Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Co jsem zaznamenal, tak aktuálně se zaměřují na zlepšení simulace diesel-elektrického přenosu výkonu. Jinak asi nic. Upřímně, dokud nevypustí ven editory, tak se nic nezmění. A v tom směru žádné nové info není. Jejich "snad letos" se věřit nedá.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

no, leskne se to hezky, ale v Rapid Transit ani pořádně nefungovalo PZB (a pravděpodobně pořád nefunguje) :roll:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Ano. O tom mluvil Matt Peddlesden z DTG v jednom videu. V novém addonu Ruhr Sieg Nord by to mělo být napraveno. V Rapid Transit to snad jednou opravené bude taky, ale podle jeho vyjádření to bude nejspíš znamenat kompletní výměnu návěstidel v trati, na což momentálně nemají kapacity. Pochopitelně, protože potřebují prodat něco nového...
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Michal píše: pát 10. srp 2018 19:50:51 Ano. O tom mluvil Matt Peddlesden z DTG v jednom videu. V novém addonu Ruhr Sieg Nord by to mělo být napraveno. V Rapid Transit to snad jednou opravené bude taky, ale podle jeho vyjádření to bude nejspíš znamenat kompletní výměnu návěstidel v trati, na což momentálně nemají kapacity. Pochopitelně, protože potřebují prodat něco nového...
tak hlavně,že penízky se kutálej...si dělaj z lidí akorát dojný krávy...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Ano, jak píše Michal, PZB by mělo být funkční. Spíš mě zaráží, že kvůli opravě starší trati je třeba kompletní přestavba. Tak nějak bych předpokládal, že stačí změnit vlastnosti objektů (tady konkrétně magnetů). Dle vyjádření DTG úprava vozidla tak problematická není. Asi tady nebude nic tak "jednoduché" jako v RW :lol: .
Jak jsem psal jinde, mně osobně nejvíce vadí absence automobilové dopravy a hlavně to zbastlené Sky dome. To snad už u tohoto addonu změní na reálnější.
Editory taky chybí. Ale pro nás to asi bude o ničem. Nástroje pro export nebudou (nebo o nich nevím). A hlavně není co exportovat. Tedy pokud někdo zase nebude do TSW konvertovat modely z msts. Ale ani bych se tomu tady nedivil :-). Snad jen Kiski a možná Dominik jsou schopni něco kloudného vytvořit. Jinak nikdo.
Další věc je, že málo uživatelů může vůbec docenit, jak o moc lépe oproti RW TSW vypadá. Když vydím ty videa na YouTube bez stínů, fps 15.... Vůbec nechápu, proč raději tito uživatelé nehraji OR které na max nastavení grafiky vypadá lépe než RW bez stínů a se sníženou kvalitou textur :-).
Subterra píše: pát 10. srp 2018 20:47:24

tak hlavně,že penízky se kutálej...si dělaj z lidí akorát dojný krávy...
Zas jen výkřik někoho, kdo nic konkrétního nevytvoří a jen kritizuje.
Je to osobní věc a peníze toho kdo platí. A dojný krávy?
DTG není zdaleka jediný vývojář, který vydává produkty s chybami a odstraňuje je průběžně. Nemusíme chodít daleko . Třeba takový Kingdom come deliverance byl v první verzi taky pěknej zmetek. Padalo to, spousta úkolů nešla splnit. To TSW mi za celou dobu nepadlo ani jednou. A je mraky dalších her, co jsou na tom podobně. Ty malý studia nemají takové možnosti.
To neznamená, že obhajuji to, aby šli ven nedodělky a zmetky. V žádném případě.
Jen by mě zajímalo, jak bezchybní jsou ti, či na to stále poukazují. Zda v zaměstnání odvádí práci bez nejmenších chyb a nebo (to spíš) mají ve škole samé jedničky. Podle stavu naší společnosti bych se hodně divil :roll: .
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

aha,takže když jsem jeden z těch, díky kterejm můžou fungovat, tak k tomu němůžu nic říct? dám 30e za nudnejch 40km tratě s jednou soupravou, která má simulovat reálnej provoz a nefunguje jí ani jedna ze základních věcí jako je PZB, tak je ok? DTG se na poli vlakového simulátoru pohybuje sakra dlouho a dělaj pořád ty stejný chyby, nic nejsou schopný pořádně udělat a otestovat, než to vydaj. DTG prostě nejsou dobrý vývojáři a to se nespočetně krát potvrdilo už v minulosti. A proto,dokud se nebude dát vytvářet 3rd party content, tak ta hra se nikam neposune. A teď k tomu, že neuměj pořádně převést železniční provoz do hry, si vzali ještě engine, se kterým taky neuměj pracovat. Pak se člověk podívá na steamu na forum a tam najde fix na dvou řádcích, kterej oni nejsou schopný (nechtěj,neuměj?) udělat ani za rok. Graficky a optimalizačně se hra sice posunula, ale víc se posunula směrem ke grafice stylu Need for speed, než k reálu. V kabině jsou některý věci tak přesvětlený, že se to nedá ani přečíst. V jinejch hrách by si člověk stáhnul gammu/brightness, ale tady hádejte co? Ano správně, tady není v nastavení ani žádná možnost tak učinit.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Já se divím, že ten postup DTG ještě někoho překvapuje. :) Dělají to od počátku. Já jsem si TSW pořídil teď ve výprodeji za pár korun. Tedy ještě tu základní Ameriku , než to spojili dohromady. Chyby, které tam byly od začátku, třeba neztmavování v tunelu, jsou tam pořád. Na editory jsem taky zvědav. Potenciál TSW je jistě obrovský. Tak snad to těmi editory "nezabijou". Zatím tvrdí, že si musí být jisti, že vyhoví všem požadavkům uživatelů a budou uživatelsky přívětivé. Prý musí být lepší než v TS, kde si uživatelé stěžovali. Ještě údajně řeší nějaké problémy, ale kdo chce, může si nainstalovat default UE editory a zkoušet si práci v nich. :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Příspěvek :
Subterra píše: pát 10. srp 2018 20:47:24tak hlavně,že penízky se kutálej...si dělaj z lidí akorát dojný krávy...
opravdu není konstruktivní kritika a ať čtu svůj předchozí příspěvek jak chci, nic o zákazu vyjadřování tam nevidím. Jenom reaguji na výkřik do tmy.
Já vlastním všechny addony TSW a ani za jeden jsem nedal 30 euro. Dokonce ten NEC jsem kupoval opravdu nedávno v té minulé velké slevě. Jen mně zajímá, jak se to vyvíjí. RW je už opravdu na hraně a na rozdíl od OR ani v něm nelze simulovat reálný provoz. Protože každou chvíli wokna. Nepomůže ani optimalizace trati a objektů. Já jsem s tím šel ve své trati na hranu , vypadá to chudě a efekt bohužel minimální.
Tak jediná trať, co moc nepadá je Heklova. Jenže to je spíš lokálka a moc trafficu tam nabouchat nejde... Jo a kupodivu původní TT je stabilní :lol: .
Ostatní tratě mi padají jak na běžícím pásu . Cca 3.4 GB RAM a pá pá :roll: .
A nějaký odklon grafiky od reality? Asi mám tedy jinou hru, jelikož po přepnutí z TSW do RW si připadám jako někde, kde jezdí papírové modely nastříkané bezbarvým lakem mezi malovanými kulisami. A je vcelku jedno, jestli je použita fototextura či nikoliv. A nechť se na mě nezlobí někdo, kdo radí ostatním snižování kvality stínů a textur, že ho neberu vážně. To raději budu hrát OR než RW se staženou grafikou . Jak mám nastavenou grafiku je vidět na mých videích na YouTube.
Teď ještě něco k tomu kopání do autorů ( někdo tomu říká kritika). Myslím, že nás tu moc nebude, kdo začínal s Railsimem. Pak byl přestup na MSTS. To působilo i se svojí šílenou nedokonalostí jako zjevení. A nebýt tenkrát Džorže a jeho binu, po msts by dneska nikdo ani nevzdychl.
A původní Railsimulator? To byl ještě větší průšvih. A pokud si pamatuji, též v začátcích bez editoru. I já, který se na něj těšil, jsem se na dlouhé roky opět vrátil k MSTS.
No a teprve, když dnešní majitel licence dal hru tak nějak do kupy pod názvem Railworks, začal jsem pozvolna objevovat taje této hry. Bez DTG (tenkrát myslím RSC) bych po této hře ani nevzdychl.
Mezitím Michal s Vlastíkem již vydali dostatek CS objektů aby mě hra oslovila.
A těch chyb... Roky trvalo, než přestalo v tunelu pršet a byla tma :-). A ty vymoženosti, jako dynamické stínování, efekt deště na skle a další jsou vlastně novinky z nedávné minulosti :-). Nějaký světelný kužel dálkového reflektoru jako v MSTS? Chá , nenechte se vysmát.
Dneska je holt moderní si do každého od klávesnice kopnout a skutek utek.
Edit: jo a za vše se samozřejmě platilo ;-)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Roman píše: sob 11. srp 2018 15:22:02 Mezitím Michal s Vlastíkem již vydali dostatek CS objektů aby mě hra oslovila.
Já doufám, že u TSW převezme štafetu zase někdo jiný. :)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Co se editorů týče, obávám se, že to bude hodně, hodně těžké. Minimálně tratě by se měly, pokud jsem to pochopil, stavět přímo v unreal editoru. Čili žádný jejich vlastní, jen asi lehce upravený, ale jinak ten, ve kterém staví oni. Přímo i doporučují učit se pracovat s unrealem.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

To je jasné. Už jen z toho, jak je to detailní to nebude žádná sranda.
A export, hlavně nových vozidel? Soudný člověk uzná, že aby to opravdu bylo na úrovni, tak to asi nikdo z nás "nedá". Hlavně myslím model. To je prostě profi práce. Objekty asi ano, ale s nějakým provozem českých vozidel to vidím bledě. Snad půjdou časem skinovat ty traxy 😁.
Michal píše: ned 12. srp 2018 21:23:09
Roman píše: sob 11. srp 2018 15:22:02 Mezitím Michal s Vlastíkem již vydali dostatek CS objektů aby mě hra oslovila.
Já doufám, že u TSW převezme štafetu zase někdo jiný. :)
Vždyť jsi v "nejlepších letech" . Táhnul jsi MSTS, Railsimulator i RW a tak ti nic jiného ani nezbývá :-)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Roman píše: pon 13. srp 2018 15:25:30 Vždyť jsi v "nejlepších letech" .
To zní hrozně. :lol: Navíc (zatím) nemám ani sestavu vhodnou pro tvorbu. Sice mi TSW běží plynule s velkým FPS, ale hapruje fyzika a DTG tvrdí, že je to mým CPU, který je pod minimálními požadavky. :oops: Takže v tuto chvíli, i kdyby byly editory, nemá pro mě cenu něco vytvářet, protože by se to jinde chovalo jinak.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Train Sim World

Příspěvek od kiski »

Roman píše: pon 13. srp 2018 15:25:30 To je jasné. Už jen z toho, jak je to detailní to nebude žádná sranda.
A export, hlavně nových vozidel? Soudný člověk uzná, že aby to opravdu bylo na úrovni, tak to asi nikdo z nás "nedá". Hlavně myslím model.
Kedykoľvek. Nie je problém sekať polygóny. To dokáže s prepáčením každý blbec. Umenie je urobiť menej polygónovo náročný model tak, aby vyzeral dobre :)

Inak ak dobre vidím, tak mašiny sú opäť nafúkané. Takže opäť žiadna obsluha kompresorov alebo niečo podobné. Znova sú to len veci pre efekt - celé to vliezanie do strojovne a von z mašiny... Graficky sú to však oproti RW naozaj orgie.
Braňo
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train Sim World

Příspěvek od kuboss »

stále tá istá bieda v novom kabáte.. DTG je tak biedne štúdio, že sa vlastne divím ako dlho už fungujú.. Odpadávam napríklad z toho systému, že vydajú DLC plné chýb, ktoré opravia v ďalšom DLC ale predchádzajúce nechajú tak :D úplná bomba je napríklad prvá časť hry s americkými loko, ktorá ešte ani nebola poriadne dokončená a už leží prachom..

Bohužiaľ, podľa komentárov pod videami ich platia hlavne deti. Čož je pre simulátorovú hru jasný osud. Mne sa páči skôr ako sa k tomu postavilo napríklad Giants (Farming simulator), ktorý sa aj napriek potrebe zveľaďovať najmä vizuál snažia zapracovávať stále nové prvky simulácie... DTG za posledných 5 rokov pridalo.. hadice? A možnosť vyliezť z kabíny :mrgreen: samozrejme preháňam, no všetci vidia ako to je.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

kiski píše: úte 14. srp 2018 17:28:15 ... Graficky sú to však oproti RW naozaj orgie.
A mě vlastně nic jiného ani nezajímá :). Tak patřím k té "dětské a spokojené" části uživatelů :lol: . I když ty tenké, rozklepané objekty mně štvou dost :). Na druhou stranu při mém nastavení co mám doma se mi to nezdá tak strašné jako na tomto videu. Ale ta atmosféra... Když vidím ty naše tratě v RW, každý objekt jiný, neladí to. Opravdu to jsou taková leporela :). O terénu ani nemluvím...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

kiski píše: úte 14. srp 2018 17:28:15
Roman píše: pon 13. srp 2018 15:25:30 To je jasné. Už jen z toho, jak je to detailní to nebude žádná sranda.
A export, hlavně nových vozidel? Soudný člověk uzná, že aby to opravdu bylo na úrovni, tak to asi nikdo z nás "nedá". Hlavně myslím model.
Kedykoľvek...
Roman píše: sob 11. srp 2018 9:07:11 Snad jen Kiski a možná Dominik jsou schopni něco kloudného vytvořit...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

kuboss píše: úte 14. srp 2018 17:58:20 Bohužiaľ, podľa komentárov pod videami ich platia hlavne deti. Čož je pre simulátorovú hru jasný osud.
S tím se budeme muset smířit. I Matt jednou naprosto jasně řekl, že je to zábavní produkt a ne simulátor pro výuku strojvedoucích. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: úte 14. srp 2018 19:28:39 S tím se budeme muset smířit. I Matt jednou naprosto jasně řekl, že je to zábavní produkt a ne simulátor pro výuku strojvedoucích. :)
Na podobnou formulaci jsem narazil i před nějakou dobou při čtení dokumentu EULA k TS. Asi jsem byl jediný,kdo do toho čuměl :lol:
Odpovědět