TUTORIAL:Nová výšková data pro TS 2012 (ASTER GDEM)

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Zamčeno
Vlastik

TUTORIAL:Nová výšková data pro TS 2012 (ASTER GDEM)

Příspěvek od Vlastik »

Vzhledem k tomu že s novou verzí RW,se změnilo i toto téma připravil jsem zde obrazový návod jak data do TS 2012 importovat,první část se bude týkat downloadu dat,druhá pak importu do samotné hry:
Nejdříve je nutné data najít a ty jsou zde:
http://www.gdem.aster.ersdac.or.jp/
Obrázek
poté co vám naběhne stránka kliknete na Search (hledání) vlevé záložce a zobrazí se vám mapa a nad ní 4 záložky:
Obrázek
u mapy jsou 4 záložky podle kterých se dají vyhledat souřadnice (doporučuji až tu poslední kde se zadávají souřadnice přímo,od oka to není moc dobré,nad mapu je posuvné měřítko (zoom) kde se dá přiblížit až tak jak to vidíte (ČR),po zadání souřadnic kliknu na start a u kurzoru se mi objeví červené +:
Obrázek
tímto kurzorem si označím všechny dlaždice (podbarví se modře)které chci pro download a potřebuji v trati vytvořit reálný terén,poté dám Next pod mapou,
Obrázek
a vypíše se mi seznam všech hodnot ke stažení který jsem si zadal,avšak stáhnout nepůjdou,pro download je potřeba se pod nabídkou registrovat,po úspěšné registraci vás to vrátí do seznamu dat,avšak download tlačítko je už funkční.
Povídání:
ASTER GDEM Readme_Ev1.0.pdf
(76.17 KiB) Staženo 302 x
Vlastik

Re: TUTORIAL:Nová výšková data pro TS 2012 (ASTER GDEM)

Příspěvek od Vlastik »

Je tu druhý díl,závěr:
Po downloadu ze stránek máme soubory zapakované v .zip,nutno je rozbalit a samotné soubory překopírovat sem:
x:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\railworks\DEM\ASTGTM\

EIDT : v současné době stažena data mají na začátku nazvu ASTGTM2_ a proto nefunguje import. Po prejmenovani na ASTGTM_ je vse OK.

vlevo soubory po downloadu,vpravo soubory rozpakované a správně umístěné:
Obrázek
poté se předuneme do editoru tratí na záložku terén,máme tam novou ikonu "import"
Obrázek
po kliknutí na ní se nám zobrazí černé okno s informacemi ,nutno je potřeba přepnout na format GDEM,a další možnost je nastavit počet generovaných čtverců:
před
Obrázek
po
Obrázek
rozdíly obou geo dat nejsou zas až tak markantní,ale je fakt že tyto jsou o něco přesnější:
Obrázek
Tot vše,pak stačí dát akorát uložit F2.
Zamčeno