Kolejivo a vše kolem něj

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Jeliokož nejsem zastáncem kolejiva s 3D pražci ( dle mého názoru je vhodné pouze na nějakou do detailu provedenou místní trať ), pokusil jsem se ovlastní výtvor.....
Hotové jsou zatím pouze tři varianry s dřevěnými pražci a tři s pražci betonovými včetně výhybek.

Náhled zde :


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tímto bych rád požádal , pokud někdo vlastní kvalitně nafocené betonové pražce ( hlavně koridor ), zda by neposkytl materiál na textury.
Je to zatím beta verze kompatibilní s RW 117.3a . Myslím, že kromě textur nemá zatím cenu dále pokračovat, uvidíme , co přinese RW3. Tam vidím i možnost stínování kolejiva včetně tunelu.

Pokud by měl někdo zájem , pošlu e-mailem i s Track Rules k testování a očekávám konstruktivní kritiku :roll:
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Fotografie kolejí (pražců) nějaké mám, ale musel bys to v grafickém editoru pospojovat. Fotil jsem to tak, že jsem si stoupnul nad koleje a "cvak". Takže na žádné fotce nejsou pražce celé, ale je to "natřikrát". Kraje a střed. Něco jsem i vymodeloval a exportoval do hry, aby sem to viděl ve výsledku. Pak jsem se tomu už nevěnoval. Můžu hodit případně nějaký screen.

U betonových pražců by možná stálo za to držet tvar pražce, aby to nebylo takové ploché. Alespoň u prvního "LODu".

U "loft" objektů bych se vyvaroval výraznějších odchylek v textuře. Jeden ten pražec máš nápadně jinej a při natažení koleje je to potom docela nápadné. A dodal bych jemný stín pod kolejnici na texturu štěrku ( v grafickém editoru). Ale to je jen můj pohled.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

O tom pražci vím. Ono by mělo jít teoreticky nastavit opakování textury po více jak 4m, ale to jsem nezkoušel. Pokud bych udělal texturu např. 256x2048 tak by to nebylo tak markantní. U těch betonových pražců je problém hlavně v kvalitě textury. Pak to možná tak ploše vyladat nebude..... O profilu jsem také uvažoval, ale zatím jsem to nezkusil.

Pokud by jsi mohl dát k disopozici pár fotek byl bych rád.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Zítra mrknu do archivu, kde ty fotky mám a pošlu odkaz přes SZ.

Opakování textury (celé koleje) po více jak 4m se dá, ale jenom po rovině, v oblouku je to nepoužitelné. Mám hotovou i texturu(y) štěrku, můžu přibalit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Dik....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

No, mě se hlavně nelíbí ty divné optické efekty 3D kolejiva. No a samo , že zátěž PC je také zbytečně velká.
Od Josefa72 mám také spostu fotografií i nějaké připravené textury za což mu děkuji. Ještě bude práce moře. Po dovolené se to toho ponořím a uvidíme......
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

pošlu e-mailem i s Track Rules k testování a očekávám konstruktivní kritiku
No toho že se docílilo udělat komplet 3D kolejivo je sám o sobě velký kus dopředu,je třeba si uvědomit že tyto koleje nebo jejich struktůra se táhne od vydání RS a dalo nám dost velkou práci tenkrát takto tyto koleje realizovat.Je pravda že většina stavitelů ze světa staví na defaultních kolejích a nebo pravidlech,v zásadě v tuto chvíli existují 3.modeláři světa co preferují 3d kolejivo jako pokrok a v něm i staví,je samozřejmně každého věc na čem bude stavět a co použije,ale pokud použiji ke stavbě kolejivo co má msts,tak to rovnou u něj mohu zůstat.
Ohledně pravidel,tady bych měl jednu velkou prosbu,pravidla nejsou potřeba tvořit s každým novým kolejivem co si autor vytvoří,je žádoucí pravidlo pokud autor vytvoří ke kolejím přestavníky pro výhybky a ty pak do pravidla zapracuje,neboť moje poslední verze obsahuje vše co stavitel by mohl použít(přesné poloměry,rychlosti,os.vzd. a pod.),pokud někdo vytvoří pravidlo které má stejné hodnoty a jinak ho pojmenuje tak v tom vznikne akorát chaos a stavitel tratě zapláče nebot z toho seznamu co už tam je ho to bude zdržovat,dále se může stát že se pravidla budou tlouci v té samé trati a trať půjde k panu bohu,vím o čem mluvím a jistě by mi dal za pravdu i Mube který několikrát musel koleje předělávat a to díky tomu že kombinoval defaultní a moje pravidla a ty se nesnesly,nebo stačilo i když zůstal stejný název pozměnit něco v blueprintu a zase předělávání,Rw je na toto velice háklivý a už jedna větší změna pravidla co je použito v trati má za následek pád do Win.
Rád bych protože tomu věnuji dost času zůstal jako hlavní,alespoň pro české koleje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Neboj se, Vlastiku, do zelí Ti nepolezu..... Povedlo se mi nashromáždit slušný materiál na textury jak od Josefa72, tak během dovolené jsem dost nafotil. Pokud něco vydám, tak jako samostatný balík kolejiva včetně Track Rules a jako bonus několik typů loft peronů , které už mám hotové. Ovšem vše až vyjde RW3, aby pak nebylo nutné zase vše upravovat...... A kdo nebude chtít , nemusí si stahovat. Nikoho nutit nebudu ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Dobře to vypadá.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Josef72 píše:Dobře to vypadá.
Vždyť ta "nultá" kolej má Tvoje textury ;)
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Ale poprvé ji vidím v akci :-)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Štěrk je Tvůj komplet, jen jsem přidal alfu. Pražce prošli menší úpravou a dostali jiné podkladnice :roll: :roll:
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Oskar »

Romane, je to moc pěkné i když já preferuji koleje 3D.

Jen se zeptám, jaké divné optické efekty u 3D kolejiva máš na mysli, já jsem si ničeho nevšiml.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Textura kolejnice je moje. Taky se mi zdá , že to není ono ale je to tak, jak jsem vyfotil.... Není problém malonko potlačit odstín. Jinak jsem sám překvapenej , jak dobře to vypadá i ve hře 8-) .
Efekty : až bude chvilka, udělám screen a označím, to co mám na mysli.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Ještě mě napadlo, že by nebylo marný se pokusit i o nějaké starší, lehce nebo zcela zarostlé koleje. Myslím tím upravit texturu tak, aby pražce byly vidět jen částečně, nebo vůbec. Dneska jsem šel domů kolem tratě, tak jsem koukal a dumal. Zkusím něco nafotit a upravit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Obrázek

Tyhle efekty jsem měl na mysli. Jinak při pohledu z kabiny je to prakticky v každém oblouku ( Grafika full , 1920x1080, FPS min.30 ). A na rovném úseku stašně problikávají do velké vzdálenosti. Reálnému pohledu z kabiny je bližší spíš default.

Josef72 : Takové koleje máme na ONJ také, jenže odkud fotit. Něco jsem fotil z vozu ( osdstaveného ) tak, že jsem si sklopil můstek, Ale to bylo dost o hubu a ještě je všechno mázlý, protože když není můstek proti , tak se to strašně klepe :cry:

Jenom ten koridor zatím nemám kloudně..... Chtělo by to alespoň jede typ :roll: .
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Josef72 »

Chtělo by to alespoň jede typ
Co tím myslíš ?

K těm starším kolejím - to asi z jedné nepůjde nafotit, navíc by tam byl problém s opakováním textury. Nevypadalo by to dobře. Nevím, jestli to půjde, ale něco zkusím a ve zbytku bude muset úřadovat Photoshop.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Roman »

Já myslel, že nemám pořádnou fotku alespoň koridorového pražce z kolmého pohledu. Vše co mám je z takového úhlu, že i po úpravě je to takové divně deformované...
Vlastik

Re: Kolejivo a vše kolem něj

Příspěvek od Vlastik »

Přišel mi zajímavý dotaz a to jestli jsou nějáko sladěny podloží s povrchem tedy malováním,abych pravdu řekl tak jsem nad tím nikdy neuvažoval a tak mi to nedalo a šel jsem zkoušet a moc mi to ze začátku neladilo,nakonec jsem se tedy rozhodl uvedené textury podloží trochu sladit a zároveň na přání zapracoval nové druhy.
1- kolej štěrk/tráva jako Low,
2- kolej koridor+koridor New nová textura štěrk nový (dofialova).
3- Úprava textury štěrk tmavy.
V tuto chvíli tedy je možné to takto nakombinovat:
Beton svetly -Sterk/Gravel
Beton tmavy -Beton/Tarmac
Beton novy -Sterk/Gravel track dark
Beton sterk/trava-Trava/Bare Grass
Beton hnedy -Pole/Corn 2
Beton zeleny -Pole/Meadow
Beton zasly -Ruzne/Forest.
Samozřejmně sám stavitel si nakombinuje jak to potřebuje,ale co se týče podob tak to takto nejvíce sedí:
Obrázek Obrázek

Download zde:
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/949 ... .43MB.html
Odpovědět