Zajímavá videa (svět RW,TS)

Zajímavé odkazy na stránky o RW
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od KaMat »

Ten pohled ven se mi na tom líbí nejvíc :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Ten ruský model vypadá pěkně....
Já bych proto měl přirovnání :). My kopeme přebor a tohle je druhá liga. Ale hraje na postup do první :) .
Doufám, že jsem se nikoho nedotknul. Myslím ale, že kdo tvoří modely, tak mi dá za pravdu ;)
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od stasek »

Toto video mě dostalo - skoro reálný provoz ve stanici včetně hlášení (i když je z Č.T :D ). Určitě to oživí atmosféru a ještě více přiblíží k realitě.

https://www.youtube.com/watch?v=B1LbSEtNBd4
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od kiski »

Roman, nedotkol si sa určite nikoho. Len by bolo treba povedať presnejšie, v čom sme iba prebor... Detailný 3D model vie postaviť priemerný modelár, umenie je skôr postaviť vynikajúci model pri čo najmenšom počte polys. Tento ruský model je zjavne urobený do detailu, len to si človek všimne zopárkrát a potom to už nie je zaujmavé. A viacmenej aj tak ovládaš loko z kabíny. Len tak pre zaujímavosť - kabína toho modelu (pôvodne pre Trainz) je voľne na stiahnutie ;)

No a ohľadne ovládania - neviem, tam som takisto nenašiel nič extra, čo by napríklad tvoja Berta alebo Michalove Eso nedokázalo. Vôbec nie je jasné, či mu ide napríklad opakovač.

Je to určite vynikajúci model, a ak bude mať perfektne naskriptované ovládanie, bude to trieda. V terajšej fáze akurát neviem, nad čím mám žasnúť. Tiež dúfam, že som sa nikoho nedotkol.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Roman »

Tak já to upřesním :). To co dělám já a to co je na videu. To je to srovnání ;) . Příště už nebudu psát "my" . Omlouvám se.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Hekl338 »

Pri prvom pohlade na model a kab taky dojem clovek skutocne nadobudne, ako popisuje Roman a sam som ten pocit v prvych chvilach mal :D Ale skor si myslim, ze to je sposobene tym, ze ak sa modelar stale diva na to svoje, tak v tom neustale vidi chyby a nedokonalosti, lebo vie, kde ich hladat. Ked si to video pozriem znovu a znovu, tak mozem konstatovat, ze maju to spracovane kvalitne, nemam vsak pocit, ze nasa komunita to ma o triedu nizsie. A je uplne jedno, ci je to model pre trainz a volne stiahnutelny, tak ci tak ho musel niekto vymodelovat. Ostatne 3D ruske stromy, co pouzivame su tiez z trainzu a ked si ich lepsie pozriete v hre, tak su nespravne smoothovne-lame sa na kmenoch svetlo :D Ale pri hre samotnej to nepostrehne (zrejme dodnes ani nepostrehol) asi nikto a na kvalite im to neubera.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Roman »

Hekl338 píše:Ostatne 3D ruske stromy, co pouzivame su tiez z trainzu a ked si ich lepsie pozriete v hre, tak su nespravne smoothovne-lame sa na kmenoch svetlo :D Ale pri hre samotnej to nepostrehne (zrejme dodnes ani nepostrehol) asi nikto ....
Já jo. A hned :D . Proto používám jen břízy, protože jiné stejně nejsou.
Naposledy upravil(a) Roman dne pát 16. říj 2015 18:37:46, celkem upraveno 1 x.
AirVolk

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od AirVolk »

Náhodou to tak vnímam aj ja. CZ+SK komunita je v tomto fakt na prvých miestach.....Všade sú pozitívne ohlasy na TT a na UZK ako aj na 170 a mašinky. Je to dobré chlapci díky Vám.
Vlastik

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Vlastik »

Já bych proto měl přirovnání :). My kopeme přebor a tohle je druhá liga. Ale hraje na postup do první :) .
Doufám, že jsem se nikoho nedotknul. Myslím ale, že kdo tvoří modely, tak mi dá za pravdu ;)
No ono to je taky propracováním modelu,dnes je standard otevírací dveře nebo vlézt do strojovny a pozapínat všelijaké náležitosti pro činnost lokomotivy.
V tomto ohledu česká vozidla zaostávají protože se zaměřují jenom na kabinu a to ještě jenom jeden směr.
Ale jinak si myslím že úroven modelů je dobrá co se hraní týče.
Jinak rusko bylo vždy s modely i chováním na špici už jejich první diesel neměl v RW obdoby na ty poměry,to samé jiné simulátory co propagují.
Věřím tomu že dojdou tak daleko když není omezený počet míst že to bude jednou na bázi jako jejich samostatný simulátor.
AirVolk

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od AirVolk »

Otváracie dvere zaujímajú toho, kto železnici vôbec nerozumie.....Taký vtákopysk ako spackal to video čo je na linku od Hekla.....Takého možno bude zaujímať či sa dá niekde otvoriť dvere a íst trebárs do strojovne tam niečo riešiť......Ono akonáhle totižto odkryješ strojovňu pre verejnosť a dáš tam len prahsprosté odpojovače zberačov a nič viac, tak je to vždy horšie ako keby vôbec nebola......Ten čo sa rozumie mašinkám a železnici , nikdy nebude bažiť po otvárajúcich sa nezmysloch na modely, ktoré len zvyšujú náročnosť na hru. Dokonca pri mojich vozoch som sa pýtal Hekla či je nutné robiť otváracie dvere, že mne to vyhovuje aj bez nich......A Vlasto nebrať osobne...Toto nie je výpad proti tebe, ale len môj názor na otváracie fičúrky na modely.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od kiski »

Ja by som zasa chcel od Vlastíka, aby bližšie vysvetlil, čo myslel pod pojmom "len na jeden smer"... :?:
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Ja by som zasa chcel od Vlastíka, aby bližšie vysvetlil, čo myslel pod pojmom "len na jeden smer"... :?:
Já už se raději ani nevyjadřuju :lol: . Hlavně, že zase cituje mně :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Jurajs_89 »

Milan, a zkousel jsi ER20? Ve strojovne zapinas / baterky, zadavas udaje pro PZB, vypinas / zapinas PZB a SiFu. Ja z toho mel male Vanoce, protoze na te masince jsem par kilometru odjezdil a u zadne jine masinky v RW jsem to nevidel.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
AirVolk

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od AirVolk »

Je niečo iné, ak to tá mašina v reále má všetko v strojovni, tak sa patrí aj na modeli to tam dať......Ale na Ese okrem rozvádzača, a odpojovačov si vieš predstaviť naskriptovať všetko to čo sa s peršingom dá robiť? To už radšej nič ako takmer nefunkčná strojovňa.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od 750225lentilka »

stasek píše:Toto video mě dostalo - skoro reálný provoz ve stanici včetně hlášení (i když je z Č.T :D ). Určitě to oživí atmosféru a ještě více přiblíží k realitě.

https://www.youtube.com/watch?v=B1LbSEtNBd4
Na to potřebuju přijít jak se to dá udělat to hlášení. určitě to půjde tam nějako nacpat když tam němec umí nacpat hlášení vlakového rozhlasu...
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od alesmafia1 »

mohla by se udělat oblast toho zvuku jako je třeba bučení krav nebo kostelní zvony u kostela na úzkokolejce
Vlastik

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od Vlastik »

750225lentilka píše:
stasek píše:Toto video mě dostalo - skoro reálný provoz ve stanici včetně hlášení (i když je z Č.T :D ). Určitě to oživí atmosféru a ještě více přiblíží k realitě.

https://www.youtube.com/watch?v=B1LbSEtNBd4
Na to potřebuju přijít jak se to dá udělat to hlášení. určitě to půjde tam nějako nacpat když tam němec umí nacpat hlášení vlakového rozhlasu...
Dnes už standartní věc u všech komerčních addonů,třeba hlášení ve vlaku jak jede i zastavuje doporučuji zakoupit jeden se scénářů 3DZug a uvidíš dokonce i časy odpovídají ,a jednou jsem narazil i na plánované zpoždění kdy se jelo celou cestu pozdě.
Malá ukázka je zde na videu:
https://youtu.be/a4wv_6pnHZ8
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od 750225lentilka »

Však já vím, proto to píšu že to Němci uměji. Koukal jsem že to bude nejspíše zapnuté najetím na marker který je přidaný jen pro ten který scénář na koleji. Musím to ještě pokoumat.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od KaMat »

Lol von na té trati taky někdo jezdí ? :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zaujímavé videá

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
KaMat píše:Lol von na té trati taky někdo jezdí ? :D
No představ si že i točí videa,třeba já tam más z tvé trati asi 5 videii. :D
Koukal jsem :)

No hodnotit řízení mašiny toho německého videa nemůžu ale aspoň jsem díky němu opravil pár chyb :D :D
Odpovědět