Strojovňa - textúra

Témata a povídání netýkající se RS
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Strojovňa - textúra

Příspěvek od kiski »

Zdravím,

akokoľvek sa snažím, jednoducho nikde neviem zohnať aspoň trochu odpovedajúci obrázok strojovne elektrickej loko. Potreboval by som z toho vyrobiť textúru pre model, pretože bočné okná sú priehľadné. Aspoň náznak nejakých mechanizmov, nech to nevyzerá blbo, už keď som sa s tým trápil (teraz viem, že to bola blbosť, mal som radšej tie okná nechať nepriehľadné, aj tak to nik neocení, je to viac.menej pre môj dobrý pocit...).

Pomôže niekto pozliepať nejaký náznak? Kľudne môže byť obrázkov viacej, nejak to nabúcham dokopy.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od Roman »

A nebude jednodušší vymodelovat pár objektů, rozmístit je po strojovně, dát na to zelenou (nebo odpovídající) texturu, a předstínovat ? . Pokud ty okna uděláš poloprůhledné, bude výsledek dostačující si myslím ;)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od kiski »

Myslíš akože vymodelovať celú strojovňu? Ty vole, tak to by bola zasa robota navyše... ale efekt by to malo, to uznávam...

Lenže loko má už teraz okolo 35000 trianglov, a nechcem to nejak zbytočne navyšovať. Zrejme by sa síce jednalo len o boxy, ale aj tak... Uvidíme...
Braňo
Vlastik

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Zdravím,

akokoľvek sa snažím, jednoducho nikde neviem zohnať aspoň trochu odpovedajúci obrázok strojovne elektrickej loko. Potreboval by som z toho vyrobiť textúru pre model, pretože bočné okná sú priehľadné. Aspoň náznak nejakých mechanizmov, nech to nevyzerá blbo, už keď som sa s tým trápil (teraz viem, že to bola blbosť, mal som radšej tie okná nechať nepriehľadné, aj tak to nik neocení, je to viac.menej pre môj dobrý pocit...).

Pomôže niekto pozliepať nejaký náznak? Kľudne môže byť obrázkov viacej, nejak to nabúcham dokopy.
Ahoj,pokud by ti nevadilo že je to z jiné loko co mám k dispozici tak zde je obrazový průvodce +strojovna z řady 163 ,mám i jiné řady ,ale střídavé žádné,všechno to jsou školní pomůcky.
Naposledy upravil(a) Vlastik dne čtv 02. říj 2014 19:36:20, celkem upraveno 1 x.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od slowly »

Udělej vnitřek podle tý poslední fotky :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od kiski »

Ano, na tej poslednej foto je slušná strojovňa :lol:
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Strojovňa - textúra

Příspěvek od kiski »

Ďakujem všetkým zúčastneným, už som svoj problém za nezištnej pomoci jedného staršieho pána (Pikku :mrgreen: ) vyriešil... Ak toto bude čítať, bude vedieť, o čo ide... (aj ako to má brať... ;) )
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Spodok pultu - textúra

Příspěvek od kiski »

Páni, pretože nechcem zakladať novú tému, píšem to sem - opäť mám problém s nejakou slušnou textúrou, resp. foto pre vyrobenie textúry...

Jedná sa mi o textúru ovládacieho pultu jednosmerky 1. generácie - konkrétne o spodnú časť pultu - čiže o tie (väčšinou) červené plechy čo kryjú spodné časti.... Mal by niekto nejaký odpovedajúci záber? Niečo mám, ale perspektíva je tak zmrštená (fotené zo stoja smerom nadol) a fotka je navyše nedoostrená, že sa to nedá opraviť v grafickom editore...

Stačí mi jeden záber, ale dobrý a kvalitný... Stojí mi na tom celý pult...

Pomôže niekto?? Vďaka :D
Braňo
Odpovědět