Problém s vygenerovaním terénu

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od philipes1471 »

Zdravím,
zase mám daľší problém... Tentokrát s vygenerovaním terénu. :roll: :twisted:

Spravil som úplne presne to čo je napísané vo Vlastikovom návode ale terén nie a nie vygenerovať. :evil:
V editore kliknem na Import a jediné čo spraví je, že chvílu naťahuje a potom len tak čudne preblikne zem a terén to nevygeneruje. Nevedel by niekto aký može byť problém? Díky :mrgreen:

p.s.: Nefunguje to ani cez SRTM ani cez ASTER GDEM.
Vlastik

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od Vlastik »

No jestli používáš nelegální verzi tak tam je toto problém a někde psali že to nefunguje.
Pokud máš legální verzi tak s největší pravděpodobností máš špatné souřadnice pro terén,zkus ještě jednou ten můj návod.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od philipes1471 »

Ahoj,
mám legálnu verziu priamo kúpenú z obchodu. Teda dúfam že je to legálne, ale mám originál obal z hry takže by to malo byť legálne.
Ja toto fakticky nechápem lebo predtým som si na skúšku spravil ako ty test trať Poprad-Košice a terén sa mi v pohode vygeneroval. Ale je veľmi zaujímavé to že to teraz nejde... :evil:
No,asi to bude len týmy zlýmy súradnicami. Skúsim tie súradnice stiahnuť celé ešte raz a všetko spraviť odznova a hádam to pomože. Dám vedieť keď to spravím.
____________________
50-ty príspevok :D
leonell
Příspěvky: 21
Registrován: pát 06. čer 2008 22:55:16

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od leonell »

Nejsi nahodou pod terenem, neboli neni teren nad tebou?
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od philipes1471 »

Nie, to by bolo podo mnou také čierne čosi čo je pod terénom. Ale nič sa nestane len zem čudne preblikne a zostane podo mnou tá zelená placka čo tam je furt.
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od philipes1471 »

No, nakoniec po diskusii s Vlastíkom na ICQ sa mi podarilo problém vyriešiť. Problém bol len v tom že som poplietol súradnice zem. šírky so súradnicami zem. dĺžky. A problém bol asi aj to že tie zapakované ASTER GDEM súradnice sa volali ASTGTM2_.... Neviem či to vyriešilo problém ale vymazal som tam tú dvojku. Tak mi poradil Vlastik.
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od daman »

Zdravím, prosím poraďte co mám dělat když sem si vygeneroval terén a mám ho nad sebou ? dá se nějak změnit výška děkuji
Vlastik

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od Vlastik »

Zdravím, prosím poraďte co mám dělat když sem si vygeneroval terén a mám ho nad sebou ? dá se nějak změnit výška děkuji
Tomu moc nerozumím,většinou se stane že kamera je pod terénem a to i základní výchozí scénář,v tomto případě stačí kliknout na ikonu volného scénáře a klikneme klávesou "J" tím nám ikona vyběhne na povrh,pomocí šipek a shiftem vyjedeme kamerou také nad povrh a ikonu volného scénáře zvednemem cca 1-2.metry nad povrh,pak dáme save "F2" a vyjedeme z editoru,při dalším spuštění editoru v trati se nám zobrazí už na povrchu.
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od daman »

Vlastik píše:
Zdravím, prosím poraďte co mám dělat když sem si vygeneroval terén a mám ho nad sebou ? dá se nějak změnit výška děkuji
Tomu moc nerozumím,většinou se stane že kamera je pod terénem a to i základní výchozí scénář,v tomto případě stačí kliknout na ikonu volného scénáře a klikneme klávesou "J" tím nám ikona vyběhne na povrh,pomocí šipek a shiftem vyjedeme kamerou také nad povrh a ikonu volného scénáře zvednemem cca 1-2.metry nad povrh,pak dáme save "F2" a vyjedeme z editoru,při dalším spuštění editoru v trati se nám zobrazí už na povrchu.
tak jsem to myslel akorát jsem to napsal z pohledu kamery díky moc
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od popocatepetel »

Dobrý deň prajem. Chcel som vygenerovať terén, avšak mám taký problém. Ide o oblasť Záhoria, konkrétne je to miesto pri Sekuliach kde prechádza diaľnica nad železničnou traťou a okolie. Keď som vygeneroval terén, vytvorili sa mi rôzne malé kopčeky a rôzne vysoké hrebene, avšak je to blbosť, keďže je tam rovina. Toto sa mi deje len pri dátach ASTGTM. Pri SRTM sa to nestane. Nedeje sa to všade, ale na tomto mieste ano a aj v Tatrách pri Štrbe, keď som skúšal, či je to len lokálny problém. Aj v Bratislave. Možno sú poškodené dáta pri sťahovaní z netu. Tie dáta mám zo stránok, na ktoré odkaz som našiel na tomto fóre. Vedel by mi niekto s týmto pomôcť? Mohli by ste niekto vyskúšať generovať terén na týchto miestach? Či máte ten istý problém ako ja? Prikladám ešte dve fotografie. Tá rovná plocha je so SRTM dátami a tie "hrebene" sú s ASTGTM dátami. Za akúkoľvek odpoveď vopred pekne ďakujem. Viem, mohol by som používať tie SRTM, ale je v tom pekný rozdiel. Tie ASTGTM mi prídu oveľa presnejšie. A krásne Vianoce, síce neskoro ale predsa. :oops:
Přílohy
SRTM dáta.jpg
ASTGTM dáta.jpg
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od Josef72 »

Tak ty data "zapakuj" a dej je někam ke stažení. Není problém to vyzkoušet.
Vlastik

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od Vlastik »

Tak ty data "zapakuj" a dej je někam ke stažení. Není problém to vyzkoušet.
Tak jako každému pomohu,zapakuj mi někam ke stažení tvoji složku source a z content tu složku s tratí pak dej link třeba do SZ a uvidíme co stím,nebo večer po icq.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od KaMat »

Tenhle problem neni v poskozenych datech ale v tom ze pri ziskavani dat (dam priklad) napriklad Prahy prloleti druzice nad Prahou treba 50x aby byl teren presnejsi ale treba nad Ostravskem jen 5x takze to s realitou nema nic spolecneho. Stejny problem bude i se Slovenskem a myslim ze bude jeste horsi nez v CR. Nekde jsem tu posilal link s obrazkem presnosti dat CR zkusim to najit a kdyztak tu hodim link. V nekterych oblastech bych zatim doporucoval pouzivat SRTM data.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od KaMat »

Vlastik

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od Vlastik »

Jenom k tomu pro zájemce doporučuji stáhnout tuto brožůru,velice objektivní čtení ohledně pořizovaných dat:
http://www.gisat.cz/images/upload/2d03b ... a-data.pdf
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od popocatepetel »

Aha. Už to chápem. Ďakujem všetkým za ochotu. :) A je možné, že sa tie dáta aj aktualizujú priebežne? Hej, už som rozmýšľal aj nad tým, že by som tieto dva druhy kombinoval. Podľa potreby. Takže nemusím poslať žiadne súbory. Ďakujem veľmi pekne.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Problém s vygenerovaním terénu

Příspěvek od KaMat »

ja si myslim ze se to aktualizovat bude ale fakt by me zajimalo kdy :D
Odpovědět