To nej

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

To nej

Příspěvek od slowly »

Chtěl bych se zeptat vás zkušenějších, jaký addony lokomotiv by jste doporučily. Dejme tomu takovou top 3 pro el.loko a motorovou co jde sehnat, ať už free či placenou. Mělo by to být spíše starší vydání, tedy hezky budíky, žádný display potvory. Prostě takovou tu klasiku. Děkuji.

Edit.
Tak to trochu shrnu. Tohle je můj výběr top 5 z toho co jsem zatím pořídil a s čím jsem spokojen. Jedná se o subjektivní názor, každý máme jiné požavky. Popravdě musím ale napsat, že to co jsem zatím koupil, nenaplnilo očekávání, respektive poměr "výkonu" mezi free a 90% placených addonů je tak mizivý, že pochybuji o dalších nákupech placených mašin i teď ve slevách.

Eletkrické trakce:
1. BB8100 s úpravou od Romana je podle mě zatím to nejlepší co jsem řídil, ovšem jedná se o mašinu ze staršího období a to mi prostě sedí víc
2. 15x, 35x od zdejších lidí, doma je doma
3. FS E645-646
4. Taurusy HRQ
5. vr 103

Moc se těším na připravovaná modely tady od kluků, tam nebude co řešit ;) .
Naposledy upravil(a) slowly dne ned 22. čer 2014 12:17:30, celkem upraveno 1 x.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: To nej

Příspěvek od Jurajs_89 »

vR DB 103, vR DB 143, HRQ Taurus (placené), ČD/ZSSK x5x (free).
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: To nej

Příspěvek od M@ster »

Naposledy upravil(a) M@ster dne ned 09. úno 2014 15:36:11, celkem upraveno 4 x.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Díky, mě se líbí ta 103. Tady za barákem nám jezdí 121, 122, 123, 130, 140, 163, občas krasavice pár 140 ..... takže něco blízko tomu :) .
Stejně ty moderní krámy jsou takový pixly.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Jakou verzi 103 od VR doporučíte? Mašina je pořád stejná a jen se mění vagony? DB BR103 traffic red je jen mašina? Díky
Vlastik

Re: To nej

Příspěvek od Vlastik »

slowly píše:Jakou verzi 103 od VR doporučíte? Mašina je pořád stejná a jen se mění vagony? DB BR103 traffic red je jen mašina? Díky
V zásadě jde o to spíše než verzi ,tak kterou epochu máš nejraději a podle toho volit ,jediný rozdíl co jsem zjistil je v kabině kde je myslím u Lufthanza více prvků.
Vagony se dají dokoupit extra ,takže ta rec traffic má s čím jezdit,a na vánoce byla zdarma ,škoda že to tu několikrát bylo psané.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Za blbost se platí :mrgreen: , díky.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Nenašel jsem tu nějaký komentář k produktům Dutch Classics (no vůbec tu něco najít :D ), máte někdo? Podle obrázku i YT to vypadá dobře.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: To nej

Příspěvek od kuboss »

To zalezi na tom, co sa ti paci :) Robota je to dobra, videl som to u kamarata, ale ja osobne som na tie vlaky alergicky, nepacia sa mi ani v skutocnosti totizto.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

No ono nejde jen o vzhled, ale i funkčnost. Naco mít krásku, když je na tom funkčně jako vláček na pouti. Ta NS 1122 vypadá dobře ne?
Vlastik

Re: To nej

Příspěvek od Vlastik »

slowly píše:No ono nejde jen o vzhled, ale i funkčnost. Naco mít krásku, když je na tom funkčně jako vláček na pouti. Ta NS 1122 vypadá dobře ne?
Jejich modely bych přiřadil co se týče ovládání tak něco jako Expert line u vR,mám všechny jejich modely ,ale zdaleka nejpovedenější je tento:
http://uloz.to/x7szoXP5/christrains-ns- ... ual-en-pdf

I když poslední třeba vozidlo z dílen JT BR Class 20 ,tak stojí také za povšimnutí co se týče ovládání:
http://uloz.to/xGpMSiQT/just-trains-cla ... vanced-pdf

Nicméně zatím žádný model zdaleka nedosahuje co se týče ovládání toho co tento model:
http://uloz.to/xsWYv72b/southern-pacifi ... manual-pdf
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Hm to se mi líbí, když si to může člověk takhle osahat a ne jen zmáčnou pár kombinací na klavesnici a tradá. Ta GP20 se vleze na naše koleje?
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: To nej

Příspěvek od kuboss »

vleze.. a je to fakt lahoda, ameriku moc nejazdim, ale tuto GP20 od reppa som si musel zadovazit.

Mimochodom, NS 6400 mam aj ja, ale ta je od ChrisTrains a je tiez super. je k nej aj kopa repaintov a pravidelne updaty a aktualizacie.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: To nej

Příspěvek od slowly »

Díky za další tipy!
Mimochodem, kdyby někdo udělal tu nádheru co máš jako obrázek u nicku, to by bylo chrochtáníčko :mrgreen: . U pikka zatim žádný novinky, ale snad se časem zadaří, něco se taky tvoří u rusů, ale jde to pomalu a u nějakých projektů se vývoj zřejmě nadobro zastavil :cry: .
Vlastik

Re: To nej

Příspěvek od Vlastik »

Pro porovnání prakticky souběžně vydaný model BR class 20 od RSC (DG) :
http://uloz.to/x5UDk72b/class-20-manual-pdf
Třeba málo známá vysokorychlostní jednotka od JT čínských železnic ,také je zajímavá co se týče ovládání:
http://uloz.to/x5GMDXP5/crh380d-high-speed-train-pdf

Jenom k té jednotce čínských drah ,jsem našel pěkný článek:
http://www.novinky.cz/ekonomika/335848- ... odine.html
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: To nej

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj, nechci zbytečně zakládat nové téma tak píšu sem.

Nevíte, jestli je někde k sehnání jakákoli elektrická posunovací lokomotiva, může být i placená.

Díky. :)
Šnek
Příspěvky: 85
Registrován: úte 29. črc 2014 7:14:50

Re: To nej

Příspěvek od Šnek »

Nechci zakládat nové vlákno, jedná se o řadu ÖBB 1144 a ovládání. Mašinu jsem po pár pokusech rozchodil, obsluha klávesnicí je trošku odlišná.
Nevíte někdo, jestli lze rozsvítit osvětlení budíků v noci? Zatím to řeším tak, že si rozsvítím celou kabinu, ale není to ono. :cry:
Vlastik

Re: To nej

Příspěvek od Vlastik »

Šnek píše:Nechci zakládat nové vlákno, jedná se o řadu ÖBB 1144 a ovládání. Mašinu jsem po pár pokusech rozchodil, obsluha klávesnicí je trošku odlišná.
Nevíte někdo, jestli lze rozsvítit osvětlení budíků v noci? Zatím to řeším tak, že si rozsvítím celou kabinu, ale není to ono. :cry:
Pokud myslíš tuhle verzi "oebb_1144_v09beta.zip" tak zatím nemá osvětlení budíků ,autor to píše že je to zkušební verze pro vyzkoušení funkčnosti implementace PZB a AFB ,počítám že verze 1.0 už bude svítit.
Šnek
Příspěvky: 85
Registrován: úte 29. črc 2014 7:14:50

Re: To nej

Příspěvek od Šnek »

Vlastik píše:
Šnek píše:Nechci zakládat nové vlákno, jedná se o řadu ÖBB 1144 a ovládání. Mašinu jsem po pár pokusech rozchodil, obsluha klávesnicí je trošku odlišná.
Nevíte někdo, jestli lze rozsvítit osvětlení budíků v noci? Zatím to řeším tak, že si rozsvítím celou kabinu, ale není to ono. :cry:
Pokud myslíš tuhle verzi "oebb_1144_v09beta.zip" tak zatím nemá osvětlení budíků ,autor to píše že je to zkušební verze pro vyzkoušení funkčnosti implementace PZB a AFB ,počítám že verze 1.0 už bude svítit.
Díky.
Vlastik

Re: To nej

Příspěvek od Vlastik »

Šnek píše:Nechci zakládat nové vlákno, jedná se o řadu ÖBB 1144 a ovládání. Mašinu jsem po pár pokusech rozchodil, obsluha klávesnicí je trošku odlišná.
Nevíte někdo, jestli lze rozsvítit osvětlení budíků v noci? Zatím to řeším tak, že si rozsvítím celou kabinu, ale není to ono. :cry:
Zde je nová verze :
Obrázek
Odpovědět