Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Modely Pikku

Příspěvek od jiri56 »

tohle byl spíš vtip. Došlo mi že barča je už skoro ve finálním stádiu a že by to nejspíš byl velký zásah a rozhodily by se třeba i jiné věci, ale poprvé, co jsem položil dotaz na dveře chtěl jsem jen vědět jestli se bude dále u lokomotiv počítat i s otvíratelnými dveřmi, když už autoři odvádějí tak detailní práci( zprovozněný větráček, pohyblivé sedačky atd...). Sice si nadáváš kvůli dveřím u hektora, ale využívám je častěji než ty anim. větráčky. Jsem rád že to funguje a celkově to dotváří realističnost modelu. Ohledně Esa si myslím že další budoucí úpravy jako např ARR spolu s otvíratelnými dveřmi budou mít větší uplatnění než třeba současná anim. klička simulující topení soupravy. Ale opět záleží na autorovi do jaké to vezme režie.
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Modely Pikku

Příspěvek od jiri56 »

a jaký to má efekt? dveře mám taky zavřené pokud jedu, jen nastanou situace kdy se nabízí je použít.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Hekl338 »

Efekt to ma taky, ze na vozoch sa spusti zvuk klimatizacie, ako vidim, mnohi ani netusia, funguje to aj na x5x. Pre mna otvaracie dvere nemaju vyznam ziadny. Na 721 som ich otvoril raz, zavrel a bolo. Dvere by spravit sli, ale je to dost upruz a zasah do modelu, Roman si to uz vyskusal :mrgreen: Kto si vyskusal rezat okna do hotoveho modelu, vie o com hovorim a trapit sa s fvermi len preto, ze ich zatvorim a otvorim len pri testoch? Dakujem, neprosim :D
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Stačí že musíš rezať dvere na vagónoch čo ti posielam.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

jiri56 píše:a jaký to má efekt? dveře mám taky zavřené pokud jedu, jen nastanou situace kdy se nabízí je použít.
Já tě chápu :) . Ale pokud to autor modelu nepotřebuje, neudělá to ;). Jediné řešení je udělat si svůj model, kde budeš moci otevírat co se Ti zamane ;) .
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Modely Pikku

Příspěvek od KN1F3Cz »

Bardotky vypadaj perfektně, jediná věc která se mi zdá poměrně divná a nehodící se je ten zvuk skřípání při rozjezdu. Osobně si myslím že k brzdění se to hodí ale k rozjezdu určitě ne.
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Bežne sa to stáva pokiaľ fíra okamžite po odbrzdení BP dá hdv do výkonu......Ono totižto nejaký ten reakčný čas na povolenie brzd tam je......Je to bežná vec čo sa stáva v prevádzke pomerne často.

p.s: aj keď by sa mohol prehrávať kratšie pri tom rozjazde.
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Modely Pikku

Příspěvek od KN1F3Cz »

AirVolk píše:Bežne sa to stáva pokiaľ fíra okamžite po odbrzdení BP dá hdv do výkonu......Ono totižto nejaký ten reakčný čas na povolenie brzd tam je......Je to bežná vec čo sa stáva v prevádzke pomerne často.

p.s: aj keď by sa mohol prehrávať kratšie pri tom rozjazde.
Nebo při rozjezdu malinko ztlumit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

KN1F3Cz píše:Bardotky vypadaj perfektně, jediná věc která se mi zdá poměrně divná a nehodící se je ten zvuk skřípání při rozjezdu. Osobně si myslím že k brzdění se to hodí ale k rozjezdu určitě ne.
A jak z toho videa poznáš, že ty brzdy skřípou u lokomotivy? Pokud seš tak všímavej, tak víš, že to dělají všechny vozy od Kanka, Kebarka, Dema.... Túčka v uzký....
Je to problém i u jízdy trafficu, protože RW při korekci rychlosti u AI vlaků používá lokomotivní brzdu. Shrnuto, při nízké rychlosti jezdí traffic trvale přibržděný a skřípou brzdy.
Vždy pokud dáte nějaký takový postřeh, uvítal bych taky návrh jak to vyřešit. že to je třeba ztlumit je jasný. Ale jaký parametr použít? Jak nastavit křivku?
Radí se hezky, hůř se to dělá ;)
Nevykládej si to ve zlým :) . Já o tom problému vím několik let, al e jak to odstranit?
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Roman, to vřzganie v kabine nie je po chvíle jazdenia otravné? :D dodáva to pocit autentickosti.. ale ak som dobre sledoval, tak 80% ten zvuk ide a 20% je ticho.. Nechcete to v rámci duševného zdravia rušnovodičov spraviť opačne? :)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Modely Pikku

Příspěvek od 750225lentilka »

Zrovna u Berty prosím ne! Tam je to úplně padnoucí jak to tam vibruje vrže a tak, tohle se povedlo! A co zvuky jako takové? Ty se ještě asi budou nějako upravovat že? Popřípadě bude i tlumená/netlumená verze? :) :) :) (Doufám, že tu ještě takový dotaz nepadnul :O :O )
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Roman, veď dobre vieš, že návrhov sa dočkáš málo, kritiky veľa... :D
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

750225lentilka píše:Zrovna u Berty prosím ne! Tam je to úplně padnoucí jak to tam vibruje vrže a tak, tohle se povedlo! A co zvuky jako takové? Ty se ještě asi budou nějako upravovat že? Popřípadě bude i tlumená/netlumená verze? :) :) :) (Doufám, že tu ještě takový dotaz nepadnul :O :O )
Co tam chceš upravovat? Ty audio nahrávky jsem dostal od Kadra. Je to prý nahráno na vodním odporu, ale to já nepoznám :) Nastavení jsem dělal já a Kadr to verifikoval :) Jinak by ta lokomotiva nikdy ven nevyšla , zvukaři v RW prostě tvořit nechtějí.....
Až to bude venku, nikomu se nebude bránit vytvořit vlastní verzi zvuků. Milerád poskytnu zdrojou složku audio. Ale zatím musíte vzít za vděk tím, co je a nebo si to holt necháme jen pro komunitu autorů ;) .
Myslím, že dokonalé eso je taky bez pořádných zvuků a evidentně to nikomu nevadí....
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Hekl338 »

Roman píše: Hlavně dokonalé eso....
Myslím, že dokonalé eso je...
Tak trochu nerozumiem, preco...:D
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Pikku

Příspěvek od anry »

Zdravím, nahodou ten skin 721120-4 co je na zacatku tohoto vlákna by nebyl?
KN1F3Cz
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:37:22

Re: Modely Pikku

Příspěvek od KN1F3Cz »

Kde se dají stáhnout ty patrové vozy co jsou použity v ukázce bardotek?
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Pikku »

KN1F3Cz píše:Kde se dají stáhnout ty patrové vozy co jsou použity v ukázce bardotek?
Už to tu vícekrát bylo -
http://www.rw-0381.de/epages/63770300.s ... ducts/1047
nebo tyto -
http://www.rw-0381.de/epages/63770300.s ... ducts/1053

Autor za to chce necelých šest ojro.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Tak ať můžete hodnotit a soudit ;)

https://youtu.be/agtyVX3p5Oc
Vlastik

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:Tak ať můžete hodnotit a soudit ;)

https://youtu.be/agtyVX3p5Oc
No já si myslím že ale Romane sám přilejváš do ohně těmi videi protože se to dá vzít jako provokace když jsou modely hotové. Potom se nediv že to tu celé vzniká,jak jsem psal předtím videa nikomu nic neřeknou je to jenom co se týče mě tak provokace. Takže asi tak.
Hodnotit mohu až model,kdy se zaměřím jestli funguje pod svuky při EFX a normálně,při stereo 2 a 5ti bedínkách pokaždé to bude jiný zvuk a to video neřeší pokud na to nemáš vybavení.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Ale nie provokacia.. skor motivacia :D je to pekne a vsetci su nedockavi, tak do vydania aspon pozerame videa :ugeek:
Odpovědět