Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Pikku

Příspěvek od slowly »

To bylo to první co mě trklo, ale po poslední zkušenosti se bojím cokoliv napsat :mrgreen: . Jen detail, třeba houkání je slyšet pořád stejně, ikdyž je zavřený okno(dveře), nebo otevřený. To není stěžování, i přes tyto chybky díky moc za tento model!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Michal píše:A ještě dotaz k 721. Jak se má chovat startování? Stisknu a držím tlačítko start, slyším zvuk mazání, který po čase utichne, ale motor nenaskočí. Naskočí teprve až tlačítko start pustím.
Chovat se to má tak jak je to ve skriptu. Ale asi to neumím a dělá si to u každého něco jiného. Pro mě z toho plyne jedna věc, že už se nemám pouštět do větších akcí ;).
Zajímavé je, že z testerů nikdo nic takového nehlásil. A třeba konkrétně Michal dostával pravidelně všechny verze. A viděl i skript.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Pikku

Příspěvek od slowly »

Pokud ještě můžu, tak třeba zvuk stěrače jde jen na levou stranu (sluchátko, reprák), ikdyž jsem otočen kamkoliv, přitom jiné zvuky se "otáčí". Zkoušel jsem mašinku nahodit jinak než se má a nešlo to. Pokud jsem ale vše srovnal a začal znova a mašinu úspěšně nahodil, pak mi nešel zvuk přes klávesu 2, tedy když jsem přepl na vnější pohled, ostatní fungovalo ok. Opravdu to nemyslím zle a opakuji, jsem rád že je venku, jsou to jen blbůstky, které z celkové radosti a dojmu mmnoho neuberou! ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Abych to shrnul. Pro mě je ten skript maximem co dokážu. Každý máme své hranice. Pikku se bude muset domluvit s někým schopným aby mu to opravil.
A v podstatě to znamená, že nebude ani zamračená dokud ji někdo nenaskriptuje ;). Nemá cenu to vydávat s chybami , že ? :roll:
Ono je to složitý i se zvuky, jelikož zvukaři striktně trvají na rozdílných zvucích pro exteriér a interiér, což RW defaultně nepodporuje Také to nefungovalo korektně (ani u TU47 kde to nikomu nevadilo). A ty ex zvuky při otevřeném okně je také vlastně jen pokus, který, jak se zdá se neosvědčil. Asi proto je žádný jiný addon, který znám nemá....
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Modely Pikku

Příspěvek od slowly »

A to je ten efekt zpětné vazby. Zpětnou vazbu ano, ale pokud je dávána, tak najednou nemá smysl něco dále dělat. Nikdo to nemyslí zle a rozhodě nikdo nechce, aby případné chybky odradily autory od další práce, či vydávání dalších projektů. Je to jen myšleno tak, že je ta možnost, že bylo něco přehlédnuto a je možnost to opravit. Je to zdarma a každý tyto chybky určitě přijme a je vůbec rád, že se to vydá. Snad vás tato zpětná vazba nijak neodradí od dalších projektů ;) !
A k těm zvukům, je tam rozdíl jestli je okno dokořán nebo ne, jen jsem si všiml, že u houkačky není změna..... Opravdu už nic nenapíši, protože cítím jistou averzi vůči tomu co napíši. Takže se omlouvám a tímto se odmlčím. Poprosím admina, aby moje příspěky nějak centrálně smazal a tím dopřál tomuto fóru a autorům více klidu. Děkuji.
honzik.bures
Příspěvky: 44
Registrován: úte 19. kvě 2015 20:13:11

Re: Modely Pikku

Příspěvek od honzik.bures »

Nádherná práce :o a jak říká slowly, vždyť je to pořád jenom hra a ta nikdy nebude tak dokonalá jako realita ať se člověk snaží jak chce. Právě by člověk ani neřek, že něco tak úžasnýho dokážou autoři těchto modelů. Takže se nenechte odradit a přeju vám hodně štěstí v tvorbě a budování našeho vozového parku ;) .
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Bastard372 »

konečne nejaký diesel :D nádherná a perfektne porobená mašinka :) ja s ňou nemám žiadny problém a ráta sa mi že aj voda sa prehrieva :mrgreen: ale mám jednu menšiu otázku pre autorov .. keď ste ju už vydali tak nemohli by ste dať von aj tú slovenskú čo je na prvej stránke ? alebo sa na nej ešte pracuje ? :)
Martin
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Roman píše:Ono je to složitý i se zvuky, jelikož zvukaři striktně trvají na rozdílných zvucích pro exteriér a interiér, což RW defaultně nepodporuje
Roman, tomuto tak trochu nerozumiem - akože to RW nepodporuje? Prečo by potom bola možnosť zvoliť si v blueprintoch, či chcem zvuk počuť v interieri, v exterieri alebo v oboch? Ako si to myslel??

Inak ja so zvukmi problém nemám. Mňa skôr trápi, že keď si dám QD v TT v noci v daždi, tak mi príliš poklesnú fps. Oproti mojej Bobine (ten istý QD, len iná mašina) za tých istých podmienok mám aj o 10 fps menej.
Braňo
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Bastard372 píše: .. keď ste ju už vydali tak nemohli by ste dať von aj tú slovenskú čo je na prvej stránke ? ...
Vzhledem ke způsobu, jakým jsme zpracovávali hektora to nejde, protože se v současnosti jedná o naprosto jiný model. Vydaný Norek je rozměrově, poměrově, texturově a co se týče detailů zcela odlišný model, zatímco ty slovenské nebo ČSD verse jsou „jen“ převody MsTS modelů. Pokud bude nálada tak se textury z ostatních modelů „jen“ přehodí na Norka, ale zítra to bohužel nebude. Sám bych rád měl v TS2015 celou flotilu hektorů, ale není to opravdu tak snadné, jak to vypadá. Navíc máme rozpracované další projekty, které nás v současnosti baví mnohem více :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Roman napriklad ja som zo zmeny zvuku pri otvarani okienka uneseny a myslim ze je to punc majstra. To ze sa najdu drobne chyby nesvedci o nekvalite ale skor o zaujme ludi s tym jazdit a naplno vyuzivat ;)
Pikku a Roman - diky za prvy verejny cz/sk diesel ktory je super.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

slowly :arrow: Vždyť na Tvůj příspěvek ohledně chyb nikdo nereaguje ;). Co se vždy hned ozýváš? :) . Houkačka prostě asi zůstala zapomenuta a to z jednoho prostého důvodu - má samostatný Audio blueprint :).
Tvoje připomínka je vzata v potaz a je v pořadí :)
Kiski :arrow: Ano tato možnost v blueprintech je . Ale zkoušel Jsi někdy postavit vedle sebe dvě totožné lokomotivy? Pokud ne, tak to vyzkoušej a ideální je dát si pro nějaké audio INSIDE zvuky zcela odlišnou nahrávku, Pak vlez do kabiny sousední lokomotivy a nebudeš se stačit divit ;) . Jen pro zajímavost, máte někdo nějaký model výrobce hry DTG který má odlišné ex a IN zvuky? Já o takovém nevím. Pouze využívají útlum externích zvuků v kabině. Byla snaha to obejít pomocí skriptu, ale zase jsme u mojí neschopnosti. Já ty chyby ani nemůžu opravit, když je nedokážu vyvolat. Zvlášť pokud i Vám se to děje občas ;).
Proto jsem přesvědčen, že nemá cenu vydávat další modely, pokud někdo nenapíše kvalitní skript. Modelově se další addon připravovat může, to problém není, jen to nebude naskriptované, čili nezpůsobilé k vydání ;)
Asi s Pikkem budeme muset vytáhnout nějaké drobnosti které můžou být na defaultní ovládání (a že jich Honza v klobouku má) :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Už tomu rozumiem. Vďaka za vysvetlenie, možný postup pri tvorbe zvukov loko som navrhol v inom vlákne.
Braňo
Jerryssimo
Příspěvky: 74
Registrován: sob 27. čer 2015 22:41:02

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jerryssimo »

Zdravím! Prosím o radu ohledně lokomotivy CD 721 ... nejde mi odbrzdit vlaková brzda - ani myší a ani klávesami. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Kluci, kdo má na svědomí stránky http://railworks.ofpmafia.eu ? Vím, že jsme někomu povoloval kdysi umístění odkazů na naše addony, ale nelíbí se mi, že addon je ke stažení přímo, a nikoliv jen odkazem na moje webovky. Zřejmě jsme si s adminem nerozuměli úplně přesně. Kdo to má na svědomí tak se mi prosím ozvěte a dáme to do pořádku.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jerryssimo: odemknul si ho?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Jerryssimo píše:Zdravím! Prosím o radu ohledně lokomotivy CD 721 ... nejde mi odbrzdit vlaková brzda - ani myší a ani klávesami. Děkuji za pomoc.
Manuály jsou od toho, aby se četli ;) . Z tu dobu, než to napíšeš na fórum a čekáš na odpověď to máš přečtený stokrát ;)
Jerryssimo
Příspěvky: 74
Registrován: sob 27. čer 2015 22:41:02

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jerryssimo »

Děkuji. Povedlo se.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Oskar »

Pánové, velké díky za mašinku a vozy. Vše je naprosto parádní. Jste borci!!!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Slowly už může klidně spát :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=flw5oc1sG4I
raduzz
Příspěvky: 123
Registrován: stř 31. pro 2014 14:24:18
Bydliště: Česká republika

Re: Modely Pikku

Příspěvek od raduzz »

:o to je ale masakr! Díky za tohoto krasavce! Po mnoha týdnech mě to donutilo hodit vše za hlavu, sednout ke hře a jezdit a jezdit. Dnes to bude dlouhá noc, už mám venku lahvinku červeného (Cabernet:) ) a jdu vozit uhlí do Třince ;) Ale vážně, díky!
Odpovědět