Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

No, máš parametr AbsoluteSpeed na který si navážeš nějaké audia dle rychlosti nebo zrychlíš křivkou Pitch curve, ale to vím, že nemáš rád :) .
A pak si uděláš Volume curve s ovladačem Regulator (plyn) . Pokud bude mašina ve výkonu, utlumíš křivkou zvuky vázané na rychlost a zesílíš ty co budou vázané na regulátor :) .
A šlo by asi jednoduše přepínat ty zvuky vázané na rychlost a na plyn parametrem ve skriptu. Což by Ti asi usnadnilo práci. Ale to je výhled :)
Až budeš on-line, tak ti to pošlu.

Ještě k tomu vrčení. My, hluchoni to fakt nepoznáme :) . Proto je nám to celkem šumák :)
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Jacek píše:... Honza by přece taky nezveřejnil model s texturami nakreslenými v Malování jen aby to bylo ;)
A viš že jo? :D
Roman píše:..
Ještě k tomu vrčení. My, hluchoni to fakt nepoznáme :) . Proto je nám to celkem šumák :)
Ano, my co jsme rádi, že rozeznáme diesel od parní lokomotivy, jsme spokojení s kterýmikoliv ruchy na pozadí. Ale uznávám, že pro člověka, který má hudební sluch, je utrpení při poslechu defaultních zvuků maximální. Děkuju ti Petře, že ses toho ujal, určitě si všichni rádi počkáme.
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj pánové,


rád bych se zeptal, jestli "Prasátko" plánujete vydat také ve verzi pro normální rozchod pod označením 700, 701 (T 211.0, 1)?

Určitě by se hodilo na posuny po průmyslových vlečkách. ;)


P.S. Skvělá práce jako vždy.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Honza by přece taky nezveřejnil model s texturami nakreslenými v Malování jen aby to bylo ;)
No, v RW , pokud správně nastavíš shadery, není problém s použitím malované textury. Jako příklad uvedu Skůrův RegioPanter pro MSTS. Ta textura s odlesky, která se dá v MSTS tolerovat by v RW vypadal vyloženě hnusně a jako z jiné hry. Naopak malovaná textura se správně nastavenými shadery by byla parádní. Jak jsem koukal, už se objevilo několik CS skinů zahraničních vozidel (třeba i fake) a některé nevypadají věru zle :).
Určitě ne pouhé dosazení *.wav do toho co u té TU29 na videu, to mi rve uši :(
No vidíš, mně zase kolikrát bolí oči od screenu z některých tratí, kde je přeplácaná vegetace bez jakékoli koncepce a hlavně není barevně sladěná. Udělej si fotku jakékoliv krajiny a vše tam ladí i když je každý strom jinak barevný. To je zase o barvocitu, který spousta lidí nemá. Mně v té knížečce u lékaře ani nestačí obracet listy jak to rychle čtu a je spousta lidí, co vůbec nevidí ty znaky které tam jsou. A přitom pro mně je to tak jednoduché....
Prostě těm dotyčným to ladí, zdá se jim to dobré, ale mně to bije do očí. Jen abych se někoho nedotkl, nemám na mysli technickou stránku věci ale takový ten "umělecký" pohled na věc . ;). Ten dotyčný to prostě nevidí jako já neslyším....
A taky to nikomu nepředhazuju a nevyčítám :). Prostě to tak je a já to toleruji :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Petr1989 píše:Ahoj pánové,


rád bych se zeptal, jestli "Prasátko" plánujete vydat také ve verzi pro normální rozchod pod označením 700, 701 (T 211.0, 1)?

Určitě by se hodilo na posuny po průmyslových vlečkách. ;)


P.S. Skvělá práce jako vždy.
Obrázek
Obrázek
Pito_42
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 11. črc 2013 20:45:48

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pito_42 »

Veľmi pekné Roman a Honzo
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Petr1989 »

Romane, děkuji za obrázkovou odpověď. Model je super a při pátku jste mi udělali radost. :)

Zvuky jsou také v pohodě. Nenechte si do toho mluvit. I ten největší kritik si beztak model stahne, aby měl s čím jezdit.
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Filip27-Railways »

Také musím uznat že jak úzkorozchodné tak pro normální rozchod vypadá dost hodně dobře
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Tak zase něco pro starší generaci, jako tradičně z naší dílny :) .
Je to první export do hry, předtím jsem model prohlížel jen v maxu nebo eventuálně v editoru. Prakticky nic zatím není funkční a na vlastním modelu je taky kupa práce. O kabině ani nemluvím.
Hlavně se neptejte, kdy to vyjde a už vůbec neřešte zvuky :twisted: .
Předpoklad je , že bude lokomotiva funkčně na úrovni Zamračených. Tedy něco ve skriptu výjimečně bude.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Percy 12
Příspěvky: 164
Registrován: ned 17. led 2016 11:34:17

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Percy 12 »

Pěkné, pomeranče mám rád :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Vyzera pekne, dobry vyber - je to krasna lokomotiva. A tesim sa aj na ovladanie - vase zamracene maju "dusu" velmi rad s nimi jazdim aj kvoli dobre spravenemu ovladaniu. Nech sa dari ;)
Btw: ta jedna preskinovana bardotka a pielstick su este na programe?
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pets »

Nádherný Pomeranč, teď už fakt nevím, na co se dřív těšit...
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Tipnem si správne, že pôvodný 3D model je Šmejkiho? Nemyslím tým samozrejme nič zlé, len si matne spomínam, že kedysi dávno mi Pomaranč ukazoval Honzo cez skype, a vtedy mi naznačoval niečo v tomto duchu... Každopádne držím palce a som rád, že ide práve o tento typ loko. Práve čítam knižku Pomaranče pod Pustým hradom, tak ak by ste potrebovali nejaké technické info, stačí sa opýtať.

P.S.: Inak jeden je vo Zvolenskom depe stále prevádzkyschopný, a cez Bastarda by sa možno nejaké to fotenie kabu, popr. aj exteriéru dalo vybaviť. Všetko je o dohode.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Nemám tušení, já dostal od Honzy model. K tomu se musí vyjádřit on ;) .
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

kiski píše:Tipnem si správne, že pôvodný 3D model je Šmejkiho?.
Není, ale se Šmejkim jsme si navzájem různě popůjčovali části textur. Tohle je můj model pomeranče pro MsTS, kde se v něm už nějaký pátek vozím (prakticky na den je to tři roky stará záležitost) a protože se mi ta lokomotiva strašně líbí tak jí prostě musím mít i v TS201x :) A myslím, že jednu důležitou informaci ještě Roman (zřejmě záměrně) zatajil :D
Z našich neveřejných modelů pro MsTS budeme s Romanem brát ještě dlouho, nebojte.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Pikku píše:
kiski píše:Tipnem si správne, že pôvodný 3D model je Šmejkiho?.
A myslím, že jednu důležitou informaci ještě Roman (zřejmě záměrně) zatajil :D
Jestli myslíš to co já, tak ještě nedozrál čas. ;)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Pikku píše:Není, ale se Šmejkim jsme si navzájem různě popůjčovali části textur. Tohle je můj model pomeranče pro MsTS, kde se v něm už nějaký pátek vozím (prakticky na den je to tři roky stará záležitost) a protože se mi ta lokomotiva strašně líbí tak jí prostě musím mít i v TS201x :) A myslím, že jednu důležitou informaci ještě Roman (zřejmě záměrně) zatajil :D
Z našich neveřejných modelů pro MsTS budeme s Romanem brát ještě dlouho, nebojte.
V tom prípade Honzo platí to, čo som písal predtým - ak budete niečo do kabu potrebovať, treba dať vedieť ;)
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Michal píše:Kdy že to vyjde? A bude to mít originální zvuky? :lol:
I ten první "nástřel" vypadá pěkně. Tak ať se dílo daří.
No když někdo domluví nahrávání, tak ano :D Mám protáčení naprázdno zvenku, chybí start, stop, houkačky a všechno z kabiny
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

kiski píše: V tom prípade Honzo platí to, čo som písal predtým - ak budete niečo do kabu potrebovať, treba dať vedieť ;)
Ozveme se, neboj. Ono něco už tak nějak máme v kupě, ale Roman na tom teď asi nechá zase zdraví jako na zamračené. Hodily by se fotky střechy stroje seshora například, a to dost :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Hekl338 »

Na tom prvom screene to vypada fakt super.
Odpovědět