Plánovaná česká tvorba

Vše ohledně RW, co nelze zaradit
Odpovědět
Vlastik

Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Vlastik »

Založil jsem toto téma z jednoho prostého důvodu,a tím je aby zde každý vyjádřil se stručně co plánuje na poli hry RW stavět,modelovat,tvořit a pod.,neboť je zde několik projektů které mají poněkud velice staré datum a tvorba u takovýchto projektů je s ?
Dále aby uživatel forum vlastně věděl co se chystá a asi kdy co bude,určitě to i napomůže pro případné přilákání více lidí,všude ve světě se právě tvorba ohledně Rw rozjíždí,ale u nás je to mrtvé a jak psal pampaliny u sebe tak
duvod, ceska komunita zlenivela a nechce se ucit novym vecem. Na druhou stranu RailWorks je tady teprve rok.
a plně s ním souhlasím.Sám za sebe jenom že i když se niják poslední dobou zde nepřispívám rozplánoval jsem zase několik věcí které bych chtěl vydat:
Novou verzi vyhybek + nová tratová pravidla,09/2010
update kolejí s rovným podložím k použití pro stanice a pod,09/2010
mám rozestavěnou trat která si myslím bude to nejpřesnější co kdy bylo v simulaci uděláno,zárukou bude přesné sklonové poměry,umístění vyhybek,rychlosti,současnost (stav k 8/2010),originál návěstidla a objekty .(v nejbližší době dám info o stavbě do příslušného vlákna),
a jako poslední připravuji vozidlo které jezdí ve všech státech evropy pro celosvětovou komunitu.
Tím jsem zastavil všechnu tvorbu pro veřejnost,výhradně se ted soustředuji na stavbu tratě a okolí.
toto je můj plán 2010/2011.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od dodis350 »

ROK 2010 - dostavba úzkorozchodných lokomotív.
ROK 2011 - dostavba traťových strojov a následné pokračovanie v stavbe nových.
ROK 2012 - stavba na prianie užívateľov alebo staviteľov tratí.
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od JosefM »

Tak ja nebudem do RW modelovať vôbec nič. Nemá to cenu. Snáď sa Open BVE ukáže ako schopnejší, alebo vznikne niečo nové a normálne funkčné.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Josef72 »

A proč nám to sem píšeš ?
MichalT
Příspěvky: 8
Registrován: úte 14. dub 2009 22:00:02

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od MichalT »

Nerad bych se někoho dotknul, ale až na pár screenů jsem zatím neviděl žádný výsledek. Plánuje někdo svoji tvorbu zveřejnit, nebo je to vše ve stádiu nějaké domácí laboratoře ev. vytahování se na fóru (ve stylu Járy Cimrnana "Cože? Ne!!! Tenkrát v červnu? Na slámě ve chlívě? A jste si jista? Je to sichr? Je to sichr, dědím půl statku.) ?
Vlastik

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Vlastik »

Nerad bych se někoho dotknul, ale až na pár screenů jsem zatím neviděl žádný výsledek.
Ono je to tak,moc lidí nemá o RW v české komunitě zájem a tomu nasvědčují i počty jak objektů tak tratí a modelů vozidel,krom objektů se ostatní dá spočítat na prstech jedné ruky.Když jsem v roce 2007 spolu s Ivanem začínali tvořit objekty tak aby byl základ tak se ten základ i když rozšířen přenesl až do roku 2011 (RW3),během této doby pramálo se pro RW vymodelovalo od druhých sám jsem dál základ a očekával jsem že třeba někdo naváže ,to se tak nestalo.
V neposlední době už po několikáté nám tvůrci hry pomalu zase vše překopali a nikde žádný manuál takže je to zase pokus omyl,dále jsem moc rád že se alespoň Roman trochu pomalu rozjíždí a kvalita je hodně vysoká,přeci jenom ty moje mají léta.
Základ co se týče stavby tratí je docela slušný,máme kolejivo,návěstidla,všelijaké návěsti do trati,přestavníky pro výhybky,trolejové náležitosti a pod,to že nemáme třeba originál budovy tak z toho si hlavu nelámu.
Já sám jsem si vzal hodně velké sousto a to prahu,praha sama o sobě je jeden velký železniční uzel a mnoho kolejí a ke kolejím patří zase odstavné a lokomotivní takže to by mělo být součástí každé tratě a to se snažím.rozhodně bude lepší bud začínat v depu nebo na ONJ ,než mít přistavenou soupravu u nástupiště a vyjet.Práce jdou pomalu i proto že se snažím i ostatním vyhovět a upravovat stávající objekty na míru do příslušných tratí (např. 010 nebo 320).
A v RW to není jako v msts jeden druh kolejí,zde si hlídám faktory jako druhy tratě (hlavní,nákladní,vlečková a pod,),dále druh napětí (elektrická,díesel) ,rychlost v kolejích a mnoho dalšího,mnohdy to je pomalu nadlidský úkol při stavbě ONJ jsem tram 11 najezdil nespočetně jízd ještě že v těch nových je wifi pro notebok a mohl jsem hned zavčasu zpracovávat.Dále několik koleček pěšmo kolem dokola a ohledně smíchova to samé,vždy vybaven fotoaparátem a HD kamerou.
Rád bych aby i Praha trochu vypadala i když originál objekty zatím nebudou,nejsou lidi i tak se budu snažit vše adekvátně nahradit ,objektů se v tuto chvíli dá na netu najít poměrně dost.Ohledně vozidel pár vagonů z mojí produkce k downloadu je,ohledně lokomotiv ty bohužel né ,nicméně kdo si o ně napsal vždy jsem mu podle potřeby je poslal.V současné době další nová vozidla z mé produkce se očekávat nedají ,volil jsem mezi tratí nebo modelováním.Po zvolna se snažím upravovat stávající vagony a objekty pro funkčnost v TS2012,poslední co jsem udělal je u trpasličích návěstidel odebrán stín a dosazeny nové clony.
Velké ambice vkládám do trati Mubeho a KaMata co jsem viděl ze screnů tak to vypadá velice dobře.
Zbyněk
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. srp 2011 17:31:32

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Zbyněk »

MichalT píše:Nerad bych se někoho dotknul, ale až na pár screenů jsem zatím neviděl žádný výsledek. ...
Stavění tratí je na roky a jak jsem začal sledovat vývoj zde, pochopil jsem, že příchodem RW3 se hodně věcí může dělat znovu. Souběžně přišlo i rozčarování v podobě nízkého FPS a k tomu mám pocit že ve všech komunitách je jakási i nechuť tvořit nebo se veřejně prezentovat. Důvody jsou určitě všem známé.
Pokud kdokoli chce hmatatelný výsledek, nejlepší co může udělat je aktivně se zapojit. Ale je to práce hodně náročná na um a trpělivost a hlavně nevděčná.
MichalT
Příspěvky: 8
Registrován: úte 14. dub 2009 22:00:02

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od MichalT »

To všechno je jasné, ale myslím si, že jen tak do šuplíku si nikdo objekty tvořit nebude, někde je potřeba začít. Pokud má někdo aspoň kus trati, proč ji nezveřejnit (pokud ji nechce prodávat)? Pak by se podle mě začli nabalovat modeláři objektů a celá věc by se pohnula kupředu.
TS2012 už vypadá pěkně a taková trať od SAD už vypadá k světu. Je tam nastavené počasí, krajina není šedo/šedá jako u defaultních tratí,
Na notebooku mi jede sice jen na 15fps, ale když oželím kapky na skle a svícení, tak mi při přepnutí do RW kompatibility fps stoupne na 30.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od kropi213 »

Tak ajk sem si procital forum nekdo se tu ptal na nejakou ceskou trat nekdo tu psal tusim ze v cervnu roku 2008!Ze videl pak ukazek z nejake trati a ze se dotycny brzo docka,chapu ze staveni je narocna vec sam mam i trainz simulator 2009 a vim ocem to je u tohoto me zaujala grafika a priopracovanost samozrejmne bych se rad podilel na nejakem vyvoji,ale i bych rad uvital aspon cast nake ceske trate at vim jakto vypada ve hre.je konec roku 2011 a vidam zatim jen krasne screeny z trati videa s ceskejma loko a vozy ale nikde nic zadna trat zadna jedina lokomotiva..Nebo nekdo o necem vite?
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od ilidianos »

Ceske lokomotivy jsou zatim pouze takove beta verze bez zvuku, bez kabiny, a autor uz se je ani pokud vim oficialne nechysta vydat. Ale pokud o ne stojis muzes mu napsat urcite ti rad poskytne aji tyto beta verze. No a co se tyce trati, tak nema cenu vydavat trat kde jsou akurat koleje a vic nic myslim si ze kdyz si jeste pockame dockame se slusnych trati, od mubeho ktery stavi trat z CT do Prahy a dalsi Roman napriklad udelal takovou ceskou trat kdyz prestavel paywearovou trat od SAD ale to pochopytelne vydat nejde a tak tudiz pokud mas zajem se na necem podilet zkus se podilet na rozvoji komunity, skus take prestavet treba nejakou trat nebo si postavit nejakou treba i kratsi fiktivni ale klidne i skutecnou nemusi to byt nic dlouheho myslim si ze tez tim pomuzes :) kdyz by mel kazdy cekat na toho druheho co postavi asi se niceho nedockame. Tez mam neco rozestaveneho s ceskym prostredim ale screeny sem zatim nezverejnoval protoze mam jen hotove koleje a pocatecni bod az toho bude vic tez neco ukazu. Tot asi vse.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od kropi213 »

Jo je skoda ze kdyz uz jsou beta verze pojizdne ze se uz nedodela i ten cab a zvuk jinak sem na foru videl fota z trate vrsovice a Praha ceska trebova a na screenech me rpislo ze trat je docela slusne dlouha.Samozrejmne znam z trainz simulatoru kde samozrejmne je to uz zajete a jsou jak vozy tak i mapy ale pokud se udela loko a nedodela ci se treba nezverejni lidi to berou jako zbytecnost se zabyvat touto hrou kdyz muzou hrat napr trainz.Pac kazdej by radsi jezdil s ceskou 151 nebo brejlovcem nez s nejakym pacifikem u pouste-Skoda skoda skoda.Ja chapu ze se nema cekat na jednoho,ale na druhou stranu jaka koli ceska vydana vec do teho hry urcite prilaka vic lidi nez ukazky screenu z neceho co ani nevyjde
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od kropi213 »

Jinak nepatri to do tohoto fora ale kdyz uz sem tady nevite jak nejlepe nastavit grafiku?Mam dvoujadro 3ghz ram 3gb graf asus 3850 nastavise mi to samo na stredni detaily,ale ikdyz celkovej dojem z grafiky je dobrej tak se me moc nelibi jak troleje ci v daly stromy atd jako by problikavaly nebo tak nejak napr zabradli treba se ty zbrdliny unej zobrazujou podle toho jak nastavim kameru.Mozna pisu jak tatar ale nevim jakto lepe poznat,ale urcite se nekdo z vas s tim setkal
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od ilidianos »

Stou grafikou to je tak nejak tusim nedostatek ve hre ja tohle moc nepozoruju ale priblizne vim co myslis. Ale vubec netusim jak to spravit, muj nazor ze to snad ani zatim, nejde. Jinak stema lokomotivama ono by zvuky byly autor je i ma jenomze nejvetsi problem je to ze se stale tusim nevi jak zvuky k lokomotive priradit jinak si myslim ze uz mame i zvuky a s kabinou byl povetsinou problem v tom ze nebylo pro ne dost podkladu,tzn textury bohuzel :( Ale treba se jeste dockame prekvapeni.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od kropi213 »

No to se divim apc co se tyce trainz simualtoru tam vzdy podklady maji a taky je spousty lokomotyv a vozu.Jak rikam cv railworks se me hodne libi grafika okoli vlastnosti pri jizde vse dobre propracovane ale je fakt ze zatim co se tyce ceskejch veci je to v trainz lepe zmaknute.Je tu spousty lidi co maji uz slusne useky posatvene sami annich jezdi ukazujou screeny pokud budou jen obrazky a nebudou si to lidi moci vyzkouset nikdo se do teto rhy nepohrne a bude radeji delat do trainz 06,09 kdyz an to jsou mapy a loko pak uz se to nabaluje ale chce to nejakej zaklad aspon tu kratkou mapu od nekoho a treba i tu loko bez kabiny urcite by to lidi vice chytlo ta hra a zacali by do te mapy vice delat atd
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Hekl338 »

kropi: Taketo nareky su na dve veci. Sadni k PC, nastuduj manual a zacni tvorit. Sam velmi rychlo zistis, ze to nie je tak jednoduche vsetko. Treba tomu venovat spustu casu, co v dnesnej dobe ma len malokto, ja osobne za posledny pol rok skoro vobec. Hlavne zase nemiesaj trainz a RW. To je uplne zcestne. Ja zdrojaky mam komplet nasich modelov a je mi to platne jak mrtvemu zimnik, kedze tomu blueprintu nez pochopim, budem mat bradate deti. Do trainzu a msts mam model exportly za 5 minut, do RW mi bolo pri Es vozoch mesiac malo a to boli len dvoosove vozne :mrgreen: Verim tomu, ze buduci rok sa to vsetko prelomi. Ale ak chces niecomu pomoct, rozhodne to nepojde lamentovanim, preco to uz nie je.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Roman »

kropi213 píše:Je tu spousty lidi co maji uz slusne useky posatvene sami annich jezdi ukazujou screeny pokud budou jen obrazky a nebudou si to lidi moci vyzkouset nikdo se do teto rhy nepohrne ......
Teď budu mluvit jen za sebe .
Trať co mám já častečně přestavěnou nikdy vydat nemůžu ani kdybych chtěl. Slouží pouze pro testování modelů ve hře. A ty časem vydám, ale nenechám se dotlačit k nějakému ukvapenému kroku abych pak jen odpovídal na dotazy typu : mně to nesvítí, mně se nezobrazí, mně to padá do Win.....
Dělám to pro zábavu ve svém volnu a pokud neuznám za vhodné zveřejnění já , tak to nevydám. A myslím, že takto uvažuje vetšina autorů....
Každý může začít s nějakou tvorbou a ne jen brečet.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od kropi213 »

Ja teda enchapu kde jste na to prisli ale nikdo tu nepsal nic o breku vim dobre ze trat ani modely nejsou za 5minut.A nejsem jedinej..jase tu porad neptam kdy trat bude a da se toto stahnout to pisi jini u screenu z map nekterejch z vas.Ja pouze reaguju na clanek vyse kde vsichni cekaj na to az se nahrne vice lidi a zacne stavet atd.Jen co jsem tu procital tak tu par lidi psalo o tom ze proste je to mrtve ale v tom smyslu zese divaj na screeny z mapy z roku 2008 a neni treba jedinej model kterej bysi mohli vyzkouset.Samozrejmne mas problem postav si ho sam klasika tak to plati u vseho ja proti tomu nic nerikam pokud nekdo stavi je jeho vec ci to vyda nebo ne.Jen pisi muj poznatek ze to spousty lidi odradi jen kvuli tomu ze se divaj na obrazky ale nikde nic k vyzkouseni neni.A nerikam ze patrim mezi ne.Byla to tady vseobecna reakce tak sem napsal svuj nazor.PS:napr kdysi mi nedko posilal balik tech ceskejch loko sice nedodelanejch ale aspon neco mohl sem si to vyzkouset proc kdyz za akzdym prispevkem je link kam se budou davat veci ke stazeni tam treba toto neni?Proc treba nekdo(autor) nerekne tady je odkaz jsou to jen nedodelane loko vyzkousejte a muzete zacit dodelavat treba...opet priklad tak me hned nevrazdete.
Vlastik

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Vlastik »

Asi pokud budu mluvit tak za sebe,právě protože jsem kdysy něco nadhodil a chtěl jsem to splnit jsem se dostal do situace že se psalo všude všelijaké datum a nebo nebo nástin ,toho kdy co a jak bude,tím jsem se dostal do situace kdy mě chodilo x.mailů ne které jsem nedokázal odpovědět.Současně se tohoto vyvaruji a až něco z mé strany bude,bude to ukázáno jako hotové a nebo na spadnutí,to že jsem zde založil tolik témat bylo jenom proto aby to bylo přehledné,nově že bych tak jako každý založil téma o své tvorbě,máš pravdu myslel jsem že třeba i screny by mohly pár lidí nalákat,bohužel se nestalo a v tuto chvíli prostě platí to že kdo bude mít zájem nebo se bude chtít zaobírat problematikou tak taky učiní,nikoho nikdy nenutím aby přešel třeba z msts nebo odkud koliv a šel hned ted tvořit do RW.
Je pravda že kdyby se tenkrát začalo tvořit pořádně a hlavně bez všelijakých update ,tak dneska už s tratí od Mubeho jezdíme né z Chocně ale z Pardubic,koleje potažené jsou ,nasadit návěstidla a trochu to vyšperkovat a dalo by se (v další aktualizaci by se to dořešilo,ale už by bylo zase kousek),to že se furt Mube motá na jednom úseku tak to je dáno také tím že se trať několikrát přestavovala z důvodu neznalosti problematiky RW,dneska než něco předělávat se vyplatí začít databázi znovu a ponechat jenom terén a objekty.Další je to že je potřeba si dělat poznámky i o dosazených objektech,a řešit takto i velikost celého projektu.
Jinak ohledně vozidel,tak s každou novou verzí RW jsou kolikrát překopány i blueprinty nebo kolizní boxy a to pokud použiji model z Rw1 do Rw3 tak se chová při spřažení jinak než by člověk očekával,při různých testech se třeba prolne až do půli vozů a pak vykolejí,a pod.
U objektů zase člověk chce už využít možností a než se snimi seznámí a pod.,tak to chvilku trvá pokud uvedu příklad tak mě dneska už osobně nestačí noční textury jako v mst třeba u stavědla,ale pěkně prosklené stavědlo aby i přes den bylo vidět dovnitř a že se tam někdo pohybuje prostě to trochu vyšperkovat to je umění ,to že někdo udělá v maxku box a posází to texturou ze všech stran tak to umění není.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Jurajs_89 »

S malým zpožděním téma vyčištěno od flame a opět odemčeno.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Buffin
Příspěvky: 122
Registrován: úte 03. pro 2013 15:15:37
Bydliště: Zlín

Re: Plánovaná česká tvorba

Příspěvek od Buffin »

Chci se zeptat, jestli někdo má v plánu vytvořit trať ze staršího období ČSD, 60-80 léta a existují někde na netu ke stažení schéma kolejí starých tratí? Já to zkoušel a nenašel jsem nic ...
Odpovědět