Začátek modelování?

Vše ohledně RW, co nelze zaradit
Odpovědět
tom6
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11. kvě 2015 16:16:25
Bydliště: Královehradecký kraj, Rychnovsko

Začátek modelování?

Příspěvek od tom6 »

Zdravím,
celkem mě zaujalo modelování tratí. Chtěl bych se na nějakou trať vrhnout, avšak tomu vůbec nerozumím. Možná se Vám budou zdát nějaké otázky dost stupidní -- jsem začátečník ;) .

Vlastním Train Simulator (Railworks) 2015, nějaké tratě z Railworksu jsem si trošku zkoušel editovat. Ve vašich návodech jsou zpravidla popsané celkem složité úkony, nejspíše z RailSimulatoru.. Chtěl bych se zeptat, jestli se tedy musí modelovat přes RailSimulator a rozpracované modely přesouvat do Railworksu, popřípadě jak. ==> základní otázka, kterou si dost často pokládám.
Vlastik

Re: Začátek modelování?

Příspěvek od Vlastik »

tom6 píše:Zdravím,
celkem mě zaujalo modelování tratí. Chtěl bych se na nějakou trať vrhnout, avšak tomu vůbec nerozumím. Možná se Vám budou zdát nějaké otázky dost stupidní -- jsem začátečník ;) .

Vlastním Train Simulator (Railworks) 2015, nějaké tratě z Railworksu jsem si trošku zkoušel editovat. Ve vašich návodech jsou zpravidla popsané celkem složité úkony, nejspíše z RailSimulatoru.. Chtěl bych se zeptat, jestli se tedy musí modelovat přes RailSimulator a rozpracované modely přesouvat do Railworksu, popřípadě jak. ==> základní otázka, kterou si dost často pokládám.
V zásadě všechny názvy jsou jeden vydavatel a kompatibilita,
TS (Train simulátor ) je vlastně nejnovější název ,předtím byl Railworks a ještě předtím Rail simulator (2008)
v zásadě až na malé odchylky se se nic od prvního názvu co se týče tvorby nezměnilo takže co je platné pro Rail simulator postupy,návody od Michala tak jsou platné i pro pro TS 2015 ovšem je potřeba počítat s určitými odchylkami a doplnkami. Ale základ je stejný.
tom6
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11. kvě 2015 16:16:25
Bydliště: Královehradecký kraj, Rychnovsko

Re: Začátek modelování?

Příspěvek od tom6 »

Dobré vědět, díky moc ;) ..Rád bych se ještě zeptal - je možné nějakým způsobem upravovat (modelovat) staniční budovy a cedule?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátek modelování?

Příspěvek od Josef72 »

Upravovat stávající stanice či cedule určitě ve hře upravovat nelze. Vytvářet nové cedule či staniční budovy samozřejmě můžeš.
Vlastik

Re: Začátek modelování?

Příspěvek od Vlastik »

Josef72 píše:Upravovat stávající stanice či cedule určitě ve hře upravovat nelze. Vytvářet nové cedule či staniční budovy samozřejmě můžeš.
Trošku bych to upřesnil,co se týče modelů ve hře tak ty lze od verze 2015 manuálně v omezeném měřítku formovat (zvětšit nebo zmenšit )jedná se se o všechny objekty mimo loft.
Což může dobře sloužit pro stavitelé tratí pokud potřebují ten objekt zvětšit nebo zmenšit.
Pro tyto možnosti jsou v TS 2015 přidaný funkce,ale jako klasicky že by jsi mohl konvertovat ze hry model a upravit tak to nelze a vrátit zpět tak to nelze.
Odpovědět