Zvuk "píšťalky" při zavírání dveří.

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě zvuků, připravované a hotové zvuky
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Zvuky

Příspěvek od kuboss »

Ahojte, tak som na skúšku vzal vozen od Dem-a a snazil sa nan aplikovat zvuk pistalky pri zatvarani dveri. Zvuk je od AP (od ktorych som si vypytal povolenie), model som si vybral nahodne, zvuk sa da pochopitelne aplikovat kamkolvek. Je mi jasne, ze pre skuseneho clena spolku je to praca na 5 minut, ja som vsak zaciatocnik a kedze sa mi to na voznoch paci a Hekl povedal ze nie je problem, ale musi to niekto spravit. Tak som skusil. :)

https://www.youtube.com/watch?v=BsLPjEJ ... e=youtu.be

P.S.: video ma zachytavat atmosferu s danym zvukom - nic viac - kedze povodny zvuk bol ponechany a hladiny hlucnosti su rovnako zachovane.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Zvuky

Příspěvek od Kal000px »

kuboss píše:Ahojte, tak som na skúšku vzal vozen od Dem-a a snazil sa nan aplikovat zvuk pistalky pri zatvarani dveri. Zvuk je od AP (od ktorych som si vypytal povolenie), model som si vybral nahodne, zvuk sa da pochopitelne aplikovat kamkolvek. Je mi jasne, ze pre skuseneho clena spolku je to praca na 5 minut, ja som vsak zaciatocnik a kedze sa mi to na voznoch paci a Hekl povedal ze nie je problem, ale musi to niekto spravit. Tak som skusil. :)

https://www.youtube.com/watch?v=BsLPjEJ ... e=youtu.be

P.S.: video ma zachytavat atmosferu s danym zvukom - nic viac - kedze povodny zvuk bol ponechany a hladiny hlucnosti su rovnako zachovane.
Tohle by mělo být na více vozech :D :D super nápad :)
Jede jede mašinka..
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Zvuky

Příspěvek od Filip27-Railways »

Fajn nápad je to taková blbůstka ale člověka to potěší a dodá to lehounce i té realističnosti.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Zvuky

Příspěvek od kuboss »

u nás veselo pískajú, ohlasuje sa tým ukončenie výstupu a nástupu 8-)
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Zvuky

Příspěvek od Filip27-Railways »

Ale jo u nás to taky docelá píská.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Zvuky

Příspěvek od Kal000px »

tester píše:
Filip27-Railways píše:Ale jo u nás to taky docelá píská.
Co to je "u nás"? U ČD pískne fíra na doprovod vlaku a ti to odmávají bez kraválu. "Žlutý" a "Černý" mají své vlastní tanečky a nic z toho neodpovídá implementovanému "zlepšováku", tak to zas tak blíže "realističnosti" nebude.
U ČD fíra pískne ale většinou i vlakvedoucí, přeci jen nenosí píšťalku k ničemu.. :D
Btw, proč jsi vzdycky tak neprijemnej? :D
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
PejaRW
Příspěvky: 105
Registrován: pát 15. kvě 2015 14:50:42
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky

Příspěvek od PejaRW »

Na 331 nepískají vlakvedoucí, ale na 330 ano. Tak nevím jak to je.
Pavel
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Zvuky

Příspěvek od kuboss »

Tester: zvuk je na slovenskom vozni a tu to tak funguje. Z jednych dveri sa dialkovo zavru ostatne, zapiska sa, zablokuju sa dvere, a vypravi sa gestom vlak. Cize k tomu co mam moznost kazdy den pozorovat to sedi.
A je pravda ze formulujes vety ako protivny clovek :D ale ja uz som si zvykol.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Zvuky

Příspěvek od 750225lentilka »

Ti klidně můžu nahrát zvuk výpravy od fíry a posléze vlakvedoucího jestli chceš :D :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zvuky

Příspěvek od kiski »

Ak sa môžem zamiešať do vašej debaty, tak z toho, čo som vypozoroval, keď chodím so synom pozerať "vláčiky" :) na zvolenskú stanicu, tak výpravca poctivo vypravuje a odpískava každý jeden odchádzajúci vlak. A to tam zvyknem postávať niekedy aj 3-4 hodiny a za ten čas odíde vlakov kopec...
Ako je to na iných staniciach na Slovensku, to povedať neviem. Ani nepoznám predpisy, hovorím len to čo vidím na vlastné oči.
Braňo
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Zvuky

Příspěvek od 750225lentilka »

No, jelikož jsem provozem zainteresován též, tak přidám i své zkušenosti. Ono je to totiž na ČD tak, že výpravčí už přímo vlak nevypravuje. On může dát odjezd klidně i pět minut před odjezdem a není ani jeho povinnost dávat "výzvu k pohotovosti", tedy pískat. Prostě když je vlaková cesta postavena, výpravčí přijde na perón, zkontroluje, jestli návěstidlo je opravdu v poloze dovolující jízdu a dá výpravkou odjezd. Čilí to pískání už je starostí vlakové čety a fíry. Čili první začíná fíra, který dá výzvu. Ta je buď lokomotivní píšťalou, nebo píšťalkou a nebo prostě rukou. V případě motoráku, kdy stojím u dveří přímo u fíry jen ústní "výzva k pohotovosti". Na to já odpovím zapískáním svojí "výzvu k pohotovosti" a následně odmávám odjezd, fíra zavře a jede. Když jsme dva, píská se odpředu dozadu a mává se naopak odzadu dopředu.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Zvuky

Příspěvek od Kal000px »

Píšu o tom co vídám na kolejích, neznám všechny předpisy a u ČD nedělám, ale dost často prostě vlakvedoucí píská, ne jen na nějakých lokálkách, vidím to i na rychlících na 220 skoro pořád takže tak :)
Spíš celkově mi z formulace tvých vět přijde že jsi nepříjemnej :D ale tak, jen pocit :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky

Příspěvek od Roman »

Kal000px píše:Píšu o tom co vídám na kolejích, neznám všechny předpisy a u ČD nedělám, ale dost často prostě vlakvedoucí píská, ne jen na nějakých lokálkách, vidím to i na rychlících na 220 skoro pořád takže tak :)
Ano, dle mých zkušeností vlaková četa dává návěst píšťalkou po pokynu od strojvedoucího minimálně v 50% případů ;) . Hlavně v případě, pokud se v blízkosti vlaku pohybují po nástupišti cestující....
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Zvuky

Příspěvek od Kal000px »

Mne to prijde zbytecny hadat se kvuli tomu, je to jen hra a ne skutečnost :D navic zvuk ty píšťalky by se dal posunout o par s dozadu pred zavření dveří coz by asi nebyl takovej problem tudiz neni co resit. Kuboss se jen chtel pochlubit :D
Uz jsem psal výše, ze nevim jak je to s piskanim predpisove, u drah nedelam tudiz nemuzes srovnávat nekoho, kdo podle toho jak pise, tam zřejmě dela a nekoho kdo byl rad, ze se parkrát svezl v kabině :) ano, fíra dava vyzvu dozadu pisknutim a vlakvedoucí mu to bud odmavne nebo odpiska (zalezi kdo, kde atd..) dela to tak docela dost lidi co vidim :)
Jen jsem psal, ze svoji stylistikou pusobis neprijemne, ale jde jen o hru, takhe pochybuju, ze takova atmosféra je tady relevantní. Konec, nehodlam tim dal zbytecne spamovat :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Zvuky

Příspěvek od kuboss »

Tester sam si irelevantny :D ocividne vies sam vsetko najlepsie, tak sa pridi pozret do za, ako sa da piskat po zavreti dveri. Ktore sa sice zavru ale este nie su blokovane. A tvoj povysenecky ton nemienim nejak inak formulovat, je to tvoja vec. Kazdpadne posunut ten zvuk aj pred zavretie je najmensi problem - ja som to spravil presne tak, ako to vidavam na stanici. Ak budu mat autori zaujem pouzit ten zvuk akokolvek, rad posluzim.

edit: vlastne kecam, nie je to najmensi problem. Prehodit ten hvizd pred byt znamenalo definovat to ako samostatny zvuk, pripadne musela animacia zavolat zvuk o "piskunite" skor. Co zatial neviem urobit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky

Příspěvek od Roman »

Úplně v pohodě to lze aplikovat u vozů, které mají zvukovou signalizaci. Tam je animace zavření "odložena" a nejdřív se přehraje zvuková signalizace a teprve potom se zavírají dveře. Nehledě na to, že rw umožňuje i defaultně nastavit náhodnost přehrávání zvuků. Pokud tedy vložím do random dvě stopy, jedno pískání a jedno ticho, bude pískat jen "někdy".
Tak se nenech hned odradit ,nemusíš být jako já :lol: .
Ano, na SŽDC dává pokyn k odjezdu strojvedoucí (několika způsoby), ano vlakově čety také dávají výstražnou návěst pískáním když to situace vyžaduje....
Vše se to dá v RW nastavit, a to celkem jednoduše :)

Zase to na mě dělá dojem, že je hned všechno šmahem odsouzeno bez jakékoli znalosti možností simulátoru :roll: .
AirVolk

Re: Zvuky

Příspěvek od AirVolk »

Osobne mi tam ten zvuk vôbec nesedí. Bez ohľadu na realizmus. Bob už vo svojom okienku realizmu rozobral všetky dôvody. Mne vadí každý zbytočný ostrí zvuk pri hraní, ktorí tam nemusí byť. Je to dosť obťažujúce toto počúvať pred každým zatvorením dverí.....Dosť že to musím počúvať v robote a ešte k tomu bez efektu, pretože 90 percent vlakových čiat výpravu neovláda.....

p.s: nemyslím si že bol Bob nejak nepríjemný. Skôr bolo nepríjemné zistenie, že niekto zasiahol tú časť tvojej radosti ktorú si s toho mal. To sa dá naučiť zvládať.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Osobne mi tam ten zvuk vôbec nesedí. Bez ohľadu na realizmus....
Jasně, ale to je tvůj subjektivní názor na který máš plné právo. Pokud ale nějaký autor v budoucnosti usoudí, že tam pískání chce mít a použije to ve veřejné verzi, ostatním nezbude nic jiného, než se s tím smířit nebo daný model nepoužívat. Je to pevně v moci autora a ostatní se tady můžou rozčilovat jak chtějí :) . I když to třeba nebude tak "reálné", jak je tady požadováno. Třeba to tam chce mít na efekt, protože se mu to líbí.
Další si mohou udělat svoje addony dle svých představ, nelze přeci pořád donekonečna někomu něco vnucovat :) .
AirVolk

Re: Zvuky

Příspěvek od AirVolk »

A toto je primárny účel fóra. Každý môže vyjadriť svoj subjektívny názor na vec, ale autor sa aj tak rozhodne podľa seba. Nie je nutné kvôly tomu označovať druhého za nepríjemného len zato, že má odlišný názor. Dôležité je ho vedieť slušne vyjadriť, poprípade zdôvodniť prečo si to myslí a ostatné je na diskusii. Ale tá sa tu už nejaký čas asi nevedie, len po pm-kách. Čo si myslím, že je na škodu.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Zvuky

Příspěvek od kuboss »

Ale ja nikoho neoznacujem za neprijemneho kvoli jeho nazoru, ja si dokonca myslim, ze co sa pravidiel tyka ma tester pravdu. Jeho styl vyjadrovania je to co mi vadi. To je ale vedlajsie.

Roman: dakujem za ozrejmenie, ja som to hned neodsudil, len tomu zatial vobec nerozumiem, takze neviem ako to spravit. Snad casom dospejem aj k tej randomizacii zvukov :) no a je jasne, ze nie kazdemu to je po chuti, mne sa to paci, Airvolkovi nie. Nikoho nenutim aby sa mu to pacilo :D Ako som pisal v Romanovom vlakne, robim to pre seba a rad sa podelim s niekym, komu sa to bude pacit ;)
Odpovědět