TRS versus RW

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
librev
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:14:55

TRS versus RW

Příspěvek od librev »

Ahoj
Mám jen dotaz.Vlastním verze TRS 2004-06.Bydlím v SRN a je tu k mání RW za 45 EUR.Mám ale postavenou trať 170 Plzeň-Cheb pro TRS ale uvažuji o změně dát se na RW ale nevím v čem je lepší nebo ne RW.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: TRS versus RW

Příspěvek od dodis350 »

no pre mňa je RW rozhodne lepšie postupne sa začívajú pre RW vyvíjať nové trate a lokomotívy. Myslím, že RW je podľa mňa reálnejšie ako TRS, ale samozrejme sa to zasa nedá porovnávať počtom lokomotív a tratí pre TRS. Ozaj a ta trať čo si spomínal by bola aj k dispozícii na stiahnutie ???? ;)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
librev
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:14:55

Re: TRS versus RW

Příspěvek od librev »

Je celkem dodělaná ale ještě něco chybí jinakmám komplet fotodokumentaci prošel jsem jí pěšky a foto je dělané po 100 metrech oba směry ale jestli je fakt že RW je lepší tak investuji 45 EUR a jdu do toho,akorát že chybí loko jako 242,240 a vozy nepočítám jako základ Wap na ucelené vlaky podle GVD které mám k dispozici od roku 1985 + jiné vozy které zatím nejsou k mání.
librev
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:14:55

Re: TRS versus RW

Příspěvek od librev »

A ještě dodávám že u RW bude asi složitější editor ale to nevím jak říkám začal jsem MSTS potom TRS a u toho jsem zůstal protože postavit 170 ku v MSTS bylo nemožné vzhledem k složitému editoru a dost nekvalitnímu v TRS je to dá se říci spielen
librev
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:14:55

Re: TRS versus RW

Příspěvek od librev »

Pokud bude RW což jsem viděl kvalitnější a časem přibudou objekty nebo jestli se najde někdo kdo podle foto udělá modely budov atd. tak jsem ochoten jít do toho
librev
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:14:55

Re: TRS versus RW

Příspěvek od librev »

Mohu zaslat screen jak to vypadá ze žst.Pňovany vjezd od Plzně krajina není dodělaná ale zhlaví je bomba
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TRS versus RW

Příspěvek od Josef72 »

Na Trainz jsem tak říkajíc vyrostl. Koupil jsem první verzi prodávanou v ČR někdy v roce 2002. Pak ještě verze 2004, později 2006.Na podzim jsem koupil po delší době verzi 2010. Srovnávat nelze. Rw je spíše alternativou k MSTS.Nakonec z této hry autoři vycházeli a podoba je tam i znát. Samozřejmě to myslím obrazně.

Srovnání RW a Trainz je asi takové. Když otevřeš po devíti letech dost vychytaný editor v Trainz , uvidíš panel o rozměrech 720x720m. Když spustíš editor pro vytváření tratí v RW, otevře se ti otevřený "nekonečný" prostor i s "kompasem". Tím chci říct, Trainz je hra původně určená pro vytváření modelové železnice na PC, RW se snaží být hrou pro vytváření reálných, skutečných map. Tedy simulace skutečné železnice. Vše je něj plánováno a vytvářeno tak, aby bylo možné rovnou vytvářet (generovat) skutečný terén.

Samozřejmě i v Trainz se dá pomocí programu HOG stavět reálná trať, ale je to komplikovanější. U RW je možné si poměrně snadno nainstalovat pomocí jednoho programu i letecké snímky z programu Google Eart, což značně usnadňuje práci.

Srovnávat se ty hry můžou, ale to bych tu psal celý den. Trainz má lepší UI vlaků, RW lepší nástroj pro psaní scénářů, rozhodně lepší grafiku, ale taky podstatně méně objektů do hry, to se nedá z logických důvodů srovnávat.

Pokud jde o složitost editoru, nejhorší je u RW si zvyknout , že se vše dělá jinak než u Trainz. Trainz má nejlepší editor, ale ten v RW je také velmi dobrý. Má i několik vychytávek, o kterých se příznivcům Trainz zatím jen zdá. Klady a zápory na obou stranách.

Spíše se ptej konkrétně, takhle bych se mohl upsat.
Odpovědět