Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Robo »

No schválne by ma zaujímala jedna vec. Neodolal som a zvuky motora z dav previedol na wav. Od 6° poznať deformáciu zvukov. Tak to znie aj na originálnej nahrávke, alebo to vzniklo dodatočne pridávaním db ?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

...ja by som radšej veľmi "nerýpal"...:) myslím to v dobrom
Braňo
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Robo »

kiski píše:...ja by som radšej veľmi "nerýpal"...:) myslím to v dobrom
Prečo rýpanie ? Čosi o tvorbe zvukov viem, v inom simulátore som toho stvoril myslím dosť a rovnako viem, že zvlášť nahrávať netlmené 6valce nieje jednorázovka, ako si možno väčšina komunity všetkých železničných simulátorov myslí.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Nepochopil si to. Nešlo o spochybňovanie tvojich vedomostí, ani skúseností. Nechaj tak ;) Ak chceš vysvetliť, tak cez SS.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Robo píše:
kiski píše:...ja by som radšej veľmi "nerýpal"...:) myslím to v dobrom
Prečo rýpanie ? Čosi o tvorbe zvukov viem, v inom simulátore som toho stvoril myslím dosť a rovnako viem, že zvlášť nahrávať netlmené 6valce nieje jednorázovka, ako si možno väčšina komunity všetkých železničných simulátorov myslí.
Já myslím, že by Jsi ohledně tohoto měl kontaktovat autory nahrávek audia. Většina z nás, tak 99,9 % ti k tomu nic fundovanýho nepovíme :lol: . Nemyslím to zle, jen konstatuju fakt ;)
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Robo píše: Prečo rýpanie ? Čosi o tvorbe zvukov viem, v inom simulátore som toho stvoril myslím dosť a rovnako viem, že zvlášť nahrávať netlmené 6valce nieje jednorázovka, ako si možno väčšina komunity všetkých železničných simulátorov myslí.
A zajisté pokaždé nějaký "upozorňovač na chyby" psal na fórum co tam jak máš dobře nebo špatně a v jakých souborech. Jestli máš nějaké pochybnosti, proč se nezeptáš soukromě? 99% uživatelů nepozná rozdíly, proč jim zdůrazňovat nějaký nedostatek, kterého by si stejně nevšimli a který stejně zůstane takový jaký je? Takže nic než rýpání v tom nevidím. Už jsem Ti to v minulosti psal několikrát a je to tu zase.
Robo
Příspěvky: 64
Registrován: pát 29. črc 2011 22:12:17

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Robo »

Stačilo napísať, áno, kamera moc nepobrala zvuky vo vyšších otáčkach, niekto ďalší sa bude musieť na to podujať ... pochopil by som to. Toto nieje kritika v štýle - je tam niečo blbo - ja nekritizujem nastavenie zvukov v blue print editore, nemám na to ani morálne právo, pretože sa v tom momentálne nevyznám a z užívateľského hľadiska je to pre mňa španielska dedina, aspoň zatiaľ. A ak bolo primárnym účelom použiť zvuky pre Tvoje TT a H0 modely, tam poškodenie zvukov z nahrávok takmer nepočuť.
Tá minulosť nakoniec vyústila v to, že som sa radšej dal na vlastnú zvukársku dráhu a nevylučujem, že to bude platiť aj v tomto sime.
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Stačilo se zeptat soukromě a ne veřejně na fóru a ještě zmiňovat názvy souborů a něco o jejich převádění. Tyto zvuky vznikly z neveřejných nahrávek určených pro úplně jiné projekty. Kvůli tomu nikdy nebudou v MSTS, který má zcela otevřenou strukturu souborů, to už bylo několikrát zneužito nějakými obchodníky. Jestliže se v tom někdo začne hrabat, může to skončit stejně.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:len otazocka, na 749 039 mi zmizla paka na ovladanie kurenia.. co som spravil zle? :roll:
Tak jsem to prověřil. Stažení aktuálních souborů, instalace ve správném pořadí... .
QD a Standard scénář bez problému. Volná jízda pokud přecházím mezi 749 bez problému. Přechod ze 749 na 751 OK. Přechod z 751 do 749 - není klička topení. Jedná se jednoznačně o chybu hry. Zajímavé je, že klička je skryta pomocí definice v bp lokomotivy, který není vzájemně sdílený. Skript ani model kabiny s tím nic společného nemají. Skript není sdílen. Jedině 3D model kabiny je společný pro všechny zamračené a ten sám nic neřídí ;).
Jelikož osobně volnou jízdu nepoužívám (výjimečně při testech) a už vůbec ne abych jak blázen skákal z jedné loko do druhé, tak mě to netrápí a řešit to nebudu. Nehledě na to, že nemám ani páru, jak by se to řešit dalo. Problém odstraní až eventuální samostatná kabina pro 751....
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Roman, niekedy pomôže totálne triviálna vec - vytvoriť blueprint znovu skopírovaním z inej rady a zmenením nutných vecí. Banalita, ale zopárkrát mi to už pri testovaní Bobín blblo podobne a nakoniec to vyriešila znovutvorba BP. Skús, uvidíš. Nič zato nedáš.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Roman, niekedy pomôže totálne triviálna vec - vytvoriť blueprint znovu skopírovaním z inej rady a zmenením nutných vecí. Banalita, ale zopárkrát mi to už pri testovaní Bobín blblo podobne a nakoniec to vyriešila znovutvorba BP. Skús, uvidíš. Nič zato nedáš.
a) jak myslíš, že je bp dělané? Opravdu nepíšu každé BP nově ;).
b) tak nějak nemám náladu ztrácet čas pokusy s něčím, co mně netrápí. Není nad default bez všelijakých blbostí jako je třeba topení.
c) u každé řady je klička v bp definována jako úplně jiný ovladač. 751 - Interior visibility object a 749 interior notched lever. Tedy žádná souvislost.
d) když jsou dotyční, kteří tento problém řeší tak realističtí a vyžadují topení, proč jezdí volnou jízdu a hlavně v ní úplně nereálně přeskakují z jedné mašiny na druhou ?
e) dokonce jsem uvažoval o vypnutí topení u všech lokomotiv, jelikož se ani Jackovi nepovedlo navázat korektně audio tak, aby předtápění fungovalo ve všech režimech (naskriptované to mám, jen je vypnuté, respektive hodí poruchu)
f) v QD a standartním scénáři se lokomotivy chovají korektně.
Když to shrnu, pro moje účely je to vše dostatečně funkční. Pokud to někomu nestačí, nezbývá mu nic jiného, než si vytvořit vlastní model.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Tak prepáč, chcel som ti len pomôcť. Hádam si nemyslíš, že ja som tiež vytváral u 499.112 znova blueprint... Samozrejme že som ho skopíroval z 141 004-2, rovnako ako ty pri svojich rušňoch, o tom vôbec nepochybujem. Len ti píšem, že ja keď som testoval tieto veci u Bobín, tak aj napriek tomu, že blueprintom nič nebolo, rušne blbli. Nič nepomáhalo, teoreticky všetko malo fungovať, aj skripty boli ok, a predsa nefungovalo. Skúsil som teda vytvoriť BP znovu a všetko išlo ako malo. Preto som písal, že by si to MOHOL, a nie že musíš. Ak chceš, vytvoríš, ak nie, tak nie. Bola to len drobná rada, čo som ja osobne pochytil pri testoch a odskúšal. Nalož s tým ako chceš.

Mimochodom, vieš, čo je úplne najideálnejšie? Vytvoriť úplne iný model cabu, resp. upravený pôvodný. Vtedy neblbne nič. Táto hra je nato obzvlášť citlivá. To ale určite veľmi dobre vieš aj sám.
Braňo
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

Jen abyste viděli, že jsme s Romanem neumřeli :) Tenhle kousek má v režii pouze Roman, já se jen vezu. Ještě je zapotřebí dopéct stíny a dodělat nějaké úpravy modelu. Textury via Lukyn-CZ a Milda Hůrka.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pito_42
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 11. črc 2013 20:45:48

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pito_42 »

Veľmi dobrá práca páni !
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Modely Pikku

Příspěvek od alesmafia1 »

opravdu povedené moc pěkný skin :)
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj Pikku,


model je moc hezký. Přeji tobě i Romanovi hodně trpělivosti při další tvorbě.


Jsem rád, že pokračujete v tvorbě pro TS.

Tady na fóru .....xxxxxx

Edit:nevhodný komentář !
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Kompletně předělaná střecha, tedy do té míry, co jsem byl schopen vyčíst z dostupných materiálů. Ještě musím doladit texturu na rámu žaluzií jedné bočnice a normálovou texturu. Pak to pošlu Pikkovi, ať s tím naloží tak, jak uzná za vhodné :D
Ty reklamky jsou ale peklo :x .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jurajs_89 »

Romane hezky. Moc hezky. Zlate ceske rucucky.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
honza.piano
Příspěvky: 18
Registrován: pát 16. led 2015 18:52:46

Re: Modely Pikku

Příspěvek od honza.piano »

Bomba!!! :o :o :o
Pito_42
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 11. črc 2013 20:45:48

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pito_42 »

Pekná práca Roman
Odpovědět