Kabina 810

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě kabin, připravované a hotové kabiny
Joker

Kabina 810

Příspěvek od Joker »

Vytvářím kabinu pro 810. V tomhle modelování jsem začátečník a moje modelovací způsoby jsou celkem šílené. V oblasti bočních oken jsou patrné nedokonalosti ale problémů tam bude více... No a při mapování textur to bude celkem problém :lol: jestli se takového pokroku kabina vůbec dočká.
Přílohy
810cab2.jpg
810cab.jpg
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Kabina 810

Příspěvek od alesmafia1 »

skvělé 810 se do RW určitě hodí hlavně na lokální tratě KaMatovo Praha-Žilina-Katowice :)
Vlastik

Re: Kabina 810

Příspěvek od Vlastik »

Vytvářím kabinu pro 810. V tomhle modelování jsem začátečník a moje modelovací způsoby jsou celkem šílené. V oblasti bočních oken jsou patrné nedokonalosti ale problémů tam bude více... No a při mapování textur to bude celkem problém :lol: jestli se takového pokroku kabina vůbec dočká.
vypadá to dobře ale...
docela dobrý vtip,začínat kabinou a nemít model. :D
To jako bybych stavěl trat a neměl koleje.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Kabina 810

Příspěvek od kiski »

Ako vieš, že nemá model? Píše to niekde? Lebo ja to nikde nevidím, možno ho niekde má v zásobe, akurát sa s ním nechváli... :D

Apropó - bočné okná: Netreba sa trápiť - jednoducho to vyrež, daj tomu "hrúbku" skrine (napr. extrudovaním hrany, ale tu pozor na normály) a samotné tesnenie okolo okna vyrobíš tak, že použiješ funkciu "Create Shape from selection" pri aktivovaných vybraných hranách, ak je objekt editable poly. Vytvorí sa ti editable spline, ktorej iba aktivuješ hrúbku, akú chceš (odporúčam okolo 15mm), zaškrtneš generovanie mapping koordinátov (jednoduchšie mapovanie v budúcnosti), a zredukuješ na 6-hran. A potom to už len vhodne umiestniš. Vôbec to netreba detailnejšie, jednak to nikto nepozoruje pod lupou a zbytočne by ti narastali polygóny.

V prípade otázok ohľadne modelingu ti rád pomôžem, ak to bude v mojich silách. Kontaktuj ma cez ss.
Braňo
Joker

Re: Kabina 810

Příspěvek od Joker »

Model nemám a možná by to byla i zbytečná práce když už je model vytvořený pro msts. Někde jsem četl že konvertování modelu z msts do RW není úplně jednoduché, ale snad jednoduší než dělání celého modelu znovu. možná se pletu, s konvertováním zkušenosti nemám.

Jinak jsem začal používat Cinemu 4D když už nám ho škola poskytla. asi to není úplně vhodný na modelování ale co... :lol: zatím jsem se naučil nějaké základy s polygony, booleanovské operace a to je snad vše :lol: ta kabina je jenom taková sranda co jsem splácal během pár dní a až se naučím lépe s programem pracovat nemám problém kabinu udělat novou a lepší. V přípravě je taky kabina pro 263

Jinak aktuální stav polygonů: 7238
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Kabina 810

Příspěvek od kiski »

Polygónovo si na tom fajn. Cinemu nepoznám, neviem posúdiť je vhodnosť alebo nevhodnosť. Skôr je to o tom ako si ty sám na ten program navykneš a či ti bude vyhovovať. Ja robím v Maxku, ale už dlhé roky, takže zmenu neplánujem. Ale nejaká funkcia podobná tej čo som ti popisoval, určite existuje aj v Cineme, len to nájsť.

Držím palce.
Braňo
Vlastik

Re: Kabina 810

Příspěvek od Vlastik »

Joker píše:Model nemám a možná by to byla i zbytečná práce když už je model vytvořený pro msts. Někde jsem četl že konvertování modelu z msts do RW není úplně jednoduché, ale snad jednoduší než dělání celého modelu znovu. možná se pletu, s konvertováním zkušenosti nemám.

Jinak jsem začal používat Cinemu 4D když už nám ho škola poskytla. asi to není úplně vhodný na modelování ale co... :lol: zatím jsem se naučil nějaké základy s polygony, booleanovské operace a to je snad vše :lol: ta kabina je jenom taková sranda co jsem splácal během pár dní a až se naučím lépe s programem pracovat nemám problém kabinu udělat novou a lepší. V přípravě je taky kabina pro 263

Jinak aktuální stav polygonů: 7238
Cinema je sice dobrý soft.,ale bohužel pro export do TS musíš mít pluginy která pro cinemu neexistují,takže je to taková jak říkáš naučit se a potom změnit program modelovací program a nebo provést export do maxka a někoho otravovat.
V tom případě pokud by jsi myslel tvorbu do TS seriozně,tak bych ale začal shánět to maxko,jinak to budeš mít jenom doma na disku.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Kabina 810

Příspěvek od kiski »

Ano, v tomto s Vlastíkom súhlasím, pluginy pre export do TS pre Cinemu neexistujú. A export do Maxka tiež nie je vždy najvhodnejší, pretože často pri tom dochádza k rozhádzaniu vyhladzovacích skupín, čo by bol ale ten najmenší problém. Nezriedka dochádza aj k rozbitiu celého modelu, rozhádzaniu vertícií atď... Skôr ako radí Vlastík - prejsť rovno na Maxko.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Kabina 810

Příspěvek od Kal000px »

Mam takovy pocit ze Max se da sehnat na studentskou licenci na 3 roky zdarma dokonce ;)
Jede jede mašinka..
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Kabina 810

Příspěvek od Filip27-Railways »

Kal000px píše:Mam takovy pocit ze Max se da sehnat na studentskou licenci na 3 roky zdarma dokonce ;)
Ano dá, když zadáš nějaké udaje jako školu atd.. máš ho na 3 roky :)
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Kabina 810

Příspěvek od František Dvořák »

Jsem velice rád,že se na 810 začalo pracovat. Podle mě je ta kabina na dobré cestě. Co se týče kastle tak tu má roZdělanou Pikku, tak když by ses s ním domluvil mohli byste svoje práce dát dohromady.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Kabina 810

Příspěvek od František Dvořák »

Je tu nějaký pokrok?
Alexey Navrotsky

Re: Kabina 810

Příspěvek od Alexey Navrotsky »

Obrázek
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Kabina 810

Příspěvek od motorak28 »

Tak jak to po třech a téměř půl roce vypadá?
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina 810

Příspěvek od CRR144 »

Dobre. Pikku tie svoje vydal. :)
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Kabina 810

Příspěvek od motorak28 »

Já vím, ale s tou kabinou, jak to vypadá?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina 810

Příspěvek od sasule »

Roman přišel o zdrojáky (sice se mu povedlo toho dost obnovit, ale 810 asi ne), za vlast padla i 810. Pokud si dobře pamatuji, tak snad Roman říkal, že to už znovu rozdělávat nebude. Takže proto je 810 vydána v tom stavu, va jkakém byla poslední záloha. Proto je stav stejný jako v době vydání.
motorak28
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02. bře 2016 11:14:00

Re: Kabina 810

Příspěvek od motorak28 »

Ano. Takře pokud to dobře chápu, tak tato kabina má něco společného s Pikkovýmí Orchestry?
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina 810

Příspěvek od CRR144 »

Nikto nič nepochopil ako obvykle, ale tak to má byť..... :roll:

Narozdiel od prezentovaného nedorobku, to Pikku vydal. Má to svoju kabínu a v akom stave tak to som tu vôbec, ale vôbec neriešil. Narozdiel od mnohých rádoby autorov, to boli schopný vydať. Bodka.

A motorák sa pýtal na prvú kabínu vo vlákne a nie na Romanovu....A na to som mu odpovedal. Narozdiel od rádoby autorov existuje jediná a to je model Pikku/Roman. Nič iné nie je.....A nebude dokiaľ to niekto s tých čo už tvoria neurobia, pretože ostatný len ukazujú a kde nič tu nič.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina 810

Příspěvek od Roman »

motorak28 píše: ned 12. kvě 2019 14:17:58 Ano. Takře pokud to dobře chápu, tak tato kabina má něco společného s Pikkovýmí Orchestry?
Moje kabina nemá s výše uvedenou nic společného. Naopak hodně společného má nebo lépe, měla, s Honzovými 810.
viewtopic.php?f=15&t=724&start=480#p24052
Odpovědět