CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CD návěstidla

Příspěvek od kiski »

Nie som si istý, ale v niektorých koncových staniciach zvykne byť návestidlo permanentne ukazujúce červenú. Takže sa to určite vyskytuje aj v reále a až taká hlúposť to nie je. Napr. pokiaľ sa do koncovej stanice odbočuje z plne ošetreného autobloku, a návestidlo autobloku je jednak predzvesťou ďalšieho návestidla autobloku a jednak vjazdovým návestidlom cestového návestidla koncovej stanice (trvalá "červená") ešte pred odbočkou...

Ak sa mýlim, fundovanejší ma určite opravia, aspoň sa niečo priučím... :lol:
Braňo
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

To kiski :přečti si pořádně na co se ptal KaMat ,protože odpovídáš na něco co v reálu funguje jinak ,pokud je potřeba jet proti červené do stanice vždy o tom musí být strojvedoucí zpraven (rozkazem ,vysílačkou ,ústně apod.) a většinou se mu umožní vjet na přivolávačku (světenou a nebo ruční),ale tohle není případ na co se ptá KaMat.
Normálně do koncové stanice se pak vjíždí na výstrahu nebo opakovanou výstrahu a na konci kolejí je stůj pevná ,a to zde vTS jde také.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CD návěstidla

Příspěvek od kiski »

Ok, ospravedlňujem sa, nepochopil som to potom celkom presne, o čo mu ide. A aspoň som sa priučil niečomu, ako som písal... ;)
Braňo
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Oskar »

Chtěl bych poprosit o doplnění balíků světelných návěstidel typu AŽD o následující dvě stožárová (As) návěstidla:

Barvy jsou psány odshora dolů.
1.Návěstidlo: zelená; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.
2.Návěstidlo: žlutá; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.

Děkuji.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Oskar píše:Chtěl bych poprosit o doplnění balíků světelných návěstidel typu AŽD o následující dvě stožárová (As) návěstidla:

Barvy jsou psány odshora dolů.
1.Návěstidlo: zelená; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.
2.Návěstidlo: žlutá; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.

Děkuji.
Návěstidla ti udělám ,vtom problém nebude ,ale musíš si domluvit u Michala script,předběžné označení CD_Nvst_As04i_V02 (40/50),CD_Nvst_As04i_V11(50).
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Oskar píše:Chtěl bych poprosit o doplnění balíků světelných návěstidel typu AŽD o následující dvě stožárová (As) návěstidla:

Barvy jsou psány odshora dolů.
1.Návěstidlo: zelená; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.
2.Návěstidlo: žlutá; červená; bílá; žlutá; světelný indikátor s číslicí 5 z diod.

Děkuji.
Modely jsou hotové :
Obrázek Obrázek

Je to udělané i pro případné zájemce světlo 40 ,a LED 30,50,60,80 a 100 u obou.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CD návěstidla

Příspěvek od kiski »

Vlastík, čo je to tá veľká čierna doska pred samotnou svetelnou časťou...?? Nejaká časť LOD-u? Alebo čo to je? Zaujíma ma to čisto z pohľadu 3d modelu, nie samotnej funkčnosti.
Braňo
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Vlastík, čo je to tá veľká čierna doska pred samotnou svetelnou časťou...?? Nejaká časť LOD-u? Alebo čo to je? Zaujíma ma to čisto z pohľadu 3d modelu, nie samotnej funkčnosti.
Čistě z pohledu modelu ,je to stínění a to co vyzařuje aby svítivost návěstidla byla vidět do dálky .
Viz tady je to vidět dobře bez stínění:
Obrázek
Obrázek
jak vidíte není možné ze vzdálenosti 100m rozeznat žlutou od zelené a to se ted radikálně změnilo:
Se stíněním :
Obrázek
Obrázek

Tak proto to tam je u všech mých návěstidel ,pro lepší čitelnost.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CD návěstidla

Příspěvek od kiski »

Super nápad, evidentne to funguje na výbornú. A to si nato prišiel sám, alebo si to odpozoroval od nejakého iného modelu? A tá doska má nejaké špeciálne nastavenie? Mám na mysli typ shaderu plus samotný materiál (resp. typ textúry, ak je použitá...). Dikes.
Braňo
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Super nápad, evidentne to funguje na výbornú. A to si nato prišiel sám, alebo si to odpozoroval od nejakého iného modelu? A tá doska má nejaké špeciálne nastavenie? Mám na mysli typ shaderu plus samotný materiál (resp. typ textúry, ak je použitá...). Dikes.
Už ani nevím ,ale pořád jsem zkoumal proč v základní hře jim to svítí pěkně a mě né ,nakonec jsem stejně se rozhodl to předělat protože byly připomínky ohledně toho že svítí stínění u světla a jeto nepřirozené ,a tak jsem na všechny světla udělal tuhle clonu ,je to vlastně jakoby druhé světlo ,stejný shader a proto vyzařuje to světlo do dálky ,barva stínění musí být shodná s barvou clony.
Dalo by se to udělat ještě jemnější ten svit ,ale předělávat po několikáté tolik modelů je zcela nemožné.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne čtv 20. bře 2014 1:43:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

Mám malý dotaz. Jaký konkrétní dopad má , když v maxu přiřadím texturu tiff místo bmp ? Stejně ji před exportem musím převést na ace a to je následně exportérem konvertováno na GeoPcDx. Alfa u tohoto shaderu není třeba, filtruje ve své podstatě odstíny šedé. Děkuji za odpověď.
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Nepochybuji že by jsi to vysvětlil lépe ,příště ti dám možnost ,Kiski obrat se příště na Romana to je expert až jednou skončí tak zanikne RW scéna.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: CD návěstidla

Příspěvek od kiski »

Niekedy tomuto fóru nerozumiem... :?
Braňo
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Hekl338 »

Je nas tu 5 a pol a miesto toho, aby sme si vymienali skusenosti, tak sa tu prudime.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

No, to je právě ono. Člověk se slušně zeptá na něco co neví a hned je napaden . Já zdaleka nevím vše a proto se ptám . Už jenom z toho důvodů, ze výhledově nějaké navestidla hodlám udělat, přičemž budu vycházet opět z Kulicových modelů. A že opravdu nevím vše může potvrdit zrovna Kiski , který chtěl poradit ohledně shaderu na jeho model. Prostě jsem mu poradil blbě : ) .
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:No, to je právě ono. Člověk se slušně zeptá na něco co neví a hned je napaden . Já zdaleka nevím vše a proto se ptám . Už jenom z toho důvodů, ze výhledově nějaké navestidla hodlám udělat, přičemž budu vycházet opět z Kulicových modelů. A že opravdu nevím vše může potvrdit zrovna Kiski , který chtěl poradit ohledně shaderu na jeho model. Prostě jsem mu poradil blbě : ) .
Romane ,nic ve zlém ,ale docela se divím když jsem ti posílal zdrojáky návěstidel že jsi si to pořádně neproštudoval u sebe ,určitě je ještě máš tak to můžeš proštudovat a pak zde poradit Kiskimu ,od tebe mě to totiž přišlo jako nefér otázka.

Zrovna jako s tím že jsi zakázal aby mohla být kabina pro řadu 151 ,vždy jsem myslel že je to v zájmu RW ,ale to jsem se asi hodně zmýlil že?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Hekl338 »

Preberali sme to vsetci traja, ja, Michal a Roman. Dohodli sme sa na tom, ze z nasej, konkretne mojej a Romanovej ziadna podpora nebude, nie ze ti nieco zakazuje on, alebo ja. Je tym myslene hlavne to, ze si musis poradit sam, z jedneho prosteho dovodu, ani jeden sa uz nechceme neustale motat v kruhu modelu x5x. Prejavil si zaujem, bolo ti vyhovene. Ak ti chce niekto pomoct dalsi, kludne, ja s tym problem nemam, ani Roman nie. Premodelovat nejake casti, preskinovat a vytienovat-na to zdrojaky stacia. Ziadny BP k tomu nepotrebujes. Ake teda zakazovanie? Michal ti predsa zdrojaky kabiny poslal, takze mas ich k dispozicii, mozes sa realizovat. Budem len rad, ako tu kabinu niekto zbucha. Nesnaz sa navodit dojem, ze kvoli Romanovi, ci mne nieco nemoze vzniknut.
Opat zdoraznujem, ktokolvek poziada, ten zdrojak dostane a moze tu kabinu upravit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Roman »

Že jsem něco zakázal ohledně kabiny 151 je LEŽ. Pokud je zákaz bereš to, že nebudu spolupracovat... Proběhlo to , jak popisuje Hekl s tím, že já jsem prohlásil, že z mojí strany už žádná podpora tvorby kabiny 151 nebude. Tedy je to na Tobě a na Michalovi. Pro mě jsou tyto řady uzavřenou kapitolou. Definitivně. Nikdy jsem nezákázal aby někdo třetí dostal zdroják kabiny 350 už jen proto, že nejsem autorem a tudíž na to nemám právo. Už máme půl roku roku rozpracovanou kabinu 362/363 a pokud bych se zase vrátil zpět, ta kabina nebude nikdy. A co se týká těch textur? Zdrojáky návěstidel sice mám, ale z toho nejsem schopen rozlišit mezi tím, zda je rozdíl v použití bmp nebo tiff jelikož já zásadně v maxu přiřazuju rovnou ace. Jedinou vyjjímkou je textura, kterou potřebuji průběžně editovat. A naopak věc kterou vím, tedy vlastnost použitého shaderu, jsme v tom příspěvku popsal .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: CD návěstidla

Příspěvek od slowly »

Takhle to vypadá jako výrázný zlepšení, je to tak i u Se na testovací trati? Tam ve dne pořádně do poslední chvíle nevim co svítí, ta modrá je dost doběla. Sorry, nevím co je čí práce :oops: .
Vlastik

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Pokud by měl někdo zájem o tyto modely do trati ,tak Michal udělal scripta ,a jsou funkční:
Obrázek

Jedná se o 4-světelná návěstidla se světelným indikátorem 3,5 a LED pruhy 60,80,100 ,jsou ve verzi As (vysoký stožárový) ,není problém udělat jinou verzi (Am,An,Av a pod.)
Případný zájemce do SZ ,pošlu link na stažení.
Odpovědět