RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Vše o chování RW
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Zdravím, když vypnu v TS 2016 dynamická světla (Dynamic Lights) v nastavení zobrazování, protože to nehorázně žere fps, tak u RWA Railjet se podivně chovají textury sběračů, konzolí nárazníků, bočních skel a pluhu u Taurusů a skla u prvního vagónu, podle všeho to má do dělat s odrazy okolí viz. přiložený obrázek.
Pokud jsou dynamická světla zapnutá, vše je v naprostém pořádku. Ví někdo čím to může být?
rwa_na_forum.jpg
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od kuboss »

Dynamickymi svetlami? :D modely su testovane so zapnutymi nastaveniami.
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Aha, takže potom možnosti nastavení hry jsou podle tebe jen tak pro srandu králíkům a hráč je povinen mít vše na nejvyšší detaily, jinak si nezahraje. Super "logika", až na to že dynamická světla jsou v defaultu vypnutá.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Kal000px »

U většiny modelů to tak je, většinou se počítá alespoň se zapnutým dynamickým osvětlením.
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Jurajs_89 »

Nějak nechápu, co řešíš a proč si tu hned vyskakuješ :?: :!: Sám sis v podstatě odpověděl už v položené otázce.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Aha, tak s takovým přístupem potom jo, do teď jsem si naivně myslel že vývojáři testují modely a hru ve všech nastaveních a ne jen na nejvyšší detaily a že tohle by považovali za jasný bug.
Někdo kdo opravdu tuší čím by to mohlo být tu není? Pochybuji že by Just Trains vypustili model bez důkladného testování s tím že jim rozhodí textury hra už jen v základním nastavení.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Pokud máš railjet zakoupenej, tak můžeš zkusit napsat vývojářům. Pokud ne, tak bych o tom raději nikam nepsal. ;)
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Napíšu jim, ovšem odpovědi se asi nedočkám, snad to opraví.
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Děje se to ještě někomu jinému, nebo to dělá bordel jenom mně?
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Kal000px »

Nemáš pirátskou verzi? Jelikož když si já vypnu dynamický osvětlení, tak to žádný takový věci nedělá ;)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od kuboss »

A sme doma....
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Kal000px »

Ale zas, chápu, že se mu za tohle nechce dávat 40€, ta cena je šílená...ale pak člověk nemůže očekávat bezchybnost :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od kuboss »

scorpio prudiš tu ako keby sme za to mohli my. Pritom staci trochu viac citat a pochopit, ze s vypnutymi funkciami ako je dynamicke osvetlenie uz takmer nikto modely nerobi, lebo je to zbytocne - neda sa vyrobit kopec funkcii a vyzera to aj tak nahovno. A ak chces mat zarucene model ktory bude aj bez dynamickeho svetla vyzerat kompletny aj ked s niektorymi funkciami nefunkcnymi, kupuj addony od vyrobcov hry - nie od externych vyrobcov. To je myslim celkom logicke.
Skor vsak odporucam kupit si adekvatne PC a zapnut si vsetko, co treba.
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

kuboss:
Neprudím, jen nevěřím že je chyba na straně Just Trains a snažím se dopátrat kde opravdu je. Vývojáři samozřejmě důkladně testují své produkty a toto by jednoduše u nich neprošlo. Víš o tom kulový a meleš zde nesmysly. Já dělal na vývoji her jako world designer a vím jak to ve velkých renomovaných studiích chodí, tohle by prostě neprošlo.
Testeři mají zaúkol otestovat vše ve šech možných nastaveních, tedy skuteční, profesionální testeři zaměstnanci firmy, a ne paka co se přihlásí do betatestu a výměnou za to dostanou beta verzi hry, i tak jsou ale i jejich výstupy důležité, to bez pochyby.
Just Trains si tohle nemůže dovolit protože by přišli o spousty zákazníků kteří by modely kupovali od konkurence. Je ještě Railjet od Aerosoftu který tohle nedělá, je levnější, ovšem zpracování je o třídu níže, vyšel dřív a v Just Trains by musely být padlí na hlavu aby vydali něco, sice hezkého ale s bugem co by hnalo zákazníky k Aerosoftu zpět.
Navíc není vůbec žádný sebemenší důvod dělat textury tak, aby při nějaké vypnuté fičuře vypadaly takto blbě, můžeš mi vysvětlit o co jsou ty panely pod nárazníky jin, nebo lepší, než u jiných Taurusů od konkurence? To samé sběrače a proč okna u prvního vagónku se chovají podivně a okna všech ostatních normálně? To nedává smysl.
Prostě je chyba někde, nejspíš u mně v počítači a já se jen chci dozvědět zda se s tím už někdo setkal a ne tu číst arogantní poznámky typu na tak si kup jiný počítač.
Může to například dělat jiný addon, třeba mapa, která změnila systém osvětlení celé hry, nevím, nemám zatím páru jak je to vůbec poskládané a jaké jsou tam vazby mezi jednotlivými částmi, proto nedělám chytrého a raději se zeptám zde, jiných, kteří to mají již dobře nastudované.
Jinak k té pirátské verzi, my jsme dělali hru tak, aby šla spustit i upirátěná, konec konců 90% vývojářů začínali jako piráti, ale při nastavení VYŠŠÍCH detailů se to chovalo podivně, filozofie byla ať si to klidně hrají s nízkým nastavením s mizernými texturami a když poznaj že je to dobré na chytne je to, ať si to koupí, protože žádné demo nemůže ukázat celý potenciál hry.
Kdyby Just Trainz šli opačným směrem, tak dost riskují ztrátu zákazníků, existuje spousta lidí, kteří si něco nejdřív upirátěj, aby zjistili kvalitu, a pak to koupí ze sběratelských důvodů.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Roman »

scorpio.toxic píše:kuboss:
Neprudím, jen nevěřím že je chyba na straně Just Trains a snažím se dopátrat kde opravdu je. Vývojáři samozřejmě důkladně testují své produkty a toto by jednoduše u nich neprošlo. Víš o tom kulový a meleš zde nesmysly. Já dělal na vývoji her jako world designer a vím jak to ve velkých renomovaných studiích chodí, tohle by prostě neprošlo.
Testeři mají zaúkol otestovat vše ve šech možných nastaveních, tedy skuteční, profesionální testeři zaměstnanci firmy, a ne paka co se přihlásí do betatestu a výměnou za to dostanou beta verzi hry, i tak jsou ale i jejich výstupy důležité, to bez pochyby.
Just Trains si tohle nemůže dovolit protože by přišli o spousty zákazníků kteří by modely kupovali od konkurence. Je ještě Railjet od Aerosoftu který tohle nedělá, je levnější, ovšem zpracování je o třídu níže, vyšel dřív a v Just Trains by musely být padlí na hlavu aby vydali něco, sice hezkého ale s bugem co by hnalo zákazníky k Aerosoftu zpět.
Navíc není vůbec žádný sebemenší důvod dělat textury tak, aby při nějaké vypnuté fičuře vypadaly takto blbě, můžeš mi vysvětlit o co jsou ty panely pod nárazníky jin, nebo lepší, než u jiných Taurusů od konkurence? To samé sběrače a proč okna u prvního vagónku se chovají podivně a okna všech ostatních normálně? To nedává smysl.
Prostě je chyba někde, nejspíš u mně v počítači a já se jen chci dozvědět zda se s tím už někdo setkal a ne tu číst arogantní poznámky typu na tak si kup jiný počítač.
Může to například dělat jiný addon, třeba mapa, která změnila systém osvětlení celé hry, nevím, nemám zatím páru jak je to vůbec poskládané a jaké jsou tam vazby mezi jednotlivými částmi, proto nedělám chytrého a raději se zeptám zde, jiných, kteří to mají již dobře nastudované.
Jinak k té pirátské verzi, my jsme dělali hru tak, aby šla spustit i upirátěná, konec konců 90% vývojářů začínali jako piráti, ale při nastavení VYŠŠÍCH detailů se to chovalo podivně, filozofie byla ať si to klidně hrají s nízkým nastavením s mizernými texturami a když poznaj že je to dobré na chytne je to, ať si to koupí, protože žádné demo nemůže ukázat celý potenciál hry.
Kdyby Just Trainz šli opačným směrem, tak dost riskují ztrátu zákazníků, existuje spousta lidí, kteří si něco nejdřív upirátěj, aby zjistili kvalitu, a pak to koupí ze sběratelských důvodů.
Má to jeden háček. Just trains nejsou autor, ale pouze vydavatel. Autoři jsou amatéři jako my z RW Austria. Za sebe můžu napsat, že nic z toho, co jsem sám nebo kolektivně vytvořil (a je toho dost), jsem testoval pouze při maximálním možném nastavení grafiky, jaké umožňuje moje PC. A i kdyby se náhodou přišlo na to, že při vypnutém dynamickém světle (tedy to co dělá RW výjimečným oproti ostatním vlakovým simulátorům) něco nefunguje, určitě bych to neřešil :).
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od Kal000px »

Na vývoji her jsem sice nikdy nedělal, ale logika mi říká, že když máš od něčeho pirátskou verzi, tak nejspíš tam bude víc chyb, než v koupený verzi. Nejspíš ta pirátská verze bude ještě něco, co uniklo z beta testování nebo tak a ještě to v sobě má chyby.
A jak píše Roman, dynamické světlo je v RW obrovská výhoda proti ostatním simulátorům, tak je pro mě pochopitelný, že si někdo bude testovat ten model se zapnutým světlem :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Takže vyřešeno, stáhlo si to nějakou aktualizaci a už to jde bez problémů. Před tím jsem to nepřipojoval na internet páč jsem si do toho loudování před startem mapy chtěl dát své obrázky, na místo těch reklamních co si to obyčejně stahuje a ty jsem chtěl bloknout, jsem holt puntičkář ale zatím se mi to nepovedlo :)
Ano, souhlasím že dynamická světla jsou skvělá věc, celá scéna vypadá přirozeněji, atmosféra v mlze je naprosto fantastická, mám takhle pár vlastních misí do jiné hry s valící se mlhou po zemi v chuchvalcích páry, nastavit aby se to chovalo takhle byla tří denní pakárna, ale ve spojení s těmi světly dokonalost sama, akorát je to nepoužitelné jinam páč to na slabších sestavách spolehlivě zastaví fps na 0 :)
Jenže spousta lidí hraje hry na noteboocích které si berou na domácí lan párty a podobně, tam je pochopitelně výkon karet někde jinde a proto se žrouti výkonu, jako jsou dynamická světla, vypínají jako první. Každý slušný vývojář s tím počítá, a jak jsem psal, byli by proti sobě kdyby jim to dělalo takovou neplechu na místech kde to ani v nejmenším není potřeba.
Chápal bych to u oken, pokud by tam chtěli nějaké extra dobré odrazy, okolí (zas to žere neskutečně výkon), při vývoji jsme my použili raději fake, kde se v oknech mrakodrapů neodráželo skutečné okolí ale bylo to děláno druhou paralax texturou, se screenem prostředí kolem, protože jinak se všechny objekty počítaj znovu do toho odrazu, takže máš rázem 2x tak náročnou hru v tom okamžiku kdy se Ti tam zobrazí odraz :)
Jenže okna fungovali normálně až na ten první vagón s jedním párem dveří, to mně taky přivedlo na myšlenku že to musí být naštěstí jen nějaká hloupá chyba a ne záměr vývojářů.
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

...jo a dneska to mají ostatní simulátory také.
Uživatelský avatar
scorpio.toxic
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. říj 2010 19:01:11

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od scorpio.toxic »

Roman:
"Má to jeden háček. Just trains nejsou autor, ale pouze vydavatel. Autoři jsou amatéři jako my z RW Austria. Za sebe můžu napsat, že nic z toho, co jsem sám nebo kolektivně vytvořil (a je toho dost), jsem testoval pouze při maximálním možném nastavení grafiky, jaké umožňuje moje PC. A i kdyby se náhodou přišlo na to, že při vypnutém dynamickém světle (tedy to co dělá RW výjimečným oproti ostatním vlakovým simulátorům) něco nefunguje, určitě bych to neřešil :)"

Buď bez starosti, on by to řešil vydavatel, a to tak že už by si našel páky jak Tě donutit abys to opravil :D

Jinak díky za skvělé tratě, Úzkorozchodka je naprosto na profesionální úrovni, má skvělou atmosféru, skoro se chce napsat že ta trať má svou duši, je znát že Tě to opravdu bavilo a dal jsi do toho všechno. Klobouk dolů a palec nahoru.
Dostat tam parní lokomotivu, takovou jaké byli před 1. světovou válkou, to by byl teprve ten správný mazec, s takovou romantikou by to hrály i baby. Omylem jsem tam jednu parní spustil, trať mi to sežrala i přes menší koleje, což by asi mělo jít udělat aby se do toho nějak filtrovali jen mašiny a vagóny s tím rozchodem 76 cm nebo kolik že to má? :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: RWA Railjet - podivné chování zobrazování textur

Příspěvek od kuboss »

Bože ty kecáš. Nauč sa, že nie všade je rovanký systém. X modelov nepodporuje horšie nastavenia a nikto ich k tomu nedonúti. Pochopíš ked budeš chvíľu sledovať tunajšie dianie.
Odpovědět