Kolejivo a vše kolem něj

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Nakonec jsem se rozhodl tu mostovku (plechy) udělat jako loft a tím je možné prakticky použít na všechny druhy našeho kolejiva bez ohledu na druh podloží a pražce:
Obrázek

Obrázek
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od CybGate »

A umí, budou umět tyhle koleje plynulý přechod mezi podložím, typem?
Mě to nějak nejde, mám položený beton s podložím a na veksle použitý dřevo a ne a ne to plynule "spojit". Pořád je mezi nimi grafická hranice.
Zkoušel jsem i malé úseky na splynutí a nic...

Na ten video tutoriál jsem koukal, kde to ukazují, buďto to nefunguje nebo dělám něco špatně. :)
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Oskar »

Vlastik píše:Nakonec jsem se rozhodl tu mostovku (plechy) udělat jako loft a tím je možné prakticky použít na všechny druhy našeho kolejiva bez ohledu na druh podloží a pražce:
Správně, loft objekt to je ono.
CybGate píše:A umí, budou umět tyhle koleje plynulý přechod mezi podložím, typem?
Mě to nějak nejde, mám položený beton s podložím a na veksle použitý dřevo a ne a ne to plynule "spojit". Pořád je mezi nimi grafická hranice.
Zkoušel jsem i malé úseky na splynutí a nic...

Na ten video tutoriál jsem koukal, kde to ukazují, buďto to nefunguje nebo dělám něco špatně. :)
Taky jsem se tím trápil a nepodařilo se mi na to, jak udělat plynulý přechod též přijít - buď je v tom nějaká finta nebo je to rozbitý.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

A umí, budou umět tyhle koleje plynulý přechod mezi podložím, typem?
Nevím ale zkoušel jsem to a normálně to fungovalo:
Obrázek

Obrázek

Dále jsem připravil další z hojně používaných zarážedel:
Obrázek

Obrázek

Pokud to stihnu tak k downloadu ještě dnes.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

To Milik takhle to bude vyhovovat? V případě většího zájmu hodím link veřejný,koleje nic nepřepisují:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:52:16, celkem upraveno 1 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Oskar »

Vlastik píše:To Milik takhle to bude vyhovovat? V případě většího zájmu hodím link veřejný,koleje nic nepřepisují:
Určitě. Taky mám zájem. Mě se to také takhle líbí více.
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od CybGate »

Oskar píše: Určitě. Taky mám zájem. Mě se to také takhle líbí více.
jj... lepší. To šedé kolem mě tam moc nepasovalo. DÍKY.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Určitě. Taky mám zájem. Mě se to také takhle líbí více.
Dobře na zítra připravím download,jinak ta šedá měla znamenat cestičku,neboli schůdný volný prostor.
Uživatelský avatar
Milik
Příspěvky: 7
Registrován: pát 06. bře 2009 17:33:36
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Milik »

Vlastik píše:To Milik takhle to bude vyhovovat? V případě většího zájmu hodím link veřejný,koleje nic nepřepisují:
jasne super ;) ale podložie mi dúfam zostane to hnedé ?
Trať 140
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Zde je ke stažení verze pro Milika,jsou to jenom soubory potřeba je originál kolejivo:
Naposledy upravil(a) Vlastik dne stř 23. pro 2009 22:10:00, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Vyslyšel jsem některé prosby a zapracoval do nového kolejiva toto,předně koleje budou samostatné a podloží bude jako loft a rozšíří se nabídka nasepů asi na 10,dalé jsem zapracoval aby se terén přichytil v úrovni pražců tak jak je to na screnech:
Obrázek Obrázek Obrázek

Nové kolejivo bude jinak pojmenované a tudiž nic nebude přepisovat,stávající bude stímto kompatibilní i když pokud někdo ještě nezačal pokládat koleje bude lepší počkat na novou verzi,kde bude zapracován jak most tak tunel a začít pokládku kolejí a později si dosadit podloží podle barvy.Verze budou stávající na konci s Ruční návěstí a v případě bez označení pro kontrolu bude konec označen kolejovou spojkou.
Verze kolejí:
a) beton,b) drevo,c)dřevo rez,d)koridor,e)koridor New.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:24:53, celkem upraveno 1 x.
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od CybGate »

Paráda... :)
Už se nemůžu dočkat, až budu pokládat koleje a zkoumat další bugy hry. ;)

Jinak na tom obrázku ta kolej vpravo beton, mi přijde trochu do modra.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Konečně se mi podařilo dodělat tunelové kolejivo a první násep z loft:
Obrázek Obrázek Obrázek

Tady mě to připomnělo když jsem procházel nové spojení bez kolejí a byl tam jenom štěrk tak taky v dálce se mi vše splývalo,jak vidíte značně vylepšena zelen,cesta další novinkou bude i podzimní textura a zimní to je samozřejmost.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:26:54, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Nevypadá to špatně, jen u toho vícekolejného lože by měla být štěrková plocha jednolitá.
Díky,no to máš pravdu jenomže to nejde udělat protože se ten objekt při použití více kolejí opakuje,pro tyto případy chci zkusit samostatnou texturu wang s druhy podloží ale nevím jak to dopadne.
Další z podloží:
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:28:36, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Takhle tedy bych si to nějak představoval:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:31:56, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Budou i varianty kolejí ničím nezakončené?
Tak jako to bylo ve staré verzi kdy byla verze bez ničeho na obou stranách to nebude,nebot uživatel vlastně neměl kontrolu jestli se mu to napojilo,spojilo a pod.,což si myslím ohledně RS bylo docela riskantní,kolikrát se mi při stavbě tolik toho rozpojilo že nebýt těch návěstních terčů tak to ani nepoznám.
Nicméně jsem dlouho přemýšlel jak to vyřešit aby měl uživatel možnost kontroly na spojení a moc to neotravovalo a napodlo mě toto,defakto se dá použít na konci třeba k zarážedlu a nebo schovat,budou to verze KS na všechny druhy kolejí:
Obrázek
Poslední co do balíčku přibude bude přídržnice jako loft objekt a balíček je kompletní:
Obrázek
Co tedy bude obsahovat?
a) 5 druhů kolejí jak s terčem tak bez zakončení(KS),
b) 7 druhů podloží jako loft a 3 druhy počasí,
c) jednokolejný tunel s kolejí výškově upraven pro diesel a elektriku,
d) tunelové koleje pro dvojkolejný tunel,
e) portál pro dvojkolejný tunel jako loft s osovou vzdáleností 4.10m,
f) mostní náležitosti jako loft,
g) přídržnici vedenou jako loft.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:34:19, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Dnes jsem si celý den hral abych to podloží něják dotáhl do konce a tak zde je
Podzimní verze:
Obrázek
Zimní verze:
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:37:05, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Tak pomalu jdem do finále a na modelech se provádějí kosmetické úpravy jako třeba na těchto screnech,finální verze koleje mostu:
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:39:31, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Ještě jsem na žádost zapracoval jako loft kamennou zed s podložím a zábradlím:
Obrázek
Pomalu to jdu zkompletovat vše.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:41:16, celkem upraveno 1 x.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Tak a balík je kompletní nakonec jsem udělal ještě několik kombinací koleje podloží pro lepší orientaci a jednoduší manipulaci,finální verze je upravena a vyladěna jak to jen šlo :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

+všechny ty díly a součásti co jsou v příspěvcích nahoře.

Myslím že i milovníci zimních radovánek si příjdou na své.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne úte 21. dub 2009 20:50:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět