dění v RS a RW

Témata a povídání netýkající se RS
Odpovědět
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

Tak po delší době ožívám a pár lidí mě řeklo o RW tak se chci zeptat zda by někdo zdejší nenapsal nějaké informace ohledně tvůrců a dění.
zajmalo by mě kolik lidí aktivně tvoří a co konkrétně tvoří

myslíte že by šlo udělat nějaký seznam toho kdo co staví dejme tomu které mapy se staví a kdo je autorem a pokud někdo staví modely tak kdyby šlo do závorky napsat zda je už zběhlý nebo teprve začíná. Pokud se mi to opravdu zalíbí tak bych pro začátek mohl dělat nějaké textury ale nevím komu bych je měl kdyžtak posílat a časem bych možná něco i tvořil sám ale jak říkám zatím nadtím jen přemýšlím :-) a takovíto seznam by mě mohl přiblížit situaci.

S pozdravem Lukáš Filipi (LukasX)
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od juros »

No a mozem sa opytat ze naco by to vlastne bolo dobre?????
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

abych věděl kolik je aktivních tvůrců, jak jsou dobří(kdybych chtěl posílat textury) a pak jaké mapy jsou ve stavu stavby.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od juros »

Ake textury to chces posielat??
Vlastik

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od Vlastik »

Trochu zcestné téma,no ale pokud ti to udělá radost ,tak aktivní členy spočítáš na dvou rukách a co se z jakého odvětví děje zjistíš z přehledně sestavených témat,pokud by jsi snad třeba chtěl nějáké modely z trainzu exportovat do RW tak bych tvoje téma chápal,jinak postrádá logiku.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od juros »

Je to tak ako pise Vlastik, lebo fakt nerozumiem ci teraz chces byt spasitel vsetkych tvorcov do RW tym ze "napiste mi kto tvori a je v tom dobry a ja sa rozhodnem ci vam pomozem" ....No trochu zvlastny pristup nemyslis LukasX? Co keby si nam TY ukazal tvoje portfolio??
Nehovoriac o tom, ze kto chcel informovat verejnost o svojej tvorbe moze a mohol tak ucinit v tomto fore. Priestoru je dost. Ten kto tak neurobil a tvori ma iste svoje dovody...
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

juros píše:Ake textury to chces posielat??
Jaké textury ??? těžko říct dejme tomu že mám na HDD kolem 5000 fotek ze kterých se dá vytvořit nějaká textura.
juros píše:Je to tak ako pise Vlastik, lebo fakt nerozumiem ci teraz chces byt spasitel vsetkych tvorcov do RW tym ze "napiste mi kto tvori a je v tom dobry a ja sa rozhodnem ci vam pomozem" ....No trochu zvlastny pristup nemyslis LukasX? Co keby si nam TY ukazal tvoje portfolio??
Nehovoriac o tom, ze kto chcel informovat verejnost o svojej tvorbe moze a mohol tak ucinit v tomto fore. Priestoru je dost. Ten kto tak neurobil a tvori ma iste svoje dovody...
Spasitelem určitě ne a tímto bych jen chtěl vědět kdo co ovládá abych kdyžtak poslal dané textury do správných rukou a rovnou se s ním dohodnul.
A abys neřekl tak jsem ti udělal menší portfolio http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... f=29&t=319 abys viděl že umím a jen blbě nemluvím.

:arrow: juros jedna otázka na tebe: Jsi aktivní tvůrce nebo jen uživatel hry ???

Vlastik píše:............tak aktivní členy spočítáš na dvou rukách a co se z jakého odvětví děje zjistíš z přehledně sestavených témat,pokud by jsi snad třeba chtěl nějáké modely z trainzu exportovat do RW tak bych tvoje téma chápal,jinak postrádá logiku.
no myslel jsem že by někdo zběhlejší udělal nějaký seznam typu ten staví tamtu mapu ten staví tyto druhy objektů a tak dále. co se týče exportu modelů z TRS něco by snad jít mohlo ale spíš jsem myslel že bych po letech zkusil přesedlat na jiný simulátor. přišlo mi že tady je jistá skupinka lidí co staví a nejsou nijak proti sobě jako v ostatních simulátorech ale takto mi to příjde že tomu tak asi nebude.
příjde mi že jsem tu už teď trochu nevítán ale to možná bude tím že jsem se i špatně vyjádřil ale snad se kdyžtak tyto nedorozumění smetou ze stolu a pojede se nanovo.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od juros »

Pekne ze si si vzal moje slova k srdcu LukasX. No ked dobre predpokladam, ze chces aj ty niecim prispiet do rozvoja RW preco nezacnes od seba? Napr. pre zaciatok konvertovanim budov do RW atd.??
P.S: keby som bol len pasivny uzivatel hry nenapisal by som to co som napisal.
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

tak konverze zatím asi nebude jelikož některé objěkty jsou vcelku staré a nekvalitní co se týče textur proto bych spíše uvítal možnost začít tzv. odznova ale to stále neznamená proč bych zrovna měl dělat modely já jsem psal že ych zatím mohl dělat textury různého typu. Momentálně mám důvěru jen v jednoho člověka u RW a tím je Josef72
no a když jsem si vzal tvá slova tak by taky nebylo špatné ukázat co děláš ty ať víme načem jsme
Vlastik

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od Vlastik »

Pánové toto je nesmyslná debata která na všech forech vede jenom k nenávisti mezi uživateli a z toho LukasX vychází zřejmně,nicméně tak daleko jako na forech msts a Trainz jsme nedošli a uděláme všechno proto aby se tak nestalo,některé náznaky kdysy byly ale takový člověk tu nemá codělat pokud nezmění názor na danou věc.

Věř tomu že každý kdo má aktuální příspěvky cca 14.dní staré a věcné něco do RW dělá,podle mě není důležité kdo co dělá,protože to nedělá na zakázku ale spíše z důvodu že aktuálně na to má věci(textury,foto a pod.) a nebo je to potřeba a člověk se snaží vyhovět druhému a tak to tu chodí.
Pokud mohu mluvit za sebe tvoje některé modely jsem co jsi dělal do Trainzu viděl a mohu říci že by se také hodili v RW tak pokud by jsi to myslel vážně tak toto je správná cesta a budeš tu vítán,ovšem pokud by jsi chtěl být jako špion z Trainzu tak to radši běž.Dost se na toto téma mluvilo na forum msts tak vím o čem mluvím,každopádně každý dobrý modelář je vítán.
Tolik asi za sebe.

Pokud budeš chtít prezentovat založ se svoji sekci třeba LukasX modely nebo projekty a podobně a uvidíš že budeš mít i pozitiva z té hrstky uživatelů tohoto fora.
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

:arrow: Vlastik TRS jsem před rokem pověsil na hřebíček sice je pravda že bych se k tomu časem mohl vrátit ale rozhodně nechci dělat špióna :-)

popravdě jsem chtěl jen vědět jaké mapy se staví z důvodu poskytnutí textur pro objekty pro danou trať a pak jsem chtěl vědět kdo je tvůrce a na co se zaměřuje abych věděl s kým se bavit ohledně textur které by se mu mohly hodit každopádně já jsem zatím klidnej a žádnou debatu a hádanici tu nechci vytvářet.

každopádně co se týče těch obrázků objěktů tak to klidně smažte to bylo jen pro jednu osobu která si to pomě vyžadovala přitom mám ale pocit že se jedná jen o běžného uživatele který toho moc neumí a spíš toho víc namluví ( to je můj osobní názor každopádně počítám s tím že se to nemusí někomu líbit ale to už je jedno) já jsem stále střízlivej a schopnej se bavit normálně.
Vlastik

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od Vlastik »

No pokud si dobře pamatuji tak jsi z Třebové a nebo okolí né?
Jistě víš že se vytváří nebo staví trať přes třebovou a to ve všech směrech,na prahu (zatím po pardubice),na brno(zatím po svitavy) a olomouc (zatím po třebovice) takže některé obejkty jelikož žádné originál autor tratě nemá by se určitě hodili vyexportovat do RW domluvit se s Mube na potřebě.
Ohledně vozidel,tuším že jsi to modelovel ještě v Gmaxu né?
Tady je problém že nelze spolehlivě z Gmaxu provést export,takže bude studio max a nebo na co jsou pluginy a to je canvas a blender,osobně vozidla zatím dělám já tedy když se mi chce a nedělám něco do trati ale problém jsou kvalitní textury a tudiž i fota tady by byla cesta spolupráce,já sám osobně si textury netvořím jenom udělám šablonu a textury dělá druhý.Pro nový model 15x scháním kvalitní foto.
Určitě by komunita Rw uvítala tvoje modely vozidel zvláště pak té žehličky,nebot v první aktualizací návěstidel,budou funkční i spádovištní návěstidla a ve třebové jé spádoviště ohromné,a písmenné indikátory,to bych ti pomohl a pak je to čistě na dohodě.
Určitě tě tu nikdo nebude házet přes palubu,i když budeš jenom divák.
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

dobře tak jinak :-)
kdybych měl nějaké textury použitelné pro mapu České Třebové komu je mám nejlépe poslat aby z toho byl kvalitní objekt ??? komu mám posílat textury vozidel ??? a komu mám posílat ostatní textury třeba co se povaluje podél tratí, budov a jiných věcí ???

Jinak máš zatím pravdu jsem zatím jen pozorovatel a přemíšlím zda nepřesedlat ale zatím to vydím jen na nějakou malinkatou výpomoc časem možná více přeci jen poslední dva roky věnuji více času studiu a úspěch je hned vidět
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od Josef72 »

Celé je to nešťastně položené, zbytečné dohady.

Trať z České Třebové staví mube a když vezmu v úvahu, že má k dispozici minimum českých objektů, tak to vypadá víc než dobře. Navíc, a to ho ctí, se snaží dělat i budovy a objekty co potřebuje, jelikož nás tu je zatím málo. To je důvod, proč to nemá tak svižné tempo, jak by on sám asi chtěl.

Pakliže dáš tedy k dispozici textury z daného regionu, bude jen dobře a nikdo se tady určitě zlobit nebude, to je jasné.Lze je zaslat přímo jemu, případně mně, jelikož jsem z mubem v relativně častém spojení a nějak si pomáháme.
Uživatelský avatar
ddusann
Návěstní mistr
Příspěvky: 19
Registrován: ned 22. lis 2009 20:11:53
Bydliště: Vrútky
Kontaktovat uživatele:

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od ddusann »

fíha, toľko príspevkov v priebehu jedného dňa som tu ešte nevidel :D
ja som rád každému, kto pomôže RW, či už fotkami, modelmi, traťami,.. ja osobne vytváram skripty pre návestidlá a vo voľnom čase si tvorím trať Žilina - Vrútky ( - Kraľovany - Trstená), takže privítam každý použiteľný objekt :)
ak ma chcete kontaktovať, urobte tak na ddusann7@gmail.com
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od mube »

Docela zajímavá debata.
LukasX mě zná ještě z doby TRAINZu a teď spolu zase po dleší době komunikujeme.Viděl všechny screeny ze stavby trati(i ty neveřejné) a pokouší se proniknout do RW(teda teď zrovna jenom RS).O nějaké textury a modely z jeho tvorby pro převod do RW jsem ho požádal já.Osobně uvítám ,když některý svůj model předělá abych ho mohl použít.Ušetří mi to spoustu času, který můžu věnovat stavbě.
Popravdě modelářů tu není moc a každý kdo má zájem něco dělat by měl být vítán s otevřenou náručí.

Mám k tomu jenom poznámku.Převod modelu z Gmaxu do 3Dska jde a není to zase tak pracné.Existuje script na převod.Aktuálně teď s Josefem máme rozdělaný jeden veliký objekt, který je celý převeden z Gmaxu do 3Ds.Je to konverze z MSTS.
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

Re: dění v RS a RW

Příspěvek od LukasX »

Po nějakém času jsem zase zavítal mezi vás tak se chci zeptat jaké jsou zde aktivní lidi a co nového se chystá od českých tvůrců ... škoda jen že vás lidí tu není tolik jako bylo kdysi v Trainzu :-) PS: pokud se budu nudit tak bych mohl s nějakým zkušeným tvůrcem navázat spolupráci (tvorba textur)
Odpovědět