Názvy složek a souborů - diskuse

Vše o chování RW
Odpovědět
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Edit Roman: přesunul jsem příspěvky týkající se názvů souborů z tématu tratě Hanušovice - Jeseník sem, kde můžete dále diskutovat :)

Díky moc, snažím se to udělat co nejvěrněji, i když to asi bude nejkratší trať do Railworksu (z Hanušovic do Jeseníku je to jen 40km). :) Nicméně už delší dobu řeším problém s modelováním objektů. U více modelů se mi stalo že po vymodelování nejdou převést do hry, resp. se ve hře vůbec nezobrazí. Normálně bych si myslel, že při exportu dělám něco blbě, ale některé objekty (např. můj extrémně složitý model Ramzové) do hry v pohodě dostanu. Takže problém bude nejspíš ve scéně a jejím nastavení. Kdyby to někdo dokázal opravit a řekl mi v čem je chyba, tak bych byl moc rád. Soubory zde: http://leteckaposta.cz/236740654

Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Roman »

Přesně tak. Já se už držím vzoru dle DTG, například SmerovaCedule a není problém. I ty mezery už nedělám. Kdysi byl nějaký problém myslím u Josefových budov a hra nenašla texturu.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jurajs_89 »

Všeobecně se v informatice nedoporučuje používat speciální znaky v názvech souborů.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od kuboss »

a keď už musíš (chceš) odďeliť slová, tak nie medzerou, ale podtržníkom "_" -> pretože ten je riadne definovaný ako znak. Ale ako spomínali vyššie, najlepšie iba písmená, je to istota. :geek:
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od Jurajs_89 »

Romane, víc křiklavější barva už nešla :lol: :lol: ?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od Jurajs_89 »

No jo, já si to neuvědomil. Asi půjdu na týden vychladnout :lol: .

[/OT]
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od kiski »

No co nato povedat... Michal deka na rok a Jurajs na dva :D :D :D
Braňo
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Mockrát díky za pomoc a rady, vůbec by mě nenapadlo, že když simulátor vezme "á" že bude mít problém s jiným písmenem s čárkou nebo háčkem. :roll: Teď už je vše ok a jsem rád že to všechno nemusím modelovat znova. Ještě jednou díky, všech rad se budu držet. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Názvy složek a souborů - diskuse

Příspěvek od Roman »

zdenekpetrzd píše:Mockrát díky za pomoc a rady, vůbec by mě nenapadlo, že když simulátor vezme "á" že bude mít problém s jiným písmenem s čárkou nebo háčkem. :roll: Teď už je vše ok a jsem rád že to všechno nemusím modelovat znova. Ještě jednou díky, všech rad se budu držet. :)
Hlavně si ještě včas projdi zpětně to, co Jsi exportoval a názvy oprav. Každá pozdější oprava působí komplikace nejen Tobě, ale ii potenciálním stavitelům, kteří použijí Tvé objekty ;) .
Odpovědět