ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak jsem slepej, ale odkaz na stažení instalátoru tam nevidím...
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Martens »

Je potřeba najít originál mail od HRQStudios, kde je odkaz na stažení instalátoru- odkaz je platný a stáhne to novou verzi.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jo, díky Martensi :) .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Dobry vecer vsem,

uz delsi dobu se zabyvam tim, ze zvuk chlazeni u HRQ Taurusu neni idealni. Po posledni zmene zacatkem srpna jsou ted chladici zvuky dva, ja mam na mysli ten, co se spousti hned po nahozeni panto + vypnuti circuit breakeru. Ma pomerne nizkou kvalitu a pusobi rusive (alespon pro me). Kdyz byl tento zvuk poprve pouzit zacatkem kvetna, bylo to jeste horsi, zvuk pusobil tak, ze clovek vylozene slysel smycku. Kontaktoval jsem tehdy vyvojare, ten mi poslal zdroj a smycku se podarilo vylepsit, ale celkove vyzneni toho zvuku je porad nic moc, ma proste spatnou kvalitu.

Jak ten zvuk pripada vam? Nema nekdo nejaky lepsi pripadne pristup primo k masinam, aby ho nahral?

Je to skoda, protoze jinak je teto lokomotiva v porovnani s ostatnim, co je dostupne pro RW, naprosto perfektni...

Diky moc za nazory, rady, tipy...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Roman »

jstange píše:Dobry vecer vsem,

uz delsi dobu se zabyvam tim, ze zvuk chlazeni u HRQ Taurusu neni idealni. Po posledni zmene zacatkem srpna jsou ted chladici zvuky dva, ja mam na mysli ten, co se spousti hned po nahozeni panto + vypnuti circuit breakeru. Ma pomerne nizkou kvalitu a pusobi rusive (alespon pro me). Kdyz byl tento zvuk poprve pouzit zacatkem kvetna, bylo to jeste horsi, zvuk pusobil tak, ze clovek vylozene slysel smycku. Kontaktoval jsem tehdy vyvojare, ten mi poslal zdroj a smycku se podarilo vylepsit, ale celkove vyzneni toho zvuku je porad nic moc, ma proste spatnou kvalitu.

Jak ten zvuk pripada vam? Nema nekdo nejaky lepsi pripadne pristup primo k masinam, aby ho nahral?

Je to skoda, protoze jinak je teto lokomotiva v porovnani s ostatnim, co je dostupne pro RW, naprosto perfektni...

Diky moc za nazory, rady, tipy...
Ono je to s těma smyčkami dost složitý. My to u našich výtvorů máme taky dost divné a s Michalem jsme to řešili dlouho. On chtěl pořád co nejkratší smyčku, aby se po vypnutí ovladače přehrávání ukončilo pokud možno ihned. Já zase preferoval raději delší stopu, kde se dá vypíchnout smysluplná smyčka . I za cenu, že po vypnutí ovladač bude zvuk přehráván 2-3 s. U RW to totiž není jen o zvukové nahrávce, ale je třeba i přesně vědět, jak je nastaven ovladač a také jak RW se zvuky pracuje. Nikdo z nás není ale zvukař, ten by to určitě zvládl lépe ;)
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Ahoj,

no ono mi ani tak nejde o kvalitu smycky, ta si myslim, ze je ted u toho zvuku ok. Spis o kvalitu toho cool.dav souboru jako takoveho. Jak jsem psal, chtelo by to uplne novou nahravku...
Vlastik

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj,
no ono mi ani tak nejde o kvalitu smycky, ta si myslim, ze je ted u toho zvuku ok. Spis o kvalitu toho cool.dav souboru jako takoveho. Jak jsem psal, chtelo by to uplne novou nahravku...
Podle mě další zbytečná diskuze,o nahrávku tady ale nejde jsem o to aby tedy pokud to nahraji se to zapracovalo do aktualizace těchto modelů,a pokud to bude jenom pro někoho tak to ztrácí na významu,a hlavně licecované modely jsou jejich tvorba a štourat se do nich asi není to pravé,je to věc každého i když by to spíše patřilo do tématu Burza (scháníš něco),pokud se ti zvuk nelíbí a autoři stím nic neudělají tak máš dvě možnosti bud je odinstaluješ a nebo to překousneš,tak jako překousnu píštalu na x5x kde když podržím tlačítko tak to v reálu píská furt a né jenom "pšounk" ,ale pokud to neřeší autoři tak je mi to úplně jedno.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Mě spíš přijde trochu podivná lokomotivní brzda. Při odbržďování sežere mraky vzduchu. Což jsem ještě nikdy neviděl.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:Mě spíš přijde trochu podivná lokomotivní brzda. Při odbržďování sežere mraky vzduchu. Což jsem ještě nikdy neviděl.
Jenže to je chyba RW. My to máme úplně stejně :D . Opravu brzd slibovali už před několika lety....
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Jurajs_89 »

Aha, tomu jsem u Banána nějak nevěnoval pozornost....
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Vlastik píše: Podle mě další zbytečná diskuze....
Zbytecna urcite neni, ale samozrejme je to vec nazoru. Developer Taurusu je jeden z nejotevrenejsich, je schopen velmi rychle opravovat nahlasene bugy a integrovat nove veci, pokud je to jen trochu mozne, takze si nemyslim, ze by se to nemelo dostat do aktualizace, pokud ten zvuk bude jasne lepsi. Sam jsem mu nahlasil uz x bugu a dalsich nametu, mimojine (co si vzpomenu):
- chyba ve vzduchove brzde pri prepnuti kabiny - opraveno do druheho dne
- spatne reagujici train length system - opraveno behem nekolika dnu
- prave ten cool.dav soubor, kteremu jsem sam opravoval smycku a bylo to dano do aktualizace
- posilal jsem zvuk pri nahazovani baterii, rovnez integrovan do Taurusu
- chyba v PZB (necte nektere 500Hz magnety) - opraveno tentyz den

Takze si rozhodne nemyslim, ze by to u vylepseneho zvuku chlazeni melo byt jinak. Navic jsem mel pocit, ze sami s tim zvukem nejsou spokojeni. Samozrejme - clovek si rika, proc bych mel vylepsit neco, co jiny prodava... ale vetsina ma Taurus stejne uz zakoupeny a cim bude lepsi, tim lepe pro vsechny, je to urcite jedna z nejlepsich lokomotiv pro Railworks...
Vlastik

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Vlastik »

Zbytecna urcite neni, ale samozrejme je to vec nazoru.
No asi takhle,kolik lidí co používají zajímá jaký zvuk má zdvih pantografu? Z uživatelů celých 99,9% to neví a ani to nemá možnost porovnat,protože když taurus stojí (stanice) tak sběrače nezvedá ale má je furt zvednuté,a za jízdy to není zvuk objektivní je sice dobré že je snaha o zdokonalení modelu ale zase aby to mělo "hlavu a patu" tohle je fakt už jen pro fanatiky a kvůli pár lidem co bych na prstech spočítal to nemá cenu si myslím řešit.
AirVolk

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od AirVolk »

No veď ja si tiež myslím, že Vlastovi uniklo, že sám autor spolupracuje a poslal zdroje aby to mohol tuto kolega upraviť.....Všetko čo je autor ochotný zlepšiť a vydať verejne pre všetkých, nie len pre seba , sa oplatí a nie je to strata času.....Netreba brať všetko negatívne....
Vlastik

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Vlastik »

No veď ja si tiež myslím, že Vlastovi uniklo, že sám autor spolupracuje a poslal zdroje aby to mohol tuto kolega upraviť..
No aby jste pak nezjistili že je to kecal.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Vlastik píše:
Zbytecna urcite neni, ale samozrejme je to vec nazoru.
No asi takhle,kolik lidí co používají zajímá jaký zvuk má zdvih pantografu? Z uživatelů celých 99,9% to neví a ani to nemá možnost porovnat,protože když taurus stojí (stanice) tak sběrače nezvedá ale má je furt zvednuté,a za jízdy to není zvuk objektivní je sice dobré že je snaha o zdokonalení modelu ale zase aby to mělo "hlavu a patu" tohle je fakt už jen pro fanatiky a kvůli pár lidem co bych na prstech spočítal to nemá cenu si myslím řešit.
?? Kde jste vzal, ze mi jde o zvuk zvedani panto? Ja mluvim o zvuku chlazeni, ktery sice pri jizde v podstate zanika, ale pri nizkych rychlostech a ve stanicich je slyset non-stop, pokud celou masinu neshodite (zapnete circuit breaker nebo neshodite panto). Je to soubor cool.dav, jak pisu vyse...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Roman »

Můj názor je ten, ze jsem zaplatil nemalý peníz a za případnou spolupráci bych nic nedostal. To raději ten čas věnuji naší tvorbě. Je to jen můj názor a pokud by se jednalo o free addon, rad v rámci možností pomohu.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Roman píše:Můj názor je ten, ze jsem zaplatil nemalý peníz a za případnou spolupráci bych nic nedostal. To raději ten čas věnuji naší tvorbě. Je to jen můj názor a pokud by se jednalo o free addon, rad v rámci možností pomohu.
To samozrejme chapu a mate v urcitem smyslu pravdu, sam jsem to zminoval vyse...
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

Maly update: uz pred par tydny jsem vytvoril novy zvuk chlazeni za pomoci namixovani puvodniho zvuku a zvuku nahraneho jednim znamym z nemeckeho fora. Sam ho uz nejaky ten patek pouzivam, stejne jako x uzivatelu na rail-sim.de. Dnes byl oficialne pridan HRQ do balicku, takze si jej kdokoliv beznym updatem Taurusu muze vyzkouset...
Vlastik

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od Vlastik »

Maly update: uz pred par tydny jsem vytvoril novy zvuk chlazeni za pomoci namixovani puvodniho zvuku a zvuku nahraneho jednim znamym z nemeckeho fora. Sam ho uz nejaky ten patek pouzivam, stejne jako x uzivatelu na rail-sim.de. Dnes byl oficialne pridan HRQ do balicku, takze si jej kdokoliv beznym updatem Taurusu muze vyzkouset...
Nevím co je to za verzi,ale již delší dobu se komunita na německém forum zvuky zaobírá poslední verze je tam 1.1.2 (soundupdate_hrq_taurus1.1.2) ,jestli je to ona tak stačí nainstalovat tento balíček (zadarmo) než se pracně přihlašovat přes instlator Hrq.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: ES 64 Ux - Taurus (HRQ)

Příspěvek od jstange »

:D Komunita se zvuky nezaobira, jen Taurus0815 a ja. Ano, ten update na rail-sim.de to chlazeni take obsahuje, takze lze i tak. Ten konkretni zvuk pak nabizim ke stazeni i v prislusnem vlakne na foru rail-sim.de.

Jinak prave Taurus0815 slibil, ze se pokusi udelat nejake nove nahravky,takze mozna se pokusim ten zvuk jeste vylepsit...

Jen takovy dotaz... co je na pouziti HRQ installeru sloziteho? ;)

Tedy mozna rozumim, pokud mu neduverujete jako ja a behate ho z bezpecnostnich duvodu ve virtualu pod linuxovym hostitelem... :)
Odpovědět