Don Saliery v dílně

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
donsaliery
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. led 2010 10:53:42
Bydliště: Praha

Don Saliery v dílně

Příspěvek od donsaliery »

M-810
Přílohy
Bez názvu.jpg
donsaliery
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. led 2010 10:53:42
Bydliště: Praha

Don Saliery v dílně

Příspěvek od donsaliery »

náhled do dílny
Přílohy
Bez názvu.jpg
matej.we
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. zář 2012 20:53:57

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od matej.we »

Vypadá nádherně :-)
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od horor4 »

Pěkné ;)
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od Robo »

Jeden povie nádhera, druhý pekne a ja mám silné podozrenie, že obidvaja videli 810 len na fotke a aj to asi len na pár sekúnd. Nechcem sa autora modelu dotknúť, ale s 810 to má spoločné leda tak tabuľku.
Vlastik

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od Vlastik »

Jeden povie nádhera, druhý pekne a ja mám silné podozrenie, že obidvaja videli 810 len na fotke a aj to asi len na pár sekúnd. Nechcem sa autora modelu dotknúť, ale s 810 to má spoločné leda tak tabuľku.
Tak trochu musím souhlasit,ale na druhou stranu vůbec že se někdo další pustil do modelování vozidel je velké + pro všechny,je třeba si za vzpomínat na začátky msts kdy to byly také paskvily(tím nemyslím tento model) a uživatelé byly i za paskvil vděčni protože ten model chyběl,takže k modelu.
Samotný autor nemá moc zkušeností z modelováním,a tak dělá to co umí a snaží se což je pozitivní,nezbývá než mu popřát hodně elánu a zdárné dokončení.
Jinak by to chtělo lépe odměřit v kastli něco jako zde:
Obrázek Obrázek
Ale vše se časem poddá.
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od horor4 »

Jinak držím palce modelářovi donsaliery ,já bych něco takového nedokázal. ;)
Uživatelský avatar
magach
Příspěvky: 13
Registrován: pon 14. lis 2011 17:41:29

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od magach »

No, mě ten robův přípěvek trochu zaskočil taky. Když porovnám to co napsal on a co napsal Vlastik, tak je to o tom, že Robo napsal jenom: máš to blbě! Kdežto Vlastik napsal: máš to blbě, ale zkus udělat tohle a tohle. V tom je, apoň podle mě, ten podstatný rozdíl - pozitivní kritika je skvělá věc. ;) A mám pocit že Robo, se svými bohatými zkušenostmi z msts, patří k lidem, kteří dokážou hned odhadnout, co by měl autor udělat jinak a lépe. :)


A ano, mě se ten model líbí taky. :)
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od Robo »

Je fakt, že moja kritika bola ostrejšia, ale podľa mňa nieje fér voči autorovi, ak mu niekto dáva falošné nádeje. Doteraz sa fakticky neozval. Oči mi našťastie slúžia dobre a je lepšie, ak sa na niektoré veci upozorní počas projektu, ako tesne pred finišom, kedy sa už autorovi pochopiteľne veľa vecí meniť nechce a chce mať model z krku. Poďme ale k veci - http://streka.goo.cz/hdv/810/810_109.jpg verzus http://railsimulator.simtrains.eu/downl ... &mode=view

Na prvý pohľad je zjavné, že je veľký nepomer medzi čelnými oknami a zvyškom masky čela. Okná sú neprirodzene natiahnuté a na ich úkor je zvyšok masky deformovane zmenšený, vrátane zmenšených nárazníkov a svetiel. Ťažný hák určite nebude mať tretinovú veľkosť nárazníkov. Bok - autor zrejme zistil, že ak by okná potiahol k streche, boli by rovnako deformované, ako čelné okná, tak boli zmenšené na kvázi originálnu veľkosť. Ale určite sa opäť zhodneme, že medzi hornou časťou okna a strechou nebude odhadom 40 až 50cm oplechovania. Opäť platí, že vrchná časť boku je podobne ako čelo, natiahnutá a na jej úkor je spodná časť zmenšená. Svoj názor nemôžem niekomu nanútiť, je to čisto môj subjektívny názor.
Vlastik

Re: Don Saliery v dílně

Příspěvek od Vlastik »

Ohledně modelu ,tak ten mi Don saliery poslal ale po prozkoumání jsem zjistil že model má přes 120000 poly a tak je v zásadě v TS nepoužitelný,a jakékoliv úpravy tohoto modelu by byly asi ztráta času ,to už by bylo jednodušší asi dokončit ten můj ,tolik asi k tomu.


Edit: téma pročištěno,nefunkční linky ,screny,videa odstraněny. Vlastik
Odpovědět