Počítačové sestavy

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
Odpovědět
Vlastik

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

juros píše:kuboss - 1. supravy nemaju co chodit kade tade na mape ked ich nevidim, maju sa objavit v mieste stretu a zmiznut.
2. v pripade ze prechadzam stanicou kde je tych 10 suprav, nie je ziadny problem, no samozrejme modely musia mat LODy
Juros - ale zřejmně jsi nepochopil logiku ,šlo o to že TS načítá všechno co se týče trati a popřípadě scénářů , to s lody nemá nic společné ,další faktor je i to jakou mám nastavenou vzdálenost zobrazování ,pokud nebudu mít maximální tak vždy se to bude jinak chovat .
Jak píše Kuboss ,to jestli máš nastavené a nebo b nemá vliv pokud nebudeš mít odpovídající sestavu ,kolikrát jsem četl na forum de nebo uk že nelze nebo nemohou tu trat spusit ,a většinou byla na vině právě konfigurace ,potažmo málo paměti ,mohu mít lody a stejně se mi to může kousnout ,těch faktorů je více i když třeba TS si lépe poradí s více objekty jak msts ale i to je znát ,další faktor je z čeho je model dělaný jestli je 3D nebo 2D nebo loft ,to všechno má odraz na výkonu a potažmo i stabilitě TS .
Pokud máš stanici kde je x souprav tak stejně jedeš tou největší zátěží s nejvýše lody ,a jak se vzdaluješ tak nabývá výkon.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jaký by teď byl nejlepší NTB pro RW do cca 20 (25) tisíc?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kiski »

Neviem teraz momentalny kurz CZK voči €, ale ja som kupoval asi pred 3\4 rokom ntb za cca. 700 €, a samozrejme po vhodnom nastaveni GK mám uspokojive zobrazenie hry aj pri graficky naročnejšich addonoch, ako napr. Cologne - Koblenz apod. pri framoch okolo 25-45/sek... V pripade zaujmu o typ cez sz...

Teraz ten isty ntb stoji 608 €...
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Neviem teraz momentalny kurz CZK voči €, ale ja som kupoval asi pred 3\4 rokom ntb za cca. 700 €, a samozrejme po vhodnom nastaveni GK mám uspokojive zobrazenie hry aj pri graficky naročnejšich addonoch, ako napr. Cologne - Koblenz apod. pri framoch okolo 25-45/sek... V pripade zaujmu o typ cez sz...

Teraz ten isty ntb stoji 608 €...
Jakou máš GK v tom ntb ?
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ted je cca 25 t Kc 900 €.

Ja koukal treba na tento: http://www.alza.cz/msi-ge60-2pl-646xcz- ... 274179.htm
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

JO, to by mělo být dobré pro RW. Na screeny jako má Hekl zapomeň, ale to, co prezentuju já by Jsi měl mít :D . Já mám GK GTX 765M, i7 a 17 monitor. Jinak je to totožné... Ale MSI určitě doporučuju. Jsem s nimi spokojen. A mají pro mě úžasný matný displeje.
Edit: Tady mrkni http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html- 55 pozice. Myslím že to bude OK :) .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kiski »

Ja mám v ntb gk GT740M 2GB. Je slabšia ako tie vaše, čo tu prezentujete, a je mi jasné, že za tie peniaze, ktoré som za môj ntb dal, by som dnes kúpil podobný ntb ale s generačne lepšou gk... Bohužiaľ, v tej dobe to bolo v danom segmente maximum, čo som mohol získať. Ja som spokojný, a screeny ako má Hekl mi netreba ;) doprajem ich ale komukoľvek, kto je ochotný zainvestovať do pc...

Ja sa skôr chystám upgradovať môj stolný pc, a ten si chcem nabušiť. Predsa len, robím väčšinou doma, a komponenty do stolných pc sú lacnejšie.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Ja mám v ntb gk GT740M 2GB. Je slabšia ako tie vaše, čo tu prezentujete, a je mi jasné, že za tie peniaze, ktoré som za môj ntb dal, by som dnes kúpil podobný ntb ale s generačne lepšou gk... Bohužiaľ, v tej dobe to bolo v danom segmente maximum, čo som mohol získať. Ja som spokojný, a screeny ako má Hekl mi netreba ;) doprajem ich ale komukoľvek, kto je ochotný zainvestovať do pc...

Ja sa skôr chystám upgradovať môj stolný pc, a ten si chcem nabušiť. Predsa len, robím väčšinou doma, a komponenty do stolných pc sú lacnejšie.
No, bohužel už když to kupujem, je to zastaralý :D. Člověk se s tím musí smířit :D.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Díky za reakci Romane.
Já se dřív MSI snažil vyhýbat. Na střední ho měl spolužák, a když ho zapnul, tak díky hlučnosti o něm slyšela celá škola, toho se chci u notebooku vyhnout. Jinak jsem spíš preferoval značky typu Dell či Lenovo, ale tohle MSI mě docela překvapilo konfigurací.

Ještě jsem našel jednu variantu, co na ní říkáš?
http://www.alza.cz/msi-ge70-2pe-416cz-a ... 533148.htm
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kiski »

Je to síce cenou nad pôvodne deklarovaných 20-25 tis, ale budiž, keď ti to penaženka dovoľuje, prečo nie... ;)

Parametre má vynikajúce, ale trochu zamrzí, že HDD nemá pre urýchlenie behu aj SSD časť, aspoň teda tých 16GB... Ja mám v mojom ntb tiež 1TB disk, ale SSD časť mám, a je to fakt poznať... Procesor je z rodiny Haswell, takže veľa žrať energie nebude...

Inak má všetko, čo má správny hráčsky ntb mať... ;)
Braňo
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ano, je to už nad limit, než jsem původně psal, ale zase tam je i7 a lepší grafickej čip. Otázkou je, zda ta cena odpovídá HW.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Jurajs_89 píše:Díky za reakci Romane.
Já se dřív MSI snažil vyhýbat. Na střední ho měl spolužák, a když ho zapnul, tak díky hlučnosti o něm slyšela celá škola, toho se chci u notebooku vyhnout. Jinak jsem spíš preferoval značky typu Dell či Lenovo, ale tohle MSI mě docela překvapilo konfigurací.

Ještě jsem našel jednu variantu, co na ní říkáš?
http://www.alza.cz/msi-ge70-2pe-416cz-a ... 533148.htm
No MSI jsem měl 17 monitor ,ale musím říci že to bylo to nejhorší co jsem tenkrát koupil zminovaná hlučnost ,topilo to jak o život,nemělo to matný displej ,moc to zářilo,barvy neodpovídali moc realitě a na RS absolutně nedostačující,hold se taky po dvou letech po...,tenkrát stálo přes 23000,- (2010) ,když už tak bych se poohlédl po Lenovo nebo Asus .
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Jurajs_89 »

Mrknu ještě na to Lenovo, ale s Aušusem nemám dobré zkušenosti.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Já mám MSI a jsem maximálně spokojen. Vlastně konstrukčně je to stejné, jen konfigurace je o rok "starší" :D. Tichý, minimálně při pokojové teplotě hřeje (oproti HP co jsem měl) , má přídavné chlazení a jak jsem psal dříve, pro mě super matný displej. Ale to je samozdřejmě subjektivní pocit :) . Lenovo jsem nikdy neměl a do Aušusu bych nešel. MSI jsem vybral po delším výběru s ohledem na to, že byl jako první můj notebook primárně vybírán pro RW s tím, že to ostaní už hravě zvládne :D . A má slot na SSD disk, ale není nainstalován. Uvažuju po záruce o dosazení. Syn má 15 palcový MSI s GT 650 a tam ten slot na SSD není. A po vícejak dvou letech mu šlape jak hodiny. To byl taky impuls pro koupi MSI pro moji potřebu :) .Neříkám, že je to ohledně dílenského zpracování nějaká extratřída ale vůbec to není špatné (zrovna třeba oproti Aušusu :) ). A jak píšeš MSI je nejlepší v poměru cena / výkon. Pokud máš dost peněz na ten druhý za 30 000, tak ho kup :D.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kiski »

Ja osobne veľmi nedôverujem značke MSI, skôr dôverujem "tradičným" značkám ako je HP, TOSHIBA, ASUS, ale možno sú to všetko len predsudky, sám som nikdy nič od MSI nevlastnil... Momentálne mám Lenovo, predtým som mal HP, a bol som, a aj momentálne som spokojný. Dalo by sa povedať, že Lenovo je hit dnešných dní, a je fakt tiché.

Ono je to tak, ako písal Roman - ntb je starý, už keď ho kupuješ... :lol:
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Já jsem taky původně MSI nechtěl, ale výše zmíněné argumenty mě přesvědčily :). A HP to bylo při hrách rozžhavené hodně. Ale zase dílensky paráda, to je pravda. Jenže ntb nemám jako módní doplněk :lol: . A jsou drahé.... MSI poměr cena/výkon (užitná hodnota pro mě) vítězí... A oni se specializují na herní notebooky.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od slowly »

Moje zkušenost alza a MSI je taková, že sice jsem MSI produkty 3x reklamoval, ale na druhou stranu mi vždy bez keců vrátili peníze. Myslím opravdu reklamaci třeba po dvou letech užívání a vrátili to co jsem za to dal. Takže ikdyž mě tohle trochu rozladilo a myslím si o MSI že by mohla dělat produkty lépe, spojení alza a MSI je při řešení případných problémů bezproblémová.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Můžu se pro zajímavost zeptat co bylo špatně? Co mám tedy čekat :D .
Já zase naopak dvakrát reklamoval poměrně drahé HP s chlazením. Všeobecně, i dle recenzí , spojení HP - herní ntb nebylo v minulosti optimální řešení :D. A to jsem za sebe byl jinak spokojen a HP bylo u mě oblíbené. Ovšem za ty prachy jsem čekal , bezproblémovější a delší dobu užívaní. Vlastně to byl také jeden z impulzů odklonu od této značky. Ale asi i tady platí, že má člověk štěstí (nebo smůlu) na daný produkt :). Na Asus (herní) jsem od nikoho neslyšel nic tak pozitivního, aby mi to přesvědčilo. Příště třeba zkusím to Lenovo :D
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od slowly »

Nb jsem neměl, reklamoval jsem 2 grafiky a jednu základní desku. Jak píšeš může to být i o štěstí, psal jsem to spíše proto, že nikdy nebyl problém v případě problému. Nb jsem měl 2x Asus a teď má žena Lenovo. Asus musím říct že pokaždý držák, lenovo zatim dobrý, ale podle mě byl Asus lepší, ale to je taky o výbavě atd.. Nechtěl jsem odrazovat od MSI, opravdu mi šlo spíše o to, že reklamece byly vždy kladně vyřízeny bez nějakých dramat, oproti jiným zkušenostem.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Roman »

Mě dvakrát odešlo komplet chlazení = 2x výměna komponentu. Reklamace bez problému, ale trvalo to :D .
Byl to tento :http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-3180ec-d184382.htm
Reklamoval jsem to v tržnici vedle Alzy. Za ty peníze nic moc.... Pak jsem už HP nekoupil.

Edit: No a samozřejmě na RW s novým engine absolutně nestačil. Mám ho doma pořád jako záložní (neudal jsem ho nikde). A chlazení i tak hodně hlučné a nedostačující. A neboj, občas jsem to profouknul sprejem :D
Odpovědět