Kabina pro řadu CDC 372

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě kabin, připravované a hotové kabiny
Odpovědět
Vlastik

Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Vzhledem k tomu že jsem se dozvěděl že bude někdo modelovat kabinu pro řadu 163,jsem se rozhodl trochu pokročit s kabinou pro řadu 372( chybí telefon a přepínače dole).
Scren lze zvětšit,pokud by měl někdo zájem naanimovat prvky a otexturovat a případně zprovoznit tak je k dispozici.
Obrázek Obrázek Obrázek
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Dosadil jsem screny ze stanoviště,původně zde byly umístěny,avšak uploady obrázků nějáko krachují a tak jsem je přesunul jinam.
V přípravě stanoviště pro řadu CD 150.
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Protože se zde začalo diskutovat i o kabinách ,ukážu to co je hotové a defakto se na to asi rok nešáhlo,dále snad jenom k tomu jak píše Martin,fotky z msts jsou použitelné tak na 30%,určitě by se daly použít na všelijaké budíky,plechy a pod.nicméně asi nikdo nefotí do kabiny msts tak aby se dalo sní otáčet a je to i v celku zbytečné,no tady by ta možnost byla dále strop a strany.Pokud by tedy byly fotky stanoviště ofoceného kolem dokola tak by se dalo stím něco dělat.Bohužel další otázka je čas a hlavně přiřazení různých animací těch prvků a na to chce už člověka který by se defakto věnoval jenom kabinám protože to není "povídání na jednu noc" a o tom to je,pokud by se takový našel neviděl bych problém vymodelovat jakoukoliv kabinu.
V jakém stavu tedy to před rokem bylo (bráno ze zálohy na dvd),je zde na screnech pro řadu x7x:
CD_372kab_0.jpg
CD_372kab_1.jpg
CD_372kab_2.jpg
CD_372kab_3.jpg
CD_372kab_4.jpg
tenkrát jsem ještě na přání dělal kabinu pro x6x,:
CD_162cab5.jpg
CD_162cab6.jpg
CD_162cab7.jpg
Protože jsou prvky vymodelované zvlášt je možné z toho sestavit kabinu pro jakoukoliv elektriku,některé prvky asi velikostně neodpovídají,ale to by si mohl ten kdo by měl zájem o tuto tématiku upravit.
Logan
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. úno 2010 22:01:47

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Logan »

Martens píše:
Logan píše:A byl by problém se zeptat někoho, kdo fotil kabiny loko pro MSTS? Těch fotek tam je fůra. Když se zeptáte na co to potřebujete, popř. ukážete nějakou svou práci, tak je vám určitě poskytnou.
Nejde o to, že kabiny nemá kdo nafotit. Jsou tady 2 podstatné odlišnosti:

1) Způsob focení kabin je zcela odlišný a zatím jsme v MSTS asi jen 3, kdo se je snažíme poslední dobou fotit už i pro potřeby RS, tedy včetně textur a detailů jednotlivých ovládacích prvků.Ostatní fotky kabin jsou pro RS v podstatě nepoužitelné, protože se omezí na front pravý levý pohled a prvky pro animaci - detaily na textury nejsou focené vůbec a nebo jen minimálně.

2) Tvorba kabin pro RS je zcela odlišná od tvorby kabin v MSTS (není potřeba ji modelovat pro 3D efekt)

3) Čas a motivace - dost nedostatkové zboží.

BTW - Vlastíku, jak jsi na tom s tou kabinou pro 372? Taky skončila v kopru po té havarii disku? Byla docela dost rozpracovaná.
Díky za vysvětlení. Moc toho naježděno v RS nemám a situaci chápu, až když jsem se mrkl do tohoto tématu.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od juros »

Takze ak som spravne pochopil pre Vlastika nie je problem vymodelovat akukolvek kabinu. Potreboval by ju vsak mat dobre a detailne nafotenu aby to vyhovovalo potrebam RS/RW a mohla sa nasledne otexturovat. Martens napisal ze problemom nie je ze nema kto fotit. Preco teda este nie je otexturovana ani jedna kabina neviem. Co sa tyka ostatnych veci okolo ohladom animovania ovladacov atd. pokojne by som sa do toho pustil aj ja aj ked som absolutny novacik co sa kabin tyka ale skusenosti s modelovanim aj texturovanm mam slusne. Manualy k tvorbe kabiny su predsa prelozene a volne dostupne. Jedine k comu fakt nemam pristup je fotenie kabin v lokomotivach
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Martens »

juros píše:Takze ak som spravne pochopil pre Vlastika nie je problem vymodelovat akukolvek kabinu. Potreboval by ju vsak mat dobre a detailne nafotenu aby to vyhovovalo potrebam RS/RW a mohla sa nasledne otexturovat. Martens napisal ze problemom nie je ze nema kto fotit. Preco teda este nie je otexturovana ani jedna kabina neviem. Co sa tyka ostatnych veci okolo ohladom animovania ovladacov atd. pokojne by som sa do toho pustil aj ja aj ked som absolutny novacik co sa kabin tyka ale skusenosti s modelovanim aj texturovanm mam slusne. Manualy k tvorbe kabiny su predsa prelozene a volne dostupne. Jedine k comu fakt nemam pristup je fotenie kabin v lokomotivach
Juros, proč není otexturovaná? Už to tu řekl i Vlastík - drtivá většina kabinářů fotí a dělá primárně pro MSTS a tyto fotky jsou v podstatě nepoužitelné pro kabiny v RS/RW. Ale zkuste oslovit třeba Davida Hájka nebo kohokoliv známého kabináře, kdo má možnost přístupu na stanoviště bez omezení, ať se na 2-3 hodiny zavře do Esa či jiné mašiny a nafotí jej komplet zevnitř.
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Protože mi před časem Juros vrátil tvorbu kabiny z nedostatku času,využil jsem této doby a přepracoval kompletně kabinu pro řady x5x,x6x,x7x,juros mi k tomu přidal pár fotek co už měl namapováno,bohužel mi jich stále ještě pro dokončení dost chybí.
Prosím všechny kdo by měl možnost nafotit jakou koliv kabinu řad výše ,zda by tak neučinil a nekontaktoval mě ,rád bych dokončil alespon jednu otexturvanou kabinu,děkuji všem za pomoc.

Bohatě by postačily fota jako jsou pro kabiny v msts.
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Martens »

Vlastíku, až se vrátím z cest, tak pošlu fotky na 371.006 - foceno někdy před 2 rokama v DKV Praha.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Martine - ;) 372.006

a pokud by byl zájem tak bych mohl pro 3D nafotit ešus nebo 380.

A mam dojem že jsem fotil 163 , sice nějaká foto tam chyběla, dalo by se z toho něco udělat. Kmu jsem ty foto posílal ?!?
Martens píše:Vlastíku, až se vrátím z cest, tak pošlu fotky na 371.006 - foceno někdy před 2 rokama v DKV Praha.
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

pokud by byl zájem tak bych mohl pro 3D nafotit ešus nebo 380.
No co se týče mně tak jestli by to bylo možné tak ten ešus ale i komplet celou soupravu,neboť tato souprava mě citelně chybí a proto jsem už podnikl kroky k její mu vytvoření a hlavně je to nejčastější vozidlo v praze které jezdí na všechny strany.
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Trochu to oživím,venku se navečer ochladilo a tak jsem zase trošku pracoval,jak vidíte budeme mít dva stropy pro řady x6x,a to
a) s klimatizací a zářivkami,
Obrázek
b) bez klimatizace a se žárovkami
Obrázek

foto: David Hájek který po dohodě s Michalem nafotil pár fotek použitelných do RW,a Juros který mi taktéž poslal pár fotek.
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Trochu jsem pokročil,ale spokojen nejsem chtělo by to kvalitnější foto a výsledek by byl jiný:

Obrázek Obrázek

I když budmě rádi alespoň za něco,jinak mám dilema co všechno naanimovat v té rozvodné skříni za jističe,mimo baterii a C. Zdroje?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od KaMat »

co blaznis vsak to vypada dobre ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Vlastiku, kdy kab. 372?
Vlastik

Re: Kabina pro řadu CDC 372

Příspěvek od Vlastik »

Zdeněk Itterheim píše:Vlastiku, kdy kab. 372?
Myslím že tohle spíš by jsi měl směřovat na Romana ,ten bude mít z pozice kabiny x6x ,to kvalitnější a i skombinované co se týče modelu.

V současné době nepracuji na žádné kabině ,mám rozpracovanou tu předělávku z 350 na 15x ,ale kdy to dokončím to sám nevím (každopádně bych chtěl aby to Michal zapracoval do aktualizace vánoční) ,jelikož spolupracuji na několika komerčních addonech.
Odpovědět