CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Kriszti219
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 19:55:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kriszti219 »

It's work when the pole not exist :(
http://thumbp12-ne1.thumb.mail.yahoo.co ... &httperr=1
When I write at signal ID ZVOP to appear the signal pole, the white light don't work and appear a green light.
Suggestions?
Kriszti219
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 19:55:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kriszti219 »

How to use Autoblock12 PNA to predict AS 05i LX1, LX2... with 100,60,30 km/h
Sorry for this questions but I don't know how to use :oops:
But please help me! :oops:
Kriszti219
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 19:55:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kriszti219 »

Who creat the signals don.t know help me with this signals?
It.s work aproximatly with the romanian signals?
Obrázek
*the last 4 image, speed 30/60

And Autoblock12 PNA can predict AS 05i LX1,lx2 etc.?
Obrázek
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Oskar »

Vlastiku,
jde nějak u návěstidel rozestavět linky tak, aby když přijedu do stanice s vlakem na dopravní kolej a budu z této koleje posunovat na traťovou kolej svítila na odjezdovém návěstidle postaveném přímo u koleje návěst posun dovolen (bílá) a pokud budu z té samé koleje potom odjíždět s vlakem na traťovou kolej svítilo na tomto odjezdovém návěstidle návěst volno (zelená) ???
Podotýkám, že mi jde o jednoduchou tříkolejnou stanici na jednokolejné trati.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Vlastiku,
jde nějak u návěstidel rozestavět linky tak, aby když přijedu do stanice s vlakem na dopravní kolej a budu z této koleje posunovat na traťovou kolej svítila na odjezdovém návěstidle postaveném přímo u koleje návěst posun dovolen (bílá) a pokud budu z té samé koleje potom odjíždět s vlakem na traťovou kolej svítilo na tomto odjezdovém návěstidle návěst volno (zelená) ???
Podotýkám, že mi jde o jednoduchou tříkolejnou stanici na jednokolejné trati.
Ahoj Oskare,
toto v současné době není možné,neboť na jedné koleji může být umístěn jen jeden link,až Dušan upraví scripta pro posun tak chci vyzkoušet variantu kdy by se link pro posun umístil před poslední výhybku a link tratový za poslední výhybku a nebo návěstidlo proti.
Alternativa by bylo něco jako je v msts kdy by se udělala jedna neviditelná kolej kde by se při postavení cesty ze stanice rozsvítil návěst posun dovolen,ale vše by bylo ve stádiu zkoušek a testů.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Oskar »

Rozumím, myslel jsem si to, děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
magach
Příspěvky: 13
Registrován: pon 14. lis 2011 17:41:29

Re: CD návěstidla

Příspěvek od magach »

Ahoj,
možná je to hloupý dotaz, ale nikde jsem nezjistil na co jsou u návěstidel ty dva přepínače "approach conrol" a "limited aspect". Mohl by mě někdo popostrčit? :roll:
Díky.

Edit:
- Ano, odpovím si sám. Stačí nebýt slepý jak patrona, neb to má Vlastik popsáno v přiloženém manuálu. Znamenají "je předvěstí" a "pouze výstraha". ;)
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Něco ohledně návěstidel,
jak asi víte na návěstidlech jsem s Dušanem pracoval několik let a zdálo se že toto je hlavní problém že se u nás nestavějí tratě,po čase člověk zjišťuje že tomu tak nebylo a tratí z našich končin je poskromnu.
Bohužel zřejmně vylepšování scriptů pro návěstidla je u konce,neboť Dušan se dlouho neozýval a ani ne ozývá,docela mě to mrzí protože předloni přes vánocemi vyšla poslední veze návěstidel (2.5) a k tomu 3x update.
více jak přes rok je připravená na vydání verze návěstidel 3.0 (optimalizovaná verze návěstidel dle standartu TS 2012,+opraveny chyby posloupnosti verze 2.5+dosazeny všude nové clony dle připomínek) bohužel vydání ztroskotalo na scriptech,Dušan kdysy začal zpracovávat nová scripta pro verzi 3.0 ale nedokončil,základní problém je že verze 2.5 není kompatibilní s verzí 3.0 co se týče scriptu a tudíž není ani kompletní (testováno na trati PBO) v zásadě je to škoda neboť nová verze opravuje všechny chyby ohledně připomínek ale zase není funkční posun(nesvítí) není zapracován do scriptu.
Otázka tedy zní jestli by se nenašel někdo kdo by scripta dokončil a dále spolupracoval na zdokonalování návěstních znaků (např VZ),a nebo postavil nová scripta a toto dokončil.
V případě že se tak nestane tak zůstane poslední verze 2.5 jako kompletní systém s updatem modelů návěstidel a k tomu mohu vydat nedokončenou verzi 3.0 která pro hlavní návěstidla je plně funkční ale není funkční pro posun.
Případné nabídky a nebo dotazy přes SZ.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Můžeš to upřesnit. Nové modely budou kompatibilní se starými nebo ne. Myslím pojmenování blueprintu, odkaz na model už není podstatný. Právě jsem se rozhodl, že pošlu ven i svojí testovací trať včetně všech, i zatím neveřejných modelů, zvuků tratě a dalších blbostí ale v pokud nebude kompatibilní nová verze návěstidel, je to na nic. Trať je stabilní pod verzí skript 2.01 z listopadu 2011 (tak to má Dušan v komentáři ve skriptu ) . Jediný nedostatek, který jsem pozoroval je (kromě jízdy do kruhu) jízda v nesprávném směru na trati vybavené autoblokem. Tam to při jízdě po nesprávné bez milosti spadne. Tak jsem veškerá protisměrná návěstidla smáznul je klid.
A které návěstidla budou konkrétně mít nový model, ruská ?
V nové verzi skript je těch nedostatků bohužel přes všechnu snahu autora více než jen jízda na bloku nesprávným směrem. To je sice ošetřeno, ale většina návěstidel chybně načítá a poté návěstí předzvěstní znak následujícího návěstidla, nefunkční posun a opakovačky jsou vůbec nějaké divoké .
Možná by v tomto případě nebylo od věci exportovat i návěstidla autobloku jako statický objekt a umístila by se zhaslá do trati, alespoň do vyřešení tohoto problému.
K tomu,co se týče pojmenování tak to zůstalo stejné,a i u stavitelů je dobré že dodržují pojmenování ,tím odpadá několik duplicit.Stabilní verze je verze 2.5+update,verze script 2.01.
Bohužel obsahuje chybu ohledně autobloku a jízdě po nesprávné koleji,nová betaverze scriptů 3.0 toto upravovala,dále upravovala posloupnost cestových návěstidel aby to šlo za sebou ,dále upravovala vložená návěstidla (je předvěstí odjezdového) a nebo není a pod.,opakovací aby fungovala jako 4znaký autoblok,(po novu se dnes může objevit opakovací už na vjezdovém návěstidle),
zapracovány byly skupinová návěstidla.
Nebyl zapracován posun,což je hlavní problém.
Všechny návěstidla jsou upraveny,mají optimalizovaný model,všechny mají clony pro lepší svit a ruská mají jiné barvy clon,už jsem uvažoval že bych dal pár static modelů k dispozici,ale docela se mi příčí umístovat static modely tam kde může jet vlak.
Připravil jsem pár aktivit i s provozem,bohužel i když má člověk stanovenou trasu tak při zpoždění to trafic pošle do protisměru když tam nejede vlak a celá aktivita se rozhází,když tam budou static návěstidla tak si dost dobře nedovedu představit provoz,jednalo se o trat PBO s novými scripty.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Můžeš to upřesnit. Nové modely budou kompatibilní se starými nebo ne. Myslím pojmenování blueprintu, odkaz na model už není podstatný. Právě jsem se rozhodl, že pošlu ven i svojí testovací trať včetně všech, i zatím neveřejných modelů, zvuků tratě a dalších blbostí ale v pokud nebude kompatibilní nová verze návěstidel, je to na nic. Trať je stabilní pod verzí skript 2.01 z listopadu 2011 (tak to má Dušan v komentáři ve skriptu ) . Jediný nedostatek, který jsem pozoroval je (kromě jízdy do kruhu) jízda v nesprávném směru na trati vybavené autoblokem. Tam to při jízdě po nesprávné bez milosti spadne. Tak jsem veškerá protisměrná návěstidla smáznul je klid.
A které návěstidla budou konkrétně mít nový model, ruská ?
V nové verzi skript je těch nedostatků bohužel přes všechnu snahu autora více než jen jízda na bloku nesprávným směrem. To je sice ošetřeno, ale většina návěstidel chybně načítá a poté návěstí předzvěstní znak následujícího návěstidla, nefunkční posun a opakovačky jsou vůbec nějaké divoké .
Možná by v tomto případě nebylo od věci exportovat i návěstidla autobloku jako statický objekt a umístila by se zhaslá do trati, alespoň do vyřešení tohoto problému.
K tomu,co se týče pojmenování tak to zůstalo stejné,a i u stavitelů je dobré že dodržují pojmenování ,tím odpadá několik duplicit.Stabilní verze je verze 2.5+update,verze script 2.01.
Bohužel obsahuje chybu ohledně autobloku a jízdě po nesprávné koleji,nová betaverze scriptů 3.0 toto upravovala,dále upravovala posloupnost cestových návěstidel aby to šlo za sebou ,dále upravovala vložená návěstidla (je předvěstí odjezdového) a nebo není a pod.,opakovací aby fungovala jako 4znaký autoblok,(po novu se dnes může objevit opakovací už na vjezdovém návěstidle),
zapracovány byly skupinová návěstidla.
Nebyl zapracován posun,což je hlavní problém.
Všechny návěstidla jsou upraveny,mají optimalizovaný model,všechny mají clony pro lepší svit a ruská mají jiné barvy clon,už jsem uvažoval že bych dal pár static modelů k dispozici,ale docela se mi příčí umístovat static modely tam kde může jet vlak.
Připravil jsem pár aktivit i s provozem,bohužel i když má člověk stanovenou trasu tak při zpoždění to trafic pošle do protisměru když tam nejede vlak a celá aktivita se rozhází,když tam budou static návěstidla tak si dost dobře nedovedu představit provoz,jednalo se o trat PBO s novými scripty.
Dík. Ten static jsem měl na mysli u obráceného návěstidla pro opačný směr (NESP) . Lepší, než nic :)
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Ohledně nově vydané verze která výjde zítra,pár důležitých rad:
a)Pro stavitele tratí s používáním mojich návěstidel:
je potřeba udělat pár úprav u sebe tak aby byla zachována kompatibilita nové verze,byly změněny názvy návěstidel začínajících na As,Am,An_05i,06i_(V01,V10),pokud někdo tyto návěstidla používá v trati je potřeba je odstranit(neplatí pro trat PBO,Trat320).
Dále je potřeba odstranit z trati i verzi At02_(V01,V02,V03),neplatí pro trat PBO,Trat 320.
Po nainstalování nové verze bude potřeba aby si stavitel vytvořil nové linky všech odstraněných návěstidel uvedených výše a poté si je pak umístil do tratě zpět!
Poslední co je potřeba z trati odstranit bez náhrady je As06i(As06iL)_V20,nahrazeno originál návěstidlem do Poříčan.
Ostatní vámi vytvořené linky návěstidel si někam zálohujte,a poté dokopírujete zpět do trati,za předpokladu že už tam nebudou.
Odinstalujte jakou koliv verzi návěstidel V2.0,V2.5,poté ještě proveďte manuální kontrolu složky c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\ zda se ve složce nic nenachází,pokud ano smažte bez náhrady!
Nainstalujte novou verzi návěstidel 3.0,scriptů 2.0 a poté svoje vytvořené linky a zkopírujte do TS,pokud jste museli odstranit některé linky z uvedených výše,tak si je pomocí programu vytvořte ve správném značení,doporučuji vytvářet nové linky k návěstidlům vždy ze základní linky 02.
b) Pro uživatelé trati s používáním mojich návěstidel:
Odinstalujte jakou koliv verzi návěstidel V2.0,V2.5,poté ještě proveďte manuální kontrolu složky c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\Signals\ zda se ve složce nic nenachází,pokud ano smažte bez náhrady!
Nainstalujte novou verzi návěstidel 3.0,scriptů 2.0.

V případě jakých koliv nejasností se ptejte ať předejdeme zmatkům.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Zjistil jsem že se v TS 2013 při exportu návěstidel mění koncovka scriptů z xxx.lua na xxx.out,problém je že xxx.out už nejde editovat v klasickém editoru a v současné době tedy nevím co stím,možná to je i příčina proč se korektně návěstidla nechovají.
Jinak dnes jsem dokončil úpravy cca 30 návěstidel které byly připraveny na nová scripta a musely být vráceny do podoby staré,při té příležitosti jsem zjistil tu koncovku out.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

TS2013 stále umí pracovat i s lua formátem. Když mu tam místo souborů *.out nakopíruješ *.lua, tak to bude fungovat stejně. V tom bych problém neviděl. Formát *.out má tu výhodu, že se v tom pak nikdo nešťourá.
Zatím nechci dělat ukvapené závěry,ale asi to bude mít vliv ta změna koncovky,po tom co se exportovaly ty návěstidla na .out ,se dá bez problémů projet i s verzí script 2.01 úseky kde to předtím padalo viz screny:
Obrázek Obrázek Obrázek
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

No tak nahraj do Assets lua místo out a hned budeš vědět, na čem jsi. Mě to padalo i pod TS2012 a tam formát out ještě nebyl...
No asi jsi to špatně pochopil,pod lua to padalo ale pod out což je ted jediné co se vytvoří po exportu z lua ze source se to zdá být stabilní,nicméně ještě testuji kde to taky padalo,proto assets lua už nikde nezískáš po exportu.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Lua se neexportovalo, jen se to při exportu překopírovalo ze Source do Assets. Jinak se s tím souborem nic neměnilo. Proto píšu, abys tam zkusil dát lua místo out a hned uvidíš, jestli to tím je nebo ne.
Tak jsem tam dal lua zpět a nefungovalo,bohužel to už ani nefunguje když tam exportnu zpět ty out,tak jsem se radoval předčasně.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

Michal píše:Vlastiku, prosím tě, když si chci jako uživatel (ne stavitel) nainstalovat novou verzi návěstidel, tak si po odstranění staré verze nainstaluju balíčky 1-4 a bude mi to vše v PBO a 320 fungovat nebo je potřeba nějaký zásah od autorů tratě? Z těch přiložených instrukcí si nejsem jistý.
320 zatim ne dokud nevydam opravu a to bude asi zitra.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Vlastiku, prosím tě, když si chci jako uživatel (ne stavitel) nainstalovat novou verzi návěstidel, tak si po odstranění staré verze nainstaluju balíčky 1-4 a bude mi to vše v PBO a 320 fungovat nebo je potřeba nějaký zásah od autorů tratě? Z těch přiložených instrukcí si nejsem jistý.
Ano,vše by mělo fungovat dnes jsem s oběma autory toto řešil a ve výsledku ani jim po aktualizaci nové verze návěstidel žádné v trati nechybějí,pro správnou činnost obou tratí je zapotřebí ještě nainstalovat balíček 4 který doplnuje všechny navíc linky co mají autoři v trati mimo linek základních balíček 1.Samotný download tratě tedy bude bez návěstidel a navíc linek!
Pro stavitele je po novu možnost u návěstidel Ax_04,05,05a,05b,05i,06,06a,06b,06i,pokud mají cestové návěstidlo mezi vjezdovým a odjezdovým návěstidlem a mají link 00,tak zde se nedá napsat že se jedná o cestové do charakteru návěstidla "C" ,proto bylo scriptem upraveno tak že se do ID1 napíše CDVP,a do ID2 se napíše OPXX(velká písmena),takto označené návěstidlo se pak chová jako cestové a svítí na něm bílá.
Obrázek Obrázek Obrázek
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Ako zvyčajne ja nerozumiem o čo ide. Aký balíček 4 ? A kde ho nájdem?
AirVolk

Re: CD návěstidla

Příspěvek od AirVolk »

Aha. Tak to som spravil, ale na 320 ke od Kamata tie návestidlá aj tak fungujú ako sa im zachce. Náväznosť návestí by som tam zbytočne hľadal.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

AirVolk píše:Aha. Tak to som spravil, ale na 320 ke od Kamata tie návestidlá aj tak fungujú ako sa im zachce. Náväznosť návestí by som tam zbytočne hľadal.
tak to asi nebude funkcnosti navestidel ale spatne nastavenyma linkama.
Odpovědět