CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Aha. Tak to som spravil, ale na 320 ke od Kamata tie návestidlá aj tak fungujú ako sa im zachce. Náväznosť návestí by som tam zbytočne hľadal.
No pokud se někomu někdo nezamlouvá,a nebo si myslí že by to mělo být jinak tak by bylo dobré to doložit screnem(v TS jsou 2 možnosti jak ho udělat) a nebo napsat jel jsem ze stanice x z koleje xy směrem na y,a nebo vjížděl jsem z trati do stanice x na kolej xy a dělalo mi to toto a popis stručný,s takovou odpovědí se už dá pracovat a pořípadě to ověřit.
Jak píše Kamat může to být chyba linkování a nebo obecná chyba a to pak řešit,i když verze 2.7a obsahuje staré scripta 2.01,kde je několik nedostatků,někde zde v tomto tématu už jsem to uváděl.
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Ibaže ja neviem čomu vďačím za tento stav. Či je chyba u mňa, alebo v trati, alebo v čom.....Bežne sa mi stane, že po výstrahe ide voľno.
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Môžné to je. V tomto sa ja nevyznám. Ja hrávam len voľnú jazdu, pretože nikto mi nebol schopný ešte vysvetliť ako dopredu prednastaviť trasu vlaku.
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Prejdi si celú Kamatovu trat v oboch smeroch. Vyskytuje sa mi to všade.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Prejdi si celú Kamatovu trat v oboch smeroch. Vyskytuje sa mi to všade.
Pokud máš volnou jízdu danou a sám si stavíš vlakovou cestu vždy po částech tak se ti objeví výstraha,protože dále není nadefinovaná cesta,jakmile ale přejedeš úsek který není nadefinován(chybí vlaková cesta) tak se na dalším návěstidle objeví volno,protože jsi projel závislost mezi návěstidly a další návěstidlo přenáší dále,pokud by jsi měl úsek nadefinován přes obě návěstidla tak se ti znaky ukáží správně.
V nadefinované trase by se ti po výstraze objevila červená v takovémto případě,protože je tam závislost mezi návěstidly.
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Jasné. Tak to bude asi tým, že jazdím vždy len voľnú jazdu.......A viete mi niekto jednoducho poradiť, ako si postaviť vlakovú cestu s bodu A do bodu B aby všetky výhybky boli dopredu nastavené?
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

AKo si môžem staviať cestu sám keď to neviem........ reagujete na všetko možné, len nie na to na čo sa človek pýta.... Radšej mi poradte ako si spravím vlastnú trasu po ktorej mi pojde ten poondiaty vlak. Tu som o tom písal tiež : http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... t=18#p7064
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Jeden poslední AB ukazoval výstrahu a vjezd byl 50. Jinak to všechno sedělo.
Michale může blíže specifikovat místo,projel jsem to a nikde jsem na nic takového nenarazil,zkusím to okouknout,díky.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

me to ve volne jizde dela taky a bohuzel nevim jak prehodit vyhybky na stalo aby ve volne jizde zustaly tak jak chci ja..
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Jedu po pravé koleji a je to návěstidlo za zastávkou Třinec-Konská. Další už je vjezd do Třince. Jenže když jsem tam teď jel podruhé, tak tam byla výstraha a na vjezdu do Třince stůj.
Udělal jsem video kde je součinnost návěstidel a funguje dobře,je potřeba si uvědomit že pokud jedu volnou jízdu a cestu si stavím sám (přehazuji výhybky) tak podle toho kam mám tu cestu postavenou tak se mi rozsvítí znak na návěstidle,pokud není cesta kompletní k dalšímu návěstidlu tak zákonitě zůstane návěstidlo předním na stůj,(někde je špatně výhybka).
Někdy a je to i z videa vidět je problém se v bludišti výhybek správně trefit,a dokud se netrefím tak prostě to návěstidlo nerozsvítím jinak.
http://www.youtube.com/watch?v=-_OKb85n ... e=youtu.be
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pánové stavitelé, kdo jste si naklonoval návěstidlo As05a_V11_link06? Je tam špatně odkaz na skript V09 a já se pak můžu divit, že mi to nefunguje jak má.
Asi k tomu,
pokud někdo si vytvoří svoje linky at přes utilitu a nebo přes RW-Tools tak to je jeho odpovědnost za správnost linek a údajů,pokud kouknu na základní link což je vždy link 02 z čeho se vždy vychází tak tam je uveden script dobře(V11).I link 04 je dobře.
A abych pravdu řekl tak co byly linky od autorů tratě tak ty jsem nekontroloval.
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: CD návěstidla

Příspěvek od drew »

Michal píše:To jo, je to zodpovědnost autora, který to naklonoval, ale bordel v tom pak budeme mít všichni, když si to s něčím nainstalujeme. Proto na to upozorňuju.
No a nebyla by slušnost někam "zaremovat" jméno? Ať potom víme komu nadávat ;-)

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

No, až tak úplně pravda to není a řešit se to dá. Stačlilo by to třeba tímto způsobem v názvu klonu návěstidla : "CD_Nvst_xxxxx_PBO" "CD_Nvst_xxxxx_321" "CD_Nvst_xxxxx_TT" :roll: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

No jo, to máš pravdu. A ještě těch keců, co to ten "náš spolek" zase vymyslel :mrgreen:
Snad to bude v případě nutnosti možno vydedukovat z data instalace aktualizací...
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Protože Michal dokončil komplet scripta s přenosem VZ a testy po pražských spojkách dopadly dobře,vydání plánuji na středu,čtvrtek,při té příležitosti proklepnu ještě cizí blueprinty jestli mají správné scripta.
Script lokomotiv s přenosem VZ x5x si vydají autoři sami.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Byla k downloadu vydána nová verze script v2.01v s přenosem znaku na lokomotivu (základní),balíček je zazipovaný a je tedy pro zkušené uživatelé,v balíčku jsou přiloženy i aktuální manuály s možností tisku.
Složky rozpakovat do x:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\xxx.zip
Pokud používate jinou cestu tak samozřejmně si to musíte najít dle aktuální cesty od složky railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\CD\xxx.zip je to cesta pevná.
Jelikož bylo zjištěno že TS pracuje přednostně s koncovkou .out,tak aby nedošlo zase k nějákým proč mi to nefunguje tak jsou aktuální scripta s touto koncovkou všechny.
Mějte na paměti a vycházejte z toho že jsou to všechno jenom pokus-omyl a z toho je potřeba vycházet,rád bych pokud někdo narazí na nebo si bude myslet že je to nesrovnalost tak at nám to sdělí.
Všechny nové kody pro návěstidla jsou ve vysvětlivkách označeny červeným čtverečkem na začátku,důrazně doporučuji si přečíst přiložený manuál!
Zobrazení přenosu znaku na vozidlo vybaveném VZ jsou vybaveny všechna hlavní návěstidla (vjezdová,odjezdová,autoblok,cestová,krycí) které nemají označení dle vysvětlivek ID2.Na hnací vozidlo s VZ se nepřenáší posun,předvěsti,indikátory,opakovací předvěsti,koncová návěstidla.Limit pro vzdálenost přenosu je v TS zatím 1250m,pokud je návěstidlo dále ukážese znak na VZ až při vzdálenosti 1250m.
Důležité funkční přenos VZ bude až po aktualizaci nového scriptu lokomotiv x5x z "místního spolku" :D
Download zde:
Vydána novější verze.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 05. bře 2013 16:38:05, celkem upraveno 3 x.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Aby nedocházelo k tomu že stavitel trati který vytváří svoje linky pomocí kopie a jednoduše místo aby to tvořil z např. As05a_V04_link02,to tvoří z As05 kde už pak nemůže sedět script protože tam bude chybět správná cesta ,dal jsem dohromady všechna scripta která jsou momentálně použita ve verzi návěstidel 2.7a a verzí script 2.01(2.01v) vzorník script,stavitel tvorby nového návěstidla si může zkontrolovat jestli přiřazený script k této verzi patří.
Vzorník_script2602_13.pdf
(129.82 KiB) Staženo 448 x
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Vzhledem k tomu že bylo zjištěno že přenos znaků na VZ po exportu souboru nefunguje s koncovkou .out,musel jsem vydat nový balík s koncovkou .lua,je potřeba aby všichni co používají moje návěstidla (at uživatelé,stavitelé tratí i ti co si stáhli novou verzi vydanou 26.02.2013) odstranily komplet složky LUA,LUArus a nahradily je novým downloadem v příspěvku výše(úte 26. úno 2013 19:39:52).
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ha, ještě že se držím svého pravidla. Nikdy nestahuj čerstvou věc, dej tomu tak 2 dny, než se vydá opravný balík :lol: .
Když mám trať od Romana, co musím tedy udělat, aby mi fungoval přenos? Jen stáhnout ten balík, a přeinstalovat ho v RW? Nebo ještě další úkony? Mašinu teď neřeším.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Jurajs_89 »

Aha, já myslel, že tohle, co psal na fóru bylo jen kvůli tomu špatnému balíčku. Díky :)
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Odpovědět