Nenačítání rozestavěné trati

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Václav Batěk
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. úno 2017 19:24:04

Nenačítání rozestavěné trati

Příspěvek od Václav Batěk »

Ahoj, stavím trať 120, nedávno se ovšem objevil problém, který mojí stavbu znemožňuje... :|
Problém je v tom, že když chci mapu pustit, tak se chvilku načítá a po chvilce načítání se zasekne... Ač jsem čekal i několik minut, tak pokaždé nic... Když se vrátím na plochu, tak jak už to u RW bývá, chyba...
Problém je ''řešitelný'' následovně, udělám jednoduše kopii mapy. Háček je v tom, že když chci načíst mapu, tak se mi ukáže úplně jiná pozice mapy...
Doufám, že se nalezne odpovědi, přeci jen, jsou v tom 4 měsíce tvrdé práce...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Nenačítání rozestavěné trati

Příspěvek od Vlastik »

Václav Batěk píše:Ahoj, stavím trať 120, nedávno se ovšem objevil problém, který mojí stavbu znemožňuje... :|
Problém je v tom, že když chci mapu pustit, tak se chvilku načítá a po chvilce načítání se zasekne... Ač jsem čekal i několik minut, tak pokaždé nic... Když se vrátím na plochu, tak jak už to u RW bývá, chyba...
Problém je ''řešitelný'' následovně, udělám jednoduše kopii mapy. Háček je v tom, že když chci načíst mapu, tak se mi ukáže úplně jiná pozice mapy...
Doufám, že se nalezne odpovědi, přeci jen, jsou v tom 4 měsíce tvrdé práce...
Pro tyto případy je dobré občas udělat zálohu databáze,vždy po klíčových momentech jako je pokládka kolejí,návěstidel a trasování značek,to jsou největší žrouti problémů. Potom sledovat aby se to opravdu dobře uložilo a nechat v klidu do úplného uložení.
Zkusil bych spustit trat přes editor scénářů,pak se už lehce dostanete do editoru trati,pokud ani to nepomůže,zkusil bych snížit detaily TS v nastavení a trat spustit. Pokud nepomůže ani to,tak udělat klon trati ,při klonu trati se většinou objeví pod povrchem,je potřeba umístit značku na povrch a vyjet taky,potom to uložit,po dalším načtení už to bude dobré.
Nerozumím jiná pozice mapy?
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Nenačítání rozestavěné trati

Příspěvek od alesmafia1 »

Vlastik píše:
Václav Batěk píše: ...Nerozumím jiná pozice mapy?...
Myslí se tím to, že, když uděláš klon tratě, tak ti google mapy ukazují úplně jinou pozici, než kde se nacházíš.
Tenhle problém má víc lidí. Včetně mě :?
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Nenačítání rozestavěné trati

Příspěvek od Vlastik »

alesmafia1 píše:
Vlastik píše:
Václav Batěk píše: ...Nerozumím jiná pozice mapy?...
Myslí se tím to, že, když uděláš klon tratě, tak ti google mapy ukazují úplně jinou pozici, než kde se nacházíš.
Tenhle problém má víc lidí. Včetně mě :?
Ano,protože to přepíše na 0 pásmo,je potřeba přenastavit pásmo i souřadnice z původní tratě.
V zásadě se jedná o tyto pozice:
<MapProjection>
<cMapProjectionOwner d:id="597428168">
<MapProjection>
<cUTMMapProjection d:id="632496688">
<Origin>
<sGeoPosition>
<Lat d:type="sFloat64" d:alt_encoding="7B14AE47E1F24840" d:precision="string">49.8975</Lat>
<Long d:type="sFloat64" d:alt_encoding="8A1F63EE5A723040" d:precision="string">16.4467</Long>
</sGeoPosition>
</Origin>
<MapOffset>
<sMapCoords>
<Easting d:type="sFloat64" d:alt_encoding="00000000B05DF940" d:precision="string">103899</Easting>
<Northing d:type="sFloat64" d:alt_encoding="00000000AC165541" d:precision="string">5.52824e+006</Northing>
</sMapCoords>
</MapOffset>
<ZoneNumber d:type="sInt32">33</ZoneNumber>
<ZoneLetter d:type="cDeltaString">U</ZoneLetter>
</cUTMMapProjection>
</MapProjection>
</cMapProjectionOwner>
</MapProjection>
Václav Batěk
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. úno 2017 19:24:04

Re: Nenačítání rozestavěné trati

Příspěvek od Václav Batěk »

Děkuji za rady, po přepsání kopie vše funguje, jak má... ;)
Odpovědět