Dílna Roman

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Tak jsem si dnes zase našel chvilku a malinko pokročil s kabinou 810.
810_Kab01.jpg
810_Kab02.jpg
810_Kab03.jpg
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od sasule »

Nádhera. Vracíš mi vzpomínky na 12 let života :-)
Pito_42
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 11. črc 2013 20:45:48

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Pito_42 »

Veľmi pekné Roman
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Tak dnes večer opět přibylo pár drobností. Už se to pomalu rýsuje....
810_Kab01.jpg
810_Kab02.jpg
810_Kab03.jpg
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Dílna Roman

Příspěvek od EliteWayne »

Skvělá práce, Romane ! :-)
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Dílna Roman

Příspěvek od František Dvořák »

Perfecto!!!
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Dílna Roman

Příspěvek od alesmafia1 »

Super :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Jelikož měl Sasule nějaké požadavky ohledně kolejiva a mostů, oprášil jsem své rozdělané projekty (připravované pro mé reálné tratě na které asi už nikdy nedojde).
Stavitelům tratí, tedy pouze těm, kteří to myslí vážně a já osobně jsem měl možnost vidět jejich výsledek (ode mne to bude vyžadovat nějaký osobní čas volna a pokud to udělám jen tak někomu, kdo postaví pár km tratě, budu naštvanej) nabízím v případě zájmu toto.
Komplet kolejivo z mé produkce doplněné o variantu s rezavou hlavou u všech verzí. Ještě jsem trochu více zatravnil Heklovu kolej, tedy kolej 07 :).
Názorně zde na screenu:
20170112211407_1.jpg
Má to ale jedno ale. U těchto kolejí jsou komplet přepracované zvuky. Pro názornost se jedná o tyto úpravy:
Pokud pojedete po staré trati a bezstykové koleji, bude se přehrávat známá smyčka hučení, která je použita i u původních zvuků tratě. Nově je ke všem variantám přidán zvuk chvění koleje když se blíží jedoucí vlak a zvuk rázu vzduchu při projíždějícím vozidle (efekt je znatelný až při vysoké rychlosti). Dále je zapracována varianta stykové koleje, kde je ale zrušen ten původní zvuk a nahrazen klapotem kol definovaných u každého vozidla. Důvod je prostý. Já jsem hluchoň, ale může mě vzít čert, když jedu s dvounápravovým vozidlem a slyším klapot kol odpovídající dlouhému , čtyřnápravovému rychlíkovému vozu :D.
Zvuky koridorové trati jsou také obohaceny o chvění koleje.
Komplet zrušeny jsou zvuky pro výhybky. Zde je zase důvodem to , že nelze nijak eliminovat klapání kol při přejetí databázového spoje koleje a pokud se mi přehrává nějaká smyčka audia z reálné tratě a do toho ještě klape samotné vozidlo, není to také zrovna moc reálné a ani se mi to nelíbí.

Dále nabízím nějaké mosty, které byly rozpracovány a dokončil jsem je až na Sašovu žádost. Názorně zde:
20170112211849_1.jpg
Vše toto jsem ochoten každému staviteli splňujícímu výše uvedené podmínky v případě zájmu přesunout extra do "jeho" složky "CS_addon/ XXXXX" .

Navrch je možno připravit CS denní dobu a terén (podobně jako jsem to připravil pro trať 292).

Veškeré databázové objekty včetně audia lze jednoduše nahradit pomocí RW_tools (v podstatě jen změnou Provider/Product), a to včetně zvuků.
Tyto objekty z Vaší složky budete pak moci dát libovolně ke stažení s Vaší tratí a zamezíte problémům s chybějícími základními objekty. A alespoň do mě nebude nikdo kopat, že jsem nechal smazat TT :D.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od JachyHm »

Roman píše: Navrch je možno připravit CS denní dobu a terén (podobně jako jsem to připravil pro trať 292)..
Bude ten terén "reálný"? Docela by se mi to hodilo na 280... Já ten terén importoval z ASTERGDEMů ale jsou tam odchylky +/- 60 metrů... :? Ještě jak je to v kopcích, tak to fakt místy totálně nesedí...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Michal »

Myslím, že Roman měl na mysli textury terénu. Ne že ti bude generovat terén k trati. :)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Vlastik »

Komplet kolejivo z mé produkce doplněné o variantu s rezavou hlavou u všech verzí. Ještě jsem trochu více zatravnil Heklovu kolej, tedy kolej 07 :).
Názorně zde na screenu:
Abych rekl pravdu tak co jsem zjistil u Mila trati tak cim vic druhu kolejiva tim to stoji za houby,
v zasade na PBO pouzivam od kazdeho dva druhy a (beton,nove,stare,drevo nove stare zarostle ,koridor vsechny 3 ) a bohate sto staci,opravdu delat extra koleje protoze je trosku tmavy sterk nebo tmavsi hlava me prijde zbytecne,taky ostatni koleje mam z tve slozky odstranene,tak vim co kde mam ,stejne natahnu novou kolej a za pul roku je zni stara. v realu. a zvuky moc neresim. Stejne kdyz jses v kabine tak pomalu neni slyset ani trubka na 749 natoz chveni koleji.
To je muj nazor,samozrejmne pro fajsmekry co stavi luxusni trate se to bude hodit,ale osobne takovou trat neznam. Ani co jsem mel asi 10 trati na test. Z toho 3/4 je nekde v supliku u autoru.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Nevím, co tady zase vyšiluješ.
Já jen nabídl autorům tratí to, co už má Hekl dávno. Vše, i včetně mých objektů z TT má ve svojí složce CS_addon/Hekl. Tu dá ke stažení a jelikož složka obsahuje nezbytně nutné Assets pro funkčnost tratě, nemá nikdo problém s jejím zprovozněním.
Pokud o to nebude mít nikdo zájem, já ušetřím jen čas. Ovšem Tvoje vyšilující a práci ostatních degradující příspěvky jsou o ničem. Založ si vlastní vlákno, třeba "Vlastíkovi glosy a postřehy" a tam si piš pod citace svoje názory :D. Nebudeš zbytečně plevelit vlákna týkající se konkrétních tratí a modelů. ;)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od sasule »

Most Ocel_3 i se zdí? Super :-)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Míla »

Vlastik píše:
Komplet kolejivo z mé produkce doplněné o variantu s rezavou hlavou u všech verzí. Ještě jsem trochu více zatravnil Heklovu kolej, tedy kolej 07 :).
Názorně zde na screenu:
Abych rekl pravdu tak co jsem zjistil u Mila trati tak cim vic druhu kolejiva tim to stoji za houby,
v zasade na PBO pouzivam od kazdeho dva druhy a (beton,nove,stare,drevo nove stare zarostle ,koridor vsechny 3 ) a bohate sto staci,opravdu delat extra koleje protoze je trosku tmavy sterk nebo tmavsi hlava me prijde zbytecne,taky ostatni koleje mam z tve slozky odstranene,tak vim co kde mam ,stejne natahnu novou kolej a za pul roku je zni stara. v realu. a zvuky moc neresim. Stejne kdyz jses v kabine tak pomalu neni slyset ani trubka na 749 natoz chveni koleji.
To je muj nazor,samozrejmne pro fajsmekry co stavi luxusni trate se to bude hodit,ale osobne takovou trat neznam. Ani co jsem mel asi 10 trati na test. Z toho 3/4 je nekde v supliku u autoru.
Od počátku, co jsem začal stavět trať, jsem chtěl, aby kolejiště bylo různorodé. Po stanicích je mnoho druhů kolejí a dle mého názoru, by bylo hodně fádní, kdyby na lokálkách byl jeden druh. Skutečnost je přece jiná. Jsou stanice, kde jsou hodně špinavé koleje, viz Meziměstí. Když mám stažené všechny balíčky s kolejemi, tedy i od KaMata, protože mám jeho trať, potom není problém, aby se koleje znázorňovaly. Nebo je to v něčem jiném? Rád si nechám poradit.
S nápadem od Romana souhlasím, dobrý nápad.
To je můj názor. A já v zásadě používám více druhů.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Roman »

Tak ještě další kostlivci ze skříně :).
20170114140513_1.jpg
20170114140502_1.jpg
20170114140524_1.jpg
20170114140541_1.jpg
Těm, kteří mě oslovili pak připravím vše do jednoho balíku a naložte si s tím jak uznáte za vhodné ;)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Dílna Roman

Příspěvek od KaMat »

Luxus :shock:
Jsou i voukolejné ?
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Roman

Příspěvek od kuboss »

krásne sú.
lubobo234
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20. úno 2016 15:48:47

Re: Dílna Roman

Příspěvek od lubobo234 »

Luxus ? Slabé slovo ! :shock:
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Roman

Příspěvek od Kal000px »

Tebe ty mosty fakt hodně baví, co? :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Roman

Příspěvek od sasule »

Romane, mohl-li bych si vymýšlet, bylo by, prosím, možné i něco takového? https://youtu.be/Gldltw98IJU?t=9m5s

Je to něco jako varianta současného "most_ocel_loft3" jen se širší a nižší "vanou", či jak se to jmenuje. Je to fajnšmekrovina a obejdu se bez toho, ale kdyby se povedlo, budu moc rád ;-)
Odpovědět