poly než msts kde jak už bylo řečeno několkrát je to daleko za hranicí a soudě z příspěvků je toho důkazem.
Daleko větší opruz než poly návěstidel jsou poly pražců kde koridorový pražec má lehce přes 850poly a ted si spočítejte kolik je úmístěno na 64m pražců v plném LODU ,to představuje několika násobně zátěž pro RW než mají návěstidla a proto do velkých stanic doporučuji Low koleje kde místo pražců je podloží s texturou pražců.
Určitě to je dáno výkonem také PC,nicméně toto se neovlivní a nikdo nebude brát na toto ohled,je pravda že spousta objektů je zbytečných,nicméně to dělá trat tratí.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Hekl338 »

Na to som prave narazal, ze uz kolaje samotne, + ostatne veci su zataz... V tom pripade je aj 64m moc daleko, kedze napriklad tie srouby uz nevidim po 15m. A tak ako ty-modelar, sa snazis spravit veci detailne, tak sa bude snazit stavitel trate, ci modelar voznov a loko. A ked sa to vsetko spocita.... Ale budiz, kazdy mame svoj pohlad na vec,ty si autor.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pro stavitelé tratí jsem připravil testovací update svítivosti návěstidel a to 1,2,3aut,5 světelných stožárových (As),jediné co je potřeba uvedený soubor rozpakovat a dát přepsat vše,jsou tam jenom modely takže to nenaruší jakékoliv cesty už postavené:
Je potřeba dodržet uvedenou cestu pro rozpakování a umístění:
x:\xxx\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\As\
Download zde:
Nahrazeno!
Naposledy upravil(a) Vlastik dne sob 09. dub 2011 14:46:33, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět