Chybějící textury objektů

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Chybějící textury objektů

Příspěvek od stasek »

Už jsem se tu jednou ptal, mám problém s addonem, který po nahrání zobrazuje je některé objekty ve scénáři, části jich vynechává (viz obrázky : chybějící krytí peronu, zauhlovací rampa depo, atd. Vždy ale jsou místo objektu na místě ty bílé "konvičky na mléko". Neumíte mi prosím poradit, co mám špatně nahráno, příp kde by chyba mohla být jinde??
Díky
Přílohy
Screenshot_Granfield Branch_52.12045--1.21694_07-32-30.png
Screenshot_Granfield Branch_52.12045--1.21694_07-32-30.png (138.73 KiB) Zobrazeno 9675 x
Screenshot_Granfield Branch_52.12038--1.21723_07-31-57.png
Screenshot_Granfield Branch_52.11805--1.21695_07-33-11.png
Screenshot_Granfield Branch_52.11805--1.21695_07-33-11.png (115.82 KiB) Zobrazeno 9675 x
Vlastik

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od Vlastik »

Už jsem se tu jednou ptal, mám problém s addonem, který po nahrání zobrazuje je některé objekty ve scénáři, části jich vynechává (viz obrázky : chybějící krytí peronu, zauhlovací rampa depo, atd. Vždy ale jsou místo objektu na místě ty bílé "konvičky na mléko". Neumíte mi prosím poradit, co mám špatně nahráno, příp kde by chyba mohla být jinde??
Ano je to tak jak píše Michal,jsou to chybějící objekty,pokud chci vědět co je to za objekty tak stačí si přiblížit k té "konvičce" a dvakrát kliknout na tu "konvičku" a v záložce vpravo ve vlastnostech a objeví se mi tam cesta ze které lze vyčíst co je to za objekt a jak se jmenuje.


Většinou se vyplatí i přečíst i readme u příslušného addonu co je potřeba ještě pro správnou činnost addonu a kde se dají nepřiložené objekty dohledat.
Obrázek

A nebo si při spuštění tratě zapnout i nástroj logmate a ve výpisu se dá zjistit co v trati vše chybí za objekty.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od stasek »

Díky Vám oběma za rady, pokusím se to nějak řešit. Ten problém je ale v tom, že addon Class 111 v readme nemá žádné další návaznosti na případné dohrávání dalších objektů a navíc kamarád má tentýž addon a po instalaci do stávajícího RW2 mu to chodí bez těchto mých problémů!!
Vlastik

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od Vlastik »

Ten problém je ale v tom, že addon Class 111 v readme nemá žádné další návaznosti na případné dohrávání dalších objektů a navíc kamarád má tentýž addon a po instalaci do stávajícího RW2 mu to chodí bez těchto mých problémů!!
No to máš pravdu,ten addon mám ale nezkoušel jsem ho,každopádně zde také závisí na tom zda máš uvedený addon zakoupen osobně ze steamu,nebot pokud ti ho přeba půjčí kamarád tak tobě nepůjde ale vždy tomu kdo ho přes steam stahoval.
Jediné kde všechny addony fungují jsou warez verze očesané o možnost aktualizace právě ze steamu.
Jinak tento addon jakožto většina od RSC mají manuály přímo v kořenové složce Railworks/manuals/EN a i tento ho tam má,co jsem zjistil tak addon využívá ještě krom objektů RSC i objekty SJCRW a ty by ti mohli chybět,nutno se podívat do assets složky v kořenovém adresáři zda tyto složky "RSC a SJCRW" tam jsou a u nich případně ručně smazat blueprint.pak

Ten prostřední obrázek by měl vypadat takto:

Obrázek
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od stasek »

Díky Vlastiku za rady, ten adresář SJCRW tam mám a v něm i složku Granfield Branch ( podsložky RouteMarkers,TemplateRoutes,GranfieldBranch.bin) - alespoň se to tak tváří. V každé podsložce jsou bin soubory.
Už jsem zkoušel i přeinstalovat celý RW2 včetně addonů, ale bezvýsledně.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od stasek »

Vlastiku, zkoušel jsem nahrát ten addon s pomocí logmate a tady je ten výpis chyb.Kde je tedy chyba??
Přílohy
Granfield Branch_logmate.doc
(199 KiB) Staženo 385 x
Vlastik

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od Vlastik »

[quote]Vlastiku, zkoušel jsem nahrát ten addon s pomocí logmate a tady je ten výpis chyb.Kde je tedy chyba??[quote]

No tak je to jasné,z toho výpisu je jasné že ti chybí RSC objekty které tam ve skutečnosti máš,ale RW je nezobrazí protože jsi ten addon nezakoupil,takto jsou dělány všechny addony od RSC kde je potřeba mít i originál stažený addon ze steamu pro konkrétní hru a majitele.
Pokud jsi trat dostal od kamaráda tak ti půjde jenom to co není kodované a to jsou ostatní objekty mimo RSC ty jsou kodované.
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od Jack.Grave »

:arrow: stasek podle výpisu z logmate ti chybí AP station Pack dostupný zde:

Kód: Vybrat vše

http://store.steampowered.com/app/24086/
Další možností je v jakémkoliv scénáři v edit modu zaškrtnout tickbox RSC/APStation. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Vlastik

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od Vlastik »

stasek podle výpisu z logmate ti chybí AP station Pack dostupný zde:
Ano to je možné,ale vycházím z toho že psal že u kamaráda mu addon funguje a zde né,pokud vím tak addony komerční jsou kompletní a není potřeba knim nic dostahovávat,sám uvedený addon nemám( ty free objekty) a z toho vycházím.

Samozřejmně je určitě lepší si uvedený free addon stáhnout a nainstalovat ,jestli se to nezlepší a poté až jednat.
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Chybějící textury objektů

Příspěvek od stasek »

Pánové, takže po instalaci AP Station pack to funguje bezchybně. Díky všem za dobré rady!! Teď si konečně tu trať mohu vychutnat v plné kráse.
Zdravím všechny příznivce Railworks 2
Odpovědět