Podivné správanie nástupíšť

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Ahoj komunita,
narazil som na problém pri tvorbe nástupíšť s ktorým si neviem dať rady.

Video ukazuje ako som postupoval pri stavbe avšak asi chybne. https://youtu.be/gwefdSh80Iw

1. Nástupište 2 sa nezobrazuje tam kde by sa malo, na koľaji v 2D mape.
2. Nástupište 3 akoby nebolo aktívne a namiesto neho sa dvere otvárajú na 4-tom nástupišti.


Ďakujem za odpoveď a prajem vám radostné prežitie sviatkov.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Vlastik »

Echineo píše:Ahoj komunita,
narazil som na problém pri tvorbe nástupíšť s ktorým si neviem dať rady.

Video ukazuje ako som postupoval pri stavbe avšak asi chybne. https://youtu.be/gwefdSh80Iw

1. Nástupište 2 sa nezobrazuje tam kde by sa malo, na koľaji v 2D mape.
2. Nástupište 3 akoby nebolo aktívne a namiesto neho sa dvere otvárajú na 4-tom nástupišti.


Ďakujem za odpoveď a prajem vám radostné prežitie sviatkov.
Jeste jsi mel vypnout tu podkovu "prichytit k terenu " potm mas ty nastupiste v urovni terenu a musis je zvedat.
Tak v cca 1:40 minute je zbytecne znovu potahovat ,stacilo znovu vybrat to same nastupiste a kliknout na druhou stranu,potom to nespravne smazat a nebo nechat obe,v zaseade to delas moc slozite . Potom zbytecne se zdrzujes.
Ono by to chtelo ale taky ne takhle ,ale aby ten vlak mel trasu smeru,potom by se to chovalo jinak,tohle defakto nikdo nevi kde ma vystupovat a hlavne kdyz udelam scenar tak ho vzdy restartuji a potom to zkousim,nikdy ne ho spustit po ulozeni,protoze to zname ze polovina veci se nenacte dobre.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Vytvoril som si dva štandardné scenáre. Jeden v ktorom som hral s Stadler GTW a v druhom s českou 749tkou a dvomi B-čkami.

Výsledok bol rovnaký akurát čo som si všimol tak pri prvom videu sa názov "Platform 2" zobrazuje korektne a pri druhom už nie.

Video s Stadler GTW: https://youtu.be/hip6Au5RnU4
Video s ČD 749: https://youtu.be/ZG1VA-jGBNQ


Ďakujem za odpoveď.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Vlastik »

Echineo píše:Vytvoril som si dva štandardné scenáre. Jeden v ktorom som hral s Stadler GTW a v druhom s českou 749tkou a dvomi B-čkami.

Výsledok bol rovnaký akurát čo som si všimol tak pri prvom videu sa názov "Platform 2" zobrazuje korektne a pri druhom už nie.

Video s Stadler GTW: https://youtu.be/hip6Au5RnU4
Video s ČD 749: https://youtu.be/ZG1VA-jGBNQ


Ďakujem za odpoveď.
Jasne tak problem je v tom co jsi orocil ten offset,tak tam se ti oteviraji na druhou stranu,to je logicke.
Takze musis ty prvni nastupiste bud naklonovat a nebo ty zadni otocit,potom se ti ty dve budou chovat korektne.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Vlastik píše: Jasne tak problem je v tom co jsi orocil ten offset,tak tam se ti oteviraji na druhou stranu,to je logicke.
Takze musis ty prvni nastupiste bud naklonovat a nebo ty zadni otocit,potom se ti ty dve budou chovat korektne.
Žialbohu je mi ľúto ani jedna z týchto možností nefunguje...avšak zistil som, že ak spustím scenár následne ho ukončím a kliknem na tlačidlo "Replay" a po vstupe do hry si zobrazím 2D mapu už sa zobrazuje "Platform 2" korektne.

Podľa mňa to s tým offsetom nebude mať nič spoločné lebo keď som to staval predtým nespravil som to čo som spravil vo videu a aj tak to nefungovalo.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Vlastik »

Beru sve tvrzeni zpet,po dnešnim umornem dni kdy jsem se snazil aby se dvere otevirali na druhou stranu ve Vaclavice tak defakto mi nic nepomohlo muj plan byl ze zacatku takovy.
A) zkusil jsem otocit nastupiste zde bez vysledku,
B) tak jsem vsechny nastupiste smazal i znacky a polozil znovu zde bez vysledku,
C) tak jsem zkusil ofset na vsechny nastupiste z jednoho smeru zde bez vysledku,
D) posledni co me napadlo tak odstranit nastupiste,znacky i koleje a polozit znovu a hadejte zase bez vysledku.
Dokonce uz to ted funguje ze se cast dveri otevre na jedne strane a kde chybi nastupiste tak na strane druhe takze moznost vystupovat na obe strany. :D
Tak me by zajimalo jestli je to bug ve verzi nebo ma nekdo nejaky napad.
Co jsem koukal u starsi verze tak tam to bylo ok. Treba hostivar. Tady se od 3/4 koleje oteviraji na druhou stranu.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Vlastik píše:Tak me by zajimalo jestli je to bug ve verzi nebo ma nekdo nejaky napad.
Co jsem koukal u starsi verze tak tam to bylo ok.
Podľa mňa to je tiež bug, dnes som skúšal znovu postaviť to čo bolo postavené vo vyššie uvedenom videu, použil som iné koľaje, peróny aj iné traťové pravidlo no nepomohlo, dvere sa stále správajú rovnako, nekorektne.
Dúfajme, že príde nejaký update ktorý to opraví.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Pred pár dňami som opäť začal riešiť tento problém a tak som sa rozhodol napísať na podporu, toto som dostal ako odpoveď.
Daniel, Dovetail Games Customer Support píše:Creating your own content is at your own risk and we do not offer support in its creation.
Keďže tento problém je pre mňa kľúčový rozhodol som sa nestavať nič a vykašľať sa na celý simulátor.

Možno TSW niečo v budúcnosti zmení ale teraz je pre mňa TS mŕtve a TSW nezaujímavé.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od KaMat »

Nechci to z časových důvodů celé pročítat, tak se zeptám. Máš problém s tím, že se dveře otevírají na špatné straně koleje ?
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

KaMat píše: čtv 30. srp 2018 20:29:03 Nechci to z časových důvodů celé pročítat, tak se zeptám. Máš problém s tím, že se dveře otevírají na špatné straně koleje ?
Nie mám problém s tým, že názov nástupišťa levituje niekde v časopriestore ale nie tam kde má byť.
viz: https://cdn.pbrd.co/images/HAR9Ifc.jpg
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od KaMat »

Zkus mi tu trať poslat, mrknu na to. Kdyztak do SZ.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Podivné správanie nástupíšť

Příspěvek od Echineo »

Problém sa stále nepodarilo vyriešiť...
Odpovědět