Kolejivo a vše kolem něj

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od CybGate »

Tak jsem stáhnul, nainstaloval a mám pár otázek:
1. je někde dešifrovací klíč na ty kódy - CD_TE150_VySL :)
2. je tam ta nová trolej?
3. na vekslích to je nějaké divné viz. screen.
4. patníky :) - lze tam zadat desetinné číslo?
Přílohy
RS_screen_001.jpg
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Tak jsem stáhnul, nainstaloval a mám pár otázek:
1. je někde dešifrovací klíč na ty kódy - CD_TE150_VySL
2. je tam ta nová trolej?
3. na vekslích to je nějaké divné viz. screen.
4. patníky - lze tam zadat desetinné číslo?
Pokusím se odpovědět:
1 dešifrovací klíč je v balíku o vyhybkových přestavnících zatím poslední verze 2.2
2 nová trolej se umístuje v přednastavených balíčcích takže není, po nainstalování nové veze se všude automaticky přepíše
3 tato verze je v omezené míře kompatibilní se starou verzí i ohledně vyhybek,nicméně v nové verzi balíku kolejí by to dělat nemělo.
4 toto nevím musím vyzkoušet ale myslím si že to tenkrát nešlo.

Jinak tedy jsem začal pracovat na těch nových vyhybkových přestavnících a pokud někdo použil verzi vyhybek 2.2 automaticky se přepíše vše na verzi 2.5 není potřeba kvůli tomu nestavět.
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od CybGate »

Takže pokud to dobře chápu, tak bude teprve vydaný nějaký mega balík nové verze? :)
To co tady je k downloadu, tak to není kompletní, nebo vzájemně nekompatibilní?

Nevadí počkám si... Stejně zatím bádám co vlastně a jak dělat v 3D Canvas. 8-)
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Asi je třeba to uvést na pravou míru.
Před cca 1 .rokem jsme vydali koleje samostatně ke stažení verze 1.0 až 1.2 rozdělené k downloadu jako CD_kolej beton,dřevo,koridor.
Tyto kolej jsou přihozeny v balíku objektů pro stavitelé tratí cca 58Mb a k downloadu zde v příslušném tématu.
Protože bylo defakto potřeba rozšířit nabídku a možnosti kolejiva udělal jsem novou verzi 1.0 samostatného kolejiva ,kde je jenom kolejivo zase označené CZ_kolej beton,dřevo,koridor a pod. a je ke stažení zde v příslušném vláknu.
Nová verze kolejiva označeném jako CZ ....,je v omezené míře kompatibilní s verzemi kolejiva vydaných před rokem a označených jako CD....,rozdíl obou verzí je v UV souřadnicích pražců na vyhybkách,použití alpha kanálu na okraje podloží a pod.
Proto budou při tvorbě vyhybek z prvního balíku co se týče pražců nevzhledné a je potřeba je tvořit z nového balíku vydaného 21.4.2009 kde souřadnice mapování sedí krom betonu to jsem opravil a zítra ráno dám k downloadu.
Download zde: http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... p?f=6&t=90
Obrázek
Co se týče přestavníků pro vyhybky tak ty jsou nové poslední verze 2.2 ke stažení v příslušném vláknu a plně kompatibilní jak s novou verzí kolejiva vydaného 21.4. tak i s kolejivem z velkého balíku vydaného před rokem protože defakto nemají přímý vliv na koleje.

Dále připravuji novou verzi i vyhybkových přestavníků verzi 2.5 ,vydaná bude z důvodů úprav ručních přestavníků,a elektromotorických přestavníků a kosmetických úprav jakožto i přidání více kombinací.Na této verzi začnu pracovat asi o víkendu,a po nainstalování automaticky přepíše vše z verze 2.2 tak aby stavitel nemusel stavět znovu a v této verzi budou i nové troleje.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Celý den jsem včera kompletoval a připravoval novou verzi 2.5 vyhybkových přestavníků pravděpodobně v poslední verzi,důvodem úprav a dodělávek byly žádosti některých modelářů.Proto jsem se rozhodl novou verzi maximálně přiblížit realitě přestavníků.
S balíčkem vyhybkových přestavníků jsou spojeny poloměry které jsou pro koleje odstupnované jako v msts 60,90,120,150(vyhybky),250 atd.,dále se v této verzi objeví i nová trolej a více druhů "track rules".

Screny stará verze-nová verze:
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Samozřejmostí je denní,noční a zimní verze:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Více screnů ohledně vyhybkových návěstidel ve větším rozlišení naleznete zde:

http://picasaweb.google.com/vlastinek/K ... directlink
AirVolk

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od AirVolk »

Pokiaľ je to ako samostatný objekt tak je to ok. Ale ak je to súčasť výhybky tak to máš zle umiestnené. Má to byt priamo pri hrote jazykov.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Pokiaľ je to ako samostatný objekt tak je to ok. Ale ak je to súčasť výhybky tak to máš zle umiestnené
Se všemy přestavníky lze manipulovat a lze je umístit jak stavitel potřebuje,nejsou napevno,může snima otáčet,posouvat nejen do stran ale i nahoru a dolu a stále budou funkční.
nonder
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. kvě 2009 11:32:29

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od nonder »

tak to je super :roll: ...
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Po půl roce připravuji novou verzi kolejí a doplňků původní model Ivan,přepracovaný a rozšíření já ,(spíše doplnění předešlé verze) mezi zásadní bude to že budou koleje rozložené do více lodů a první lod hlava zakulacená,další jsou i úpravy lodu pražců a všelijakých doplnku.U některých bude i podzimní textura a mnoho dalšího.Verze bude plně kompatibilní s předchozím balíčkem s rozšířením.
Další je ten fakt že přibudou i více druhů zarážedel a násepů (včetně) zdí,kombinací a pod.nových násepů cca 10ks.
Přejezdy loft rozšířené o dřevo a beton,dále jako static model kompletní přejezd se závory a nebo bez nich pro koleje o1 do 5 a dále dle požadavků.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Balík kolejí verze 2.0:
Balíku se nachází celkem něco málo okolo 380 nových objektů nebo jejich součástí které nejsou vidět
a slouží pro potřebu hlavních objektů.
Co se v balíku nachází?
1.Track objekty : koleje jak s podložím tak bez,a zvláštní skupinu 1.kolejí v tunelu.
2.Loft objekty : všelijaké násypy,portály a přejezdy.
3.Static objekty: zarážedla,pražce a ruční návěsti.

Pár screnů zde:
Obrazek_009.jpg
Obrazek_025.jpg
Obrazek_029.jpg
Obrazek_028.jpg
Obrazek_N004.jpg
Obrazek_Z001.jpg
Více o použítí tohoto balíku ,najdete v přehledně uspořádaném manuálu přiloženým s instalačním souborem!
Důležité :
Verze je plně kompatibilní s verzí 1.0,nicméně je možné že některé objekty jsou jinak pojmenované,což nemá na kompatibilitu vliv!
Připravuji i krátká videa o zacházení a použití uvedených objektů přímo ve hře a lepší pochopení.

Download zde:

http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=6&t=349
Naposledy upravil(a) Vlastik dne čtv 25. lis 2010 10:43:16, celkem upraveno 1 x.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Oskar »

Jaky sklon pouzivas Vlastiku u naspu ???
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Jaky sklon pouzivas Vlastiku u naspu ???
Ahoj,mělo by to být 45-47 stupnů,pokud by jsi chtěl pošlu ti jeden násyp.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Na četná přání jsem připravil menší update kolejí,absence z předchozí verze kdy bylo na konci i zarážedlo chyběla,nepovažoval jsem to za potřebné,nicméně při umísťování x kolejí vedle sebe je nemožné se přesně trefit a tak proto toto update:
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.77235-16.53959_10-01-16.jpg
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.77237-16.53899_10-01-03.jpg
Download zde:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... ?f=6&t=349

Důležité:
Jenom upozorňuji že je potřeba mít nainstalovaný balík kolejí verze 2.0,static zarážedla umístěná na trati se z technických důvodů posunou asi o 20.cm pod zem,je potřeba je případně ručně vyzvednout.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Přistoupil jsem k dalšímu slibu protože liben to je samý angličan a nechtělo se mi už lézt do kolejí a tak jsem dnes zasedl a vytvořil toto:
První export zatím napolo otexturovaná dvojitá křižovatková výhybka s elektromotorickými přestavníky konkrétně pro rychlost 50km/h,je to první beta verze od ní budou další verze,animované budou přestavníky a táhla,ohledně návěstních znaků tady si zatím nevím rady,protože pokaždé to vyšlo jinak než byl směr plánovaný.
scren:
http://vlastinek.galerie.cz/4988396-dil ... 2#71677338
http://vlastinek.galerie.cz/4988396-dil ... 2#71677339
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Při stavbě trati stále narážím na některé anomálie na které mě nikdo neupozorní a tak jsem rád že je alespon najdu sám,předně se po poslední aktualizaci vloudila chybička a CZ_kolej Drevo 0 a Drevo 0 low je stejné co ž nemá být,
dále textura pražců pro vyhybky v tunelu je špatná:
Obrázek
pro stavitelé koridoru do velkých stanic se určitě bude hodit první z Low verzí koridorové koleje:
Obrázek,Obrázek,Obrázek
Screny jdou 2x zvětšit !
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Pozvolna připravuji další verzi kolejiva 4.0 kde jsem se zaměřil na všechny chyby a připravil i několik novinek a upravil ty staré nefunkční,předně jsem se zaměřil na kolejnice,ty už se zobrazují všude stejně.
Koleje na konci 0 Low mají všechny už pražce z textury čímž se výrazně ušetří poly na pokládce a tyto lze doporučit do velkých stanic a odstavných kolejí.
Nová verze podloží pro kolejivo a to šterk/tráva a pro betonové pražce je nově i pro rezavé kolejnice.
Přidáno zarážedlo jen samotný pražec,který se čím dál častěji na trati vyskytuje.
Obrázek
Zásadní novinkou budou nové tunelové portály,neb ty co zde dosud byly to byl děs a hrůza,v tomto smyslu už nebudou rozděleny na elektrika/diesel a nebudou součástí kolejí.
Nově budou v samostatné složce "Tunnels" a bude tam více druhů a to beton(foceno nové spojení) a stará zed,dále kvůli možnosti naváděcích pruhů v tunelu a budou i odlišeny délkově tak že 10m bude bez pruhů,25 a 50m s vodícími pruhy.
Obrázek
Obrázek
V nové verzi bude i nové násypy pro 3 koleje os.vzd.4.10.5.00 a 4-více kolejí s os.vz.5.0,násyp pro zdi bez zábradlí a pod.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Nové ve verzi 4.0:
v předešlém příspěvku jsem popisoval nové rozdělení a umístění pro tunelové portály dnes se mi je podařilo dokončit a tak na řadě jsou už jenom upravit násypy
Nově a určitě ku prospěchu stavitelů budou násypy a tunelové portály od osové vzdálenosti kolejí posunuty pivoty o 1.metr a tím bude rozhodně lepší manipulace s objektem případě vyměny a nebo nového osazení,doposavad to bylo pro lichou skupinu pivotově stejné jako pivot kolejí a při ostranování se kolikrát stalo, že stavitel odstranil i kolej a tím i příp. databázové objekty které na té koleji byly a přibylo mu spousta práce navíc,po novému už se toto nestane.Dále bylo nutné násypy loft umístovat až po kompletním umístění kolejiva+databáze,aby nedošlo k tomu že se databázové objekty umístily místo na kolej na loft objekt a tím vznikl chaos,po novému to bude jedno jak souběžné objekty loft umístí(platí zatím pro tunely a násypy),a hlavně kdy během stavby.

Obrázek Obrázek Obrázek

Každá novinka má bohužel i protiklad a tím je to že se bude muset opět z trati a ze složek vše smazat,proto žádám všechny aby si v předstihu smazaly všechny tyto objekty v trati:
a) tunelové portály (jak pro 1.kolej diesl+elektrika je přichycena s kolejí!,tak i pro 2 koleje tunelové tubusy),
b) všechny násypy (podloží které byly dosud vydány )
c) koleje s podložím rezavý a žula (platí jen pro nižší verzi než 3.0 !).

Uvedené bylo potřeba rozdělit přehledně tak aby při případném přidávání nového nevznikl chaos,toto rozdělení počítám už zůstane na pevno.
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Stále pracuji na nové verzi kolejiva pro RW2v současné době mám modely násypů všechny hotové a jediné co zatím nemám jsou vytvořené blueprinty.
Pro potřeby stavitelé jsem ještě vytvořil u univerzálního a kombi i konce s různým sklonem tak jak je kolikrát potřeba při souběhu něčeho podél (kolejí,silnice a pod.) v zásadě tedy po novému bude :
a) 1.kolej štěrková umístění na koleje bez podloží označené 0,
b) 2.koleje štěrkové rozdělené na podloží rovné(staré) a po novu se žlábkem oboje na umístění kolejí bez podloží označené 0,
c) 3.koleje štěrkové pouze se žlábkem k umístění kolejí bez podloží označené 0,
d) 1.kolej univerzální+kombi podloží bez štěrku rovné k umístění kolejí s podložím označené 1,a doplněné konci i s úhly 10,20,30,
e) 2.koleje univerzální+kombi podloží bez štěrku rovné k umístění kolejí s podložím označené 1,a doplněné konci i s úhly 10,20,30.
Obrázek

Počítám že bych to mohl příští týden vydat,zatím platí to co bylo psáno před tím,odstranit vše co je tam napsáno!
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Nová verze kolejiva 4.0 z 20.04.2011
Nové:
Z technických a estetických důvodů jsem byl nucen dříve vydávaný balík rozdělit na 3.části,
a) kolejivo,tunelové portály,mostovky,přechodnice,
b) všelijaké loft násypy,opěrné zdi a podobně cca 50modelů,
c) loft přejezdy.
Zásadní novinkou jsou nové tunelové portály,neb ty co zde dosud byly to byl děs a hrůza,v tomto smyslu už nebudou rozděleny na elektrika/diesel a nebudou součástí kolejí.
Nově budou v samostatné složce "Tunnels" a bude tam více druhů a to beton(foceno nové spojení) a stará zed,dále kvůli možnosti naváděcích pruhů v tunelu a budou i odlišeny délkově tak že 10m bude bez pruhů,25 a 50m s vodícími pruhy.
Všechny tyto náležitosti krom kolejiva doznaly i svých složek se svými texturami,tím jsem docílil stavu kde jsem měl chaos pomalu ve všem neb jsem šetřil a sdílel co se dalo,bohužel výsledek byl akorát chaos.
Instalace:
Pro zachování kompatibility z předešlé verze jsem se omezil na kosmetické změny které nenaruší už položené kolejivo,toto se ovšem nevstahuje na loft náležitosti jako jsou všechny násypy,loft přejezdy,loft tunelové portály a tunelový portál pro 1 kolej,toto všechno je před touto instalací nutné z trati odstranit!
Po odstranění všech vypsaných náležitostí ,je potřeba odinstalovat verzi z 25.11.2010 a popřípadně i starší verze kolejiva,jak jsem už upozornoval od verze 3.0,nejsou podporovány koleje rezavé a žula,tak pokud někdo má ještě starou verzi tak odstranit i tyto náležitosti a odinstalovat i verzi 2.0.
Po odinstalaci se vše z Rw odstraní ( ze složek né z trati) a nainstalovat první vydaný balíček kolejiva z verze 4.0,tím se zase vše vrátí do normálu a v trati se pozmění textůry podloží a low kolejí,ostatní zůstane stejné.
Pokud se vám při prohlídce trati v editoru uvidíte toto:
Obrázek
označuje to že chybí textůra podloží (použitá kolej s podložím nepodporující verzi 4.0)
ObrázekObrázek
pokud se vám stane toto že mezi dvěma spoji budou koleje zakončeny červeným ukazatelem a při kliknutí do prostřed se mi ukáže červeně orámovaný obrazec koleje tak to znamená že uvedená kolej není podporavána a kompatibilní s verzí 4.0 a je potřeba řešit to bud nainstalování starší verze kolejiva a po odstranění a nebo úpravě pak nainstalovat zpět novou verzi 4.0,pokud to neuděláte tak vám RW hodí chybu což má za následek pád.
A to samé platí i v případě tunelových portálů a násypů!

Download zde :
http://forum.railworks2.cz/viewtopic.ph ... 3134#p3134
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Byla zjištěna při pokládce "CZ kolej most" že se po natažení tato kolej nechová tak jak by měla,což mělo za následek deformaci objektu,zde jsem sjednal nápravu a kolej opravil:
Download zde jako update track05052011:
Track_upd05052011.zip
(16.5 KiB) Staženo 302 x
Všem co si nainstalovali balík kolejí verze 4.0,doporučuji si toto stáhnout,rozbalit a zkopírovat a dát přepsat manuálně sem:
x:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Assets\CZ_objects\CD_Addon\Railnetwork\
v případě legální verze,ostatní asi cestu od railworks\Assets.....
Dále jsem udělal několik druhů animovaných přestavníků pro křižovatkovou vyhybku a upravil názvy pro vyhybky do logičtějšího smyslu,složka obsahuje dva soubory:
a) modely přestavníků pro angličany pro 2 a 4 závaží,rychlost 40km/h a elektro krabice proti a vedle přestavníků,
b) tratová pravidla k přestavníkům pro angličan a úprava názvů vyhybek pro balík pravidel 3.0e.

Download zde jako Junctions_upd05052011:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/060 ... .49MB.html
Cesta obou souborů je stejná jako v případě CZ kolej most,i instrukce a plně kompatibilní s verzí track 4.0 a pravidel 3.0e !
Označení angličanů:
CD_SE150_40AvyXJ-pro 40 km/h ,2 závaží a krabice naproti,
CD_SE150_40AvyXJz-pro 40km/h ,2 závaží a krabice při přestavníkách,
CD_SE150_40AvyXS pro 40km/h 4 závaží,
CD_SE150_50AvyXS pro rychlost 50km/h koridor.
Obrázek
Odpovědět