pozemni textury

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

pozemni textury

Příspěvek od alesino62 »

Zdravím všechny. Potřeboval bych prosím poradit.Mám dvě mapy. Když v editoru zvolím první, tak v texturach mám asi 60 druhů textur. Když zvolím druhou tak se mi objeví pouze 20. Vše mám pozapínané a nemůžu na to příjd.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: pozemni textury

Příspěvek od sasule »

To je jednoduché.
Jedna mapa používá jednu sadu terénních textur, druhá jinou.

Konfiguruje se to v "šabloně" mapy a není to práce pro začátečníka. Konkrétně v RouteProperties.xml, sekce "TerrainBlueprint" lze dohledat, co je použito. A případně je možné to pak změnit - každopádně volba terénních textur je nutná před zahájením práce na mapě, pak už je to hodně těžké.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: pozemni textury

Příspěvek od alesino62 »

Díky za vysvětleni. Ale já jsem před zahájenim stavění nic nedělal. Prostě jenom, založit novou mapu a stavěl jsem.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pozemni textury

Příspěvek od Michal »

Když jsi začínal stavět svoji trať, a neměl jsi vlastní šablonu, tak jsi musel zvolit nějakou stávající trať jako základ. A z té se použily i ony textury. Jestli máš dvě své tratě a každá má jinou sadu textur, tak jsi pravděpodobně při zakládání použil pokaždé jinou trať jako základ.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: pozemni textury

Příspěvek od alesino62 »

Nezlob se ale začinam se v tom stracet. Nezačinal jsem stavět na něčem. Prostě jsem zvolil new route napsal jméno zadal souřadnice a začal jsem na zelené ploše.
krendy96
Příspěvky: 77
Registrován: úte 05. čer 2018 15:33:24
Bydliště: Doma

Re: pozemni textury

Příspěvek od krendy96 »

alesino62 píše: čtv 23. srp 2018 8:55:54 Nezlob se ale začinam se v tom stracet. Nezačinal jsem stavět na něčem. Prostě jsem zvolil new route napsal jméno zadal souřadnice a začal jsem na zelené ploše.
Keď zakladáš trať tak ti tam vijde take okno a tam su rôzne slová aj nazvy trati a tam si vybereš ktoré chceš


PS:Nie som nejaký expert niekdo skúsenejši ma môže opraviť.
krendy :lol:
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: pozemni textury

Příspěvek od sasule »

Zkus kouknout sem: http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... ?f=12&t=40.
Sice jsem to neprocházel celé, ale myslím a doufám, že platné vysvětlení tu bude ;-)
Odpovědět