Diskuzní fórum

Pravidla, připomínky, dotazy a náměty k fungování diskusního fóra
Pravidla fóra
Svým přístupem na Rail Simulator Fórum souhlasíte s následujícími podmínkami:

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, obscením, vulgárním, vyhrožujícím, sexuálně orientovaným nebo jakýmkoliv jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony.

Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření.

Souhlasíte s tím, že moderátoři a administátoři mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv témata, pokud to bude považovat za nutné.
Odpovědět
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Ok. Dík.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Na tento stav jsem už i upozornil Racera,bohužel Radek je dlouhodobě zaneprázdněn a tak to tu vypadá jak vypadá,po konzultaci snim se domluvilo že se forum přestěhuje na nové stránky zabývající se RW scénou s přístupem každému tvůrci který by rád informoval veřejnost o jeho projektu a ve vyhledávači nebyl 50,zprávami a hlavně informacemi o novinkách z scény jako to mají němci,v současné době se upravují kosmetické náležitosti a doladují potřebné věci jakmile se podaří toto vyřešit a forum přestěhovat na stabilnější místo,opět se obnoví max.velikosti náhledů a všeho jako za stara,tak aby tu nebyl nikdo ničím svázán.
Jinak Zdenka jsem tu na forum už pěkně dlouho neviděl.
Opět se to zabezpečí nejnovější technologii a přidají kompetence.
Doufejme že se to stihne do 1.3.2011 snad jsem něco neprozradil :lol:
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Jelikož mě skolila chřipka, nebudu nyní pár dní tak často promazávat fórum. Jinak řečeno, bude zde nyní více naspamováno.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Nepotřebujete ještě jednoho moderátora? Dobrovolně se hlásím.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Kohlik »

Kdybych tak mohl a hlavně uměl mazat ty duchaplné a "velmi přínosné" hromadně přicházející zprávy ...

Děkuji adminům a přeji jim pevné nervy - některé duševní choroby jdou léčit jen těžko ...

Kohlik
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jurajs_89 »

Zdravím, navrhnul bych malou proceduru při registraci. Jednalo by se o aktivaci uživatelského účtu adminem (případně moderátorem). Admin by filtrem přeposílal aktivační emaily na nám přístupní jednotný email, a tam se by odklepla registrace, tím, kdo by se zrovna přihlásil ho mailu.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

V zásadě něják nechápu proč je tu více vedení než pomalu členů,na tom jsem se s Racerem nedohodl,nic proti nikomu nemám ale je nás tu 5 a půl a jsou tu 3 admini a 3.moderátoři což mě příjde absolutní,po novému 1.hlavní webový admin,jeden co bude mít na starosti forum a jeden moderátor,v zásadě se mi líbí sestava Racer(Web),Michal(hlavní),a Josef72 moderátor a byl bych rád aby to tak zůstalo.
Všude kde se podívám tak majitel webu nebo hostingu je admin,může si k sobě přizvat podřadného admina,a ve většině případů moderátorem se stane ten kdo má nejvíce kladných příspěvků a nebo aktivně odpovídá na forum.A podle toho by to mělo být i tady,ovšem nepíšu to z toho důvodu že mám nejvíce příspěvků,moderování nerozumím a ani bych na to neměl čas to píšu otevřeně.

Jinak promázávání účtu je dobrý nápad,v zásadě bych souhlasil i zrušit účet všem kdo tu nebyly více jak 6.měsíců aktivní,napadlo mě založit i pár nových témat a upravit hodnosti.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

I přes veškerou snahu se mi nedaří zůstat trvale přihlášen na fóru. Při každém návratu se musím znovu přihlásit.
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od RaCer »

Jak uz napsal Michal - forum dostalo novou domenu, ale hlavne bylo kompletne presunuto na novy vykonnejsi server.

Dalsi pozitivni zprava je, ze jsme do systemu fora implementovali antispamovy filtr, takze snad to znamena konec zaplavovani fora spamem.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Nešlo by tedy konečně už rozšířit i větší kapacitu obrázků než těch 256kb?
Tedy alespon na rozlišení nahrání crenu 1440x900? cca až 600kb?
RaCer
Administrátor
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:32:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od RaCer »

Souhlasím s Michalem. Pro usnadnění nahrávaní můžeme maximálně implementovat do fóra plugin na nahrávaní obrázků např. na imageshack.
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Vždy jsem myslel že by měl moderator dbát na přehlednost a pořádek a né to tu ještě více "zasírat",jako se to začíná dít zde:
http://forum.railworks2.cz/viewtopic.ph ... 6&start=20
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Jacek »

Měl bych připomínku k RSS. Sice funguje, ale všechny příspěvky od určitého data chodí opakovaně asi po 5 minutách a stále znovu a znovu.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Dnešní příspěvky k tématu "Vlastík a Zbyněk" jsem přesunul k včera zamknutému vláknu.

Tímto bych chtěl každého požádat, aby už nikde jinde v této diskuzi nepokračoval. Zároveň žádám Vlastika, aby zde už dále nevkládal příspěvky lidí z fóra MSTS. Ať už jsou důvody jakékoliv, nevede to k ničemu dobrému. Díky.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Josef72 »

Uzamknul jsem vlákno "TUTORIAL:Nová výšková data pro TS 2012 (ASTER GDEM)". Je to z toho důvodu, aby v budoucnu zůstalo přehledné pro každého nového uživatele a neztratilo se v dalších příspěvcích. Případná diskuze k tématu může mít své samostatné vlákno.

Zároveň jsem chtěl někoho požádat, zda by nemohl vytvořit obdobný tutorial pro práci s programem "RWDecal". Chtěl bych vytvořit samostatnou sekci, ve které by byly uzamčené návody pro uživatele. Nováček by tam jednoduše otevíral jednotlivé vlákna a nemusel by procházet mraky příspěvků, které se často dost vzdálí od tématu. Může to být samozřejmě i jiný návod (scénáře, stavba trati apod.).
AirVolk

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od AirVolk »

Vo Firefoxe klik scroll kolieskom a je to na novej karte. Shift+P myš nové okno :)
Tom
Příspěvky: 31
Registrován: úte 30. srp 2011 6:32:27

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Tom »

Ahoj, měl bych dotaz ohledně RSS.
Když si dám toto fórum do vlastního obsahu na Seznamu, v pořádku mi to ukazuje nové příspěvky i jejich náhled. Jenže v okamžiku, kdy na nějaký kliknu, oznámí mi to, že webová stránky nebyla nalezena. Chyb je v tom, že mi to vyhazuje adresu: http://http//railsimulator.simtrains.eu//index.php a nedovedu se nijak toho jednoho http:// zbavit. Mohl by mi někdo alespoň naznačit, co dělám blbě?

Díky, Tom
Tom
Příspěvky: 31
Registrován: úte 30. srp 2011 6:32:27

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Tom »

Jo díky moc, už to funguje!
Vlastik

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od Vlastik »

Admin "Michal" by si tu měl zase trochu udělat pořádek,pokud budu mluvit sám za sebe tak je úplně jedno jak kdo píše každý neměl z češtiny za 1.,a tím že píše nesmyslně defakto žádné z podmínek neporušuje,přečíst se to dá a důležité je že má někdo o tuto hru zájem,už několikrát jsem psal že Jurajs_89 na moderování nestačí a podle mě ho vůbec RW jako takové nezajímá,akorát se chce všude vecpat na forum msts byl chvíli moderátorem než zjistili že na to nemá,i jeho příspěvky na různých forech nejsou k tématu,vůbec nevím co má Rw společné stím kolik mi je let a nebo kde bydlím nebo jestli jsem tatar nebo slovák.
Osobně jsem rád za každého kdo má o dění Rw zájem a byl by třeba ochoten i něco převést nebo vymodelovat at je to člen třeba náboženské sekty,to je jedno a aktivních členů není nikdy dost.
Když to tu vidím tak je lepší si to sem jenom chodit číst než někomu radit,aby mě někdo nenadchnul zachvíli že píšu špatné "ý",nebo x.krát nenapomínal že jsem měl pravdu.
Uživatelský avatar
magach
Příspěvky: 13
Registrován: pon 14. lis 2011 17:41:29

Re: Diskuzní fórum

Příspěvek od magach »

Mám Vlastíku pocit, že Tvůj příspěvek zřejmě směřuje na Jurajsovu reakci na příspěvky uživatele "kropi213". Musím říct, že i já mám co dělat, abych to po něm rozluštil. Jurajsova poznámka se mi zdála poměrně normální a slušně řečená.
A nemám pocit, že s Tvým písemným projevem by tu měl někdo problém. Samozřejmě, jsem tu nováček a nemám zdaleka všechno pročtené, ale po Tobě jde všechno přečíst naprosto v pohodě, protože píšeš normálně česky a to že každý občas uděláme nějakou pravopisnou chybu je vcelku normální a nikdo se nad tím asi nepozastavuje. Ale písemný projev kropiho213 je podle mě opravdu extrém. ;)
Přitom by snad opravdu stačilo, kdyby si po sobě svůj příspěvek přečetl a opravil. Na to přece nepotřebuje mít z češtiny za jedna. Já jsem je ve škole taky neměl (ba právě naopak) a snažím se, právě z respektu vůči ostatním, svoje příspěvky opravit od, aspoň od těch nejhorších, zhůvěřilostí.
Kdyby jsi přestal na tohle fórum přispívat svými radami, to by určitě byla škoda - minimálně pro nás "věci neznalé" určitě. Nedělejme tedy z takové prkotiny problém a nevyrábějme tu nějaký zbytečný flamewar.
Odpovědět