Nejde spustiť Railworks 2

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Dobrý deň. Pred asi dvoma mesiacmi som si kúpil Railworks 2 (Railworks v117.3a).Nainštaloval som to a keď som to chcel spustiť a otvorila sa úvodná obrazovka (Railworks v117.3a .NET 2.0)a keď som klikol Start Railworks vypísalo toto:

Unhandled exception has occured in your application. If you click Continue, the application will ignore this error and attempt to continue. If you click Quit, the application will close immedialy.

Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

A toto sa vypíše keď kliknem na Details:

See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.ComponentModel.Win32Exception: Systém nemůže nalézt uvedený soubor
at System.Diagnostics.Process.StartWithShellExecuteEx(ProcessStartInfo startInfo)
at System.Diagnostics.Process.Start()
at System.Diagnostics.Process.Start(ProcessStartInfo startInfo)
at System.Diagnostics.Process.Start(String fileName, String arguments)
at WrapperNS.Wrapper.StartBtn_Click(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3620 (GDR.050727-3600)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
RailWorks
Assembly Version: 2.0.0.1
Win32 Version: 2.0.0.1
CodeBase: file:///c:/program%20files/steam/steamapps/common/railworks/RailWorks.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3614 (GDR.050727-3600)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
Accessibility
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/Accessibility/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Accessibility.dll
----------------------------------------
System.Xml
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3082 (QFE.050727-3000)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.Configuration
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
vi2ki13j
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.3614 (GDR.050727-3600)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------

************** JIT Debugging **************
To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
application or computer (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.

For example:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the computer
rather than be handled by this dialog box.

Kvoli tomuto som musel RW2 asi 5 krát preinštalovať no ale žiadny úspech.
Prosím pomoc.
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj,
pokud někomu nejde spustit RW je potřeba zde napsat i konfiguraci PC a operační systém.
a)předně je potřeba doinstalovat pokud to samo nenabídne i podporu PhysX_6.10.25_SystemSoftware.exe ,a NetFx20SP2_x86.exe .a direct X9 vše se nachází zde:
c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Install\
b)dále je potřeba zkontrolovat jestli grafická karta podporuje pixel shader 2.0

c)po spuštění úvodní obrazovky je potřeba v nástrojích nastavit rozlišení a dát zkontrolovat,pokud to nabídne uložit,tak dát uložit a spustit další okno,pokud to napíše chybu tak zkusit jiné rozlišení.
d)RW spouštět jako správce a to i všechny programy co se doinstalovávají,pokud máme vypnuté řízení účtu tak není potřeba to jako správce instalovat.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

No to PhysX_6.10.25_SystemSoftware.exe, NetFx20SP2_x86.exe a DirectX9 som nainštaloval.
Moja grafická karta je ATI Radeon HD 3850 Super. Nejako neviem ako mám skontrolovať to či moja grafická karta podporuje ten Pixel Shader 2.0. Skúsil som nastaviť to rozlíšenie a skontrorovať to a ponúklo mi to uložiť. Ja mám vypnuté riadenie účtu takže som nemusel RW a tie ostatné veci inštalovať ako správca.

Konfigurácia mojho PC:

Intel(R) Pentium(R) D
CPU 2.66 GHz 2.67 GHz
2,00 GB RAM

Operačný systém:
Microsoft Windows XP
Media Center Edition
Verzia 2002
Service Pack 3

Po skúsení zmeny rozlíšenia a nainštalovaniu programov zo zložky c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Install\ som spustil RW a nič sa nezmenilo.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ešte som zabudol, že po každej reinštalácii sa mi na prvý raz hra dokázala spustiť.
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Je to divné,ale dneska budu instalovat RW 2 kamarádovi co má také winXP a doufám že to bude bez problémů,pokud by to nešlo tak jako tobě tak to určitě vyřešíme a pak dám vědět.
Ještě mě napadlo,
máš normálně staženou instalaci ze steamu a udělanou zálohu ? a nebo to vždy stahuješ?

Vlastik.
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj,
tak jsem instaloval RW2 na systém XP a proběhlo to v pohodě a postup byl takový:
a) nainstalovat steam,vytvořit účet a nebo se přihlásit (nově to chtělo pro přihlášení autorizaci přes mail),
b) po nainstalování a přihlášení na steam jsem si navolil češtinu a restartoval steam,
c) poté protože jsem měl vytvořenou zálohu na flashdisku tak jsem si v prvé záložce navolil instalovat ze zálohy,
d) po tomto se začal RW2 instalovat ze zálohy (nebo by se mohlo dát instalovat ze steamu (v přpadě že by nebyla záloha),
e) po nainstalování RW2,mě to automaticky aktualizovalo a začalo instalovat ostatní doplnky,po doinstalování všeho jsem spustil RW2,
f) na úvodní obrazovce jsem si nastavil v setings rozlišení a dal potvrdit a posléze jsem spustil druhé okno RW2 a mohl jsem do hry.
Zde scren:

Obrázek

Otázka je tedy opravdu máš zakoupen RW2 ze steamu a nebo instaluješ nějákou staženou verzi která by tohleto mohla způsobovat?
Dále,možná by to chtělo celkovou revizi a možná přeinstalování a nebo novou instalci operačního systému XP,a nebo aktualizovat ovladače grafické karty.
Více asi k tomu netřeba.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj,
skoro presne takto isto som nainštaloval RW2 až na niektoré veci:
1. Keď som nainštaloval steam navolil som tiež češtinu ale nereštartoval som ho.
2. Ja zálohu RW2 vytvorenú nemám takže som hru inštaloval zo steamu.
3. Neviem čo myslíš tým že sa ti začali inštalovať ostatné doplnky, ale mne sa stalo niečo také že mi niečo začalo sťahovať alebo inštalovať alebo sťahovať nejaké aktualizácie na steame. To sťahovanie bolo vidieť v Mojich hrách pod nápisom Stav. obyčajne tam býva nápis Připraveno ke hře. Vtedy tam bolo Stahuje se:...%. Ak doplnky myslíš tie veci zo \Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\Install\ tie som potom ako si mi poradil nainštaloval manuálne.

Medzitým som zistil že moja grafická karta podporuje ten pixel shader 2.0

RW som nekúpil cez steam a ani som ho z nikadiaľ nestiahol.
Kúpil som normálnu CD verziu hry v istom Bratislavskom obchode s hrami.

Preinštalovávať celý operačný systém zatiaľ určite nebudem. Týkajúc sa aktualizácie ovládača, to som už ablosvoval asi pred dvoma týždňami. Myslel som že by to mohlo pomocť. Ale nepomohlo.

Tak to je na teraz hádam všetko.

philipes1471
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Ja zálohu RW2 vytvorenú nemám takže som hru inštaloval zo steamu.
RW som nekúpil cez steam a ani som ho z nikadiaľ nestiahol.
V tomto si něják protiřečíš,nicméně pokud máš cd verzi která tedy u nás (v čechách ) se neprodává,bylo potřeba jí aktivovat na steamu,v tomto případě bych tedy uvedené cd s hrou došel vrátit.Protože se na90% bude jednat o padělek.
A za vrácené peníze si objednal verzi bud z oficiálních nabídek a nebo přes platbu na steamu,krabicovou verzi co vím tak nabízeli asi jenom 3distributoři a ze slovenska to nikdo nebyl.
Ale neříkám to tedy s jistotou,je to moje domněnka.
Vlastik.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Tak v tomto si ma veľmi prekvapil. Tak keď si myslíš že je to falzifikát tak tu je stránka obchodu v ktorom som to kúpil s popisom ku hre RW2:

http://gameson.sk/pchra.php?id_hry=10720

Ten obchod sa volá Brloh. Je to jediný obchod na Slovensku kde som dokázal kúpiť RW2.
Pred dvoma rokmi som si v tomto istom obchode kúpil aj Rail Simulator. Ten išiel nainštalovať aj spustiť úplne v pohode. V tom čase som tiež nevedel nájsť iný obchod kde ponúkali Rail Simulator.

P.S.: RW2 stálo 29.99 €.

philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

RW2 som si kúpil v tom Brlohu v predajni nie cez internet.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Josef72 »

Máš originál hru, tak jestli máš i nějaké znalosti angličtiny, zkusil bych přímo výrobce. Nebo anglické forum, tam jsou dost aktivní.
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Tak v tomto si ma veľmi prekvapil. Tak keď si myslíš že je to falzifikát tak tu je stránka obchodu v ktorom som to kúpil s popisom ku hre RW2:
Nechtěl jsem se tě nějáko dotknout,ale vše nasvědčovalo tomu že je to padělek,nicméně vše co jsem napsal beru zpět a tobě se omlouvám.
Většinou jsem právě řešil že to nefungovalo když si to někdo stáhnul.
V tomto případě ti už poradit nedovedu,neb jsem vyčerpal všechny možnosti se kterými jsem se za těch pár let setkal.
Ale pokud ti nejde spustit ta druhá obrazovka tak to dělá ten psyx,to mám vyzkoušené,zkus tedy si stáhnout jinou verzi já třeba používám tu co jsem psal více nainstalovat a poté to zkusit.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Vlastik: Ahoj,
to čo si napísal kľudne mohla byť aj pravda. Vobec sa ma to nijako vážne nedotklo a to
ospravedlnenie prijímam. Ani si sa nemusel ospravedlňovať. Len ma to akurát dosť prekvapilo že by tá hra mohla byť falzifikát.

To PhysX mám verziu 6.10.25. Skúsim s tým physX niečo urobiť a uvidíme čo sa stane.

Josef72: Ďakujem za radu ale zatiaľ asi nebudem kontaktovať priamo výrobcu hry. To spravím až
keď nebudem mať inú možnosť, len túto.

philipes1471
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Jack.Grave »

@ philipes1471 Zkoušel jsi hru spouštět s oprávněním správce? Také jsem si všiml, že máš ATI/radeon GPU pokus se v catalyst control panelu vypnout adaptativní antialiasing RW2 si sním příliž nerozumí. Další možnost je RW2 totálně od instalovat pročistit HDD a registry nejakým cleanerem (doporučuji CCleaner). Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ahojte,
Vlastik:
Vlastik píše:zkus tedy si stáhnout jinou verzi já třeba používám tu co jsem psal více nainstalovat a poté to zkusit.
No, z internetu som si stiahol PhysX_9.10.0513, ale nepomohlo to.
Keď som na internete hľadal inú verziu physx predpokladal som, že ty používaš PhysX_6.10.25.

Jack.Grave:
Jack.Grave píše:Zkoušel jsi hru spouštět s oprávněním správce?
Bohužiaľ nejako neviem prísť na to čo týmto myslíš.
Adaptívny antialiasing ani nemám zapnutý takže v tom problém nie je.
RW2 aj Steam som kompletne odinštaloval spustil CCleaner a prečistil HDD a potom som to znova nainštaloval. Bohužiaľ ani to nepomohlo.

P.S.:Keď som inštaloval Steam a RW tento posledný raz tak po dokončení inštalácie Steamu vypísalo toto:

Steam.exe (main exception):ERROR:delete of steam.exe failed, Win 32 Error 5 Přístup byl odepřen.

Neviem či to pri riešení tohto problému pomože, ale za pokus to stojí.

philipes1471
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj,
takže zcela bych udělal poslední věc a to toto:
a) samotné odinstalování RW2 přes cleaner nepomůže,je potřeba ještě při zapnutém zobrazování skrytých složek ručně vše smazat z program files komplet složku steam,nejdříve je potřeba ho ukončit to znamená kliknout pravým na liště nabídek a dát konec a posléze toto odinstalovat,dále je potřeba ručně odinstalovat ten pshyx,
b) po odinstalování spustit cleaner a nechat vymazat z registru nepoužívané koncovky co ti nabídne co používá RW2,
c) po tomto restartovat pc pro jistotu,
d) po restartu pc jako první je potřeba nainstalovat steam jako správce (kliknutím pravého tlačítka myši se rozevře nabídka a nahoře je spustit jako správce) tak na to kliknout a nainstalovat steam,přihlásit se,
e) poté tedy vložit dvd s RW2 a setup zase instalovat jako správce,tím že vše instaluješ jako správce tak ti ochrana win umožní instalovat nové složky do systému win,
jakmile nainstaluješ RW2,by ti mělo to nabídnout ten pshyx a ten instalovat,pokud ti to nenabídne tak to nainstalovat ručně zase jako správce,a musíš to rozchodit,kdyžtak jestli máš icq tak se ozvi 237852520 a počítám že to dáme něják dohromady.

Ještě jedna věc mě zajímá jsi na tom pc jako majitel (správce)nebo jako host s omezením?

Pokud jako host tak to by mohlo vysvětlovat ty příšernosti co ti to napsalo neb se vlastně do win nic nenainstalovalo.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj,
na mojom PC som ako správca.
Tak teda skúsim urobiť všetko čo si napísal a pravdepodobne niekedy cez víkend napíšem ako to dopadlo. ;)

P.S.: ICQ nemám.

philipes1471
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj Vlastik,
urobil som úplne všetko čo si napísal, ale RW2 sa stále, stále a stále nedá spustiť.
Všetko bolo pri inštalácii v pohode až na ten physx, ktorý som musel zase inštalovať manuálne.
Keď sa RW doinštalovalo spustil som úvodnú obrazovku, nastavil rozlíšenie a klikol Start. Otvorilo sa druhé okno a nič sa nedialo. Len čierna obrazovka a nič ako vždy.

P.S.: Všimol som si aj tie 75%-né zľavy a mám veľmi veľkú chuť si aspoň jeden addon kúpiť, ale čo z toho keď mi to RW2 nejde spustiť. :cry: :cry: :cry:

philipes1471
Vlastik

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj ,
velice mě to mrzí ale v tuto chvíli jsem vyčerpal všechny rady se kterými jsem se kdysy setkal,
jedině tedy zkusit jiný driver já třeba používám PhysX_8.09.04_driver je to novější verze.
Ještě mě zajímá když spustíš tu první obrazovku máš nahoře jaké číslo (verzi hry?) a zatím máš napsán network 2.0?

nebo kdyžtak sem hod scren úvodní obrazovky.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spustiť Railworks 2

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj,
Úvodná obrazovka: Railworks v117.3a(.NET 2.0)
Skúsim to physx čo si napísal a už dúfam že to pomože.
A ešte niečo by som sa rád spýtal. Mám pri odinštalovaniu PhysX_6.10.25 a nainštalovaniu lepšieho physxu zase preinštalovať hru a urobiť presne to čo som urobil predtým?

philipes1471
Odpovědět