Pomoc so scenárom

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Mrkvak
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. srp 2015 13:26:45

Pomoc so scenárom

Příspěvek od Mrkvak »

Ahoj, snažím sa vytvoriť vlastný scenár pre uzkorozchodku, kde bude treba pomôcť kolegovi ktorému zdochla loko na zastávke Kaprun. Problém nastáva, ked chcem zadefinovať že hráčová loko sa pripojí na koniec súpravy, vedeli by ste mi s tým poradiť? Stále to píše že to blokuje suprava na ktorú sa to má zavesiť....

mám aj foto, za prípadnú pomoc, díky :) :arrow: http://jpeg.cz/obrazek/eM79

P.s s pracovaním so scenárom som začiatočník, čiže sa ospravedlnujem ked je to blbosť :( :oops:
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od horor4 »

Přidal bych stopping point před tu soupravu tam bych dal místo zastavení příkaz myslím mashal připojit tu soupravu a pokračovat tam kam chceš.
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od matus727 »

Dúfam, že to nepochopíš zle, ale dal si aby si privesil všetky vozne aj lokomotívu? A asi by bolo dobré to dať v poradí od konca, čiže Balm, Balm, Balm, TU47
Mrkvak
Příspěvky: 11
Registrován: ned 02. srp 2015 13:26:45

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Mrkvak »

Honor4: diky, pomohlo :)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Míla »

Ahoj, potřeboval bych poradit se scénářem Standart na jednokolejné trati. Michalovy návody čtu, dívám se do scénářů . Jedu s nákladním vlakem do stanice, kde křižuji s osobním. Zastavím v 8:06:40. Osobní vjede do stanice v 8:09 a má odjet v 8:10 min. Dál nemá cestu trasovanou, vlak neodjede. Když ale přidám k vlaku značku Stop at Destinations instruction a zapíši vjezd do Portálu, který mám kousek za stanicí, vlak může odjet a v portálu je v 8:11. Bez vykřičníků, bez errorů.
Ale u nákladního vlaku se okamžitě posune doba příjezdu do stanice z původních 8:06:40 na 8:24:40. Proč? V čem dělám chybu?
A ještě prosím, z pěti stanic, kde je veden scénář, mám 2x vjezd na stůj ( jedu poté přes Tab), odjezd na volno a je jedno, zda ve stanici křižuji s vlakem nebo ne. V jedné stanici křižuji se dvěma vlaky a to je bez problémů.
Díky za vysvětlení, pokud to půjde.
Míla.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Roman »

Míla píše:Ahoj, potřeboval bych poradit se scénářem Standart na jednokolejné trati. Michalovy návody čtu, dívám se do scénářů . Jedu s nákladním vlakem do stanice, kde křižuji s osobním. Zastavím v 8:06:40. Osobní vjede do stanice v 8:09 a má odjet v 8:10 min. Dál nemá cestu trasovanou, vlak neodjede. Když ale přidám k vlaku značku Stop at Destinations instruction a zapíši vjezd do Portálu, který mám kousek za stanicí, vlak může odjet a v portálu je v 8:11. Bez vykřičníků, bez errorů.
Ale u nákladního vlaku se okamžitě posune doba příjezdu do stanice z původních 8:06:40 na 8:24:40. Proč? V čem dělám chybu?
A ještě prosím, z pěti stanic, kde je veden scénář, mám 2x vjezd na stůj ( jedu poté přes Tab), odjezd na volno a je jedno, zda ve stanici křižuji s vlakem nebo ne. V jedné stanici křižuji se dvěma vlaky a to je bez problémů.
Díky za vysvětlení, pokud to půjde.
Míla.
Máš špatně definovanou prioritu vlaku. Pokud chceš mít křižování bez problému, je ideální pro traffic zvolit nižší prioritu a vlak postavit "do cesty" vlaku hráče.
Ve druhém případě můžou být tři příčiny. Špatná definice návěstidel v trat, chyba skriptu a nebo i chyba hry jako takové....
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Míla »

Děkuji, jen nerozumím ,co myslíš "postavit do cesty". Náklad mám na třetí koleji a osobní pojede od návěstidla na první kolej. A priorita? U os. vlaku?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Roman »

Míla píše:Děkuji, jen nerozumím ,co myslíš "postavit do cesty". Náklad mám na třetí koleji a osobní pojede od návěstidla na první kolej. A priorita? U os. vlaku?
To je těžký radit, když se neorientuješ v základech jako je priorita vlaku. Uznávám, že to uživatelský řešení není asi ideální (Special, Expres Passanger), ale v kódu hry je to dané od 0 do 10 (odpovídá to řazení v editoru) a dle toho mají vlaky prioritu.
A to že mi popisuješ ze které koleje kam Ti vlaky jedou je hezký, ale nemám křišťálovou kouli abych věštil jak Tvoje trať vypadá ;)
No a to "postavit do cesty" nevím, jak to lépe napsat....
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Míla »

Roman píše:
Míla píše:Děkuji, jen nerozumím ,co myslíš "postavit do cesty". Náklad mám na třetí koleji a osobní pojede od návěstidla na první kolej. A priorita? U os. vlaku?
To je těžký radit, když se neorientuješ v základech jako je priorita vlaku. Uznávám, že to uživatelský řešení není asi ideální (Special, Expres Passanger), ale v kódu hry je to dané od 0 do 10 (odpovídá to řazení v editoru) a dle toho mají vlaky prioritu.
A to že mi popisuješ ze které koleje kam Ti vlaky jedou je hezký, ale nemám křišťálovou kouli abych věštil jak Tvoje trať vypadá ;)
No a to "postavit do cesty" nevím, jak to lépe napsat....
Vím, co je priorita vlaku, dělal jsem 30 let na dráze výpravčího. Přesto děkuji.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Roman »

Míla píše:
Vím, co je priorita vlaku, dělal jsem 30 let na dráze výpravčího. Přesto děkuji.
To nikdo nezpochybnil.
Ale tady bavíme o simulátoru a ne o reálné železnici. Pokud nepřijmeš pravidla simulátoru, nedokážeš zprovoznit to křižování.
To, že má v reálném provozu vyšší prioritu rychlík než nákladní vlak (i když dnes je to spíš o prioritních dopravcích :mrgreen: ), neznamená, že ti to pak bude fungovat i v simulátoru.
Myslím, že jsem to předtím popsal problematiku dostatečně jasně. Pokud ne, líp to neumím, bohužel....

Edit:
Ještě to zkusím takto:
Pokud jako hráč jedeš s nákladním vlakem a má nastavenu prioritu "Standard Freight", tak ti přednost dají pouze vlaky s nižší prioritou a to i při křižovaní.
Chceš-li křižovat s osobním vlakem, musí mít nižší prioritu, jinak projde celou svou nadefinovanou trasu a bude mít vždy přednost.
Tedy pokud ty stojíš ve stanici "A" a chceš vjet to traťového úseku "A-B" s tím, že křižování je naplánováno ve stanici "B" , musí mít křižující protijedoucí vlak, pokud je jeho trasa ukončena ve stanici "A" nebo traťovém úseku "A-B" nižší prioritu.
Pro bezproblémové křižování já umisťuji výchozí bod protijedoucího vlaku s nižší prioritou "do cesty" vlaku hráče, tedy v tomto případě do traťového úseku "B-C" .
Vždy mám křižování bez problému.
Tohle řešení není ideální, ale tvůrci ho zvolily a nikdo to neovlivní. Raději bych taky viděl jako primární proměnou pro jízdu vlaku zadaný časový údaj, až následně prioritu vlaku, ale to bohužel nefunguje....
Všeobecně se doporučuje nastavit pro vlak hráče nejvyšší prioritu, tedy Special.
Jinak to vysvětlit neumím.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od kiski »

Michal, nevedel som, že si fíra...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Roman »

Michal píše:
Roman píše:(i když dnes je to spíš o prioritních dopravcích :mrgreen: )
Tohle potvrzuji. Vezl jsem jednou rychlík do Prahy. Z Přelouče do Řečan po levé. V pravé nic, asi nás mělo něco předjet. Na vjezdu do Řečan Výstraha a volá výpravčí, že před nás pustí dva vlaky. OK, zastavuji mimo peron před odjezdovým návěstidlem a čekám...čekám...čekám...dobré 3 minuty. Pak milostivě projede Jančura se soupravou na 140. Hned za ním EC ČD se soupravou na 160. Potom vyrážíme my. Samozřejmě celou cestu až do Kolína skáčeme na blok za Jančurou. V Kolíně si ještě vystojíme frontu před nástupištěm. Co k tomu dodat. :roll:
To je ještě ta lepší varianta. Já v poslední době cestuji relativně často osobními vlaky a to je děs. Páně Čůra zaseká vše na trati bez milosti.... U vlaků ČD si to dispečer spočítá dle toho jak jsou přestupy, ale před Čůrou jde stranou vše krom pendolina. To jen občas skáče na blok :)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Míla »

Pánové díky za odpovědi, toto jsem potřeboval slyšet, či číst. Časem se ozvu s výsledky.
Díky.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Míla »

Roman píše:
Míla píše:
Vím, co je priorita vlaku, dělal jsem 30 let na dráze výpravčího. Přesto děkuji.
To nikdo nezpochybnil.
Ale tady bavíme o simulátoru a ne o reálné železnici. Pokud nepřijmeš pravidla simulátoru, nedokážeš zprovoznit to křižování.
To, že má v reálném provozu vyšší prioritu rychlík než nákladní vlak (i když dnes je to spíš o prioritních dopravcích :mrgreen: ), neznamená, že ti to pak bude fungovat i v simulátoru.
Myslím, že jsem to předtím popsal problematiku dostatečně jasně. Pokud ne, líp to neumím, bohužel....

Edit:
Ještě to zkusím takto:
Pokud jako hráč jedeš s nákladním vlakem a má nastavenu prioritu "Standard Freight", tak ti přednost dají pouze vlaky s nižší prioritou a to i při křižovaní.
Chceš-li křižovat s osobním vlakem, musí mít nižší prioritu, jinak projde celou svou nadefinovanou trasu a bude mít vždy přednost.
Tedy pokud ty stojíš ve stanici "A" a chceš vjet to traťového úseku "A-B" s tím, že křižování je naplánováno ve stanici "B" , musí mít křižující protijedoucí vlak, pokud je jeho trasa ukončena ve stanici "A" nebo traťovém úseku "A-B" nižší prioritu.
Pro bezproblémové křižování já umisťuji výchozí bod protijedoucího vlaku s nižší prioritou "do cesty" vlaku hráče, tedy v tomto případě do traťového úseku "B-C" .
Vždy mám křižování bez problému.
Tohle řešení není ideální, ale tvůrci ho zvolily a nikdo to neovlivní. Raději bych taky viděl jako primární proměnou pro jízdu vlaku zadaný časový údaj, až následně prioritu vlaku, ale to bohužel nefunguje....
Všeobecně se doporučuje nastavit pro vlak hráče nejvyšší prioritu, tedy Special.
Jinak to vysvětlit neumím.
Ahoj,
vytvořil jsem scénář podle tvých rad, Romane, něco šlape, něco ne. Připadá mě, že si umělá inteligence dělá ze mně legraci. Když sednu na mašinu, na mapě 2D vidím, že všude po cestě mám návěsti dovolující jízdu. Při průjezdu, či zastavení z provozních důvodů je volno, při křižování výstraha. Co si mám myslet ale o tom, když Os vlak ,který stojí před vjezdem stanice B ( v úseku B-C), se kterým křižuji s R ( priorita Special), se rozjede do stanice B a v ten moment se na návěstidle stanice C změní návěst z výstraha na Stůj? Ve stanici C křižuji s dalším Os. vlakem, proto ta výstraha. Proč má vliv tento osobní, který jede do portálu v úseku stanice A - B na vjezdové návěstidlo ve stanici C. Je nějaká všeobecná rada, proč se to děje?
Děkuji za odpověď. ( bez křišťálové koule :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc so scenárom

Příspěvek od Roman »

Míla píše: .... Je nějaká všeobecná rada, proč se to děje?
Děkuji za odpověď. ( bez křišťálové koule :lol:
Bohužel netuším... Z hlavy nejsem schopen odpovědět.
Odpovědět