Počítačové sestavy

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Za me rozhodně, co se týče parametrů rozhodně vyhrála 1070. Mě doufám vydrží dalších 5 let jako 670. Rozhodně se mi ty prachy oproti radeonu vrátí na spotřebě.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Já bych taky počkal, ale 6let čekání mi už stačilo. Prostě já už to nevydržím. Chci stavět a něco tvořit. Kdybych to prodlužoval ještě dál tak by mě to asi už zabilo a ukončil bych aktivitu v RW. Prostě máš hranici únosnosti kterou nemůžeš překročit, tak že Já už do toho jdu. Taky ti držim palce!

Zdravim Vlastíku. Už se to začíná rýsovat! Kluci mě směrujou tak to vypadá že jdu správnym směrem. Tuhle si psal že stačí třetinový výkon tak snad to nebude přehnaný.
No pokud budes stale jen cekat a premyslet tak to bude k nicemu,je treba si uvedomit ze proste doba jde kupredu a co bylo dnes nove za 1/2 roku bude stare a podobne. Takze si postav to co dnes je nove ale za 1/2 roku bude stare ale stale dostacujici.
Ano deska od asusu je dobra volba ,taky ji mam sice umi jen 32 Gb RAM (fyzicky 28 ) ale je dobra. Obecne vyrobky od asusu jsou dobre.
Ohledne zdroje tak bych uvazoval nad tim pokud to bude bezet nonstop treba TS tak si dej nizssi nebo ti to zrujnuje rozpocet na elektriku,uz 20 hodin denne 600 W a musel jsem pred rokem zvednout elektriku o 2000,- takze 750 W tak to bych hodne zvazil. Pokud ti to pobezi chvili denne tak to se da. Treba si uvedomi ze to je jako by jsi mel rozsvicenou 750W zarovku a podivej se jak se toci hodiny,tedy mi uz mame digitalni. Takze to je muj nazor. A ze to nove hry vytoci a TS taky tak to mi ver v komponentach.
No jednou jsem mel Nvidia a hry byli mizerne ,i recenze na ne nebyli dobre (psal se rok 2006),naposled jsem Nvidia pouzil v MSTS ,a pri prechodu na RS jsem byl uz jen s AMD,myslim ze kvalitativne a za ty penize jsou AMD daleko lepsi i na nastaveni protoze pouzivaji Catalyzator a umoznuji si udelat pro kazdou hru vastni schema nastaveni,mozna ze to uz umi i Nvidia nevim.
Nevim,ja jsem vsechny videa tocil jen v Shappire kartama a jsem s nima nad miru spokojeny, je znat matna textura loko,a leskla auta,nebo odlesky v okne lokomotivy,me to staci:
https://youtu.be/eZ_-c_s9uf0
Samozrejmne to je muj nazor.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Vlastik píše:
Já bych taky počkal, ale 6let čekání mi už stačilo. Prostě já už to nevydržím. Chci stavět a něco tvořit. Kdybych to prodlužoval ještě dál tak by mě to asi už zabilo a ukončil bych aktivitu v RW. Prostě máš hranici únosnosti kterou nemůžeš překročit, tak že Já už do toho jdu. Taky ti držim palce!

Zdravim Vlastíku. Už se to začíná rýsovat! Kluci mě směrujou tak to vypadá že jdu správnym směrem. Tuhle si psal že stačí třetinový výkon tak snad to nebude přehnaný.
No pokud budes stale jen cekat a premyslet tak to bude k nicemu,je treba si uvedomit ze proste doba jde kupredu a co bylo dnes nove za 1/2 roku bude stare a podobne. Takze si postav to co dnes je nove ale za 1/2 roku bude stare ale stale dostacujici.
Ano deska od asusu je dobra volba ,taky ji mam sice umi jen 32 Gb RAM (fyzicky 28 ) ale je dobra. Obecne vyrobky od asusu jsou dobre.
Ohledne zdroje tak bych uvazoval nad tim pokud to bude bezet nonstop treba TS tak si dej nizssi nebo ti to zrujnuje rozpocet na elektriku,uz 20 hodin denne 600 W a musel jsem pred rokem zvednout elektriku o 2000,- takze 750 W tak to bych hodne zvazil. Pokud ti to pobezi chvili denne tak to se da. Treba si uvedomi ze to je jako by jsi mel rozsvicenou 750W zarovku a podivej se jak se toci hodiny,tedy mi uz mame digitalni. Takze to je muj nazor. A ze to nove hry vytoci a TS taky tak to mi ver v komponentach.
No jednou jsem mel Nvidia a hry byli mizerne ,i recenze na ne nebyli dobre (psal se rok 2006),naposled jsem Nvidia pouzil v MSTS ,a pri prechodu na RS jsem byl uz jen s AMD,myslim ze kvalitativne a za ty penize jsou AMD daleko lepsi i na nastaveni protoze pouzivaji Catalyzator a umoznuji si udelat pro kazdou hru vastni schema nastaveni,mozna ze to uz umi i Nvidia nevim.
Nevim,ja jsem vsechny videa tocil jen v Shappire kartama a jsem s nima nad miru spokojeny, je znat matna textura loko,a leskla auta,nebo odlesky v okne lokomotivy,me to staci:
https://youtu.be/eZ_-c_s9uf0
Samozrejmne to je muj nazor.
Souhlasím s Tebou Vlasto. Proto je potřeba se rohodnout pro tu správnou grafiku protože hlavně podle ní by se měl vybrat i zdroj. Když grafika bez SLI tak zdroj nemusí být tak výkonej. No, stále mam čas, finance ještě nemam v ruce, ale každou chvíly je očekávam. A vás taky nechci furt tímhle zatěžovat.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

KaMat píše:Za me rozhodně, co se týče parametrů rozhodně vyhrála 1070. Mě doufám vydrží dalších 5 let jako 670. Rozhodně se mi ty prachy oproti radeonu vrátí na spotřebě.

Zdravim KaMat. Tu trať co stavíš tak to je všechno postavené na grafice NVIDIA?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Tomasz.L píše:
KaMat píše:Za me rozhodně, co se týče parametrů rozhodně vyhrála 1070. Mě doufám vydrží dalších 5 let jako 670. Rozhodně se mi ty prachy oproti radeonu vrátí na spotřebě.

Zdravim KaMat. Tu trať co stavíš tak to je všechno postavené na grafice NVIDIA?
Všechno je postaveno na staré 670ce.
Poslední video co jsem zveřejňoval, tak už na 1070.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Vlasto, preboha, o com to tu pises ohladne zdroja? Ked si das aj 1.5kW zdroj, to neznamena, ze bude mat taku spotrebu, ak ho nezatazis. Ak mu komponenty vo vysledku "zozeru" 460W tak nebude mat spotrebu 1.5kW len preto, ze ma taky zdroj. Zdroj pobezi lepsie, efektivnejsie, tichsie, ake nebude vytazeny povedzme na 90%, ale len 50-60%. Vytvoris mensie teplo-mensie ztraty atd. Navyse, ak do buducna bude chciet vykonnejsiu kartu, tak ten vykon je dobre mat v rezerve. Neviem aku dosku Asus mas ty, ale mnou uvadzana ma podporu 64GB RAM. Pre porovnanie, momentalne (uz niekolko rokov) maju Nvidie lepsi vykon, nizsiu spotrebu nastavis si tam taktiez cokolvek, vytvoris x profilov. Ak budeme brat RX 480 vs 1060, su na tom vykonovo rovnako. GTX 1060 bezi lepsie v DX 11, RX 480 v DX 12, coz je momentalne par hier. Na akom DX pobezi TSW som sa zatial nedozvedel, ak niekto vie, dajte info. V sucasnosti je stale prevaha hier s DX11 , takze nie je o com, ked sa na to pozriem takto. Ze sa to za dva roky zmeni a DX 12 bude v prevahe? To uz nikoho ale nebude zaujimat nejaka RX 480 a budu tu dalsie generacie grafik :D Takze povedzme si uprimne, ak chce PC hned, je N vidia asi nejlepsia volba. Samozrejme, situacia sa zmeni uz o par mesiacov, AMD pride s RyZenom a Vegou a toto nemusi vobec platit. Ja dotycneho chapem, chce PC teraz, tak chce kupit a hotovo. Aj ja som mal myslienky, ze pockam do maja, co RyZen a Vega. Ale nie, kupil som si PC hned po Vianociach s i7 6700K. Stacilo pockat dva tyzdne a mohol som kupovat i7 7600K za rovnake peniaze. Ale uprimne? Nic moc sa na vykone nezmenilo, takze nelutujem.
Tomasz.L :arrow: Nie je to taktovanim, ale tym, ze som narocny. Ak vyjde nova hra, chcem si ju zahrat na max detaily a aspon 60FPS. Pri rozliseni 1440p su naroky na GK narocnejsie, mne preto uz 1070 nepostacuje a ako som uz pisal, par novsich hier je uz pre toto rozlisenie a 1070 dost problem. Inak priestorna a dobre vetrana skrina je zaklad Obrázek
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Hekl338 píše:Vlasto, preboha, o com to tu pises ohladne zdroja? Ked si das aj 1.5kW zdroj, to neznamena, ze bude mat taku spotrebu, ak ho nezatazis. Ak mu komponenty vo vysledku "zozeru" 460W tak nebude mat spotrebu 1.5kW len preto, ze ma taky zdroj. Zdroj pobezi lepsie, efektivnejsie, tichsie, ake nebude vytazeny povedzme na 90%, ale len 50-60%. Vytvoris mensie teplo-mensie ztraty atd. Navyse, ak do buducna bude chciet vykonnejsiu kartu, tak ten vykon je dobre mat v rezerve. Neviem aku dosku Asus mas ty, ale mnou uvadzana ma podporu 64GB RAM. Pre porovnanie, momentalne (uz niekolko rokov) maju Nvidie lepsi vykon, nizsiu spotrebu nastavis si tam taktiez cokolvek, vytvoris x profilov. Ak budeme brat RX 480 vs 1060, su na tom vykonovo rovnako. GTX 1060 bezi lepsie v DX 11, RX 480 v DX 12, coz je momentalne par hier. Na akom DX pobezi TSW som sa zatial nedozvedel, ak niekto vie, dajte info. V sucasnosti je stale prevaha hier s DX11 , takze nie je o com, ked sa na to pozriem takto. Ze sa to za dva roky zmeni a DX 12 bude v prevahe? To uz nikoho ale nebude zaujimat nejaka RX 480 a budu tu dalsie generacie grafik :D Takze povedzme si uprimne, ak chce PC hned, je N vidia asi nejlepsia volba. Samozrejme, situacia sa zmeni uz o par mesiacov, AMD pride s RyZenom a Vegou a toto nemusi vobec platit. Ja dotycneho chapem, chce PC teraz, tak chce kupit a hotovo. Aj ja som mal myslienky, ze pockam do maja, co RyZen a Vega. Ale nie, kupil som si PC hned po Vianociach s i7 6700K. Stacilo pockat dva tyzdne a mohol som kupovat i7 7600K za rovnake peniaze. Ale uprimne? Nic moc sa na vykone nezmenilo, takze nelutujem.
Tomasz.L :arrow: Nie je to taktovanim, ale tym, ze som narocny. Ak vyjde nova hra, chcem si ju zahrat na max detaily a aspon 60FPS. Pri rozliseni 1440p su naroky na GK narocnejsie, mne preto uz 1070 nepostacuje a ako som uz pisal, par novsich hier je uz pre toto rozlisenie a 1070 dost problem.

Tak to už v tom hodně frčís! :shock: Snad takové nároky mít nebudu :lol: Já si hlavně přeji aby vše fungovalo jak má a nemusel jsem řešit další PC sestavu. Max. vyměnit grafiku, zdroj atp.... Tohle bude poslední. Pak už bude jen můj konec. :lol:

Ta skříň nevypadá nějak výrazně, ale uvnitř to je asi mazec. :lol: Zdá se že stačí a plní svoji funkci. :)
Naposledy upravil(a) Tomasz.L dne ned 22. led 2017 20:25:11, celkem upraveno 1 x.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Ano,to chapu no ja jsem naposled delal upgrade v roce 2015,takze dnes uz ty komponenty se snad ani neprodavaji,proste jak jsem psal co je dnes nove uz zitra platit nemusi.
Ja budu delat kompletni upgrade az v lete ,chci taky do toho investovat,doufam ze se do te doby dockam editoru v TSW. Zatim na jezdeni to staci.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Pri nakupe skrine som si nechal poradit. Poziadavky boli jasne, priestorna skrina, v ktorej sa mozem stale hrabat, moznost montaze radiatorov, dobre vetrana a nie draha. Ale pre bezneho usera zbytocna vec.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Hekl338 píše:Pri nakupe skrine som si nechal poradit. Poziadavky boli jasne, priestorna skrina, v ktorej sa mozem stale hrabat, moznost montaze radiatorov, dobre vetrana a nie draha. Ale pre bezneho usera zbytocna vec.
Zbytečná. :lol: Nepotřebné věci se věčinou válí po zemi. :lol:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Do týdne budeš plakat, až zjistíš, jak málo máš místa na disku ;)
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

KaMat píše:Do týdne budeš plakat, až zjistíš, jak málo máš místa na disku ;)

Proč myslíš KaMat? SSD 512 GB necham pro systém a RW a HDD 7200ot. 1T budu mít na programy a další věci které nebudou souviset se Simulátorem. Myslíš že to je málo?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

Upss. toho jsem si nevšiml 8-). Jo, tak tohle ti nějakou dobu vydrží :)
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

KaMat píše:Upss. toho jsem si nevšiml 8-). Jo, tak tohle ti nějakou dobu vydrží :)
HDD 7200ot. 1T použiji s tohoto PC co teď mam a za rok koupim další SSD M.2 co mi doporučuje Pavsko. Ale jinak co mam zkušenost, tak 500GB se mi povedlo zaplnit pouze díky stahovaným filmům. Soubory mi do posavaď zaplňujou opravdu minimum. Já si myslím že u mě to na začátku tak horký nebude. Kolik Tobě zabírá místa samotný RW a vše ostatní co se toho Simulátoru týče?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od KaMat »

250gb
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Zdravim kluci.
Tak ještě jednou a finální úprava sestavy. Finance jsou na kontě, tak že teď jen zvolit, objednat a koupit. :)

zákl.deska: ASUS Prime Z270 - A (změna)

Ram: Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8) 3200MHz (změna)

Processor:INTEL core i7 6700K 4GHz (změna)

SSD: ADATA Ultimate SU 800 512GB

Ventilátor: ARCTIC LIQUID FREEZER 240 (změna)

Skříň: CoolerMaster Storm Stryker

Grafika: MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB

Zdroj: Seasonic G-650 650W - NEJSEM SI JISTEJ JESTLI BUDE STAČIT KVŮLY KABELŮM (chci aby byl levnej ale výkonej)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od kuboss »

ja neviem, ADATA SSD? :? nepočul som na to moc chvály, resp všeobecne na úložné média ADATA
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

kuboss píše:ja neviem, ADATA SSD? :? nepočul som na to moc chvály, resp všeobecne na úložné média ADATA
Bohužel SSD M.2 jsou ještě poměrně drahý tak volim tohle SSD co mi doporučil Vlasta.
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Ahoj,
k chladičům Arctic dnes vyšel článek na PCtuningu - přečti si první příspěvek k diskuzi:
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=57

Jinak sestava dobrá, držím palce.

EDIT: tak nic, tvůj vybraný Arctic je vodník (jsem si prve nevšiml)...
Naposledy upravil(a) pavsko dne pon 30. led 2017 21:45:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od M@ster »

Monitor:
LG29UM65-P 29" (21:9) 2560x1080
CPU:
AMD FX 8350 BE (8 x 4,0 GHz Octa-Core) @ 4,6 GHz
Board:
Gigabyte GA-990XA-UD3 Sockel AMD AM3
Grafik:
Gigabyte GTX 970 [4 GB]
Power:
Thermaltake Paris 650W (80Plus Gold)
Ram:
16GB (4x4) G.Skill DIMM 4 GB DDR3-1333 - (Brzo nove 32 GB 1866)
SDD:
SANDISK Plus Solid State Drive, Interne SSD, [240 GB]
HDD:
Western Digital WD5000AADS Caviar Green [500 GB]
Case:
Cooler Master Haf X

TS2017 - Ultra - 2560x1080 - 50-80 fps / Editor az 160 fps

Obrázek
Obrázek

Monitor:
Asus VE228H 1920x1080
CPU:
AMD FX 8120 (8 x 3,1 GHz Octa-Core) @ 4,0 GHz
Board:
MSI 970 Gaming AMD 970
Grafik:
Gigabyte R9 380 [4 GB]
Power:
600 W (Nevim jmeno ted)
Ram:
16GB (4x4) G.Skill DIMM 4 GB DDR3-1333
SDD:
SANDISK Plus Solid State Drive, Interne SSD, [240 GB]
HDD:
Western Digital WD5000AADS Caviar Green [500 GB]
Case:
AeroCool Strike-X Advance Devil

Obrázek

Tento rok prijde jeste:

i7 7700K 4x4,50GHz + Gigabyte GA-Z270-HD3P
Odpovědět