Dvě otázky k PZB u Taurusů

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
venivi
Příspěvky: 9
Registrován: sob 05. črc 2014 17:52:59

Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od venivi »

Ahoj, měl bych dvě otázky ohledně nastavení (zapnutí) PZB u Taurusů od JT a HRQ. U Tauruse od HRQ nějak neumím spustit PZB. V manuálu je psané ctrl+shift+A, jenomže to nějak nefunguje. Když to zmáčknu tak myslím, že by mělo proběhnout nějaké zvukové upozornění a rozblikat se dané kontrolky (alespon tak to funguje u všech modelů), nebo alespon by se mi měla ukázat zpráva že PZB je aktívní.

Moje druhá otázka je k chování PZB u modelů Railjet od JT. Na některých tratích funguje normálně, tak jak má a na některých tratích mi dělá to, že i když mám všude návěstidlá volno a na displeji svíti klasicky kontrolka B + 85 + PZB, tak mi to z ničeho nic háže nouzovou brzdu s výstražnými kontrolkami. Tohle mi dělá třeba na trati Mnichov - Augsburg, ale třeba i na trati Felberpass, kde ani žádná ochrana PZB není. Prostě si jedu předpisové 200 km/h, všude zelená a z ničeho nic bác a nouzové brždění.
(nastavení hry mám samozřejmě na expert)...
Vlastik

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od Vlastik »

venivi píše:Ahoj, měl bych dvě otázky ohledně nastavení (zapnutí) PZB u Taurusů od JT a HRQ. U Tauruse od HRQ nějak neumím spustit PZB. V manuálu je psané ctrl+shift+A, jenomže to nějak nefunguje. Když to zmáčknu tak myslím, že by mělo proběhnout nějaké zvukové upozornění a rozblikat se dané kontrolky (alespon tak to funguje u všech modelů), nebo alespon by se mi měla ukázat zpráva že PZB je aktívní.

Moje druhá otázka je k chování PZB u modelů Railjet od JT. Na některých tratích funguje normálně, tak jak má a na některých tratích mi dělá to, že i když mám všude návěstidlá volno a na displeji svíti klasicky kontrolka B + 85 + PZB, tak mi to z ničeho nic háže nouzovou brzdu s výstražnými kontrolkami. Tohle mi dělá třeba na trati Mnichov - Augsburg, ale třeba i na trati Felberpass, kde ani žádná ochrana PZB není. Prostě si jedu předpisové 200 km/h, všude zelená a z ničeho nic bác a nouzové brždění.
(nastavení hry mám samozřejmě na expert)...
U Taurusů HRQ jsou v činnosti hned po aktivování nebo nastartování,zkratka funguje dobře. top že je PZB aktivní je vidět na panelu(modrá světla). U taurusů od JT je potřeba uvést přepínače pro aktivování PZB,LZB na zadní stěně.
Jinak od 160 km /h je možné jet už jenom pouze na LZB ne na PZB. Je zajímavé že právě co jsem četl na stránkách tak testy proběhly na této trati ,sám osobně problém jsem nikdy neměl s PZB,LZB na tratích od DTG,ale na ostatních tam to občas blbne.
Jinak taky je potřeba mít aktuální modey se scripty,protože co jsem četl tak úprava Taurusů ohledně zabezpečení proběha loni v srpnu,pokud máš starší nahrání tak to nemusí chodit korektně. Více se dočteš zde:
http://trainsimcontents.blogspot.cz/sea ... -results=1
venivi
Příspěvky: 9
Registrován: sob 05. črc 2014 17:52:59

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od venivi »

děkuji za info
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím,
k ovládání Taurusů od HRQ mám také dva dotazy :
1. existuje klávesová zkratka pro stažení sběrače při jízdě ? Všechny uvedené zkratky ( P, Shift+P, Ctrl+P ) mění konfiguraci sběračů, ale ke stažení obou dojde jen obsluhou ovladače na pultě prostřednictvím myši (asi zase problém mezi klávesnicí a židlí :cry: ).

2. existuje fungující klávesová zkratka ovládání osvětlení kabiny ? Uvedená zkratka L/Shift+L mi zatím u žádného z cca 20 vyzkoušených modelů nefungovala.

Děkuji za odpověď.
Zdeněk
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od Kal000px »

Ahoj,
u mě P na stažení sběrače normálně funguje, takže mě nenapadá, kde by mohl být problém :D

Osvětlení kabiny snad ani nemají..v zadnem HRQ taurusu jsem nenasel svítící model kabiny, kde by svítilo vic, než boční lampick a panel, takže to je spis modelem :)
Jede jede mašinka..
Vlastik

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od Vlastik »

Kal000px píše:Ahoj,
u mě P na stažení sběrače normálně funguje, takže mě nenapadá, kde by mohl být problém :D

Osvětlení kabiny snad ani nemají..v zadnem HRQ taurusu jsem nenasel svítící model kabiny, kde by svítilo vic, než boční lampick a panel, takže to je spis modelem :)
To Venivi viz scren:
Obrázek
no vyvedu tě z omylu(né všechno se ovládá klávesovou zkratkou):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dvě otázky k PZB u Taurusů

Příspěvek od Kal000px »

:shock: :shock: :shock: mně to nefungovalo nikdy ani páčkou v kabině o.O
Jede jede mašinka..
Odpovědět