saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od Roman »

Prosím tě, tak udělej screen , stačí správce úloh, kde je to mega využití RAM. To bude stačit, protože jinak Ti nevěřím. Já jsem taky zažil pád RW z důvodu nedostatečné kapacity RAM, ale to bylo při vyčerpání kapacity pro 32 bit aplikaci. Určitě máš v PC spuštěno spousta procesů, které v kombinaci s TS působí pád.
Až dodáš důkaz, uznám, že nemám pravdu. Ale o tom pochybuji, jelikož jsem se sledováním využití RAM docela zabýval, když jsem uvažoval o navýšení RAM z 8GB na 16 GB. A došel jsem k závěru, že kvůli TS je to zbytečná investice. Místo toho jsem si pořídl další SSD disk kde mám jen instalaci Steam/RailWorks. To je daleko smysluplnější ;)
Jen pro zajímavost. RW mi nepadá ani když mám zároveň otevřen 3ds max 64 bit a Photoshop 64 bit s načtenými texturami ;).
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od kuboss »

Nemusis mi verit :D necitim potrebu ti nieco dokazovat. U mna to tak bolo a hotovo :) a vyrok ze som mal na pozadi spustenych vela aplikacii ani nekomentujem. Nesedim za PC prvy krat.
Problem vsak nespociva v dlhodobom zahlteni RAM, takze vysledky ti nikdy po prepnuti do W neukazu vyuzitie napr. 7gb. Ide o narazove skoky ktore trvaju milisekundy pri nacitavani velkeho mnozstva objektov (moja domnenka). Kazdopadne aj taketo kratkodobe vyskocene zatazenia u mna sposobovalo pad hry. Ako som spomenul, u mna pomohlo navysenie RAM. Nevylucujem, ze sa to da vyrieisit aj rychlym diskom. Ak vdaka jeho rychlosti netreba vyrovnavat pamatove rozdiely, nacitavaci skok nebude zbernice natolko zahlcovat.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:Nemusis mi verit :D necitim potrebu ti nieco dokazovat. U mna to tak bolo a hotovo :) a vyrok ze som mal na pozadi spustenych vela aplikacii ani nekomentujem. Nesedim za PC prvy krat.
Problem vsak nespociva v dlhodobom zahlteni RAM, takze vysledky ti nikdy po prepnuti do W neukazu vyuzitie napr. 7gb. Ide o narazove skoky ktore trvaju milisekundy pri nacitavani velkeho mnozstva objektov (moja domnenka). Kazdopadne aj taketo kratkodobe vyskocene zatazenia u mna sposobovalo pad hry. Ako som spomenul, u mna pomohlo navysenie RAM. Nevylucujem, ze sa to da vyrieisit aj rychlym diskom. Ak vdaka jeho rychlosti netreba vyrovnavat pamatove rozdiely, nacitavaci skok nebude zbernice natolko zahlcovat.
Tak příště neraď nezkušeným uživatelům, když to nejsi schopný doložit :evil: . Zbytečně pak bude někdo investovat peníze a čas do něčeho, co mu nepomůže. Přitom v 99% procentech případů je problémem instalace všeho, co uživateli přijde pod ruku. Jinak SSD disk není řešení proti pádu TS, ale zrychlí načítání souborů a zmírní propady fps.
Trochu k tomu přispívají i autoři tratí, kteří do trati nasází tisíce rozličných objektů. Ta hra na to není optimalizovaná a nikdo to nezmění. A pokud chce mít někdo tratě s miliony objektů, musí počítat s nestabilitou hry. Tak to prostě je. Ta letitá hra má svoje limity. Buď se s tím uživatel smíří, nebo může TS odinstalovat.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od kuboss »

Roman. Neprud. Nie sme na sude a ja nemam cas to cele testovat znova len preto ze niecomu neveris. Precitaj si zahranicne fora a najdes aj tam svoje dôkazy. Moja rada urcite nie je blaf a nevyjde navnivoc.
S ostatnym co hovoris suhlasim.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od 750225lentilka »

Tak já nevím...nic jsem neinstaloval a teď mi při jízdě scénáře padá TS prakticky furt ale pokaždé jinde...Ještě mně napdá totální reinstall PC? Netuším...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od Roman »

750225lentilka píše:Tak já nevím...nic jsem neinstaloval a teď mi při jízdě scénáře padá TS prakticky furt ale pokaždé jinde...Ještě mně napdá totální reinstall PC? Netuším...
Nezbyde Ti nic jiného, než stáhnout ze steamu čistou verzi hry. Pokud tam to bude ok, začni přidávat postupně další addony. Reinstalace PC ti nepomůže.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od Hekl338 »

Zaujimava debata o RAM vs TS. Suhlasim, ze pre TS nema vyznam 16GB RAM. Taktiez nema zmysel super procesor, ani super grafika. Engine je skutocne limitovany. Pre TS staci 4 jadro, grafika 660 a 8 GB RAM. To je strop, lepsi HW jednoducho TS nepomoze. Pred nedavnom som mal moznost testovat GTX 980Ti. Grafika je to spickova, momentalne asi jedna z najvykonnejsich. A co na to TS? Vobec nic, FPS rovnake, ako s 960, ci 660, procesor sa flaka na sotva 30% v max hodnotach. To je zrejme problem, co uz pisal Roman-32bit. Kdezto u takeho GTA 5 slo fps na stabilnych 60 pri ultra detailoch, procesor neustale vytazeny na 98-100%. A dokaze zhltnut aj 9GB RAM samotna hra a bezne 4GB z video pamati. Samozrejme, engine je niekde inde, neporovnavam, len sa snazim poukazat na fakt, preco TS bezi tak, ako bezi:) A investicia do HW pre TS je zbytocna.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: saved dump file to C:/TempDump/TS2016 - v54.5b.dmp

Příspěvek od 750225lentilka »

Mám podezření co mi může tu rotiku dělat. Evidentně to budou věci od TTB. Většinou to spadne, když je mám aktivováné. Ono asi jak jsem to všechno přetahoval z noťasu rovnou, tak to zlobí. Mám dokonce dojem, že jsem to i někde četl, že TTB věci je vždy potřeba po reinstalaci TS znovu nainstalovat z originálu. Tak uvidím. Zkusím ještě jeden reinstal a dohrabat se k origo instalačkám.
Odpovědět