VÝHYBKY

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
cerva
Příspěvky: 4
Registrován: pát 25. pro 2009 22:04:46

VÝHYBKY

Příspěvek od cerva »

:?: ČUS lidi nevíte jak mám do tratě udělat výhybku? potřeboval bych to krok za krokem dík :D
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Josef72 »

Jako základ zkus toto :
http://www.railworks.cz/

Úplně dole na stránce je nadpis "Videotutorialy" s odkazem. Tam najdeš návody na vše pro Rw. Přesněji řečeno základ. Má to jedinou nevýhodu a to je skutečnost, že se před každým videonávodem spustí otravná reklama.

Něco se dá najít i na "Jůtůbu", ale neznám odkaz. Zkus tam zadat do vyhledávání tutorial a Rail Simulator.
cerva
Příspěvky: 4
Registrován: pát 25. pro 2009 22:04:46

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od cerva »

Velký dík
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od MANOS66 »

Zdravim.Tak opet idem otravovat.Nedarí sa mi vytvorit následujúca odbočka vid. link.

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... f8da32a468

Maximálne prepojím K1 z K2 alebo K1 z K3.

Vreále to vypadá takto:

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... a03a2e7e34
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Roman »

Chlapi, chlapi :roll: . Co takhle namáhat mozek.....

Je to otázka minuty. Ty pracovní koleje samozřejmě přijdou smazat ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od MANOS66 »

Velmo pekne dakujem za tento zlatý podnos.Cítim sa takto :oops: :oops: :oops: .
Ja som sa s tým trápil 3 dni,pozrel som nejaké videá ale bezúspešne.Ešte raz velká vdaka za radu a verím že to pomože aj ostatným začínajúcim začínajúcim v RW.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
mám banální problém s vytvořením kříže mezi dvěma kolejemi, tak aby vznikly čtyři výhybky. Vyberu výhybku, poté kliknu na CrossOwer, vyberu stejnou kolej a položím žlutou šipku na koleje. Vidím dvě červené čáry.viz obr. 1. Vytvořím spojení mezi dvěma kolejemi a mám dvě bezproblémové výhybky. viz obr. 2. Nad nimi je šedá kostka. Kliknu na ni a vytvoří se mi takto špatně spojené koleje. Dělám někde chybu, můžete, prosím, poradit? Je to jednoduchý úkon, bohužel výsledek je špatný. Kliknutí na špatná místa nepomohou.
Díky.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od sasule »

Zkus pak Ctrl + dvojklik na takto sestavené křížení.
Rozbalí se Ti okno, kde můžeš jednotlivé části výhybky nastavovat. Je tam klikátko s 32ma možnostmi, každá je pro jiný kus výhybky (přiznám se, že přesne nevím, co k čemu patří, chce to jít metodou pokus - omyl)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Díky za radu, ale nakonec jsem výhybky spravil pomocí návodu, který je popisován v článku od Vlastíka ze dne 5. srpna 2011 na straně 8 Oprava chyba při tvorbě výhybek.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
výhybky jsem spravil, ale je problém v tom, že jen na jednu stranu do kříže mám návěst povolující jízdu. Když výhybkový kříž postavím např. zprava doleva, návěst povolující jízdu je jen doleva. Doprava odjezd nepostavím, je stůj. A obráceně, když stavím kříž prvně nalevo, povolující znak na návěstidle je jen při jízdě doprava. Co dělám špatně? Můžete, prosím, poradit, co s tím? Děkuji.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od KaMat »

Udělej znova foto.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ještě jednou jsem vytvořil výhybky do kříže, na obrázcích je celý postup. Začal jsem stavět zprava doleva a ve finále je na návěstidle znak povolující jízdu pouze při jízdě zleva doprava. Zprava doleva je Stůj i když výměny ve vlakové cestě jsou postaveny správně.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od sasule »

A máš vše posvařované?
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ano, mám, je to i vidět. Zkoušel jsem několikrát toto postavit, ale vždy se stejným výsledkem. Jedna strana nejede.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od KaMat »

Jaké následující návěstidla máš umístěné na trase kde ti ukazuje červená a jak máš nastavený link.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Roman »

To nebude nikdy asi fungovat. Vypadá to, že výhybky nejsou kompletní. Ono ji nejde jen tak rozdělit na x částí. Jednoznačně doporučuji, pokud autor trvá na kvalitním zobrazení, použít oficiální implantovaný nástroj v editoru od DTG. Sice to vypadá složitě, ale po chvilce si člověk zažije která část výhybky se edituje v příslušném políčku. Já osobně s tím problém nemám. A to nejsem stavitel tratí.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Odjezdová návěstidla ve stanici, kde je tento kříž jsou CD-As-05a_V01 link 02, protože mám výhybky pro 60km/h. V následující stanici u návěstidel je znak povolující jízdu, pokud v inkriminované stanici mám odjezd povolen. Když jedu z druhé koleje do kříže, mám na stůj (jedna strana nefunguje) a v dalších stanicích mám také na stůj. Jedna strana tohoto kříže prostě nepropustí signál na odjezdové návěstidlo ani k návěstidlům v sousední stanici. Něco chybí, ale co, to nevím.Výhybky vypadají, že jsou v pořádku?!
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ještě jednou jsem znovu vytvořil kříž s výhybkami, nechal ho tak, jak vznikl, bez úprav a přesto jen jedno návěstidlo při vlakové cestě do kříže je na volno. Když postavím vlakovou cestu z druhé strany do kříže, je stůj.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od KaMat »

Projeď to vlakem od stanice ke stanici.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: VÝHYBKY

Příspěvek od Míla »

Ve všech stanicích za inkriminovaným místem mám znak povolující jízdu, pokud jedu ze stanice A přímo, nebo do kříže, který propustí signál. A jak píši , přes druhý kříž žádný signál nejde, čili mám ve stanici A na stůj a v následujících stanici taktéž.
Odpovědět