RWA Railjet

Zajímavé obrázky ze hry
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

RWA Railjet

Příspěvek od Kal000px »

Tak jsem podlehl a koupil si novej railjet od Railworks Austria a musim říct, že je to fakt suprovka :D pár věcí bych tomu vytknul, ale je možný, že je to způsobený ještě mojí blbostí, hrál jsem si s tím jen dneska večer :D :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Výběr systémů (v některých Taurusech jsou i ČD, stejnosměr i střídavej)
Obrázek

Obrázek

Hrál jsem s tím scénář na 3CCR a musim říct, rakušáci maj slušný reklamy :D :D
Obrázek

Obrázek

Má to i zrcátka! 8-) 8-)
Obrázek

Česká Třebová z okna railjetu :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tady zkouška světel, svítí to jak satan :D
Obrázek

Obrázek

pokud budu mít čas tak můžu ještě zejtra něco natočit jak to jezdí ;)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
PejaRW
Příspěvky: 105
Registrován: pát 15. kvě 2015 14:50:42
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet

Příspěvek od PejaRW »

No to snad ne. :mrgreen: Ty jsi jel po Česku s 1116. :lol:
Pavel
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Kal000px »

PejaRW píše:No to snad ne. :mrgreen: Ty jsi jel po Česku s 1116. :lol:
1216 nebyla :) a navic jsem jel obráceně :D
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
PejaRW
Příspěvky: 105
Registrován: pát 15. kvě 2015 14:50:42
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet

Příspěvek od PejaRW »

Tak to jo :D
Pavel
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Filip27-Railways »

Tak jsem také už jezdil a je to další pecka do railworks rodiny :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Roman »

Máte už někdo nějaké poznatky ohledně kvality modelového zpracování?
Prošel jsem spousta screenů, videí a mám pocit, že to modelově a texturově silně zaostává za Taurama od HRQ/RSC.
Připomínám, že jde taky o cenu, která je tedy extrémně vysoká. Nerad bych měl za 40 euro Railjet průměrné kvality který budu tahat lokomotivou od jiného autora :) To že můžu zapnout baterky pakeťákem a vypnout Sifu a PZB jističem (na rozdíl od HRQ kde je jen klávesová zkratka) pro mně není rozhodující.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Kal000px »

Roman píše:Máte už někdo nějaké poznatky ohledně kvality modelového zpracování?
Prošel jsem spousta screenů, videí a mám pocit, že to modelově a texturově silně zaostává za Taurama od HRQ/RSC.
Připomínám, že jde taky o cenu, která je tedy extrémně vysoká. Nerad bych měl za 40 euro Railjet průměrné kvality který budu tahat lokomotivou od jiného autora :) To že můžu zapnout baterky pakeťákem a vypnout Sifu a PZB jističem (na rozdíl od HRQ kde je jen klávesová zkratka) pro mně není rozhodující.
Az prijdu domu tak ti muzu nafotit nejaky porovnání ;) ale prijde mi ze je to tak nastejno, mozna o par % slabší, ale nejaky velky rozdíly tak nejsou :D
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: RWA Railjet

Příspěvek od 750225lentilka »

Také přispěji svou troškou do mlýna. Včera jsem ho odzkoušel jen zběžně neb jsem byl mezi nočníma. Modelově nemám co vytknout, funkčně se to myslím s klidem může zařadit po bok esíček, byť ty teda budou stále vést. Jel jsem zatím jen z řidičáku a taková zajímavá věc - každý model má funkčně jinou kabinu. Například co se volby systému týče. Zatímco na červeném máte v nabídce systém i ČD (=/~) U reklamního na 175 let Semmeringbahn máte k dispozici jen ÖBB SBB MÁV. Tohle se mi moc líbí. Jediné velké negativum shledávám v absenci 1216tek...takže po našem území se projedeme jen pod ~ . Zvukově taky nádhera, jen mně trochu irituje u řídícího vozu ten zvuk toho "odsyknutí". Screeny přihodim za chvíli až dorazim dom. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Roman »

Já třeba na videích registroval různí lomy světla na oblých částech, v kabině je zřetelné rozmístění polygonů , třeba okolo oken na oblých stěnách, podhledy nad čelními okny jsou vůbec takové divoké - hranaté. Předstínované textury mají zřetelné "švy" a ty lesklé popisky u ovladačů mi taky moc nesedí.... Dnes se to řeší texturou s retušovaným leskem a správným nastavením shaderu. Pak to vypadá dost komicky, když se pult leskne jen pokud je nasvícen, odlesk se dynamicky mění v závislosti na úhlu dopadu světla a popisky jsou "jakoby" lesklé pořád ať je stín, nebo světlo.
Animace taky nevypadají dvakrát nějak vychytaně. U rolet mi přišlo, že se nepohybují plynule, ale skokově. To je věc, kterou máme s Heklem ošetřenou i v modelech poskytovaných bezplatně :D
Třeba se mýlím, a je to jen subjektivní dojem, ještě zprostředkovaný videem, ale v porovnání s tím, jak vypadají na videu taurusy HRQ, myslím, že se moc nepletu.
Neřešil bych to, když by se jednalo o free addon, ale pokud si za to někdo účtuje 40 euro, je to docela drsný. Ještě v kontextu s kritikou DTG, že prodává předražené addony :)
Rád bych aby někdo napsal, zda je to addon určený pro ty, kteří mají rádi perfektní vzhled vozidel nebo pro fajnšmekry přes simulaci :D .
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Kal000px »

Roletky jsou skokově asi na 4 kroky, jističe na zadní stěně v kabině taurusu jen fototextura z msts a par pohyblivých a zadní stěna 8090 se zabezpecovacema vypada n prvni pohled jako jednobarva :D střešní výbava v porovnání s HRQ je min detailní a hranatejsi (rekl bych ze chybi tak tretina poly) a méně kvalitní textura, ale jinak jsem s tim spokojenej :D podle me to jsou fakt jen detaily :)
Je to tak na pomezí tech dvou skupin :D
Snad ti to pomuze ;)
Jede jede mašinka..
AirVolk

Re: RWA Railjet

Příspěvek od AirVolk »

Vidíš to Romane a ty sa vzdávaš svojich vlastne Vašich dobre vychytaných mašín, ktoré sú zadara a ďaleko lepšej simulačnej aj vizuálnej úrovni (pre niekoľkých frflošov) a niekto si kľudne bez mihnutia oka účtuje 40E za horšiu robotu..... Mal by si byť na seba trošku pyšný (v dobrom zmysle slova ) a nie hádzať flintu do žita.. :mrgreen:
raduzz
Příspěvky: 123
Registrován: stř 31. pro 2014 14:24:18
Bydliště: Česká republika

Re: RWA Railjet

Příspěvek od raduzz »

Mám něco naježděno v RW a z pohledu většiny tady jsem jen čistokrevný hráč (nic nemodeluji, nedělám skripty nebo zvuky). A za mě RJ je sice slušná hračka, ale jestli stojí na úrovni 150/350, tak jen tak tak. Nejde o to s čím vším si můžu v kabině "hrát", ale o zpracování, animace, asi i fyziku modelu atd. Podle mě se to řadě 363 ani nepřiblížilo (a to se stále ještě bavíme u ř. 363 o beta verzi, jestli se nepletu). S RJ se asi občas projedu (už kvůli těm prachům), ovšem spíš mi poslouží ve scénáři jako traffic pro zpestření mezi Č.T. a Pardubicemi :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: RWA Railjet

Příspěvek od Jurajs_89 »

Na ceskych trati nevyuzijes potencial. Ten se da vyuzit tam, kde mas PZB a LZB (pokud je jim vybaven) a hned mas lepsi pozitek. To je to same, jako kdyz bys chtel jezdit s Mirelem v zahranici. Sice si ho nastavis, ale pak jen tupe vybavujes zivak, takze nic moc.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
20majnerma4
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. zář 2022 16:18:19

Re: RWA Railjet

Příspěvek od 20majnerma4 »

Dobrý den, koupil jsem si RWA railjety a hledám ČD skin. Dokázal by mi někdo pomoci? Předem děkuji za jakoukoliv pomoc
Odpovědět