Nastavnie kvality zobrazovania RW

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Hekl338 »

Dovolim si zalozit nove vlakno. Kedze mam rad pekny obraz, dnes som dost experimentoval s RW a Kujonskym nepodarenym AA. Zazrak sa mi extra nepodaril, ale i tak si myslim vcelku uspech. Hlavne som konecne dosiahol, ze mi nemiznu hned nosne lanka na TV. A celkovo, obraz je stabilnejsi a do dialky sa hned tak nerozmazavaju objekty, hlavne stromy. Hned chcem upozornit, ze je to skusane len na GK nvidia pomocu utility Nvidia Insepctor, takze na ATi neposluzim, ale mozno to bude motivovat niekoho experimentovat s Catalystom. Co je zaujimave, ze RW si zije aj po nastaveni "prepsani nastaveni aplikace" pri nastaveni AA na GK svoj zivot, takze hladal som kompromis, v nastaveniach aj v RW, aj GK. Spravne by toto malo totiz fungovat pri nastaveni "vylepsit nastaveni aplikace". Zrejme posledny update, co bol dost davno povolil rozne AA a uz obraz "neroztriha". Ale aby som len nekecal, konkretne obrazky, jak nastavenia, tak vysledny efekt:
Obrázek Obrázek
Samotnu ostrost do dialky ma na svedomi nastavnie AF, kedze samotne RW povoli maximalne 8x, takto je nastavene 16x. Pri totmto nastaveni AA sa obraz sice pro pohybe aj tak klepe, hlavne na tenkych objektoch, ale podstatne menej, ako pri klasickom nastaveni len v RW, tam som ponechal SSAAx2.Pri zmene na vyssiu hodnotu je obraz zas o nieco lepsi, ale vysledny efekt uz neumerne ubera vykon. Mozno sa to bude zdat niekomu subjektivne, ale skutocne nie je. Pokilal na GK nastavim AA na ciste "rizeno aplikaci", lanka mi zmiznu, tenke linky sa zacnu viac kelpat a taktiez niektore okraje kolaji.
Vlastik

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Vlastik »

No aby to bylo objektivní možná by stálo zato nasnímat i další záložky,tak jako třeba jsem to udělal já,nicméně s ATI catalyzator používám toto nastavení a jsem nadmíru spokojen,je třeba také říci to že velký vliv na kvalitu zobrazení má i rozlišení a zda je obraz přes celou obrazovku či nikoliv.
Ohledně klepání a ztrácení objektů tak zde ,je většinou na vině špatné použití shaderu,špatně nastavené LODY a v neposlední řadě i velké použití objektů z RW2.
Obrázek Obrázek Obrázek
S tímto nastavením jsem velice spokojen,jízda plynulá a v mezích kvality.
Obrázek Obrázek Obrázek
Doporučuji prohlížet ve FULL rozlišení.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Hekl338 »

Aktualizoval som ovladace na 296.10. Opat som sa trochu pohral s nastavenim:
Obrázek
V RW mam nastavene vsetko na najvyssi detail. Sice niekde FPS kleslo az na 18, ale vesmes som sa drzal 22-25.Obraz je podstatne stabilnejsi, oproti minulemu nastavniu, blikanie tenkych objektov je uz zandbatelne. Screeny bez uprav, v plnom rozliseni 1440x900:
http://www.q3.cz/images/361.jpg http://www.q3.cz/images/412.jpg http://www.q3.cz/images/793.jpg
Pri znizeni v menu SSAA z 3x3 na 3x2 sa FPS drzalo na 25, blikanie vsak uz bolo viditelnejsie. Co je zaujimavejsie, po aktualizacii ovladacov, uz nejde opat nastavit na GK S-kovy AA. Ale popravde, v totmto pripade som velmi rad za toto, lebo konecne pri jazde clovek nema pocit, ze sa vlnia draty TV.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Josef72 »

Měl bych dvě otazky. Jakou mas grafickou kartu ? Podle tech nahledu mozna GeForce GTX 285 ? Nebo neco podobneho ? Ja mam prave "285" a potykam se pri spusteni RW s velikym ( hodne velikym ) narustem hluku GK. A je uplne jedno, jestli je hra na plne detaily nebo nizsi. Jako bych nemel pusteny PC, ale vysavač. Nebo spis fén. Jinak je karta co do hlucnosti zcela v pohode.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od KaMat »

285 byla jen starsi verze ovladace ne ? nevidim tam nikde model grafiky.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Josef72 »

No jo, on to dokonce Hekl pise primo v prispevku. Kouknul jsem na první screen a videl "285". Tak zase nic.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od Hekl338 »

Predtym som mal GTX 250 a robila mi to iste, co popisujes. A robi to aj 560Ti co mam teraz. Z toho by som si nic nerobil, pokial to nejde do kritickych teplot.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od slowly »

Je nějakej posun v TS 2013 v zobrazování? Ať dělám co dělám, tak v 2012 při zapnuté TS technologii je zobrazení jak přes ušmudlaný brejle. Jediný co s tím můžu udělat je, že pokud je hezky, tak toto nastavení vypínám, aby byl obraz ostrý a bylo vidět dál. Pokud je ošklivo, zapínám TS, pak to vypadá jakoby v mlze. Je toto v TS 2013 nějak opravený, nebo jim to přijde normální a nic se s tím nedělalo?
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od ilidianos »

slowly píše:Je nějakej posun v TS 2013 v zobrazování? Ať dělám co dělám, tak v 2012 při zapnuté TS technologii je zobrazení jak přes ušmudlaný brejle. Jediný co s tím můžu udělat je, že pokud je hezky, tak toto nastavení vypínám, aby byl obraz ostrý a bylo vidět dál. Pokud je ošklivo, zapínám TS, pak to vypadá jakoby v mlze. Je toto v TS 2013 nějak opravený, nebo jim to přijde normální a nic se s tím nedělalo?
Tak tady bych spis mozna hledal problem u tebe v nastaveni grafiky popripade jestli vubec tva grafika ty TSX efekty zvlada a ne ve hre. Ja totiz nic takoveho nezpozoroval ale podle tveho popisu problemu tezko rict, nebyl by screen jak to u tebe vypada se zapnutym TSX a hezkem pocasi ve hre? Pak by se mozna dalo rict co stim.
8171
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23. led 2014 14:13:50

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od 8171 »

Zdravím, mám problémy s nastavením grafické karty pro TS 2014. ať nastavím jakýkoli antialiasing nebo anizotropní filtrování, tak se nezbavím problikávání a klepání tenkých linek zábradlí nebo trolejového vedení. Viz. video: http://www.youtube.com/watch?v=HR0GAsutm7I mám grafickou kartu GeForce GTX 660, zatím takto nastavenou. Obrázek

Prosím ukažte mi jak bych mohl dosáhnout lepšího zobrazení. Díky.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Nastavnie kvality zobrazovania RW

Příspěvek od kuboss »

Za mna by som ti povedal "Vitaj vo svete Railworks" :) mne to robi to iste.. a nemyslim ze je mozne to nejak vyrazne zlepsit.
Odpovědět