Train simulator 2016

Vše o novinkách RW ze světa
Odpovědět
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od kuboss »

Tak hlavne to asi nezaviselo uplne od nich. Prechod na novy engine znamena aj zmenu logiky a fungovania hry. Stare addony by tam mohli fungovat len cez nejaku konverziu a navyse nikdy nebudu vyzerat ako tie addony, ktore boli vyrobene priamo pre ten aktualny engine.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Roman »

klimi píše:
Roman píše:
Filip27-Railways píše:Mě by spíše zajímalo jestli bude už na novém enginu.
TS 20XX na novém enginu nikdy nebude.
Bude se jednat o nový nekompatibilní simulátor ;)
Nekompatibilní? Takže všechny udělané tratě a addony budou nefunkční? To se mi zdá od výrobců jako hodně velký krok vedle...
Proč?
Jsou s RS/RW/TS kompatibilní tratě z MSTS/OR nebo trainz ?
Píšu to snad dost Jasně :). Bude se jednat o nový simulátor (jestli se tedy dočkáme).
Podpora TS poběží dál souběžně.
Jediný negativní dopad to bude mít asi na komunitu. Minimálně já, pokud nebude nový sim vyloženě paskvil, přejdu k němu.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Josef72 »

1.9. 2016 v 18:00 by měl na FB proběhnout přímý přenos ohledně budoucnosti RW. Odkaz jsem našel na jejich domovských stránkách a nějaké ihfo v češtině zde :http://www.trainsim.cz/

Tak hlavně žádná velká očekávání, kdo ví co z nich vyleze.
Til858
Příspěvky: 20
Registrován: stř 04. bře 2015 11:38:00
Bydliště: Košice, SR

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Til858 »

Už dávno tu mal byť nový nástupca Train Simulator-a, ale oni radšej pokračovali/pokračujú vo vydávani tých zabugovaných trati za nezmyselné sumy. Obyčajný človek na jednu trať musí robiť jeden a pol dňa a oni sa opovážia pýtať za grc 30 € ( mám na mysli trať, samozrejme aj samotnú hru ) + keď chcem do mapy ďalšie scenáre a rušne, tak si pýtaju ďalších 10 €+.
Grafika stojí za pytel zemiakov. Človek hrá ostatné hry na maximum a zapnem TS, tak dobre, že mi počítač nezhorí z tých avg. 19 FPS...
Jedno šťastie, že nevydali ďalší TS 2017, pretože to by bolo už choré a robiť sa, že priniesli niečo nové a podobne ho*adiny...
Ten kto zakúpil TS 2015/2016 by mal dostať nový TS úplne zadarmo, pretože sme zaplatili úplne za takú istú hru... Obsah žiadny, hrateľnosť nula bodov.
Len aby to nedopadlo ako Trainz, veľké reči okolo Trainz: New Era , nová grafika a pod. a čuduj sa svetu nič nové a kúpilo to za 1 rok a 3 mesiace niečo málo cez 10000 ľudí. Ešte vďaka Rusákom to ako tak funguje...

Takže držal by som sa pri zemi a neočakával by som Grafiku na úrovni Forzi Horizon 3 , čo samozrejme ani nemôžeme. Ani samotný Unreal Engine neznamená hneď, že to bude na "vypúlené" oči... Stači pozrieť na Fernbus.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od kuboss »

Miesas hrusky s jablkami ale principialne je pravda, ze nato, aku maju vlakove simulatory velku fanusikovsku zakladnu, je kvalita tych produktov nizka a co horsie, nevyzera to na zlepsenie (new era - sluby vs skutocnost). Take typicke pre dtg by bolo ze spravia na ue4 surovu nedotestovanu hru bez obsahu, ktoru budu zase par rokov vylepsovat pod ruskom "novych" hier.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Josef72 »

Vlakové simulátory mají malou základnu, navíc rozdělenou mezi více her. Jestliže je úroveň těchto her tak nízká, proč už se neobjevil někdo další, kdo to konečně rozsekne ?
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od kuboss »

Jozef videl si mnozstvo donorov na Trainz NE? A to sa bavime o dospelych ludoch, nie detoch. Ta zakladna je minimalne taka velka ako zakladna Farming Simulatoru. A rozstiepenost medzi viacero simulatorov je pochopitelne preto, ze ziaden nie je dominantne najlepsi.. zvacsa hovorime o brakoch (v porovnani s aktualnymi hrami).
"Preco sa neobjavi niekto kto to rozsekne?" Myslim, ze nema kto. Existujuce studia uz maju svoje smery, do uvahy pripada snad iba oovee ktore ma ale problemy s podielovymi vlastnikmi v RU. V opacnom pripade by to muselo byt nove studio, alebo male studio zaciatkom cez kickstarter, pricom po fiasku new era to uz bude pekelny problem s doverov hracov. Nemusim napovedat, ze aktualne studia z potencialu vlakovych simulatorov robia trhaci kalendar.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Hekl338 »

Uz ked som to cital cez vikend, nechala ma ta sprava chladnym :D Ocakavam ze povedia, ze sa vsetko bud odklada, alebo ze skoncili. Je zrejme, ze nic nemaju, inak by nas uz davno krmili screenmi a videami. Bodaj by som sa mylil....
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od kuboss »

toho sa bojim.. kedze nas nezasypavaju prichadzajucim "najlepsim simulatorom", nevesti to nic dobre. Napriek tomu co si o tom simulatore myslim, je jediny schopny. A bez prace tunajsich, ani nehovorim. Mas pravdu Hekl.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od 750225lentilka »

Docela mně štve zjištění, že si TSko nerozumí s WIN10kama a GK od NVIDIe. Co mi jeden člověk psal, tak právě to způsobuje neúměrnou nestabilitu simu a věčné padání. Na to, kolik jsem do tý hry nacpal tohle docela naštve. O tom, že to změní se asi dá v další verzi víc než pochybovat že?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Josef72 »

Hekl338 píše:Uz ked som to cital cez vikend, nechala ma ta sprava chladnym :D Ocakavam ze povedia, ze sa vsetko bud odklada, alebo ze skoncili. Je zrejme, ze nic nemaju, inak by nas uz davno krmili screenmi a videami. Bodaj by som sa mylil....
To že nic neukazují by se dalo rozumně vysvětlit tím, že potřebují udržet co nejdéle v centru stávající verzi hry resp. addony. A když nepřijdou s další verzí simulátoru, tak mají reálnou naději, že skončí. S chytáním ryb se nejspíš neuživí. Očekávám odklad nového simulátoru, nebo jeho vydání teď v září. Ale tipuju spíš odklad.

Mimochodem, když už byla řeč o simulátorech, další z oznámených a připravovaných ( Crosstie Studios na UE4 ) je už téměř rok bez jakékoliv zprávy, na FB mají poslední aktualizaci z října 2015. A taky plno řečí předem o simulátoru, na který všichni tolik čekají a jaký si vždy přáli.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Hekl338 »

750225lentilka sam som majitelom GTX 1070 a frcim na W10, vratane vyrocneho updatu. Ano, po update widli maju karty problém s ovladacmi a vznika stuttering, to je ale postrehnutelne u narocnejsich hier na DX 11, GTA V, Zaklinac atd. Ziadny pad, ani nestabilitu som v TS nezaznamenal. Naopak, snad prvy krat som si presiel trat Praha-Tabor s FPS 30 na plne detaily :lol: A to len kvoli tomu, ze Pascal je efektivnejsi vo vykone, nez predosla generacia. Inak pre TS zbytocna grafika, jej potencial nevyuzije. Prirodzene so zamkom FPS. Ano, pokial vypnem V sync, budem mat kludne FPS od nejakych 20-200 a bude to nehratelne. Ze TS nevie efektivne vyuzivat HW je vseobecne zname uz davno. Skus si niekedy zapnut nejaky program, ci ti ukaze pocas hrania vyuzitie procesora, GK, RAM atd. Trat Praha Tabor, grafika mala max vyuzitie 49%, VRam 1.9GB, z 8 jadier procesoru vie používat len jedno a RAM mi zaplnilo na 1.87GB. Ak niekomu TS pada, rozhodne nie kvoli W10 a TS a Pascalu, problém bude iny.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od kuboss »

Suhlas, tiez idem w10 a gtx1070 a romanovu trat som tiez vychatnaval na max detailoch pricom fps nekleslo pod 40. Vyrocny update nemam. Rw tu kartu nevyuziva dobre, ale s tymi detailami a fps som spokojny.
Btw: hekl, aky zamok pouzivas?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Train simulator 2016

Příspěvek od Hekl338 »

V podstate mas dve moznosti. Cez nvidia inspector pre TS bud nastavis fps limiter a tam vyberies hodnotu, alebo nastavis u Vsync half refresh rate. V pripade 60 Hz monitoru to bude 30 FPS. Pouzivam tu druhu moznost, pride mi to plynulejsie a 30 FPS je na vlakovy sim dostacujuce.
Odpovědět