Dílna Roman

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Dílna Roman

Příspěvek od haldo11 »

Nechcem byť drzí, lebo je to žrádlo :D , ale taká jednoramenná mechanika by s mech. predzvesťou, to by boli Vianoce (a moju štreku by to posunulo o dosť k reálu) ;) Každopádne, paráda
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

haldo11 píše:Nechcem byť drzí, lebo je to žrádlo :D , ale taká jednoramenná mechanika by s mech. predzvesťou, to by boli Vianoce (a moju štreku by to posunulo o dosť k reálu) ;) Každopádne, paráda
Sežeň podklady a uvidíme, co se dá dělat ;) .
Vlastik

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
haldo11 píše:Nechcem byť drzí, lebo je to žrádlo :D , ale taká jednoramenná mechanika by s mech. predzvesťou, to by boli Vianoce (a moju štreku by to posunulo o dosť k reálu) ;) Každopádne, paráda
Sežeň podklady a uvidíme, co se dá dělat ;) .
Tak rozměry jsou zde:
http://www.parostroj.net/archiv/ctenari ... av_CSD.htm
Zde trochu barvy:
http://www.jpeg.cz/images/2014/11/19/vi2zu.jpg
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Dílna Roman

Příspěvek od slowly »

To by byla paráda, míjet tyto navěstidla v páře :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Roman

Příspěvek od kuboss »

Neda sa nieco z tych navesti okopcit (v zmysle odkukat) od SADa? v koeblitzer - bergland myslim boli.. (podobne? :D)
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Dílna Roman

Příspěvek od haldo11 »

Ja som vygooglil dačo podobné, a síce:

http://www.rominov-svet.eu/mechanicke-n ... odchodove/

http://vlaky.bestsite.cz/zeleznice/vyvo ... 39-2-1.htm

https://www.youtube.com/watch?v=_4i5UyM60Z4

A dačo na úschovni:

http://uloz.to/xokvX5X2/nvstdl-rar

Ale ono by to nejak zložité ani nemuselo byť, stačí, že sa to bude hýbať v základe
Vlastik

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Vlastik »

Nechcem byť drzí, lebo je to žrádlo :D , ale taká jednoramenná mechanika by s mech. predzvesťou, to by boli Vianoce (a moju štreku by to posunulo o dosť k reálu) ;) Každopádne, paráda
No a k čemu ti budou jenom mechanická návěstidla ,když asi nebudou kompatibilní s návěstní soustavou,alespon zatím mě nikdo ohledně nekontaktoval ,a jenom mechaniku na trati mít nebudeš,pokud Roman nemá v plánu dělat komplet všechny návěstidla a nebo variace,to nevím.
Co zde prezentuje ,ruská tak to psal že použije k úzkorozchodce,čiže to bude asi jenom pro ní.
Neda sa nieco z tych navesti okopcit (v zmysle odkukat) od SADa? v koeblitzer - bergland myslim boli.. (podobne? :D)
No v zásadě by se nedalo okopírovat nic ,protože každé návěstidlo má svůj script ,a pojmenování prvků pro správnou funkci návěstidla,což zde neznáme a scripta jsou už kodovaná .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Dílna Roman

Příspěvek od slowly »

Vlastik píše: No a k čemu ti budou jenom mechanická návěstidla ,když asi nebudou kompatibilní s návěstní soustavou,alespon zatím mě nikdo ohledně nekontaktoval ,a jenom mechaniku na trati mít nebudeš,pokud Roman nemá v plánu dělat komplet všechny návěstidla a nebo variace,to nevím.
Omluva Romanovi, za zasírání tématu, ale toto jsem nepobral. Mohl bys to Vlastíku přeložit? :mrgreen:

Ty návěstidla pro úzkorozchodku jsme pochopili, ale přesně ta samá myšlenka s mechanickými návěstidly mě taktéž napadla. Když už budou i pro úzkou, zda by nebylo možné nějak zpracovat i mechaniku. Navíc, proč není možné mít na trati jen mechanický? Jinde na tratích nějak mechanika funguje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: No a k čemu ti budou jenom mechanická návěstidla ,když asi nebudou kompatibilní s návěstní soustavou,alespon zatím mě nikdo ohledně nekontaktoval ,a jenom mechaniku na trati mít nebudeš,pokud Roman nemá v plánu dělat komplet všechny návěstidla a nebo variace,to nevím.
Co zde prezentuje ,ruská tak to psal že použije k úzkorozchodce,čiže to bude asi jenom pro ní.
Nevím, proč bych tě měl kontaktovat ohledně kompatibility. Pokud vím, skripta k návěstidlům Jsi nepsal a pochybuji, že tomu vůbec rozumíš. Určitě to proberu s Michalem a nic mi nebrání zkusit kontaktovat skutečného autora skript. A kde čerpáš jistotu, že návěstidla budou jen pro Úzkorozchodku? Já snad napsal jen to, že vydání trati nebude do doby, než se návěstidla dokončí aktuální ;)
Vlastik

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Vlastik »

Pokud vím, skripta k návěstidlům Jsi nepsal a pochybuji, že tomu vůbec rozumíš. Určitě to proberu s Michalem a nic mi nebrání zkusit kontaktovat skutečného autora skript.
Ano,to máš pravdu nerozumím ,kdybych rozuměl tak už máme dávno novou verzi ,jenom to že v každém scriptu jsem uvedený jako autor všech názvů a to v různých verzích,to jen na okraj.
Tak aby se nestalo že tam budou stejné názvy,třeba světel,nebo komponentů.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Hekl338 »

Sorry Vlasto, ale teraz tomu nejak nerozumiem. Takze uz 350 ky mame nazov u dialkovy refletktoru ReflektorDalkovy a nesmie nik uz ten nazov pouzit, ci? Autor skriptov je Dusan Kovacik, takze na nom bude zalezat. Nikto ti neberie nejake zasluhy, ale mame rok 2014 a bez urazky, tie blikajuce navestidla potrebuju aktualizovat ako sol. Mohol si to spravit za tu dobu sam. Chapem, je to hodne prace, ale pomoc sme ti ponukali, nemal si zaujem. Vsetko sa da chapat, ale pokial si niekto vytvori stejne nazvoslovie a dohodne sa s autorom skriptu, nemyslim, ze sa nijak upieraju tvoje prava.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Pokud vím, skripta k návěstidlům Jsi nepsal a pochybuji, že tomu vůbec rozumíš. Určitě to proberu s Michalem a nic mi nebrání zkusit kontaktovat skutečného autora skript.
Ano,to máš pravdu nerozumím ,kdybych rozuměl tak už máme dávno novou verzi ,jenom to že v každém scriptu jsem uvedený jako autor všech názvů a to v různých verzích,to jen na okraj.
Tak aby se nestalo že tam budou stejné názvy,třeba světel,nebo komponentů.
Tak to Jsi mě zase pobavil :lol: .
1. jak poznáš pojmenování childů ?
2. co bych z toho měl ?
3. a když, tak mě budeš žalovat ?
Raději se starej o vlastní tvorbu (pokud v současnosti nějaká vůbec je) a mě nech na pokoji. Už jsem ti to psal několikrát :)
Do Vánoc by Jsi měl stihnout vydat tu kabinu na 151, tak se nezdržuj reakcemi na moje příspěvky :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hawk
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. led 2010 18:26:13

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Hawk »

Dobře Roman!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Dílna Roman

Příspěvek od slowly »

Juchů, paráda ;)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Dílna Roman

Příspěvek od 750225lentilka »

Ne, ne nekeceeej!! Tyjo, není to ani týden, co tu do pléna padnul návrh a...No wow, nestačím zírat! Paráááda!!
(mimochodem, i mně by se moc a moc hodily! a ještě takové šraňky..mmm...ale ne už dost :) :) )
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Roman

Příspěvek od kiski »

Roman, len taká malá poznámka k animácií - rameno mechanického návestidla sa v polovici pohybu akokeby trochu zabrzdilo, aj pri zdvíhaní, aj pri klesaní. Bolo to spôsobené závažiami, ktoré boli vždy niekde na polceste medzi stavadlom a samotným návestidlom. Skús pridať zopár framov niekde v polovici pohybu, nech sa to trochu v polovici animácie spomalí. Bude to potom absolútne bez chyby.

Samozrejme, neviem, či všetky návestidlá mali ten pohyb taký, alebo len tie na trati, kde bol traťovod dlhý. Možno v staniciach to bolo plynulé v celom rozsahu pohybu.
Braňo
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01. říj 2011 22:15:09
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Jene »

To zabrzdenie pri stavaní bolo spôsobené aj výpravcom alebo kto to návestidlo staval, lebo ono to až tak ľahko nešlo a keďže pri zdvíhaní páky ju bolo potrebné najprv odiistiť tak v strede pohybu si výpravca preložil ruku (zabrzdenie zdvihu) a potom dotiahol stavanie do konca. V opačnom smere zhora nadol to už išlo ľahšie. V zime sa niekedy predzvesť ani nestavala bo to nešlo... ;) to len tak naokraj....
Vlastik

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Vlastik »

Raději se starej o vlastní tvorbu (pokud v současnosti nějaká vůbec je) a mě nech na pokoji. Už jsem ti to psal několikrát :)
Myslím že jsem se za ty roky toho nadělal od každého aby se dalo jezdit,a trochu to v trati vypadalo dost,na rozdíl od tebe jsem na to byl sám a stihl jsem toho relativně dost,takže ted už mohu v klidu odpočívat a věnovat se testování modelů a addonu z sítě RSC.V té době to byly celkem kvalitní modely ,ale čas a pokrok nezastavíš,samozřejmně v kolektivu to jede rychleji,tak at se daří.
Odpovědět