Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

matej píše:ty kokšo, ja čumím, to je tak úžasný model!

keď som videl iné parné loko v TS, napr. BR 52, bol som trochu sklamaný, lebo ten dym bol spravený zle, úplne zle, a to je jedna z vecí na pare, ktorá má byť dobrá. Na U37 sú výfuky pary a dymu jednoducho bezchybné!

Vďaka za tento skvelý model. Dúfam, že nebude posledná z tejto trakcie :)

Dovolím si iba malú kritiku, skôr však otázočku. Ide o prešmykovanie kolies, keď v reále na parnej mašine začnú kolesá prešmykovať, zvýši sa tiež frekvencia výfukov pary (čo je celkom logické, lebo kolesá a celý parný stroj idú akokeby lokomotíva išla rýchlejšie) a hlavne podľa toho rušňovodič vie, že má ubrať. V TS je to však inak, aj keď prešmykujú tak zvuk zostáva rovnaký. Je nemožné, aby to bolo ako v reále?
No, tak nevím :D. Zrovna za kouř z komína jsem dostal od jednoho testera (pohybuje se v prostředí parních lokomotiv) docela za uši :). Je to vlastně jediná věc, která je skriptovaná, jinak by to opravdu byly jen takové obláčky dýmu. Moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem stejně potřeboval rozchodit páru z píšťaly a hlavně ze sychráků a to bez zápisu do skriptu nelze.... Nebylo zbytí, než těch pár řádků naklepat...
Zvuky a jiné nastavení - je to na default. Pochybuji, že nám někdo vůbec CS audio na čoudu udělá. To samé platí i pro prokluz a další chování lokomotivy.
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Mraca121 »

Mohl bych poprosit o radu? Vůbec netuším jak vložit to zbrojení uhlí do depa ke koleji.

Díky :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Mraca121 píše:Mohl bych poprosit o radu? Vůbec netuším jak vložit to zbrojení uhlí do depa ke koleji.

Díky :)
https://www.youtube.com/watch?v=thbbOwl ... e=youtu.be
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Mraca121 »

Video parádní ale při snaze usadit zauhlování na místo se stále nedaří. :D
Když nastavím marker, popíši jako Zauhlování Hůrky (jako ve videu) a potom kliknu v seznamu objektů na zauhlování a chci vložit tak se stane pouze to že když kliknu na místo umístění tak zauhlování zmizí (když pustím tlačítko myši tak se zauhlování opět zobrazí ale pootočí se). Na místě umístění není nic.

Tak nevím co s tím :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Já v Hůrkách jedno zbrojení uhlím mám. Že bych měl nějakou pracovní verzi?
Obrázek
To není zbrojení ale nakládka. není to definované jako Freight fuel ale jako Freight bulk. Tedy uhlí do tendru to nezbrojit neumí. Minimálně mně to nejde :)
A žádná pracovní verze úzké neexistuje. Jedině pro Pikka jsem dělal verzi s normálním rozchodem aby měl kde testovat vozidla ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Neboj, to bylo první místo, kam jsem vyrazil zbrojit. A zjistil jsem , že to nejde :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Roman je možné sa dostať k úzkorozchodke s normálnym rozchodom?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:Roman je možné sa dostať k úzkorozchodke s normálnym rozchodom?
Ne. Ani já ji nevlastním.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

honza.piano
Příspěvky: 18
Registrován: pát 16. led 2015 18:52:46

Re: Modely Pikku

Příspěvek od honza.piano »

Pánové, klobouk dolů :o úžasný model... a to řazení, to tu ještě nebylo :shock:
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Filip27-Railways »

Parádní práce, moc se na to těším a doufám že budou i další tak hezké lokomotivy i pro 1435mm. Nejlépe nějaké brejle. A ač nejsem velký fanoušek úzkorozchodky tak zrovna na tuto lokomotivu se dost těším.
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Tak to velká poklona, poslední dobou se tu ukazují samé krásné mašinky z výborným zpracováním ! :) Pěkná práce, nicméně mi u prasátka chybí zvuk pištění tatrováckého motoru, tak jestli se na zvucích bude ještě pracovat ? Ale jinak je to fakt bezva ! :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

NGe píše:Tak to velká poklona, poslední dobou se tu ukazují samé krásné mašinky z výborným zpracováním ! :) Pěkná práce, nicméně mi u prasátka chybí zvuk pištění tatrováckého motoru, tak jestli se na zvucích bude ještě pracovat ? Ale jinak je to fakt bezva ! :)
Není kdo by ty zvuky dělal. A to myslím jako tak, že obdrží potřebné soubory a poté zašle hotové kompletní audio včetně všech nastavení. Dokud se takový zvukař nenajde, budou jen provizoria. :)
Já se s tím patlat nebudu. Nebaví mně to a hlavně to neumím. Bohatě mi stačila Zamračená, kde probíhala rozsáhlá výměna souborů a pořad jsem něco ladil, upravoval... To mně prostě nebaví. Samozřejmě jsem rád, že Jirka s Jackem pomohli, za to zaslouží velké díky, ale musí se najít někdo, kdo to udělá komplet sám. A nikdo takový není ani v dohledu.
Opět bych rád poprosil, aby jste zvuky nekomentovaly, braly to tak, jak to je nebo nakonec hodíme ke všemu default jako u U37 a bude klid ;) . Je to pořád stejná písnička, každý radí a kritizuje, ale nadělá nic. Když jsem tady dal veřejně výzvu, že každému zájemci pošlu komplet připravené soubory Zamračené aby vytvořil vlastní audio, neozval se ani jeden (Jacka nepočítám). Ale kritiků bylo mraky. Nezlobte se, ale takhle to opravdu nejde.
Klidně napište, že zvuky jsou nanic, ale ne "mělo by se, udělejte, bude se na nich ještě pracovat... " Zdrbněte to celý, na to máte právo. Vy nás však neplatíte, tak se neptejte a neúkolujte :).
Jerryssimo
Příspěvky: 74
Registrován: sob 27. čer 2015 22:41:02

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jerryssimo »

Moc pěkná práce, jste dobří. Děkuji moc za tak parádní modelařinu!
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Roman píše:Není kdo by ty zvuky dělal. A to myslím jako tak, že obdrží potřebné soubory a poté zašle hotové kompletní audio včetně všech nastavení. Dokud se takový zvukař nenajde, budou jen provizoria. :)
Takový machr se nenajde nikdy. Už jsem tu jednou k tomu psal obsáhlejší příspěvek, ten člověk by musel být nejen zvukař vlastnící nahrávky čehokoliv, ale taky zdatný programátor, znalec struktury RW a na prvním místě asi pařan RW. O shánění nahrávek nebo domlouvání nahrávání nemluvě, ale příspěvek skončil kdesi v odpadu v tématu "řeči o tom proč to nejde".

Nahrávky M 131.1 mám, myslel jsem přitom výhledově i na RW, takže je exteriér, interiér, představek. Jenže jak dokázat, aby to na tom videu hrálo jako v těchto ukázkách?
http://www.jacek-modely.cz/zvukove-ukaz ... rove-vozy/
Otáčky motoru při pouštění spojky poklesnou, při jízdě se mění podle rychlosti a ne podle pohybu páky plynu. Při přeřazení otáčky klesnou a zase se zvednou. V MSTS něco takového udělat absolutně nejde a nemám tušení jestli a jak by to šlo v RW. Jestli to bude vyžadovat nějaké ovladače či skripty, to jako zvukař asi těžko vytvořím, že... programátor nejsem. Můžeme to zkusit, ovšem nevím jak dlouho to bude trvat, obávám se, že zvuky berty byla proti tomu hračka...

Mimochodem nahrávky mě kromě cesty stály dvě piva organizátorovi, fíra byl naštěstí fanda, takže vymýšlel jak co nahrát. Protáčet motor naprázdno by bylo u mechanického přenosu k ničemu. Bohužel ale nejsou houkačky, ve stanici se houkat nedalo. Jen to co je v ukázkách.

Nahrávky T211.1 a T 212.0 mám, ale jen vnější.
U 37.0..., vnější zvuky by se snad daly najít na youtube, vnitřní těžko. Prostě není materiál.
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Roman píše:
NGe píše:Tak to velká poklona, poslední dobou se tu ukazují samé krásné mašinky z výborným zpracováním ! :) Pěkná práce, nicméně mi u prasátka chybí zvuk pištění tatrováckého motoru, tak jestli se na zvucích bude ještě pracovat ? Ale jinak je to fakt bezva ! :)
Klidně napište, že zvuky jsou nanic, ale ne "mělo by se, udělejte, bude se na nich ještě pracovat... " Zdrbněte to celý, na to máte právo. Vy nás však neplatíte, tak se neptejte a neúkolujte :).
Tohle jsem způsobit rozhodně nechtěl, chápu vaší reakci ale ode mne to byl jen prostý dotaz, třeba zvuky mohli být ve fázi rozpracování, každopádně jsem to nemyslel jako úkol, nebo něco ve smyslu: "Hezký, že modely děláte, ale naprd", tak to rozhodně myšleno nebylo. Vím co zhruba obnáší vytvořit model se vším všudy, sám se pokoušel, ale to ztroskotalo, protože mě to absolutně nebavilo, proto Vás modeláře obdivuji. No snad jsem neřekl nic zlého. Zkusím něco nastudovat ohledně zvuků, ale nic neslibuji :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Jacek píše: Otáčky motoru při pouštění spojky poklesnou, při jízdě se mění podle rychlosti a ne podle pohybu páky plynu. Při přeřazení otáčky klesnou a zase se zvednou. V MSTS něco takového udělat absolutně nejde a nemám tušení jestli a jak by to šlo v RW. Jestli to bude vyžadovat nějaké ovladače či skripty, to jako zvukař asi těžko vytvořím, že... programátor nejsem. Můžeme to zkusit, ovšem nevím jak dlouho to bude trvat, obávám se, že zvuky berty byla proti tomu hračka...
Ohledně těch otáček motoru... RW prostě nastaví výkon a tažnou sílu právě dle RPM. Tedy když by RPM bylo úměrné rychlosti x a převodu y, asi by jsme tu mašinku nerozjeli :) . Myslím tedy :)
Sice mám nějakou představu jak to řešit, ale to je jen moje vize. A s mojí vizí jsme vždy narazil na default RW, přes který vlak nejede :) . Tedy alespoň na úrovni nastavení a zápisu do skriptu co zvládnu já. Nelze naše modely co se jízdních a simulační ch vlastností srovnávat s esem. Je třeba si uvědomit, že Michal nedělá nic jiného než skript, a to několik let, který není hotov. Pokud chce někdo mít rozmanité modely k ježdění, musí to tolerovat. Moje zkušenost je taková, že se jedná o drtivou většinu uživatelů. A pak klidně nad těmi , maximálně, ale opravdu maximálně 10 % v klidu s Honzou mávneme rukou :) . Naopak se našlo nemálo uživatelů, kteří by uvítaly dokonce zjednodušené ovládání. A další věc je, že mně osobně nebaví studovat různé příručky a manuály :). Řazení jsem okoukal na jednom krátkém videu z Hurvínka na vysekl na dvanácti řádkách skriptu asi za dvě minuty:) Funguje to a dál jsem to neřešil a řešit momentálně nehodlám :D. Kdo mně zná, ví, že nad ničím nedumám :D. Prostě nápad, vize, a je to. Jako Honza s modelováním. Když ho to baví, vykouzlí za pár minut úžasný věci. Ale patlat se s něčím, měsíce, roky..... Výsledek musí být hned :) . Je to zábava, koníček, odreagování :)
Jedná se o první CS lokomotivu s mechanickým přenosem výkonu. Už i tak si myslím, že je to malinko nad rámec defultu. Třeba s další překvapíme pokročilejšími vlastnostmi :). A nebo taky ne, když budou rypáci rejpat :D
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Roman píše:Ohledně těch otáček motoru... RW prostě nastaví výkon a tažnou sílu právě dle RPM. Tedy když by RPM bylo úměrné rychlosti x a převodu y, asi by jsme tu mašinku nerozjeli :) . Myslím tedy :)
Sice mám nějakou představu jak to řešit, ale to je jen moje vize. A s mojí vizí jsme vždy narazil na default RW, přes který vlak nejede :) ...
Pak by se zvuky musely vymyslet tak aby to hrálo reálně bez ohledu na stav. Na tomto videu je ta nahrávka v praxi:
https://www.youtube.com/watch?v=fWCoYmBkUM8
při rozjezdu se zvuk volnoběhu přepne na sekvenci poklesu otáček a motoru v o něco větších otáčkách. Tento zvuk se pak "ohýbá" podle rychlosti než dojde k zařazení. Přehraje se pokles na volnoběh a opět rozběh do otáček. Při poklesu rychlosti zvuk spadne na volnoběh. Jak to ale napasovat do RW nemám tušení. Musí být i nějaká závislost na pohybu plynové páky jinak to bude zvučit samo i při samovolném rozjezdu z kopce. V MSTS jsem si na tom vylámal zuby, perfektně to fungovalo u trafficu, ale u řízeného vozidla to prostě nešlo. Fungoval pouze rozjezd do plné rychlosti a zastavení z plné rychlosti, nic mezi.
S tím koníčkem a odreagováním, platí to i u mě. Ovšem pokud dělám nějaké zvuky, chci aby byly dokonalé, ne žádné polofunkční provizorium jen proto, že to default neumožňuje. Určitě ne pouhé dosazení *.wav do toho co u té TU29 na videu, to mi rve uši :( . Asi by to byla ztráta času.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Tady https://www.youtube.com/watch?v=EsETzWPlrFk na tom videu je vidět, jak sjede z výkonu, plynovou páku do nuly. Se spojkou, jak píšeš výše to asi nemá co dočinění ten pokles otáček. Pak sepne spojku a skočí tam předvolený stupeň. Alespoň tak to čtu já z toho videa :) . Klidně se můžu mýlit
S tím koníčkem a odreagováním, platí to i u mě. Ovšem pokud dělám nějaké zvuky, chci aby byly dokonalé, ne žádné polofunkční provizorium jen proto, že to default neumožňuje. Určitě ne pouhé dosazení *.wav do toho co u té TU29 na videu, to mi rve uši :( . Asi by to byla ztráta času.
Jasně, však minimálně já se zvuky nepočítám. A Honza mi napsal něco jako "ať to nějak vrčí" . Pořád je tu jednoduchá možnost hodit tam nějaký default ;) . A nebo se na to vykašlat úplně a budu si jezdit jen já s Honzou :) . Šalamounsky nechám verdikt na Honzovi :mrgreen: .
Opět platí, že kdo má zájem, zdrojáky audia dostane :). Ovšem já se na tom nijak nehodlám podílet z důvodů, jež jsem uvedl výše. Bohatě mi stačilo to trápení s Hektorem a zamračenou.... Na to nemám nervy :) . To nemyslím ve zlém, nechci se nikoho dotknout, je to jen konstatování faktu.
Smutné je, že radilů je mraky, ale něco se naučit a pomoci se nechce nikomu :( .
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

No nejjednodušší inspirace je řízení auta pokud máš řidičák. Když zařadíš, přidáš plyn a pustíš spojku, otáčky motoru klesnou a motor se točí jedině tak jak se točí náprava. Když spojku sešlápneš, otáčky motoru reagují na pedál, motoru nic nebrání. Jak to udělat? Nemyslím předvolbu stupňů hurvínka.

No je to jednoduché, pošli mi to, podívám se a zjistím co by šlo a nešlo. Ovšem dodací lhůty nemám, času málo, viz berta s tlumičem a nepustím ven nic ve stylu "ať to nějak vrčí", Honza by přece taky nezveřejnil model s texturami nakreslenými v Malování jen aby to bylo ;)
Odpovědět